205 Automatic - Swiss quality

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: RafGentry »

Wczoraj miałem okazję przejechać kilkanaście kilometrów Automatikiem. Zdążyłem też dokonać pobieżnej inspekcji wizualnej samochodu.

Muszę powiedzieć, że tak zachowanej 205-tki jeszcze nie widziałem. Zwłaszcza w komorze silnika jest czyściuteńko i wszystko wygląda jak w nowym samochodzie. Ten egzemplarz powinien zostać zachowany dla celów naukowych, aby przyszłe pokolenia mogły się nauczyć, jak to wszystko kiedyś było oryginalnie zamontowane...

Mam nadzieję, że się Janek nie obrazi, że to wklejam. Przecież takimi zdjęciami można wytapetować sobie pokój, albo przynajmniej garaż :lol:
205 cejot.jpg
Ale reszta to też bajka. Czyściutka beżowa tapicerka, oryginalna jeszcze chropowata kierownica, ograniczniki drzwi, które nie strzelają, dziewicze klameczki od szyberdachu, a w bagażniku sterylny wręcz porządek.

Jazda jest niezwykle komfortowa. Przednie zawieszenie z GTI, tylna belka na bębnach i miękkie "bujane" amortyzatory powodują, że jedzie się tym zupełnie inaczej, niż moim Gentry, który niby jest w bardzo podobnej specyfikacji. Ten sam silnik, ta sama skrzynia, ale jednak zupełnie inne wrażenia.

Wydaje mi się też, że automaty są u nas jednak niedoceniane. Mało ich w klubie. Każdy woli "zapier...ć" i dawać w p%^&* na zimnym, zamiast elegancko przemieszczać się bez wachlowania lewarkiem ;)
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: cejot »

Za foto się nie obraziłem, aczkolwiek nie wiem czy regulamin tego forum zezwala na zamieszczanie takich, iście dewianckich, fotografii. 8)7
Autko jest zadbane, ale inspekcja była pobieżna i z tą czystością to przesadziłeś. Trzeba nad nim jeszcze troszkę popracować. Usunąć te kilka paprochów przy zbiorniczku spryskiwacza, odkurzyć podszybie. No i oczywiście wysprzątać ten brud w środku. Najlepiej wyprać. ;)

Zgodzę się na pewno z jednym... wersja Automatic jest niedoceniana!
Do niedawna sam jej nie doceniałem... jak doszło do zmiany poglądów to już innym razem.
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
Florek2b
Peugeot 205 Master
Posty: 2196
Rejestracja: 10 gru pn, 2007 5:34 am
Posiadany PUG: 205 GR 1,9 (jak ktoś jeszcze ma 1,9 w 5 drzwiach niech da znać :D)
Numer Gadu-gadu: 1958447
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: Florek2b »

No to teraz jestem na siebie zły, że w niedziele nie przyjrzałem się lepiej tej perełce :)
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: cejot »

Florek2b pisze:No to teraz jestem na siebie zły, że w niedziele nie przyjrzałem się lepiej tej perełce :)
Żałuj, żałuj... W tym sezonie o kolejną okazję może być już ciężko.
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: cejot »

Dzisiaj doszedł zakupiony, brakujący kołpaczek. Poprzedni zaginął w akcji, czyli podczas podróży ze Szwajcarii do Polski.
Teraz Automatic znów cieszy się kompletem. :)
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
PrezesBednarz
Maniak
Posty: 1517
Rejestracja: 01 lip sob, 2006 11:19 pm
Posiadany PUG: 90' 205 CTI XU5 JA i inne
Lokalizacja: waw

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: PrezesBednarz »

A ja mogę dodać, że automaticowi na wiosnę przybędzie elegancji :)
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: cejot »

Dla potwierdzenia foto zrobione czajnikiem. ;)
felga.jpg
Mam nadzieję, że przez zimę uda się doprowadzić felgi do porządku.

Czy ktoś z was wie jaki jest oryginalny kod lakieru tych felg?
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
PrezesBednarz
Maniak
Posty: 1517
Rejestracja: 01 lip sob, 2006 11:19 pm
Posiadany PUG: 90' 205 CTI XU5 JA i inne
Lokalizacja: waw

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: PrezesBednarz »

Obrazek
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: cejot »

Auto jest z 1991 roku, więc i felgi będą w odpowiednim kolorze. Zatem najprawdopodobniej potrzebny mi lakier o oznaczeniu EVE.
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: cejot »

Ostatnio znowu sypnęło tego białego... aż mi się przypomniał taki zabawny tekst "Ach! Ta zima w Karkonoszach". Moje odczucia są podobne.

Automatic zaparkowany jest aktualnie na podjeździe i żeby mu tak źle nie było to okryty został pokrowcem czterowarstwowym. Mimo to jest odśnieżany. Na dodatek trafiła się dziś chwila, że nie padało. Skorzystałem i odpaliłem autko. Nie było żadnego zająknięcia.
To powoduje, że jeszcze bardziej głowę rozsadza mi pytanie "GDZIE JEST WIOSNA?". :P
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: RafGentry »

A wiosną wyjeżdżasz już na SL321 w kolorze Aztec Gold? 8)
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: cejot »

RafGentry pisze:A wiosną wyjeżdżasz już na SL321 w kolorze Aztec Gold? 8)
Raczej nie. Na razie zostaną pewnie 13" z tymi kołpaczkami. Mogą się podobać lub nie, ale mają swój urok. Poza tym od razu mi się przypomina, historia z pierwszego przejazdu tym autem. W ogóle to był pierwszy raz kiedy jako kierowca wyjechałem na drogi mega policyjnego kraju, Szwajcarii. Pierwszy kilometr, jedno z pierwszych skrzyżowań i... kołpak nas wyprzedził. Nowe wrażenia - 205 w automacie, za granicą i taka sytuacja. Agnieszkę wysłałem za kołpakiem, a sam szukałem miejsca postojowego.

Aktualnie najważniejsze jest, że mam zabezpieczone felgi z dekielkami. Muszę nad nimi popracować. Poza tym ten kolor jest bardzo nietypowy. Nie wiem jak wyjdzie jego dobranie, będę musiał pomęczyć gościa od kolorów. W każdym razie, jeśli już to wolałbym srebrne felgi, niż w kolorze samochodu.

Co do wyjazdu wiosną... to skupiam się nad wyjazdem jeszcze czym innym, a nie na czym innym. ;)
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
DelighT
Junior
Posty: 402
Rejestracja: 06 lut pt, 2009 7:21 pm
Posiadany PUG: 205 Indiana
Numer Gadu-gadu: 3827789
Lokalizacja: Lublin

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: DelighT »

Jesus Christ! Wnętrze jeszcze piękniejsze niż w Indianie O-) Cudowny! :Y _O_ _O_ _O_
Kiedyś 205 Indiana: http://delight.205.pl/

Obrazek
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: cejot »

DelighT pisze:Jesus Christ! Wnętrze jeszcze piękniejsze niż w Indianie O-) Cudowny! :Y
Dzięki. :) Kilka 205-tek mam, jeszcze kilka miałem, jeszcze więcej widziałem, wiele podziwiałem, ale ta... jak pierwszy raz ją zobaczyłem na żywo to trochę mnie zatkało. Zresztą nie tylko mnie.
To jest piękne, że ten wiekowy Francuz wywołuje takie pozytywne reakcje. :)
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: cejot »

Śniegi jeszcze do końca nie stopniały, a Automatic został wyrwany ze snu.
Przyczynił się do tego niejako PrezesBednarz (tutaj wielkie podziękowania _O_ ), który napuścił na mnie i mój samochód ekipę magazynu RAMP Polska. W środę, po godzinie 19 dowiedziałem się, że na czwartek, na 10 rano poszukują ładnego, francuskiego klasycznego auta do zdjęć i że spodobał im się mój samochód. Powiedziałem sobie: Czemu by nie!
Ustalanie szczegółów i organizacja w trybie ekspresowym, a na dodatek po raz pierwszy w życiu. Na tym etapie bardzo mi pomogli Haku i 2mouse. _O_ Na obecność na planie zdjęciowym został namówiony dzikson. Po wszystkim podrzucił mi auto do pracy. Bardzo dziękuję za pomoc. _O_

Wróćmy jednak do tematu... przecież tu chodzi o Automatica!
Pomimo lekkiego spóźnienia, na miejscu na ekipę RAMP'a musieliśmy kilka minutek poczekać. Po przywitaniu nastąpiły zachwyty pod kątem Automatica ze strony nowo poznanych osób. Standardowo zaczęło się od bardzo dobrego stanu auta. Potem Panowie zwrócili uwagę na kolorystykę... najpierw na tapetę poszedł lakier. Dokładniej ten jego delikatny beż. Taki nietypowy. Następnie beżowa deska rozdzielcza. Na sam koniec została "wytknięta" ciekawa, rzadko spotykana tapicerka. Jak wygląd auta już częściowo wysycił ciekawość zaczęły się rozmowy o wyposażeniu i pytania techniczne.
-Wspomaganie ma? -Ma.
-O rany! To jest automat!
-A gdzie mu się zapala światła! -A co? Francuza nie miałeś?
-Trąbka też tu jest. Wciskasz i od razu machasz przez okno.
-Są i elektryczne szyby.
Oczywiście nie obyło się bez rozprawiania o silniku, właściwościach jezdnych, komforcie... Wszystko to w bardzo pogodnej atmosferze. Tzn. pogoda nas niestety nie rozpieszczała. Nie była jednak tak dokuczliwa, żeby popsuć możliwość swobodnej rozmowy. Tematy były bardzo różne, ale miały zazwyczaj wspólny mianownik - motoryzację.
Nastał czas, gdy musiałem iść do pracy więc się pożegnałem i sesję zdjęciową dalej podziwiał dzikson. Bardzo żałuję, że nie mogłem uczestniczyć w całości, bo miło było poznać tą ekipę, porozmawiać. Na podpisaną umowę patrzę teraz jak na pamiątkę, a nie konieczny dokument.

Marcel Sora gościł Michele Moran, a zilustrował to Błażej Żuławski. Zapowiada się ciekawie. Czekam z niecierpliwością... wiosenne wydanie RAMP'a na początku kwietnia.

Na zakończenie... Automatic wrócił na miejsce i został przykryty kołderką. :)
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
ODPOWIEDZ