Peugeot 205 GTI Griffe 908

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
MichalOsw90
Junior
Posty: 129
Rejestracja: 25 mar ndz, 2012 12:22 am
Posiadany PUG: 205 1,6 Automat
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: MichalOsw90 »

RafGentry pisze:Spokojnie Krzychu, czemu od razu odbijasz piłeczkę? Zrobisz jak będziesz chciał, ale nie po to chyba ściągałeś z Griffe te pasujące jak świni siodło upiększacze, żeby teraz znów go obwieszać na nowo... :lol:
Raf ma racje czasami lepiej wyglada auto oryginalne bez jakis udoskonalen niz z no jak wspomnialem tjuningiem.. ja np z mojego automata zdjalem oryginalna dokladke i zalozylem od GTI wg mnie ladnie sie teraz prezentuje bo to ogolnie rzecz biorac oryginalna dokladka, a co do tych progow 1 raz widze progi do 205 ale wracajac do tematu to czy je zalozysz to twoja sprawa Twoje auto, a takze rzecz gustu. Oczywiscie nie mialem zamiaru urazic Cie slowami wiejski tjuning to poprostu moje zdanie wg mnie nie pasuja, a Tobie sie np podobaja wiec mnie akurat nic do tego. Kolejna rzecz gdybys moze zalozyl nizsze dokladki przod i tyl pewnie by sie to jakos zgralo z tymi progami
Obrazek
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: krzyska »

Troche lodu proszę 8)7 Korek też skuło lodem. A podgrzewacz leżał sobie w szafie. Nowiuteńki, oryginalny... No to sobie już nie leży... Teraz został zamontowany, kabelki nowe pociągnięte, wężyki jakieś tam dopasowane i wsio działa tzn grzeje.
Załączniki
IMG_20130126_150921.jpg
brakowało mi jakiegoś świecidełka pod maską
brakowało mi jakiegoś świecidełka pod maską
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: jozek »

Może ktoś mnie oświeci jaką funkcję pełni blaszka z ostatniego zdjęcia. W każdym aucie które kupiłem była złamana...
Awatar użytkownika
BzyQ
Uzalezniony
Posty: 568
Rejestracja: 01 maja ndz, 2011 1:00 am
Posiadany PUG: chyba Ty
Numer Gadu-gadu: 4534544
Lokalizacja: Kraków

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: BzyQ »

Bardzo prostą, ogranicza zużycie poduszek od łapy .
2.9 V6 ot co !
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: Orfister »

Krzyśka, mógłbyś porobić fotki jak i gdzie zamontowałeś ten podgrzewacz ?
Jak masz go sterowanego ? Tzn kiedy grzeje a kiedy nie ?

Swoją drogą to nie wywaliło CI oleju z powodu zatkania odmy ?
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: krzyska »

Szukałem info na ten temat i nic się nie dowiedziałem. W VW z silnikami 1.4 producent oferował podobny zestaw. Podgrzewacz montowany tak samo jak w peugeocie. Wiazka wpinana do skrzynki z bezpiecznikami(?) i tyle w temacie. Brak info od użytkowników jak to dalej działa. Czy grzeje cały czas a może coś tym steruje. Wychodzi na to że nikt tego nie sprawdzał. Zdania co do skuteczności działania podzielone.

Swoją drogą poziom druciarstwa o jakim można tam poczytać jest zadziwiający. Te matki do podgrzewania lusterek kuszą 8) chociaż jeśli skuteczne...

Servisbox pokazuje elementy tzn zestawu naprawczego z kawałkiem wiązki i tyle w temacie. Nie znam też długości ory przewodu do podłączenia tego ustrojstwa, co mogłoby podpowiedzieć gdzie szukać. Obejrzałem instalacje w komorze i jest 4 pinowa wolna kostka pomiędzy skrzynią biegów a chłodnicą tyle, że jest tam napięcie po kluczyku i nie znika po pewnym czasie.
Wkręciłem podgrzewacz w imadło, podłaczyłem do prostownika i z zegarkiem obserwowałem jak to sie zachowuje. Już po 30sek zaczyna być ciepłe, po ok 2-3min czuć konkretniejsze ciepełko, po 30min można to spokojnie utrzymać w palcach aczkolwiek palca bym tam nie wkładał :wink: Fajnie topi śnieg 8)7

Możliwe, że nie ma elementu który tym steruje czytaj włącza/wyłącza na pewien/po pewnym czasie. Ale to troche dziwne, chociaż miało to pracować w Reniferlandzie a tam w ch..j zimno
Podłączyłem to przez bezpiecznik pod drugi stopień stacyjki.

U mnie wąż między dolotem a korkiem wlewu oleju dawno się rozpadł i złożyłem coś na wzór tych widocznych w servisboxie. Wydaje mi się że podgzewacz powinien być zamontowany bliżej korka ale narazie jest gdzieś w połowie tego węża.

Oleju nie wywaliło bo silnik był akurat w trakcie łatania kostek i kabli i został odpalony tylko w celu sprawdzenia czy wszystko działa. Od złożenia silnika zaglądam tam co tydzień. Pomaga też to że kiedyś urwałem kruciec na korku i musiałem włożyć stare padło z magicznej szafy w garażu a nie jest super szczelny. I wąż, ten za 370zł w ASO, jest w takim stanie, że na tym mrozie mogę młotkiem pokruszyć.
Nowy korek mam już zamówiony i jutro będzie do odbioru. Z wężem lipa troche droga ta guma :(

Co do blaszki vel sprężyny to zamontowałem bo z braku tego elementu gumowa poduszka wytarła wyraźne wgłębienie w łapie. Ale chyba nic poza ochroną poduszki to nie daje bo za lekko sprężynuje.
Załączniki
IMG_20130127_123119.jpg
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: krzyska »

Sprzęgło wymienione, przy okazji wleciał nowy uszczelniacz wałka zdawczego i nowe "łożyska" dźwigni sprzęgła.
Do tego nowe wachacze przednie oraz łączniki ze 106stki. Z ciekawostek to z Laguny są p&p tyle że są 45mm dłuższe. Jak ktoś lubi je urywać to jak znalazł 8)7 Moje stare były z tragicznym stanie, lewy sie rozpadł po demontażu, gumy stabi za sankach złożone z dętką rowerową a i tak luźne.
Chłodnica/wymiennik ciepła oleju też wrócił na swoje miejsce. Wypadało by jeszcze zbieżność zrobić i będzie git. I może zajrzeć jeszcze do luzów zaworowych bo niby były ustawiane ale chyba tolerancje fabryczne to trochę za dużo.

Ale najważniejszę, że pierwszy raz od 11kkm mogłem spalić gumę na asfalcie :twisted: .
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
baltazar_gabka
Junior
Posty: 117
Rejestracja: 04 mar czw, 2010 1:50 pm
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 4119593
Lokalizacja: Zamość

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: baltazar_gabka »

czemu zakładałes laczniki od 106?
http://www.baltazar_gabka.205.pl/
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: DJPreZes »

Grubsze,czyli teoretycznie wytrzymałość.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: krzyska »

Byly od reki w sklepie, cena tez dobra, na ory musialbym czekac.
Porownywalem grubosc i te od 106 maja taka sama srednice preta i przegubów. Te od 406 sa bardziej masywne. A rozwiercic otwór w amorku to nie problem

edit na 22 maj roku pańskiego A.D. 2013 (tak, wiem :wink: )
Wczoraj, kiedy zobaczyłem je pierwszy raz, zrobiło mi się niedobrze. Brzydkie i nie ze względu na stan. Dzisiaj jaki je pakowałem do gita nadal miałem wątpliwości. Może jednak te 7calowe exipy z opla jakoś założe na puga? Owszem, Griffe jest nadszarpnięte szponem przebiegu, ale bez jaj. Niby tylko na zastępstwo. Po przymiarce pierwszy wniosek to trzeba zrobić ory belke. 6mm do budy, 6m do budy psa (wtf?) Tak jakby troche mniej brzydkie. Chyba. Muszę się jeszcze napaczeć... 8)7
Załączniki
CAM00220.jpg
CAM00173.jpg
CAM00168.jpg
Ostatnio zmieniony 10 cze pn, 2013 10:41 pm przez krzyska, łącznie zmieniany 1 raz.
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: Manwe »

na trzeźwo nie zdążysz za życia się napatrzeć 8)7
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
baltazar_gabka
Junior
Posty: 117
Rejestracja: 04 mar czw, 2010 1:50 pm
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 4119593
Lokalizacja: Zamość

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: baltazar_gabka »

jak sie oczy przymróży to nie jest tak zle :)
http://www.baltazar_gabka.205.pl/
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: Munne »

Przetop te "felgi".
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: Lord Devil »

Munne pisze:Przetop te "felgi".
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: krzyska »

Wiele się nie działo. Po wymianie wachaczy auto pojechało "na zbieżność". Okazało się że przekładnia była przestawiona, w lewo ok1,5 obrotu, w prawo przeszło 2 8)7 Dodatkowo wymiana oleju, filterków, dorobienie miedzianych mocowań linki ręcznego na belce. Dla równowagi zginęło zasilanie tylnej wycieraczki i oświetlenie bagażnika. No cóż, nie można mieć wszystkiego.

A wczoraj popełniłem to
CAM00231.jpg
za dawcę śrub posłużył produkt z nieboszczki FSO
CAM00233.jpg
Niby tylko na zastępstwie ale jak patrze na te felgi to chce mi się "zwracać"
GTI_Efekt Masy Obrazek
ODPOWIEDZ