kupił gti bez dachu :) 205 CTI 1.9

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
groblik
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 27 cze pn, 2005 3:07 pm
Posiadany PUG: 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

kupił gti bez dachu :) 205 CTI 1.9

Post autor: groblik »

witam po przerwie, nowy nabytek zakupiony we wtorek w Nowym Dworze Mazowieckim 205 CTI 1.9 1990 rok , belka do regeneracji ,dach również.

Prosze o konstruktywne słowa krytyki ,
Załączniki
205 20.JPG
205 19.JPG
205 18.JPG
205 17.JPG
205 16.JPG
205 15.JPG
205 14.JPG
205 13.JPG
205 12.JPG
205 11.JPG
205 10.JPG
205 09.JPG
205 08.JPG
205 07.JPG
205 06.JPG
205 05.JPG
205 04.JPG
205 03.JPG
205 02.JPG
205 01.JPG
groblik
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: kupił gti bez dachu :) 205 CTI 1.9

Post autor: Orfister »

Ciesze się bardzo, ze wróciłeś zza światów.
Do rzeczy, auto bardzo ładne, szczególnie, że nie kosztowało majątku.
Do poprawy ewidentnie przód auta ( maska, grill, oświetlenie itp ), dach do wymiany, bo z niego nie da sie już nic zrobić, ogniska korozji, te co pokazałeś na foto są do zrobienia od zaraz, bo stan ich będzie się tylko pogłębiał.
Do prania wykładzina, bo widać, ze był wyciek z nagrzewnicy ( usyfione pod nogami kierownika ). Wymiany wymaga też uszczelka zbierająca bocznej szyby, można czasem gdzieś to dostać, choć łatwo nie jest.
Zastanawiają mnie czarne kropki na łapie silnika...skąd się wzięły ? to olej czy jakas konserwacja ?
Zmieniłbym też uszczelkę pod pokrywą zaworów, bo ewidentnie się poci., i kielichy Macphersonów bo zaatakowała je ruda.
Co to za patent z tymi gąbkami na przednim pasie ? Takich myków jeszcze nie widziałem hehe 8)7
A z dobrych rzeczy - widać, ze auto raczej nie było wypadkowe, w newralgicznych miejscach jest lepiej niż dobrze, jedynie na tym podszybiu trzeba zrobić porządek, a lakier wydaje się być oryginalny.
Fotele były przez kogoś obszywane, ładnie zrobione, pytanie czy skórą czy dermą ?
To tak na tyle na szybko, szczegóły wyjdą w praniu.
Awatar użytkownika
druan
Maniak
Posty: 1301
Rejestracja: 01 lis czw, 2007 6:29 pm
Posiadany PUG: peugeot GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: kupił gti bez dachu :) 205 CTI 1.9

Post autor: druan »

To jest to Auto http://www.peugeot205.pl/index.php?modu ... ik&id=3628
O ile pamiętam był gdzieś temat o nim ale nie mogę zlokalizować miał delikatną przygodę przodem dlatego jest tak poskładany paskudnie. Fajny jest powiedz co było przyczyną nie palenia auta??
Żaden nauczyciel nie da ci na to papieru - Bądź Człowiekiem Dla Człowieka Szacunkiem się Kieruj.....

Syndykat Sępów Krakowskich
groblik
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 27 cze pn, 2005 3:07 pm
Posiadany PUG: 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Re: kupił gti bez dachu :) 205 CTI 1.9

Post autor: groblik »

banał , walniety przewód wysokiego napięcia od cewki do kopółki :) i śmiga
groblik
Awatar użytkownika
Kamkiler
Maniak
Posty: 1279
Rejestracja: 29 sie pn, 2005 8:05 pm
Posiadany PUG: 205 TCTi
Numer Gadu-gadu: 3470719
Lokalizacja: Łomianki

Re: kupił gti bez dachu :) 205 CTI 1.9

Post autor: Kamkiler »

To był kiedyś bardzo zadbany egzemplarz, jakiś czas serwisowany u mnie. Trzymam kciuki za szybką odbudowę :)
Czeka nas jeszcze duzo pracy http://www.kamkiler.205.pl
groblik
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 27 cze pn, 2005 3:07 pm
Posiadany PUG: 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Re: kupił gti bez dachu :) 205 CTI 1.9

Post autor: groblik »

no więc, lamy przód orginał zamówione, kierunki pomarańczowe orginał udało sie znaleść po 65 zł sztuka zamówione, powoli kompletujemy :)
groblik
groblik
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 27 cze pn, 2005 3:07 pm
Posiadany PUG: 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Re: kupił gti bez dachu :) 205 CTI 1.9

Post autor: groblik »

Dzisiejsza wizyta w aso trzy niespodzianki, nowy zderzak i kierunkowskaz oraz spinki do listewek ozdobnych, i małe bu bu z drugim kierunkiem , przyjechał niestety uszkodzony. I również inne artefakty szukane tu i tam (podziękowania dla kolegi bulkowski),jeszcze troszke kompletowania i przejdziemy do działania :)
Załączniki
imag0204.jpg
i mała wycieczka za miasto bez dachu
i mała wycieczka za miasto bez dachu
artefakty :)
artefakty :)
kierunkowskaz niestety puki co jeden
kierunkowskaz niestety puki co jeden
zderzaczek
zderzaczek
groblik
Awatar użytkownika
PrezesBednarz
Maniak
Posty: 1517
Rejestracja: 01 lip sob, 2006 11:19 pm
Posiadany PUG: 90' 205 CTI XU5 JA i inne
Lokalizacja: waw

Re: kupił gti bez dachu :) 205 CTI 1.9

Post autor: PrezesBednarz »

ile za zderzak?
groblik
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 27 cze pn, 2005 3:07 pm
Posiadany PUG: 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Re: kupił gti bez dachu :) 205 CTI 1.9

Post autor: groblik »

dostałem dobry rabat 519zł bolało ale jest :), a moze ktos wie jak zamocować listwe ozdobną bo w zderzaku nie ma otworów:( , trzeba chyba robic we własnym zakresie hmmm
groblik
Zywik
Maniak
Posty: 1109
Rejestracja: 12 kwie sob, 2008 12:04 pm
Posiadany PUG: Citroen Xsara Picasso & Peugeot Tepee
Numer Gadu-gadu: 10911568
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: kupił gti bez dachu :) 205 CTI 1.9

Post autor: Zywik »

Kiedyś to było bardzo zadban CTi.

Tobie groblik życzę samych sukcesów przy doprowadzaniu auta do stanu z przed kilku lat :Y Czy w ASO pytałeś o czerwoną listewkę na przedni zderzak (jeśli tak ile sobie zażyczyli?)
groblik
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 27 cze pn, 2005 3:07 pm
Posiadany PUG: 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Re: kupił gti bez dachu :) 205 CTI 1.9

Post autor: groblik »

pytałem i trwają poszukiwania, dostępna jest srebrna/chromowana oczywiscie do sprowadzenia z francji ale w pudełku 5 sztuk, więc jezeli nie bedzie można kupić 1 sztuki to będe szukał chetnych na pozostałe 4 , cena jakies 106 zł po rabacie , a moze uda sie jeszcze cos taniej, trafiłem na fajną kobitke 55+ w aso :) i jest chętna :) ..... żeby pomóc w szukaniu części
groblik
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: kupił gti bez dachu :) 205 CTI 1.9

Post autor: mlody333 »

Fajne autko, za taką kasę naprawdę było warto je kupić. Przyznam, że jak widzę takie ceny i pomyślę ile już kosztował mnie look to żałuję, że nie zaczekałem na taką okazję. Jak najszybciej ogarnij rudą na podszybiu bo jak się zagnieździ nie obejdzie się bez wycinania szyby, a to podwyższa koszty. Powodzenia w doprowadzeniu do fajnego stanu, widzę, że długo to nie potrwa bo ruszyłeś z kopyta. :W
groblik
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 27 cze pn, 2005 3:07 pm
Posiadany PUG: 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Re: kupił gti bez dachu :) 205 CTI 1.9

Post autor: groblik »

myślę że to nie będzie tak szybko jak by się mogło zdawać, kawałek czasu mineło odkąd miałem gti i nie spodziewałem się że będą takie problemy z częściami do tego auta, aso jest praktycznie puste , a jezeli ktoś ma jakieś części prywatnie to stety/niestety ma puga i trzyma dla siebie , dałem sobie 2 lata na zabawe i doprowadzenie auta do stanu bdb, czekam również na wylewki w domu i wstawienie lali do garażu , tak żeby autko rozebrać na ile to potrzebne i mieć miejsce na składowanie części, czas pokaże ile to zajmie jestem dobrej myśli
groblik
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: kupił gti bez dachu :) 205 CTI 1.9

Post autor: Manwe »

mlody333 pisze:Fajne autko, za taką kasę naprawdę było warto je kupić. Przyznam, że jak widzę takie ceny i pomyślę ile już kosztował mnie look to żałuję, że nie zaczekałem na taką okazję. Jak najszybciej ogarnij rudą na podszybiu bo jak się zagnieździ nie obejdzie się bez wycinania szyby, a to podwyższa koszty. Powodzenia w doprowadzeniu do fajnego stanu, widzę, że długo to nie potrwa bo ruszyłeś z kopyta. :W
przednia szyba nie jest wklejana wiec wyjecie jej jest dużo prostsze, mimo to popieram kolegę żebyś zwalczył ruda jak najszybciej :)
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
groblik
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 27 cze pn, 2005 3:07 pm
Posiadany PUG: 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Re: kupił gti bez dachu :) 205 CTI 1.9

Post autor: groblik »

i kolejny zakup :) listwa na drzwi kierowcy, moja niestety mocno wypaczona wiec musi iść nowa
Załączniki
listwa drzwi kierowcy
listwa drzwi kierowcy
groblik
ODPOWIEDZ