Nowy Rolandzik

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
Tomek_
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 01 maja wt, 2012 10:39 am
Posiadany PUG: 205 Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 2548372
Lokalizacja: Pomorskie - Kościerzyna

Nowy Rolandzik

Post autor: Tomek_ »

Siema!
Niedawno nabyłem Peugeota 205 Roland Garros, 1990r, silnik TU3M, przebieg 180tys. Oryginalne papiery itd. Za autko nie dałem dużo, jednak jest przy nim trochę do zrobienia. Jest to chyba nietypowa wersja, bo nie spotkałem się jeszcze z Rolandem z pełnym, (chyba)oryginalnym obiciem drzwi oraz z białą, skórzaną kierownicą. Kokpit jest szary. Reszta tak jak w każdym innym Rolandzie, tylko nie wiem jak tym dachem się zająć, odpinam ten plastik, coś pompuje, ruszam tym jakby joystickiem obok i nic się nie dzieje, może nie potrafię po prostu nim się obsługiwać 8)7 . W środku brak schowka pasażera(jeśli ktoś ma to byłbym chętny :) ), radio Blaupunkt Lubeck SQM28 z epoki(nie ma na zdjęciach), licznik działa, ale kontrolki nie palą(pewno żarówki) i wskazówki są poodginane, pewno ktoś tam grzebał :evil: . Fotel kierowcy ma naderwany boczek, tak to reszta w zadowalającym stanie, oczywiście do czyszczenia. Auto nie było jeszcze myte od zakupu, także sorry za syf :P Zarówno przedni jak i tylny zderzak ma pęknięcie, nie wiem gdzie dostane takie zielonkawe do Garrosa :( 3 z 4 plastikowych paneli urwane. Lakier w dosyć dobrym stanie, na drzwiach pasażera kiedyś widniała jakaś naklejka i pozostawiła ślad na drzwiach. Jeśli chodzi o rdze jest gdzie nie gdzie. Troche kielich, małe plamki na środkowym tunelu, ale ogólnie jest ok :mrgreen: . Silnik kopci i mokro mu z lewej strony 8)7 Pewno uszczelniacze zaworów. Katalizator wycięty przez poprzednika. Jeśli chodzi o zawieszenie to jeżdżono nim ciągle w pojedynke i jest lekko pochylony w lewą stronę. Tak to ok. Ogólnie hamuje i jeźdi :mrgreen: ale 'troszke' trzeba zrobić 8)7

Spotkaliście się przedtem z taką wersją Garrosa? Na początku zastanawiało mnie to wnętrze, szczególnie kierownica.

Fotki :
Załączniki
SDC16662.JPG
SDC16668.JPG
SDC16690.JPG
SDC16664.JPG
SDC16782.JPG
SDC16630.JPG
SDC16774.JPG
SDC16654.JPG
SDC16653.JPG
SDC16689.JPG
SDC16626.JPG
SDC16624.JPG
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Nowy Rolandzik

Post autor: grzesiek309 »

Bliźniak mojego :D Masz ten sam rocznik ale stare lampy, wychodzi na to, że mój miał zmieniane :?
Białą kierownicę już widziałem ale pełne boczki widzę pierwszy raz :shock:
Wnętrze i buda wyglądają nawet lepiej niż u mnie :wink:
Jak włożysz w niego trochę pracy, będzie kolejny piękny Garros :)
A może by tak zrobić Garrosami najazd na przyszły trip?

Jeśli chodzi o otwieranie szybra:
-najpierw odciągasz wajchę do dołu, powinieneś usłyszeć jak uchodzi powietrze z uszczelki i zauważyć, że lekko opada,
-jak szyba się odblokuje po prostu przesuwasz ją ręką do tyłu.
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
Tomek_
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 01 maja wt, 2012 10:39 am
Posiadany PUG: 205 Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 2548372
Lokalizacja: Pomorskie - Kościerzyna

Re: Nowy Rolandzik

Post autor: Tomek_ »

grzesiek309 pisze:Bliźniak mojego :D Masz ten sam rocznik ale stare lampy, wychodzi na to, że mój miał zmieniane :?
Białą kierownicę już widziałem ale pełne boczki widzę pierwszy raz :shock:
Wnętrze i buda wyglądają nawet lepiej niż u mnie :wink:
Jak włożysz w niego trochę pracy, będzie kolejny piękny Garros :)
A może by tak zrobić Garrosami najazd na przyszły trip?

Jeśli chodzi o otwieranie szybra:
-najpierw odciągasz wajchę do dołu, powinieneś usłyszeć jak uchodzi powietrze z uszczelki i zauważyć, że lekko opada,
-jak szyba się odblokuje po prostu przesuwasz ją ręką do tyłu.
Pff, a myślałem, że Francuzi bardziej się postarali :mrgreen:

O tripie się pomyśli jak autko będzie w pełni sprawne i nie będzie zostawiało zasłony dymnej za sobą :mrgreen:

Skoro szyberdach jest ręczny, to po co jest to?
Załączniki
SDC16678.JPG
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: Nowy Rolandzik

Post autor: operatorbazooki »

To jest właśnie dźwignia z blokadą do wypompowania powietrza z uszczelki która gdy jest pełna powietrza przytrzymuje i uszczelnia szybę. Wciskasz guzik i kierujesz tę dużą dźwignię / łapę pionowo w dół, uszczelka opróżnia się z powietrza wydając przy tym słyszalny syk. Jak uszczelka jest pusta przesuwasz szybę ręcznie w tył:)
Awatar użytkownika
Tomek_
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 01 maja wt, 2012 10:39 am
Posiadany PUG: 205 Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 2548372
Lokalizacja: Pomorskie - Kościerzyna

Re: Nowy Rolandzik

Post autor: Tomek_ »

operatorbazooki pisze:To jest właśnie dźwignia z blokadą do wypompowania powietrza z uszczelki która gdy jest pełna powietrza przytrzymuje i uszczelnia szybę. Wciskasz guzik i kierujesz tę dużą dźwignię / łapę pionowo w dół, uszczelka opróżnia się z powietrza wydając przy tym słyszalny syk. Jak uszczelka jest pusta przesuwasz szybę ręcznie w tył:)
Do tego etapu doszedłem samemu, chodzi mi o ten element pomiędzy lampką kabiny, a szyberdachem :wink: Do czego to służy?
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4591
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowy Rolandzik

Post autor: DJPreZes »

Po to, żeby ciśnienie spuścić z uszczelki.
Kierownica była jako opcja z tego co słyszałem.
Boczki kiedyś Rafgentry w jakimś temacie takie wstawiał i nie wiadomo skąd takie się biorą, bo od rocznika wynika, że nie zależą ;)
A ten element pomiędzy to tak zwana lampka do czytania map - jak ją przekręcisz, to taki mały punkt świetlny się świeci.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowy Rolandzik

Post autor: Manwe »

Istnieje opcja, że zawiesił ci się zaworek podcisnienia od szyberdachu albo uszczelka nie puszca z jakiegoś innego powodu, jak szyba nie chce się odsunąć po odpuszczeniu dźwigni w dół spróbuj palcami odsuwać uszczelke od szyby, żeby puściła musisz ja odepchnać na całym obwodzie
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
Tomek_
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 01 maja wt, 2012 10:39 am
Posiadany PUG: 205 Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 2548372
Lokalizacja: Pomorskie - Kościerzyna

Re: Nowy Rolandzik

Post autor: Tomek_ »

DJPreZes pisze:Po to, żeby ciśnienie spuścić z uszczelki.
Kierownica była jako opcja z tego co słyszałem.
Boczki kiedyś Rafgentry w jakimś temacie takie wstawiał i nie wiadomo skąd takie się biorą, bo od rocznika wynika, że nie zależą ;)
A ten element pomiędzy to tak zwana lampka do czytania map - jak ją przekręcisz, to taki mały punkt świetlny się świeci.
Ok, dzięki, przynajmniej wiem, że u mnie nie działa, tak samo jak oświetlenie wnętrza :roll:

Spokojnie, szyberdach się otwiera, myślałem po prostu że jest na jakiś silniczek i nie chciałem używać siły żeby go odsunąć :wink: Na początku myślałem, że ta lampka do czytania map służy do otwierania 8)7
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowy Rolandzik

Post autor: Manwe »

lampka czasami wskoczy na minimetr do środka i styki się nie stykają 8)7
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Nowy Rolandzik

Post autor: krzyska »

Szyber po opróżnieniu uszczelki i tak się nie otworzu dopóki trzymają go blokady. Widocznie linki ich nie wciągają i dupa. Foto kiepskie ale widać linki i lewą blokadę, po prawej jest to samo
Załączniki
Szyber panorama.jpg
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek_
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 01 maja wt, 2012 10:39 am
Posiadany PUG: 205 Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 2548372
Lokalizacja: Pomorskie - Kościerzyna

Re: Nowy Rolandzik

Post autor: Tomek_ »

Mam jeszcze pytanko. Ile było odcieni kokpitów? Szczególnie chodzi mi o odcienie szarości, jest ich kilka czy szary w 205 to szary(oczywiście nie mam na myśli wyblakłych szarych od słońca itp. :mrgreen: )?
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowy Rolandzik

Post autor: Manwe »

Co najmniej dwa
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
Tomek_
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 01 maja wt, 2012 10:39 am
Posiadany PUG: 205 Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 2548372
Lokalizacja: Pomorskie - Kościerzyna

Re: Nowy Rolandzik

Post autor: Tomek_ »

W ramach porządków jesiennych czyściłem podszybie i mam pytanie, do czego służy ten otwór z klapką?
Załączniki
SDC16872.JPG
Awatar użytkownika
BzyQ
Uzalezniony
Posty: 568
Rejestracja: 01 maja ndz, 2011 1:00 am
Posiadany PUG: chyba Ty
Numer Gadu-gadu: 4534544
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy Rolandzik

Post autor: BzyQ »

Tym otworem jest zasysane powietrze do wentylatora dmuchawy . :D :lol:
2.9 V6 ot co !
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nowy Rolandzik

Post autor: Lord Devil »

Ewentualnie do mocowania pojemnika z cyklonem c
Car Valeting, Car Detailing.
ODPOWIEDZ