Odbudowa 1,9 GTi

Większe projekty, odbudowy i renowacje, przygotowanie do rajdów.
Awatar użytkownika
duży gti
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie czw, 2012 12:55 am
Posiadany PUG: 205 1,9 GTi, Impreza WRX
Numer Gadu-gadu: 5804326

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: duży gti »

Początkowo jakimś płynem do prania ale że nie dawał rady wszędzie dobrze doczyścić wypróbowałem pastę bhp. Efekt był dobry więc cała reszta też została nią potraktowana. Pasta chyba wurtha.
Awatar użytkownika
fila1223
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 8:47 pm
Posiadany PUG: 205 zenith s16 in progres
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: fila1223 »

rozumiem ze najpierw wcieranie a potem odkurzanie pasty :)
Awatar użytkownika
duży gti
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie czw, 2012 12:55 am
Posiadany PUG: 205 1,9 GTi, Impreza WRX
Numer Gadu-gadu: 5804326

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: duży gti »

Szorowanie szczotą potem płukanie odkurzaczem czystą wodą
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: grzesiek309 »

Pasta do rąk daje radę :) Sam często myję nawet elementy wnętrza :P
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
duży gti
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie czw, 2012 12:55 am
Posiadany PUG: 205 1,9 GTi, Impreza WRX
Numer Gadu-gadu: 5804326

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: duży gti »

Czas uzupełnić temat. Robota ciągle idzie do przodu i widać już znaczne postępy. Do końca został ogarnięty temat wiązki elektrycznej mam nadzieję że przez jakiś czas będę miał spokój z szalejącą elektryką. Wszystkie kable które nie były w 100% sprawne wymienione na nowe, taki sam los spotkał część kostek a w przypadku braku możliwości zakupu nowych wymieniłem same konektory które udało mi się wyszperać na allegro (jak ktoś będzie takich poszukiwał mogę dać namiary). Całość elektryki poprowadzona w peszlach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pod maską powoli pojawia się pozostały osprzęt. Muszę dorobić mocowanie zbiorniczka do płynu wspomagania bo ze względu na pojawienie się pod maską filtra stożkowego nie może zostać w fabycznym miejscu. Poprawiając fabrykę dorobiłem mocowanie chłodniczki oleju, wcześniej non stop była urwana i wisiała na przewodach wodnych. Teraz już nie ma na to szans.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przed wyjazdem samochodu z obecnego miejsca prac karoseria pokryta podkładem akrylowym. Niestety z powodu mojego głupiego błędu narobiłem sobie niepotrzebnie roboty. Przy dorabianiu drugiej porcji podkładu pomyliłem utwardzacze do akrylu dałem utwardzacz od podkładu epoksydowego. Skutek był taki że podkład bardzo szybko gęstniał i bardzo ciężko się go nakładało, pistolet pluł kroplami i dodatkowo narobiłem paskudnych zacieków. Swój błąd dostrzegłem oczywiście dopiero po opróżnieniu całego zbiornika w pistolecie. Sporo było szlifowania i lewą stronę będę musiał poprawić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po zmianie miejsca pobytu samochodu wreszcie mogliśmy się zająć dziurawą podłogą. Korekty wymagało też mocowanie hamulca ręcznego które niestety dość mocno się zapadło. Podłoga pospawana mocowanie wypchnięte do właściwego położenia i dodatkowo wzmocnione żeby w przyszłości uniknąć takich niespodzianek. Po spawaniu całość zarówno od dołu jak i od góry tryśnięta najpierw podkładem reaktywnym standoxa a póżniej podkładem akrylowym. Dodatkowo miejsca spawów potraktowane masą uszczelniającą. Podwozie otrzymało już warstwę ochronną środek wykończony czarnym matem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podwozie skończone czas na poprowadzenie nowej instalacji hamulcowej. Oczywiście nie mogło iść wszystko łatwo i prosto. Po zrobieniu jednej rurki chiński badziew do zarabiania stwierdził że ma dosyć wspólpracy. Pierwsza część która odmówiła współpracy to element do kształtowania baryłek. Bolczyk centrujący rurke postanowił oddzielić się od reszty. Chwilę później wyrobił się gwint w nakrętce motylkowej. Nie wiem z jakiego to jest materiału robione ale przy gwincie M8 i ręcznym trybie dokręcania nie spodziewałem się tak szybkiego zerwania gwintu. Po zamianie motylka na zwykłą nakrętkę urwałem śrubę. Po usprawnieniu sprzętu na który zmarnowaliśmy dwie godziny praca w końcu ruszyła i po dwóch wieczorach spędzonych w garażu wszystkie rurki są już na swoim miejscu. Jeśli ktoś wpadnie na pomysł kupowania chińskiego badziewia niech dwa razy się nad tym zastanowi. Sprzęt sprzedawany przez jedną z polskich firm od samoego początku nie nadaje się do użytku bez dokonania odpowiednich przeróbek. Otwory do przytrzymywania rurek fi 4,75 są za małe czego efektem są krzywe baryłki wykonane na rurkach. Sprzęt należy rozwiecić do odpowiedniej średnicy, matryce do baryłek też są bardzo marnej jakości i po kilku użyciach się łamią. Element do dokręcania praski do rurki wykonany jest z miękkiego drutu i gnie się przy mocniejszym dokręceniu. Taniej i mniej nerwowo jest skorzystać z usługi firmy która dorabia przewody.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: Alimantado »

Rzeczywiście kawał dobrej roboty już za Tobą. _O_
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: grzesiek309 »

Z tym podkładem to niezła wtopa. Osobiście zdarłbym go do zera, bo nie wiadomo jak się później zachowa. Może pękać, łuszczyć się, lub "ważyć" się przy kolejnej warstwie.
Chińska maszynka do zarabiania przewodów to faktycznie badziew. Mam taką samą i też mi się ułamała końcówka. Zdolny ojciec wytoczył nową pod bolec z wiertła :wink: Nie do połamania, ale niewygodnie się tym robiło. Ostatnio kupiłem nowe końcówki jonesswaya(są na allego) po około 5zł i jak po kilku użyciach jeszcze żyją :) Ciekawe jak długo.

Daj linka do tych konektorów :wink: Sam nie mogłem dobrać żadnych do oryginalnych wtyczek. 6,3mm są za duże, 4,8 za małe :(
Dodam tylko, że do kostek przekaźników idealnie pasują właśnie 6,3mm z zabezpieczeniem, a do kostek boscha od kostek iso od radii :wink:

Powodzenia w dalszych pracach :W
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
duży gti
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie czw, 2012 12:55 am
Posiadany PUG: 205 1,9 GTi, Impreza WRX
Numer Gadu-gadu: 5804326

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: duży gti »

Z podkładem jakby się coś złego działo to już by go nie było ale problemu nie ma. Jedyna różnica była w czasie wysychania, szlifował się dość dobrze więc zostaje tak jak jest. Co do konektorów to namierzyłem te które znajdują się w kostkach przepływomierza, kilku czujnikach i przy wtryskiwaczach. Ich handlowa nazwa to JPT-F280, u tego samego sprzedawcy dostępne są też kostki dwu i trzy pinowe. Pozostałych konektorów niestety nie znalazłem jakby ktoś znał handlową nazwę konektorów znajdujących się w kostkach masy to proszę o info.

http://allegro.pl/konektor-zenski-jpt-f ... 79352.html

http://allegro.pl/wtyczka-jpt-2-pinowa-i4800009635.html
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: grzesiek309 »

To są konektory do kostek typu bosch :wink: Do nich pasują właśnie konektory od kostek iso i są nawet tańsze.
Problem jest właśnie ze znalezieniem konektorów do fabrycznych peugeotowych kostek(m.in. do masy). Kiedyś przymierzałem w jednym sklepie kilkanaście różnych konektorów stricte przeznaczonych do konkretnych marek i żaden nie pasował. Ach ci Francuzi 8)7
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: Orfister »

Ogromny szacunek i podziw za moc prac włożonych w to auto...ale zastanawia mnie jedno...czy rozsądnym było remontować zawieszenie, ( mam konkretnie na myśli łożyska w kolach ) a potem katować je obciążeniem około pół tony na każde koło ?
Awatar użytkownika
duży gti
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie czw, 2012 12:55 am
Posiadany PUG: 205 1,9 GTi, Impreza WRX
Numer Gadu-gadu: 5804326

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: duży gti »

Przy wadze rozbebeszonej 205 poniżej 800 kilo aż takiego obciążenia na koła nie było. Poza tym spora część masy była rozłożona na belki z przodu i z tyłu samochodu.
ODPOWIEDZ