CTI "perełka"

Większe projekty, odbudowy i renowacje, przygotowanie do rajdów.
elvispro
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 08 cze ndz, 2014 10:56 am
Posiadany PUG: 205 CTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bełchatów

Re: CTI "perełka"

Post autor: elvispro »

Z racji tego że po dziś dzień pomimo moich nadzieje na fotele z innego modelu. Dorwałem tapicera... fotele na początek następnego tygodnia trafiają do mistrza. Materiał z środka z odzysku boki w welurze... zastanawiam się teraz czy... robić Czarny welur... czy szary. Nie mam pojęcia jak wyglądały jak były nowe mogły zgubić kolor.

Reszta spraw opanowana.

Hmmm zostały mi progi do pomalowania... i zastanawiam się nad montażem chlapaczy z przodu? Ktoś coś? Ponieważ teraz z jednego progu zrzucił mi farbę od kamieni w paru miejscach... ;/

Pozostaje jeszcze kwestia alusów... chce większe nawet 16 ktoś montował te z 206 GTI/CC ??
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: CTI "perełka"

Post autor: RafGentry »

Oryginalne boczki foteli z CTI nie miały weluru! Był to czarny materiał, taka właściwie szmatka, bo to cienkie było takie, że spod spodu gąbka prześwitywała.

Na zdjęciu tapicerka CTI z przebiegiem 93 tys. Trzyma jeszcze formę, tylko wszystko lekko zakurzone.
20140626_140757.jpg
Uważaj, żeby Ci ten tapicer nie narobił bigosu i pilnuj go, żeby fotele trzymały kształt. Boczki w kształcie bezkształtnej bułki, czy brak charakterystycznych załamań na siedziskach to dobry powód żeby za taką robotę nie zapłacić ;)

Chlapacze fajna sprawa, sam bym zamontował ale okrutnie ciężko je dostać, a jak mam jeździć z uniwersalnymi współczesnymi koszmarkami, to wolę bez.

16-calowe felgi Ouragan na swoim CTI montował chociażby Maro, ale wrócił potem do 15-tek.
Cti [800x600].jpg
elvispro
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 08 cze ndz, 2014 10:56 am
Posiadany PUG: 205 CTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bełchatów

Re: CTI "perełka"

Post autor: elvispro »

wrócił z powodu, niewygody... wycierania nadkoli?

Jednak zdecyduję sie chyba na jakiś welur w tym samym odcieniu. Jednak chciałbym żeby było to trwałe. A jeśli trochę będzie odstępowało od pierwowzoru trudno ważne że poszycie środkowe będzie to samo. Tak wątpię żeby chciał mnie zawieść, ma zbyt duży w tym interes abym był jak najbardziej zadowolony i nie chodzi tu o pieniądze.
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: CTI "perełka"

Post autor: woocash »

ten czarny materiał - jak pisał Raf "szmatka" jest moim zdaniem koszmarny. można by zaryzkować zamianę na coś trwalszego... i tak nie idziesz w purytańskie "ory" :mrgreen:
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
elvispro
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 08 cze ndz, 2014 10:56 am
Posiadany PUG: 205 CTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bełchatów

Re: CTI "perełka"

Post autor: elvispro »

nie no nie chce popadać w obłęd. Wiem że czasem trzeba odpuścić i tak... poświeciłem dużo czasu na poszukiwania foteli w różnym stanie. Niestety... to była tylko starta czasu. Byłem nawet bliski zakupu z XS-a... ale stwierdziłem. Że nie ma po co...

Tak wgl mogę kogoś obdarować... Szkiełkami SIEM i tym plastikiem. Odblask niestety jest zardzewiały. Mi nie jest potrzebne a komuś się może przydać.
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: CTI "perełka"

Post autor: woocash »

akurat znam kogoś kto szuka odblasku.... jeśli w jednym kawałku - znaczy po rdzewiały, zawdzewiały ale nie przerdzewiały - daj proszę znaka na pw.
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
elvispro
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 08 cze ndz, 2014 10:56 am
Posiadany PUG: 205 CTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bełchatów

Re: CTI "perełka"

Post autor: elvispro »

no niestety jedne sitko a drugi niby trzyma sie kupy ale to tylko złudzenie obstukałem go to jest przeżarty na wskroś tylko słowo honoru go trzyma w całości, próbowałem je cynkować ale to tylko spowolniło proces degradacji :(
elvispro
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 08 cze ndz, 2014 10:56 am
Posiadany PUG: 205 CTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bełchatów

Re: CTI "perełka"

Post autor: elvispro »

Panowie właśnie rozbieram deskę rozdzielczą... i wpadł mi taki pomysł do głowy aby obkleić ją Skajem albo zamszem... :> mam daszek popękany... zresztą to by odświeżyło trochę wnętrze... co wy na to?
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: CTI "perełka"

Post autor: grzesiek309 »

Skaju ani alcantary na nią nie naciągniesz :N Skuteczna opcja to flokowanie :wink:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
elvispro
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 08 cze ndz, 2014 10:56 am
Posiadany PUG: 205 CTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bełchatów

Re: CTI "perełka"

Post autor: elvispro »

kolega kupił folie z zamszem... z klejem już... opalarka, troche gimnastyki super to wyszło. a robił starego forda fieste x2ri. Miał w stanie krytycznym po jakimś tam malowaniu wiec trudno było doczyścić. Jedyne co by mi sprawiło problem do schowek pod konsolą. ale reszta jak rozebrałem łatwa do obklejenia. muszę sie na tym zastanowić tak to bym skleił swój daszek, i jazda. Flokowanie to koszt około 300-500 zł zależy na ile elementów sie zdecydujemy. Też to brałem pod uwagę. 8)7 8)7

Jutro Tapicer! mam nadzieje że i deskę zdejmę do końca... !
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: CTI "perełka"

Post autor: grzesiek309 »

Folia może i da radę, nie testowałem. Wiem, że materiał alcantara czyli sztuczny zamsz się w ogóle nie rozciąga :N
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
elvispro
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 08 cze ndz, 2014 10:56 am
Posiadany PUG: 205 CTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bełchatów

Re: CTI "perełka"

Post autor: elvispro »

no musiałbym tak zakupić materiału za 160 zł. Zobaczę po tapicerze i elektryku. Jak coś mi zostanie z zaskórniaka to kupie i będę królikiem doświadczalnym względem deski puga.

jutro spytam się go o flok.

a chodzi mi o to.
http://allegro.pl/okleina-szara-zamsz-s ... 52088.html
elvispro
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 08 cze ndz, 2014 10:56 am
Posiadany PUG: 205 CTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bełchatów

Re: CTI "perełka"

Post autor: elvispro »

rozebrana deska rozdzielcza. Fotele u tapicera czas oczekiwania 2-3 tygodnie :N


a oto podłoga po renowacji

[img]
20150122_104950.jpg
[/img]
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: CTI "perełka"

Post autor: grzesiek309 »

Tylko pranie czy jakieś dodatkowe zabiegi?
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
elvispro
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 08 cze ndz, 2014 10:56 am
Posiadany PUG: 205 CTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bełchatów

Re: CTI "perełka"

Post autor: elvispro »

pranie i zgrzanie przetarcia. efekt lepszy niż szycie ponieważ ściąga 2 przecięcia do siebie a nie. Oczywiście tylko w przypadku dziur od zmęczenia materiału(złamania). Jakiś materiał miałem termo-kurczliwy w firmie. Opalarka i ładnie dziurę zasklepiło. Pranie chemiczne - efekt oszałamiający - przy wcześniejszym rozebraniu auta sam wyprałem wykładzinę ale teraz wygląda jak nowa ba jest "miękka i puszysta" - usługa 50 zł - warto

a oto efekt po rozebraniu fury - i braku deski
Załączniki
20150122_105345 (1).jpg
ODPOWIEDZ