Peugeot 205 Junior by Bartek "klekocix"

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Re: Peugeot 205 Junior by Bartek "klekocix"

Post autor: klekocix »

Dziś zmiana filtrów i oleju.

Następnie test prędkości maksymalnej na autostradzie.

Przy max gazie w podłodze na LPG osiągnąłem 129km/h licznikowe i 121km/h wg. GPS.

Kto da... mniej :?: :D
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
Awatar użytkownika
zmac
Uzalezniony
Posty: 529
Rejestracja: 11 sty ndz, 2009 9:27 am
Posiadany PUG: 309 gti, 206 gti, 205 cj
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Żyrardów/Garwolin

Re: Peugeot 205 Junior by Bartek "klekocix"

Post autor: zmac »

klekocix pisze:
osiągnąłem 129km/h licznikowe i 121km/h wg. GPS.
Szatan :twisted:
Awatar użytkownika
MichalOsw90
Junior
Posty: 129
Rejestracja: 25 mar ndz, 2012 12:22 am
Posiadany PUG: 205 1,6 Automat
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Peugeot 205 Junior by Bartek "klekocix"

Post autor: MichalOsw90 »

Przy max pedale w podlodze na LPG daje ledwo 120 przy dluugim rozpedzeniu dojdzie wskazowka max 130 :(
Obrazek
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Re: Peugeot 205 Junior by Bartek "klekocix"

Post autor: klekocix »

Muszę jeszcze zrobić testy na samej PB, ale to dopiero jak będę warunki na drodze.

A co do v-max to chyba podpis mam trafny >:)
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
Awatar użytkownika
MichalOsw90
Junior
Posty: 129
Rejestracja: 25 mar ndz, 2012 12:22 am
Posiadany PUG: 205 1,6 Automat
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Peugeot 205 Junior by Bartek "klekocix"

Post autor: MichalOsw90 »

Klocilbym sie z Toba czy najwolniejszej no ale jak bedzie lepsza pogoda i warunki sam dokladnie sprawdze ile wychodzi moje v-max :D
Obrazek
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Re: Peugeot 205 Junior by Bartek "klekocix"

Post autor: klekocix »

Taki mały update zdjęcia:

Obrazek

Coś mi się za nisko nakleiła nalepka z numerem rejestracyjnym >:)
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Peugeot 205 Junior by Bartek "klekocix"

Post autor: borek_wpr »

A 145 km/h (wg. licznika) w cztery osoby na LPG? Daje radę!!!
Wszystko zależy od sprawności silnika i ustawienia gaźnika a konkretnie stosunku paliwo / powietrze czyli odpowiednia wartość CO. Można ustawić samemu lub przy pomocy analizatora spalin.
Proste sprawdzenie. Przejechać na PB ze dwa kilometry i pozostawić silnik do ostygnięcia. Wykręcić świecę i na podstawie wyglądu izolatora i elektrody ocenić czy spalanie jest prawidłowe- CO na poziomie 1,5%. Jeżeli gaźnik zostanie wyregulowany dla PB, to należy jechać do gazownika i on przeprowadzi regulację części gazowej przy pomocy analizatora.
Ot i wszystko.

Jeżdżąc na LPG prześwit elektrod ustaw na wartość 0,7 mm.
Można też kupić świece przystosowane do LPG ale koszt ok. 65zł za sztukę. :x :x :x
http://www.ngk.de/pl/produkty-i-technol ... we-lpgcng/
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Re: Peugeot 205 Junior by Bartek "klekocix"

Post autor: klekocix »

borek_wpr pisze:A 145 km/h (wg. licznika) w cztery osoby na LPG? Daje radę!!!
Wszystko zależy od sprawności silnika i ustawienia gaźnika a konkretnie stosunku paliwo / powietrze czyli odpowiednia wartość CO. Można ustawić samemu lub przy pomocy analizatora spalin.
Proste sprawdzenie. Przejechać na PB ze dwa kilometry i pozostawić silnik do ostygnięcia. Wykręcić świecę i na podstawie wyglądu izolatora i elektrody ocenić czy spalanie jest prawidłowe- CO na poziomie 1,5%. Jeżeli gaźnik zostanie wyregulowany dla PB, to należy jechać do gazownika i on przeprowadzi regulację części gazowej przy pomocy analizatora.
Ot i wszystko.

Jeżdżąc na LPG prześwit elektrod ustaw na wartość 0,7 mm.
Można też kupić świece przystosowane do LPG ale koszt ok. 65zł za sztukę. :x :x :x
http://www.ngk.de/pl/produkty-i-technol ... we-lpgcng/
Jeśli chodzi o spalanie to obecnie w zimie przy często włączonym ssaniu, do tego ogrzewanie wychodzi ok. 9.5L/100km. Uważam to za dobry wynik przy tej porze roku. Niestety - strasznie śmierdzi wokół samochodu gazem... bardzo możliwe, że gdzieś się ulatnia (choć czujniki gazu w garażu powinny wyć jeśli tak jest).

Spróbuję we wtorek pojechać do gazownika na regulację.
Ostatnia była 15tyś km temu, na wiosnę. Świece natomiast wymieniane były ok. 17tyś km. temu. Czy to możliwe, że rozregulowało się LPG?

P.S. obecnie mam skrzynię "5" z XS'a, bardzo krótką... Czy to możliwe, że ona podnosi przyspieszenie i zaniża v-max?
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot 205 Junior by Bartek "klekocix"

Post autor: Manwe »

Krotka szkrzynia daje lepsze przyspieszenia ale nizszy v max :Y
Pytanie czy to tylko ona
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Re: Peugeot 205 Junior by Bartek "klekocix"

Post autor: klekocix »

Dziś Junior dostał nowy daszek nad zegary (stary trzymał się na dosłownie 2 śrubach wpadając w wibracje na wolnych obrotach).
W kwestii montażu, ten, który stwierdził, że łatwo się go zdejmuje i zakłada - chyba nigdy tego nie robił :D

Niestety, żonie jadąc z marketu przytrafiła się przygoda...
Spadło cięgno ssania z gaźnika i kobitka jechała 2 kilometry na full ssaniu do domu :) Oczywiście naprawa to 30 sekund, ale ile było gadania, że jej kochany Peugeocik się popsuł to moje >:)
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Peugeot 205 Junior by Bartek "klekocix"

Post autor: borek_wpr »

Nagrzewnica pracuje cały rok. Włączone ogrzewanie nie ma nic wspólnego ze spalaniem PB czy LPG. To tylko odbiór ciepła z nagrzewnicy za pomocą wentylatora czy nawiewu naturalnego (wybierane pokrętłem). Zużycie paliwa zależy od temperatury zewnętrznej (włączone ssanie do momentu pełnego nagrzania silnika) oraz oporów mechanicznych (silnik,koła) i zewnętrznych (wiatr,jazda pod górę, prędkość) itp.
Cięgno ssania powinno być nałożone na kołek z zakończeniem kulistym. Może trzeba zacisnąć oczko sprężyny i będzie po problemie. Na moim gaźniku wygląda to tak
415 A.JPG
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Re: Peugeot 205 Junior by Bartek "klekocix"

Post autor: klekocix »

Zima - nie zima - Dżunior jeździć musi :)

Obrazek

Obrazek
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot 205 Junior by Bartek "klekocix"

Post autor: RafGentry »

Fajny, ale optycznie coś mi się w nim gryzie. Tył stoi zdecydowanie za wysoko, a może to przód jest obniżony?

Czarne dokładki aż proszą się o lakiernika, no i te kołpaczki... O wiele lepiej wyglądają zwykłe przaśne stalówki Peugeot z tymi plastikowymi kapselkami :)

No - to konstruktywną krytykę mamy za sobą :mrgreen: Poza tym, odkąd widziałem go rok temu w Warszawie, niezmiernie podoba mi się ten Juniorek.
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Re: Peugeot 205 Junior by Bartek "klekocix"

Post autor: klekocix »

RafGentry pisze:Fajny, ale optycznie coś mi się w nim gryzie. Tył stoi zdecydowanie za wysoko, a może to przód jest obniżony?

Czarne dokładki aż proszą się o lakiernika, no i te kołpaczki... O wiele lepiej wyglądają zwykłe przaśne stalówki Peugeot z tymi plastikowymi kapselkami :)

No - to konstruktywną krytykę mamy za sobą :mrgreen: Poza tym, odkąd widziałem go rok temu w Warszawie, niezmiernie podoba mi się ten Juniorek.
Z przodu stoi na czerwonych Jamex'ach, tył natomiast jest na szerszej belce z 309-tki. (jak widać na zdjęciach z warszawskiego spotu i tak pomimo obniżonego przodu w porównaniu do innych 205-tek stoi wysoko jak koza :) ).

Co do dokładek - przednia została dołożona przez "chwilowego" właściciela wraz halogenami. Moim zdaniem dokładki aż się proszą o pomalowanie w czerwień (tył łącznie z wymianą na inną, bo jest lekko połamana od zawsze jak mam to auto). Jednak chwilowo muszę się z tym wstrzymać ponieważ dla mnie idealny stan techniczny jest najważniejszy i do takiego go doprowadzam.

Wydaje mi się że oryginalna, "pokręcona" końcówka wydechu też nie pasuje do całego auta i myślę o jakiejś delikatnej niewielkiej acz prostej końcówce tłumika.

Dobrze wyglądające stalówki (czerwień + srebrne ranty) są, również dostałem "w prezencie" od chwilowego właściciela i nie mogę się doczekać ich montażu.
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
Awatar użytkownika
aver
Junior
Posty: 275
Rejestracja: 17 sty czw, 2013 12:17 am
Posiadany PUG: XTD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Konin-Poznań

Re: Peugeot 205 Junior by Bartek "klekocix"

Post autor: aver »

Bardzo fajna i zadbana 205tka 8) Wysokość przodu mi sie bardzo podoba, tył za wysoko. Dokładki pomalowane na czerwono poprawią o wiele wyglad, ale obecnie z czarnym to i tak wszystko wyglada lepiej niz zwykla bieda 8)7
Za to
stalówki (czerwień + srebrne ranty)
nie za bardzo mi to pasuje :wink:
ODPOWIEDZ