Roland Garros by DJPreZes

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: robson »

Mi Gad dospawał pare podkładek i jak narazie jest super :W
Załączniki
Obraz 768.jpg
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: Martinoo »

mam duże bałwanki od jakiegoś VW chyba i przy mojej szerokiej feldze nie pasują bo są za szerokie,

Czy gwint od tych odbojów z malucha jest taki jak w naszych pugach??
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: grzesiek309 »

Dokładnie taki sam. Jedyny problem z bałwankami to obniżona belka. Jeden ząbek w dół i do odboju jest ok 1 cm 8)7
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: krzyska »

Martinoo pisze:mam duże bałwanki od jakiegoś VW chyba i przy mojej szerokiej feldze nie pasują bo są za szerokie,

Czy gwint od tych odbojów z malucha jest taki jak w naszych pugach??
jak juz Grzesiek wspomniał jest taki sam tyle, że nie polecam odbojów z malca. Odpadają w ekspresowym tempie
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: DJPreZes »

W Indianie ponad półtora roku jeździły,a teraz pół roku stoją sobie ;) No i problemem u mnie nie są odboje tylko belka raczej, bo trze nie o zderzak z tyłu tylko o wnęki błotników.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: krzyska »

w gicie z trzeciego została tylko blacha
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: DJPreZes »

Poprawka - opona trze o zewnętrzny rant nadkola, nie o wnękę nadkola co oznacza, że założone wczoraj dystanse pogorszyły sprawę zamiast poprawić 8)7 8)7 8)7 Nie zmienia to faktu, że jest lepiej niż myślałem i dzisiaj jadę do oponiarza - może coś ciekawego w 185/55 kupię na miejscu, jak nie to oponeo czy inny serwis odwiedzę ;)
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
Dijx
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 08 wrz czw, 2011 8:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: Dijx »

DJPreZes pisze:Tak se myślę, że ludzie mają jakieś kompleksy... W piątek sobie jadę, chce zmienić pas i widzę, że mam dużo miejsca, chcę wjeżdżać, to mi koleś jakimś SUVem gaz do dechy, byle nie wpuścić....no to przyhamowałem - on to samo. Ja gazu, on z piskiem, byle nie puścić. Zwolniłem, zrównał się ze mną i coś gada i pokazuje, żebym szybę opuścił. Nie powiem - zdziwiłem się, ale opuściłem. W tym momencie stanęliśmy na światłach, a on z wydzierem "k*** jaki kretyn, na ch*** Ci kabriolet ty debilu" i dalej mnie wyzywa...
Ja w takich sytuacjach z bananem na twarzy patrzę na takiego debila i unoszę rękę z kciukiem i palcem wskazującym odsuniętymi na kilka milimetrów od siebie i patrzę, jak burak się gotuje, a głowa jeszcze bardziej zlewa barkami.
DJPreZes pisze:Tak samo dzisiaj na światłach ktoś idzie i puka się w czoło. Otwieram szybę i się pytam o co chodzi "w Polsce jesteśmy, a ty kabrioletem jeździsz , hahahahaha".
Co tylko dowodzi, że ludzie - a zwłaszcza ogół mieszkańców tego kraju - są debilami. Zawsze możesz zapytać czy wiedzą, gdzie w europie jest najwięcej kabrioletów - za pewne odpowiedzą, że we Francji, Włoszech czy Hiszpanii. A najwięcej jest w Anglii, bo już jak raz na miesiąc trafi się słoneczny dzień, to chce się go wykorzystać... Największą bękę mam na pomorzu z ludzi, którzy kupując auto upierają się, że muszą mieć je z klimatyzacją. W E36 uciekł mi czynnik chyba dwa lata temu i nawet nie chciało mi się jej nabijać - dla trzech ciepłych dni w roku?

Jako że urodziłem się i większość życia spędziłem w Krakowie, ciężko mi przywyknąć do deszczowej pogody i małej ilości słonecznych dni - zwłaszcza w zimie - i dlatego szukając drugiej 205 chciałem koniecznie, żeby miała szyber - ot taka namiastka kabrio, pozwalająca jednak zachować większa sztywność nadwozia i praktyczniejsza w zimie, bo mogę jednak jechać z otwartym dachem zachowując przyzwoitą temperaturę w kabinie. Ale i tak zazdroszczę!

Tak sobie myślę, że może jak/jeśli już ogarnę mechanikę w moim RG, wybiorę się jakoś do Ciebie - doradzisz mi z detalami etc?
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: DJPreZes »

Ech ech ech... pierwsza w życiu stłuczka i padło na Garrosa :/ Jechałem na skrzyżowaniu w lewo, a z podporządkowanej Avensis w lewo ruszył jak ja byłem centralnie przed nim. Zauważyłem go kącikiem oka, więc but w podłogę i udało mi się uciec drzwiami, ale lekko błotnik tylny dostał i chyba cześć uderzenia poszła na felgę. Papiery spisane, facet się przyznał do winy, jutro dzwonię do ubezpieczyciela i liczę, że mnie nie wyśmieją, bo faktycznie straty są żadne (w Avensisie wyrwany zderzak z lewego mocowania, do tego pęknięty, halogen wypadł i został na kablach, lewa lampa wypadła z mocowań i wygięła lekko maskę - totalnie nie pasujące uszkodzenia jak na uderzenie w malutką 205...u mnie wgniecenie błotnika delikatne, do wypchnięcia i ogarnięcia sprawy bez malowania), a wg np. Generalli Garros jest warty 1000pln :cry:
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: RafGentry »

Dobrze, że straty małe i nie Twoja wina. Będzie dobrze :)

Pokaż zdjęcia, to obejrzymy i Cię podniesiemy na duchu...
Awatar użytkownika
Dijx
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 08 wrz czw, 2011 8:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: Dijx »

Nie sądzę, żeby garros cabrio był warty 1000zł, prędzej nie mają takiego w tabelach. W razie czego rzeczoznawca pzmot + interwencja u rzecznika ubezpieczonych - jeżeli szkody są faktycznie takie, jak opisujesz, odstąpią od orzeczenia szkody całkowitej. Chociaż wstępnie tak prawdopodobnie zrobią i będziesz się musiał użerać.

Kondolencje.
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: DJPreZes »

Tak to wygląda. Źle nie jest, zobaczymy jak to się dalej rozwinie.
Załączniki
DSC01867.JPG
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: Orfister »

E, dobrze będzie, pewnie, zawsze szkoda, ale nie ma tragedii, dobrze, ze masz reflex na miejscu ;-)

Przy tym Twoim wgnieceniu to jakim cudem Avensis się tak rozpadł ?
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: jozek »

Na szczescie niewiele sie stalo. Szkoda ze w cabrio nie ma juz takiego dobrego dostepu od srodka to uszkodzonego miejsca jak w 3D.
Awatar użytkownika
Pluto
Maniak
Posty: 1615
Rejestracja: 17 cze śr, 2009 10:33 pm
Posiadany PUG: Audi A4 Quattro Avant
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: Pluto »

Nic się nie bój, w 205 jak mi na światłach babka się stoczyła na zderzak i był pęknięty a u niej kropka na zderzaku to dostałem 700zł. Gdyby było młodsze to 1700zł.

No to jest właśnie minus tych ubezpieczalni, dla nich 205, to 205.
Nie ważne czy Look, GTi czy RG. Wartość w granicy 1000zł...
Opel Vectra 1.6 75KM '91 -> Peugeot 205 Look 1.1 60KM '91 Obrazek -> Peugeot 106 Hasseröder 1.4 75KM '98 Obrazek @ Peugeot 106 Hasseröder 1.6 105KM '98 Obrazek
ODPOWIEDZ