Peugeot 205 GTI Griffe 908

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
druan
Maniak
Posty: 1301
Rejestracja: 01 lis czw, 2007 6:29 pm
Posiadany PUG: peugeot GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: druan »

Filtr par paliwa wywal będzie z głowy _O_
Żaden nauczyciel nie da ci na to papieru - Bądź Człowiekiem Dla Człowieka Szacunkiem się Kieruj.....

Syndykat Sępów Krakowskich
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: krzyska »

Właśnie wróciłem z ogledzin tego filtr i okazało sie że ten cienki wężyk pęknął już gdzieś dalej.
Gdzie szukać zaworka do którego jest podłączony??.

Okazało się również, że regulator ciśnienia na listwie wtryskowej ma znaczek i podpis BMW
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: krzyska »

cd
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: krzyska »

Zdjęcia przedstawiają stan auta z końca grudnia A.D. 2010. Na dziś są wymienione:
-panel ogrzewania
-krańcówki oświetlenia wnętrza na ory peugeota
-blenda i zamek( zamek na ory kluczyk +zapasowy otrzymałem od jednego z wcześniejszych właścicieli - mam komplet)
-nakładek na pedałach juz niema
-ory bat do anteny też czeka na wymianę
-czujnik temp. do kompa
-przewody zaplonowe
-świece już zakupione ale przy próbie odkręcenia na szczęście urwał się klucz a nie świeca
-wyczyszczone pierścienie od ABS-u
-krzyżak przy maglownicy (magiel na wielowpust z krzyżakiem 16x16) + węższe opony z przodu i nie trzeba juz walczyc z kierownicą.

Z mniej przyjemnych rzeczy... hm wysypalo sie na dniach wspomaganie kierownicy tj. plyn gdzieś pomalutku kapie pod auto i pekniety kolektor wydechowy.

Bardziej aktualne zdjecia wstawie jak zrobie coś "grubszego" czyli niepredko .
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: Orfister »

Do kompletu szybkich napraw brakuje zmiany badlooka - wygląda to po prostu ohydnie :cry:
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: Lord Devil »

Duzo pracy przed Toba jak ma to wygladac, powodzenia i cierpliwosci.
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: Para »

Ale ktoś zburaczył to autko. Wygląda na to, że jeździł tym ktoś komu brakowało funduszy i nie wiedział co znaczy Griffe w świecie Peugeot'a.

Sporo pracy przed tobą, ale fair play za zaangażowanie, tak trzymać :W

Co wiesz na temat historii auta ? Skąd się wzięło w Polsce i kto je tak sponiewierał ?
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: krzyska »

Kiedy i skąd się wzieło w Polsce nie wiem. Od około 1999r. do prawie końca 2010r. autko znajdowało się Częstochowie. Tak go urządził kolo, który kupił go w owym 99r. i auto było w jego posiadaniu do 2009r. W między czasie w lipcu 2002r. w GTI pojawił się LPG. Potem jeszcze zmiana właściciela ( kopara mi opadła jak wymiatał polonezem karawanem po Częstochowie).

W TYM MIEJSCU MUSZĘ PRZYZNAĆ, ŻE JESTEM DO DZISIAJ LEKKO WKUR..Y NA TO, ŻE DOPIERO PO PRAWIE 6 MIESIĄCACH ZNALAZŁ SIĘ JEDEN ODWAŻNY(Manuel205 - JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ) I PODAŁ TEL DO WŁAŚCIECIELA, BO RESZTA FORUMOWICZÓW CHYBA LICZYŁA NA TO, ŻE BEDZIE GDZIE KUPIĆ NP PODŚWIETLANE DASZKI I TYM PODOBNE( apropos do dzisiaj miałbym go już blacharsko wyprowadzonego na prostą). DOŚĆ ŻALI.

Otóż pierwszy właściciel( umownie ten od 99 do 2009r.) wprowadzil juz wspomniane zmiany w wyglądzie auta. Zregenerował belkę i prawie na pewno autko jest z tyłu obniżone, bo z kpl. pasazerów lewe koło przyciera o nadkole, a światła bardziej niż droge oświetlały wiewiórki na drzewach. Ale do tego sie nie przyznał. Przerobił tez zamek w klapie na elektrycznie otwierany. Oświetlenie wnętrza też poprawił, ale tutaj, moim zdaniem, poszedł w dobrym kierunki(np podświetlenie klamek wewnątrz jest całkiem zmyślne). Kolejny właściciel ( ten od poldka karawan) traktował autko jak szybki srodek lokomocji i chyba niewiele o nie dbał.
Co do powypadkowej przeszłości auta też mi nic nie wiadomo na ten temat oprócz lewego tylnego błotnika, chociaż troche dziwnie był tam trafiony bo uszkodzenie było na wysokości zaślepek z napisami gti a nakole ani żaden profil(podloga bagażnika) nie nosi śladów napraw.
Niewiele brakowało, a nabyłby to gti z Gdańska, bo byłem już umówiony na oględziny, ale właściciel w ostatniej chwili sie rozmyslił - dla prześmiewców mam korespondencję z właścicielem.
Od 18.12.2010 GRIFFE w moim posiadaniu.


PARA - maska pod kolor już jest, tylko trochę daleko i nie podrodze

PS. ciekawi mnie jaka bardzo mi sie dostanie za ten wpis??
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
Małysz
Uzalezniony
Posty: 815
Rejestracja: 09 maja śr, 2007 11:08 pm
Posiadany PUG: 307 2.0 90HDI; dawniej 205 GT 1.6 i 1.8D
Numer Gadu-gadu: 4121955
Login tlen: adamdrozdzu
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: Małysz »

Czemu masz dostać za wcześniejszy wpis, masz rację, tylko jedna osoba Ci pomogła, a zainteresowanych pewnie było wielu.

Pamiętam, jak walczyłeś o to auto, próbowałeś się czegoś dowiedzieć i łącznie bardzo długo to trwało.
Jestem Pełen Podziwu Twojej determinacji w zakupie i teraz, gdy go ogarniasz, doprowadzasz do ładu :)

Powodzenia w pracach _O_
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: krzyska »

To nie miejsce na takie wpisy, ale to forum, podobnie jak inne fora jest delikatnie pisząc niedoskonałe. Niby baza info ogromna, ale często można natknąć sie na nieprecyzyjne opisy, a jak sie o cos zapytac to zaraz odsyłają do opcji SZUKAJ ( bo to juz było wiele razy wałkowane, szukać się nie chce, zajrzyj to instrukcji, FAQ i cholera wie gdzie jeszcze-TO NIE ZAWSZE POMAGA) i ewentualnie Ci którzy sie znaja osobiście lub od dłuższego czasu, są bardziej skorzy do wyjawiania "tajemnic".
Cóż wrażenie jest takie, że młodszych stażem forumowiczów, nie zawsze i nie wszyscy, się zlewa.
To tyle, bo pewnie się zaraz jakiś ADMIN odezwie, że nie wypada, że nie wolno, że nam to wytnie i banem obłoży.
Teraz piszemy już na temat.
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: RafGentry »

Masz swój temat, czuj się w nim swobodnie :Y

Widzę, że jesteś przepełniony jakimś dziwnym żalem i snujesz teorie spiskowe. Uwierz- nikt Ci nie chciał zrobić na złość, ani podkraść Griffe. Ja je miałem zarezerwowane już na początku czerwca i chciałem jechać do Częstochowy, ale po otrzymaniu 250 mb zdjęć odpuściłem.
Auto potem było oglądane, pojawiły się opinie na jego temat. Nikt niczego nie ukrywał. Z tego co wiem, żaden z forumowiczów nie czaił się na części z niego.

Dobrze że je kupiłeś, bo Griffe bez dwóch zdań warte jest zachodu. To baaardzo rzadka wersja GTI i na pewno w przyszłości będzie sporo warta.
Twój egzemplarz mimo, że mocno podmęczony, to ma potencjał. Mam nadzieję, że sprostasz zadaniu i przywrócisz Griffe blask, a właściwie dasz mu nowe życie :)

Powodzenia :W
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: robson »

krzyska nie możesz mieć żalu do Krakowskiej ekipy ,bo my mieliśmy tylko kontakt przez Manuel205 i on nas doprowadził na miejsce,a pan od Griffe nie dał nikomu nr tel.Napewno nikomu nie zależało na tym ,abyśnie nie był posiadaczem Griffa i tu się mylisz. :W
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: Martinoo »

krzyska czy mozesz opisać jak wygląda podświetlenie wewnetrznych klamek. chce tak zrobić u siebie od wewnatrz i od zewnatrz na ledach . Jakbys mógł to wrzuc foty jak to wyglada.
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: krzyska »

Każdy ma prawo do wyciągania wniosków z moich wpisów tyle, że nie chodziło mi o teorie spiskowe co do tego auta, żale bądz złośliwości. Tutaj RafGentry sie pomyliłeś. Przygoda z forum w moim przypadku rozpoczęła się od Forewera, a wnioski takie nasuwają się po lekturze wpisów w niektórych tematach, bo wszystkich jeszcze nie przejrzałem .


Co do podświetlenia to po prostu dioda(niebieska) wstawiona w otworek w obudowie wewnetrznej klamki, podłaczona pod światła pozycyjne i tyle. Niezbyt to wymyslne estetycznie ale działa. Zewnętrznych na szczęście nie podswietlił.
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Peugeot 205 GTI Griffe

Post autor: moralez »

krzyska pisze:To nie miejsce na takie wpisy, ale to forum, podobnie jak inne fora jest delikatnie pisząc niedoskonałe. Niby baza info ogromna, ale często można natknąć sie na nieprecyzyjne opisy, a jak sie o cos zapytac to zaraz odsyłają do opcji SZUKAJ ( bo to juz było wiele razy wałkowane, szukać się nie chce, zajrzyj to instrukcji, FAQ i cholera wie gdzie jeszcze-TO NIE ZAWSZE POMAGA) i ewentualnie Ci którzy sie znaja osobiście lub od dłuższego czasu, są bardziej skorzy do wyjawiania "tajemnic".
Cóż wrażenie jest takie, że młodszych stażem forumowiczów, nie zawsze i nie wszyscy, się zlewa.
To tyle, bo pewnie się zaraz jakiś ADMIN odezwie, że nie wypada, że nie wolno, że nam to wytnie i banem obłoży.
Teraz piszemy już na temat.
twoj temat to pisz sobie co chcesz :P
Generalnie szlak mnie trafia jesli ktos wpada nowy na forum i pyta np o znaki na rozrzadzie. Doswiadczenia przy 205 nabralem nie czytajac forum, tylko ksiazke i samemu pracujac przy aucie. Zatem takie pytanie to dla mnie szczyt lenistwa(najlepiej zeby ktos jeszcze przyjechal z forum i poprawil ten rozrzad) Przypuszczam ze wiele osob ma podobne zdanie.
Jesli jest jakis problem ktory jest nietypowy to odpisuje jesli mam jakis pomysl. Wystarczy ze ktos kombinuje, szuka sam rozwiazania, a nie liczy na innych.
ODPOWIEDZ