Peugeot 205 GTI Griffe 908

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: krzyska »

40000 kilometrów z gti :D
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: krzyska »

krzyska pisze:40000 kilometrów z gti :D
A to chyba najczęstszy widok mego gti...
CAM00375.jpg
Ale ostatnie trzy tygodnie były cięzkie. Ciężką atmosferę wokół auta mógłbym rąbać siekierą...
Zaczęło się w zasadzie bardzo niewinnie od padniętego rozrusznika. Niedziela wieczór ale jak mus to mus. Nabyte swego czasu doświadczenie w wyjmowaniu tego podzespołu zaowocowało szybką i bezproblemową podmianką na sprawną część. Nawet miałem czas na wymianę wężyków odmy i takie tam bzdety. Ale luz i o 22giej auto było sprawne.
Poniedziałek rano. Swojskie "o k...wa" były pierwszymi moimi słowami w tym pięknym zdawało by się dniu. 6.30 na zegarku, 37km do pracy, zielony ekspres na podwórku co może pójść nie tak.
Po 3 (słownie: TRZECH) km już stałem na poboczu. Benzyna jest, gaz też, silnik zdechł. Pierwszy powrót gita do domu na holu, ale plama. Po pracy macha w górę i szukanie winowajcy. Okazało się że padła pompka paliwa. Niby się odzywa a paliwa w szynie ni ma.
Standardowe działanie w takich wypadkach polgało na udaniu się do garage i wyszperaniu sprawnego podzespołu, wmontowaniu i uruchomieniu sk..la. Któraś tam godzina wieczorem/nocą (niepotrzebne skreślić) i wsi gra.
Grało jakieś dwa dni. Umówiony z klientem, zmierzam na spotkanie moim niezawodnym od dwóch dni autem. Po paru km auto zaczęło przerywać, szarpać, potem jechało ok i znów kicha. Się jakoś dowlokłem te 40km do domu. Ale pomysłów brak, olałem już tego dnia dziada!
Rano do autka i ...cicho, głucho wszędzie, nic się nie świeci. To ja ci wache leje, olej zmieniam a Ty mi złomie tak odpłacasz? Odwróciłem się na pięcie, pogłaskałem czule Foreverka po grilu i dowiózł mnie bezproblemowo do pracy. Chyba w nagrodę wymienię mu kable WN na te 300kkm 8)
Ładowanie aku zleciłem staremu wyjadaczowi od polskich ciężarówek ( i nie tylko), mojemu tacie.
Po którejś tam próbie uruchomienia się wnerwił i do ładowania odłączył aku od instalacji. Tu małe sprostowanie: My w mogileńskim nie odłączamy aku do ladowania od instalki. Pomogło na raz :(
Po pracy, z braku innych rozrywek, zająłem się uruchamianiem mojej drezyny.
Wsio powyłączone a z aku ubywa 3A. WTF? Zwarcie. Po 22latach przetarły się kable od stacyjki i zwierały do kolumny kierowniczej. Aż mi się łeska w oku zakręciła, a taka była okazja spalić ten złom 8)7 Dwa wcześniejsze problemy rozwiązane za jednym podejściem.
Pokłosiem zwarcia był jeszcze akumulator ale że nowy kosztował mnie całe 166zł to dwuletnia gwarancja osłodziła mi ten wydatek.
Aż do ubiegłego piątku kiedy to po powrocie z pracy auto znów zrobiło łuuu i wtoczyło się na podwórko napędzane moimi i brata nóżkami. Pękł miedziany drucik łączący szczotkę z obudową szczotkotrzymacza w alternatorze. @%%$@&*$^@^%*&&@#^&&@#^^@^%$&*@#%!#@%^@^ Tak to leciało....

Jest taka scena w ostatnim odcinku "Zmienników" kiedy to odbierają nowy wóz na taryfę i po wzmiance o awariach, uzupełnianiu braków, korozji padają słowa " ...w sumie wóz na medal..."
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
tomek05229
Junior
Posty: 400
Rejestracja: 08 maja sob, 2010 10:54 am
Posiadany PUG: 205 Forever '95
Numer Gadu-gadu: 11234915
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski /Wa-wa

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: tomek05229 »

,, Odwróciłem się na pięcie, pogłaskałem czule Foreverka po grilu i dowiózł mnie bezproblemowo do pracy. Chyba w nagrodę wymienię mu kable WN na te 300kkm 8) ,, :D świetne :)

ale taki urok i jest w tym coś fajnego :)

powodzenia w dalszych zabiegach :W
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: grzesiek309 »

Dobrze, że przynajmniej pugi sypią się w okolicach domu 8)7 Swoim zrobiłem ostatnio trasę ponad 300km, w większości na pełnym bucie. Po zajechaniu na miejsce usłyszałem dziwne dźwięki w okolicach łączenia silnika ze skrzynią. Odpalał, jeździł, więc olałem. Wróciłem do domu, postawiłem jak pokraka w poprzek chodnika, bo przecież zaraz jadę dalej, a tu zonk. Rozrusznik nie kręci 8)7 Ostatkiem sił zakręcił i udało się wjechać dziadem do garażu :lol:
Myślałem ostatnio poważnie na sprzedaniu go i spełnieniu marzenia w postaci MB W126, ale kto odkupi tego dziada za 8,5k? 8)7
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: Munne »

Grzesiu to jakies ogloszenie sprzedazy mialo byc? :D
Kazda morda pasuje do Forda!
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: grzesiek309 »

A chcesz kupić? :P W sumie myślałem o wystawieniu ogłoszenia, ale w tym momencie nie opłaca mi się go sprzedawać poniżej 8k, a tyle chyba nikt nie da :N
Wsadzę TCT i pójdzie za grube miliony do słonecznej Italii :mrgreen: 8)7
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: Stopx »

"To ja ci wache leje, olej zmieniam a Ty mi złomie tak odpłacasz? Odwróciłem się na pięcie, pogłaskałem czule Foreverka po grilu i dowiózł mnie bezproblemowo do pracy. "

Mistrzostwo :D Szczególnie, że mam podobnie z Gentrym i Dieselkiem :lol:
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: krzyska »

Stopx pisze:"To ja ci wache leje, olej zmieniam a Ty mi złomie tak odpłacasz? Odwróciłem się na pięcie, pogłaskałem czule Foreverka po grilu i dowiózł mnie bezproblemowo do pracy. "

Mistrzostwo :D Szczególnie, że mam podobnie z Gentrym i Dieselkiem :lol:
Dziś rano też nie zapalił i powtórka z rozrywki. Ale już gada :D

A to z sobotniego popołudnia..
CAM00380.jpg
Dwa wiaderka są dla lalusiów :twisted: tylko szczota, szlauch i szampon za 5 zeta 8)
CAM00385.jpg
Lakierowi może tylko smarkacz z śrubokrętem w garści zaszkodzić 8)7
CAM00387.jpg
GTI_Efekt Masy Obrazek
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: Munne »

No i git :Y
Kazda morda pasuje do Forda!
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: robson »

Zajebiście się prezentuje,a ja go nie kupiłem. :) :W Fajny.Tylko nie podczepiaj tej przyczepy... :)
Takim autem po takim błocie,aż żal dupe ściska....
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: 2mouse »

krzyska pisze:To ja ci wache leje, olej zmieniam a Ty mi złomie tak odpłacasz?
:lol: :lol: :lol: Myślę, że najlepsza metoda na takie numery, to ta, którą stosujemy z moją Małżonką... Mianowicie rozebrać do zera i poprawiać fabrykę. Metoda się sprawdza, aczkolwiek ma dwie wady i jedną cechę. Wada numer jeden to koszty, wada numer dwa to czas... :lol: A cecha to fakt, że i tak się nie wyłapie wszystkiego 8)7
Myślę, że tak czy inaczej, to najskuteczniejsza metoda na taki kaprys, jak stary francuski samochód.... :P :P :P Póki co, same się nie psują... Jakoś... :lol:
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: krzyska »

W ubiegły weekend udało mi się, po prawie 2latach, ponownie "uruchomić" podświetlenie klamek wewnętrznych :D +10 do szpanu na wiosce 8)7 i przy okazji naprawić zawiasy drzwi.


Materiał który posłużył za nową tulejkę
CAM00480.jpg
Specjalny przyrząd zapobiegający wyrwaniu zawiasów ze słupka
CAM00459.jpg
Wspomniane na początku podświetlenie :D
CAM00468.jpg
Otwór po usunięciu ory tulejki, jakieś 9mm
CAM00457.jpg
Nowa do wbicia
CAM00461.jpg
Już na miejscu, tylko jeszcze rozwiercenie wiertłem 7,2mm... i luz jak był tak jest. Tyle że mniejszy 8)7
CAM00466.jpg
Tu widok na podkładkę regulacyjną luzu zawiasu. Można jeszcze zrobić kołnierz na tulejce, którą widać wyżej ale zrobiłem tak tylko na jednej i potem po trochu zeszlifowywać aż wejdzie druga część zawiasu. Wybrałem opcję drugą czyli wspomniane podkładki. Też szlifujesz ale jak się pomylisz to bierzesz kolejną i od nowa dopasowanie.
CAM00467.jpg
Oczywiście nowe sworznie prosto z ASO za pare zeta sztuka, kilo smaru, młotek, lewarek, grzechotka, nurz :wink: . Jeszcze dwie łapy, troche oleju, wolna sobota i zawiasy naprawione.

Jak zapewne niektórzy zauważą działanie czysto budżetowe zamykające się kwotą ok 15zł. Mozna również wytoczyć nowe tulejki, dać śruby z tytanu, jakiś odjechany firmowy smar i będzie na wieczność.

Teraz trochę fot z cyklu " Co znów wp...szyła śniedź?"
CAM00479.jpg
Zasilanie wycieraczki zjadła... i lampki w bagażniku też
CAM00477.jpg
Załączniki
CAM00476.jpg
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: krzyska »

Mija 20kkm od złożenia silnika, wsio ok :D A z racji tego że szpon przejeżdził ostatni miesiąc bez awarii to wziąłem się dzisiaj za wymianę tylnych amorków i co ważniejsze konserwację progów.
Gdzie trzeba wyczyściłem, podmalowałem ... i nie skończyłem. Stłuczki wypadły, kolejna panna prawie wydana :wink: , jutro baranek, jakiś kolor i będzie git.
Przy okazji stwierdziłem klocki do wymiany na tylnej osi. Podejrzanie szybko się skończyły, tak samo jak lewy łącznik stabilizatora WTF?

Aaa i jeszcze pewna xsara użyczyła odboje wahaczy. Maluchowe są dobre bo są tanie ale nic poza tym. Dwa komplety leżą sobie gdzieś w przydrożnych rowach...
Ostatnio zmieniony 13 paź ndz, 2013 8:47 pm przez krzyska, łącznie zmieniany 1 raz.
GTI_Efekt Masy Obrazek
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: Munne »

No to Panie przejrzyj zaciski z tylu i kupuj czesci z wyzszej polki bo szkoda wlasnej roboty. Fotki jakies zapodaj bo dawno nie podziwialem Griffa :Y
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: krzyska »

Klocki były trw więc to nie jest, moim skromnym zdaniem, jakiś szit. Oba klocki starte równiutko, Zaś łącznik był od 106stki i to jakiś hiszpański(?) Rcośtam. W sumie to się nie dziwię skoro zimy nie ma a już wkopali ograniczenia do 50km/h
GTI_Efekt Masy Obrazek
ODPOWIEDZ