Gentry 205 automatic

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Gentry 205 automatic

Post autor: RafGentry »

I oto nadejszła wiekopomna chwila _O_
Dnia 17. lutego, roku 2011 w moje łapska trafił najpiękniejszy okaz Peugeota 205 Gentry w całej Europie Wschodniej. Egzemplarz z rocznika 1991 z automatyczną skrzynią biegów i przebiegiem równo 70 000 km odkupiłem od Adriana, znanego na forum jako Rallye.

Po sprzedaży Gentry miałem nie kupować kolejnego auta i dopieszczać CTI, ale uległem własnej słabości do 205 i nabyłem kolejną maszynę. Tak "niefortunnie" się złożyło, że Adrian jesienią dał mi się przewieźć swoim (wówczas) Gentry "66" i po tej przejażdżce po prostu nie mogłem pozwolić, aby ten egzemplarz "odpuścić". W końcu sam go kiedyś znalazłem na Ebaymotors...

Do zakupu odpowiednio się wcześniej przygotowałem i w chwilę po zakupie auto dostało specjalne tablice rejestracyjne, na które polowałem już od jakiegoś czasu - "KR 205PE"

Gentry jest w stanie wręcz powalającym. Nie wygląda jak dwudziesto, lecz jak trzyletni samochód. Ktoś musiał je trzymać w kapsule czasu, albo wysłać gdzieś w kosmos i zahibernować do 2010 roku.

Jeździ się nim świetnie. Automat to bardzo wygodna rzecz na miasto. Sunie się niczym amerykańskim krążownikiem. Zawieszenie nie jest wytłuczone, wszystko działa tak jak powinno.

Z drobnostek, które zauważyłem po zakupie, to do zrobienia są: pęknięty lewy klosz tylnej lampy (Rallye odłożył mi już niepopękany), brak spinki do szuflady z bezpiecznikami, dziurawy tłumik końcowy (po 20 latach miał prawo skorodować) i odklejone lusterko wsteczne (parę kropel kleju załatwi sprawę).

Na razie wkleję fotki zrobione na szybko aparatem-małpką. O tej porze roku jest ciemno, więc nie ma szans, żeby zrobić porządne zdjęcia słabym aparatem. Jak wyjdzie słońce, albo dorwę lustrzankę, to dostarczę zdjęcia, które choć w części oddadzą urok 205-tki.
W ogóle to najlepiej zobaczyć Gentry samemu na własne oczy. Kto widział, ten wie o czym mówię.
Resize of 103_7301.JPG
Resize of 103_7307.JPG
Resize of 103_7294.JPG
Na razie tyle. Słyszę, że Druan jedzie swoim Jeepem, więc spadamy na jazdę testową Gentry :)
Awatar użytkownika
Maro.wow99
Uzalezniony
Posty: 678
Rejestracja: 01 maja pn, 2006 9:14 pm
Posiadany PUG: 205 CTI, Forester 2.0, 206 Gt 2225
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: Maro.wow99 »

Widziałem na żywo świetne auto _O_
Zywik
Maniak
Posty: 1109
Rejestracja: 12 kwie sob, 2008 12:04 pm
Posiadany PUG: Citroen Xsara Picasso & Peugeot Tepee
Numer Gadu-gadu: 10911568
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: Zywik »

Rafal Tylko pozazdrościć !! Moze latem uda mi sie odwiedzic południe to napewno wpadne obejrzeć to cudo!!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: Lord Devil »

Trzeba bedzie sie wybrac do Grodu Kraka i poznac ekipa oraz auta. Gratsy dobrego auta.
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Czak
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 30 lip czw, 2009 4:12 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 Gentry
Numer Gadu-gadu: 2757168
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: Czak »

Teraz będziesz miał dylemat do którego założyć SLki i którym jechać do sklepu po bułki :D. Ładny jest moje napewno tak nie wygląda i srebrne listewki masz ładne :cry:
Awatar użytkownika
PrezesBednarz
Maniak
Posty: 1517
Rejestracja: 01 lip sob, 2006 11:19 pm
Posiadany PUG: 90' 205 CTI XU5 JA i inne
Lokalizacja: waw

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: PrezesBednarz »

Jak dla mnie gentry powinno zostać na sl321
Awatar użytkownika
bananowiec
Uzalezniony
Posty: 610
Rejestracja: 02 kwie śr, 2008 10:36 pm
Posiadany PUG: 205 CTI TURBOGNÓJ , 205 1.8 dturbo forever
Numer Gadu-gadu: 4940298
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: bananowiec »

kongratulejszyn!! :) Zaklepuje sobie miejsce jako pasażer do przejażdżki automatem przy najbliższej okazji :) Jestem bardzo ciekawy jak się jeździ 205-tką z takim małym przebiegiem.
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: dzikson »

Rafał, jesteś nieuleczalnym pacjentem :lol:
Gratuluję, będę czekał na okazję, żeby zobaczyć Twoje auto na żywo.
A gdybyś kolejne Gentry chciał sprzedawać do Warszawy, to wiesz... bądźmy w kontakcie :wink:
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: RafGentry »

Dzięki chłopaki za miłe słowa. Faktycznie na tych felgach autko wygląda jak z folderów reklamowych. Z tym, że to nie Speedline, a SMR-y francuskie. Speedline mam na CTI na zimę założone.

Lordzie, zapraszam serdecznie. Munne był już w Krakowie kiedyś razem z Padre, ja byłem kiedyś u Munira w Lublinie, nawet oglądałem CTI Lady Angel pod blokiem, ale nie mieliśmy okazji się jeszcze spotkać...

Co do felg na wiosnę i lato, to pewnie będą to SL434. Szkoda, żeby tak piękny komplet marnował się w garażu, tym bardziej, że nie mam letnich opon 14'.

Czaku - po bułki jeżdżę ostatnio tylko Gentry. Jak w reklamie nowej Megane, wykorzystuję byle pretekst, żeby tylko gdzieś pojechać :D

Bananowiec - nie ma sprawy. Na kolejnym tripie (może szybciej niż myślałem) masz test drive gwarantowany :)

Przy okazji spotkania z Foxem i Tokiem na parkingu pod Lidlem zaaranżowaliśmy małą fotosesję. Fotki wykonał mój dobry kolega, właściciel 26-letniej Mazdy RX-7.
Gentry trochę brudne, bo na razie stoi pod chmurką. Umyłem go, ale napadało śniegu w Krakowie i jakoś tak się utytłał :D
1.jpg
6.jpg
4.jpg
5.JPG
8.jpg
9.jpg
10.jpg
bez_polotu
Junior
Posty: 311
Rejestracja: 12 lip czw, 2007 11:42 pm
Posiadany PUG: 406 TS6
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: bez_polotu »

Auto warte właściciela :) Rejestracja warta fana modelu... Auto w środku miodzio ;) nic tylko pozazdrościć...
Cytując podpis:
Nie pomaluje budy, nie założę czarnych poszerzeń... bo już nie muszę? :P
"The Greatest Thing You Will Ever Learn, Is Just to love, and Be Loved in Return."
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: Orfister »

Po prostu brak słów - to auto jest dowodem na t, jak można się przenieść w czasie :P
Awatar użytkownika
Slavko
Junior
Posty: 276
Rejestracja: 30 mar pn, 2009 9:50 am
Posiadany PUG: 205 XRD 91`
Numer Gadu-gadu: 6259259
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: Slavko »

Automat to bardzo wygodna rzecz na miasto. Sunie się niczym amerykańskim krążownikiem.
Coś w tym jest ;) miałem kiedyś okazje smigać automatem i klimat takiej 205 w auto jest zdecydowany inny ;)

Gratuluje zakupu :) auto wygląda jak gentry w katalogach :)
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: krzyska »

marzy mi się taka skóra w griffe - @#!#$%!!!!!!!!!!!!!
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: Martinoo »

Gratuluje zakupu, szkoda nim jeździć do sklepu i niszczyć go w polskich zimowych warunkach

Będziesz moze na tripie na pomorzu?? bo puga z takim przebiegiem a jeszcze w takiej wersji to rzadkość
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: Munne »

Rafi daj kajta:)
Kazda morda pasuje do Forda!
ODPOWIEDZ