205 Lodołamacz

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
Czak
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 30 lip czw, 2009 4:12 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 Gentry
Numer Gadu-gadu: 2757168
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: Czak »

Sympatyczny :) Gratuluję zakupu. Powiedz mi Rafale, czy on jest obniżony z przodu na jakiś springach czy ktoś mu je uciął, bo widać, że przód jest trochę w dół. :?

Prezes nie wziąłeś pod uwagę, tego że można mu zalać olej po frytkach :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: RafGentry »

Czaku - dieselek ma z przodu sportowe sprężyny z 206-tki. Obok nowych lamp, to kolejny patent poprzedniego właścicela.
Awatar użytkownika
Czak
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 30 lip czw, 2009 4:12 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 Gentry
Numer Gadu-gadu: 2757168
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: Czak »

Czaku - dieselek ma z przodu sprężyny z 206-tki. Obok nowych lamp, to kolejny patent poprzedniego właścicela.


Ale obniżające chyba O.o? Bo na seryjnych z 206stki by stał wyżej raczej, mam racje?
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: Manwe »

chyba nie masz racji bo z tego co pamiętam to amo z 206 maja wyżej miskę sprezyny wiec 205 na takich sprężynach i swoich amo będzie niżej niż na serii :)
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
BzyQ
Uzalezniony
Posty: 568
Rejestracja: 01 maja ndz, 2011 1:00 am
Posiadany PUG: chyba Ty
Numer Gadu-gadu: 4534544
Lokalizacja: Kraków

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: BzyQ »

dokładnie i wyżej będzie stał jeśli założy się amory z 206 :)
2.9 V6 ot co !
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: RafGentry »

Szczerze mówiąc, to mnie ten tuning nie przekonuje. Tęsknie za zwykłymi sprężynami z 205... Teraz jak dla mnie jest za twardo. XRD to przecież nie GTI!
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: Martinoo »

RafGentry pisze:Szczerze mówiąc, to mnie ten tuning nie przekonuje. Tęsknie za zwykłymi sprężynami z 205... Teraz jak dla mnie jest za twardo. XRD to przecież nie GTI!
Tylko nie kupuj ory sprezyn bo bedziesz miał na przodzie terenowca. Lepiej zakup sobie dedykowane do diesla ale jednak obnizające i wtedy bedzie to normalnie wygladało. Wiem bo temat przerabiałem.
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: RafGentry »

Dzięki za rady Martinoo :) Przemyślę zmianę sprężyn. W tej chwili przód siedzi za nisko, przez co nie da się dobrze wyregulować lamp. Z kolei tyłu nie mam zamiaru obniżać na belce. Ratują mnie tylko inne sprężyny.
Jak myślicie - podejdą takie montowane w silnikach TU?

A tak w ogóle, to dziś był kolejny dzień cieszenia się Pugiem. W magicznym garażu u Józka auto dostało parę nowych gratów.
Najpierw rozebrane zostały prawe drzwi, gdyż nie działało elektryczne otwieranie szyb. Jak zdradził mi już wcześniej Kamkiler, winowajcą był drewniany kołek wsadzony zamiast podnośnika...
Resize of IMG_9784.JPG
Wymiana przebiegła pomyślnie. Przy okazji okazało się, że mam zdrowiusieńkie drzwi pasażera z elementami konserwacji sprzed 24 lat.
Resize of IMG_9785.JPG
W międzyczasie tapicerke zaatakowała mecha-godzilla...
Resize of IMG_9783.JPG
I wymienione zostały wycieraczki - na moje ulubione grafitowe Alca - 7 złotych za sztukę, a lepsze niż Valeo i Bosch.
Resize of IMG_9786.JPG
Przeprowadzona została także próba maszyny polerskiej, gdyż stwierdziliśmy z Józkiem, że wszystkie elementy blacharskie są w identycznych odcieniach i auto zasługuje na dopieszczenie - chociaż jeszcze nie w zimowym czasie...
Fragment maski przed:
Resize of IMG_9795.JPG
I po szybkiej, wstępnej polerce:
Resize of IMG_9796.JPG
Po wyjeździe od Józka, dieselek doczekał się zacerowania dziury w siedzeniu kierowcy. Nieoceniona okazała się tu pomoc kobiecej ręki :)
Resize of IMG_9803.JPG
Wyszło całkiem nieźle. Jest mała "blizna", ale prawie niewidoczna :)
Resize of IMG_9805.JPG
Oprócz tego Pug otrzymał nową klamkę szyberdachu, pokrętło regulacji nawiewu, przycisk świateł przeciwmgłowych, dolną kratkę nawiewu na nogi od strony kierowcy, a także nowy (w sensie inny) lewy zacisk.

Niestety jedynym problemem, z którym nie udało się uporać, pozostają hamulce. Nadal są to jedynie spowalniacze. Klocki i tarcze są prawie nowe, zaciski sprawne, bębny z tyłu drą jak żylety, a auto prawie nie hamuje. Pedał jest twardy i podczas jazdy hamowanie przypomina wciskanie pedału hamulca przy zgaszonym silniku.
Macie jakieś pomysły co to może być?

P.S.
Żeby było śmieszniej, wieczorem dostałem pierwszą propozycję odsprzedaży auta :lol:
Awatar użytkownika
TymczaS
Uzalezniony
Posty: 657
Rejestracja: 15 cze wt, 2010 8:09 pm
Posiadany PUG: lepiej nie wiedzieć :P
Numer Gadu-gadu: 3402152
Lokalizacja: Lublin

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: TymczaS »

serwo padło :) :W (tak nam moje oko jeżeli pedał hamulca jest twardy przy odpalonym silniku)

Zacerowane elegancko :Y
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: DJPreZes »

Ew. za dużo jeździsz samochodami które mają hamulce jak GTI i "zwykłe" przy tym wydają Ci się uszkodzone 8)7
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
baltazar_gabka
Junior
Posty: 117
Rejestracja: 04 mar czw, 2010 1:50 pm
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 4119593
Lokalizacja: Zamość

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: baltazar_gabka »

a sprawdz czy Ci wpada pedał hamulca jak odpalasz auto. Odpal na wcisnietym hamulcu i pedał powinien delikatnie opasc. Ewentualnie jak nie serwo to pompa vacu nie daje podcisnienia do serwa.
http://www.baltazar_gabka.205.pl/
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: RafGentry »

DJPreZes pisze:Ew. za dużo jeździsz samochodami które mają hamulce jak GTI i "zwykłe" przy tym wydają Ci się uszkodzone 8)7
Też o tym myślałem, ale auto testowały dwie osoby bardziej obeznane w dieslowskiej tematyce i stwierdziły, że tak być nie może :)
Nie da się zblokować kół, a to niezbyt dobrze wróży. Muszę te hamulce zrobić jak najszybciej, bo to w sumie jedyna pilna sprawa do zrobienia na teraz.
Z malowaniem i zakładaniem dokładek GTI można przecież poczekać :lol:
Awatar użytkownika
BzyQ
Uzalezniony
Posty: 568
Rejestracja: 01 maja ndz, 2011 1:00 am
Posiadany PUG: chyba Ty
Numer Gadu-gadu: 4534544
Lokalizacja: Kraków

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: BzyQ »

Co do hamulców to mam porównanie jak było na bendixach a jak jest na girlingach . Zmieniłem zaciski + tarcze do tego pompa z 406 bo seria była by za słaba do zacisków GTI. Wniosek prosty w porównaniu z girlingami to bendixy nie hamują . Do pełni szczęścia brakuje serwa z GTI :)

Dodam jeszcze że w moim przypadku pompa przepuszczała i nie blokowało kół.
2.9 V6 ot co !
Awatar użytkownika
dexen
Junior
Posty: 453
Rejestracja: 23 paź ndz, 2011 4:12 pm
Posiadany PUG: XS '91r; Xsara VTS '00r
Numer Gadu-gadu: 3222175
Lokalizacja: Szczecin

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: dexen »

Może padła pompa podciśnienia? Diesle mają takie cudo ze względu na brak przepustnicy. Możesz rozłączyć przewód i przy chodzącym silniku sprawdzić.
return -ENOCOMPREHEND; || my other ride is a Kerbal Space Program rocket ^^
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: kubas »

Hamulce w słabych wersjach to jest poprostu śmiech na sali. U mnie w xs-ie też takie były na początku. I tu nie bardzo pomoże wymiana czegokolwiek... Wrzuć zaciski z GTI i wentylowane tarcze i będzie git malina :)
ODPOWIEDZ