Auto marzenie. Roland Garros Cabrio

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Auto marzenie. Roland Garros Cabrio

Post autor: krzyska »

Jak jeżdzisz z prędkościami zbliżonymi do dozwolonych to ok ale czy w innych okolicznościach :wink: bedziesz czuł się komfortowo na nalewkach?
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Re: Auto marzenie. Roland Garros Cabrio

Post autor: bhejduk »

No tak, ale mówimy o pugu 205 RG cabrio, krótka skrzynia i motor 1.4. Najwięcej jechałem nim 120 i myślę że na niego to już było dużo. Dlatego uważam że nalewka może nie być głupim rozwiązaniem.
Bartek jestem.
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Auto marzenie. Roland Garros Cabrio

Post autor: Manwe »

Uwierz, ze 120 to wcale duzo na puga nie jest :)
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Re: Auto marzenie. Roland Garros Cabrio

Post autor: bhejduk »

Pomyślę nad tymi oponami, poszukam fajnych używek, albo nie wiem.
Bartek jestem.
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Auto marzenie. Roland Garros Cabrio

Post autor: sekator »

bhejduk pisze:Widzisz, opinie są podzielone, wersje zimowe opon, oczywiście bieżnikowane, wiele osób sobie chwali, nie ma z nimi najmniejszego kłopotu. Założyć można że technologia się rozwinęła i te opony są już zdecydowanie lepszej jakości niż kilka lat wstecz.
kupiłem ostatnio pierwszy raz w życiu bieżnikowane zimówki Profil i powiem szczerze, że są zajebiste i innych opon na zimę chwilowo kupować nie będę tylko potestuję różne nalewki, naprawdę pod względem trakcji/prowadzenia w niczym nie odbiegają od firmowych zimówek a śmiem stwierdzić, że w złych warunkach śnieg/błoto/lód są nawet lepsze i można sobie co rok kupować nowe :mrgreen: prędkości jak to w gti, 180km/h już jechały :W
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Re: Auto marzenie. Roland Garros Cabrio

Post autor: bhejduk »

Widzę że dyskusja nabrała tempa, dobrze dla ogółu, rozwiejemy wątpliwości.

Wczoraj temperatura w Łodzi sięgnęła 10 stopni, na słonku było jeszcze cieplej, w towarzystwie narzeczonej odbyłem pierwszą przejażdżkę z otwartym dachem, niesamowite przeżycie i te zazdrosne spojrzenia na światłach. Dach zamknęliśmy po blisko 2 godzinach gdy zmienił się wiatr i zaczęło nam wiać w kuper bardzo chłodnym powietrzem.
Bartek jestem.
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Auto marzenie. Roland Garros Cabrio

Post autor: DJPreZes »

Ja wczoraj też miałem "otwarcie sezonu" ;)
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Re: Auto marzenie. Roland Garros Cabrio

Post autor: bhejduk »

Niech ktoś obeznany w konstrukcji dachu kabrio zdradzi mi tajemnicę czy można zdjąć samą podsufitkę w aucie? Jest mega brudna i muszę ją wyszorować. z Czego ona jest wykonana?
Bartek jestem.
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Auto marzenie. Roland Garros Cabrio

Post autor: DJPreZes »

O ile wiem to się da. U mnie, a więc i pewnie u Ciebie jest to coś w stylu skóry, chociaż na ile ona jest prawdziwa to nie mam pojęcia.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
przemek_81
Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: 04 maja śr, 2011 8:50 pm
Posiadany PUG: peugeot 205 RG (Roland Garros) Cabrio
Numer Gadu-gadu: 757080

Re: Auto marzenie. Roland Garros Cabrio

Post autor: przemek_81 »

Podsufitka jest wykonana ze skóry. Nie da się jej zdjąć bez demontażu całego dachu - a to robi się tylko przy jego wymianie.
Pozostaje Ci tylko mycie od środka.
Do pielęgnacji i naprawy skór używam środków z tej oto strony:

http://www.klinikaskory.pl/

Nie są tanie ale będziesz zadowolony. Na pewno są lepsze niż jakiś Cif czy coś takiego, które mogą zniszczyć skórę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Re: Auto marzenie. Roland Garros Cabrio

Post autor: bhejduk »

Pobieżnie zapoznałem się z ww. stroną i to jest to! Przyda się do regeneracji foteli.
Bartek jestem.
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: Auto marzenie. Roland Garros Cabrio

Post autor: jozek »

Podsufitka akurat jest ze sztucznej skóry tak samo jak tyły foteli. Moja również była masakryczne brudna. Spokojnie możesz spróbować umyć ja cifem. Ja niektóre miejsca myłem nitro i też nie zaszkodziło a teraz jest idealnie biała.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Auto marzenie. Roland Garros Cabrio

Post autor: RafGentry »

jozek pisze:Podsufitka akurat jest ze sztucznej skóry tak samo jak tyły foteli. Moja również była masakryczne brudna. Spokojnie możesz spróbować umyć ja cifem. Ja niektóre miejsca myłem nitro i też nie zaszkodziło a teraz jest idealnie biała.
Józek, zamiast tu pouczać, wkleiłbyś te foty, co mi pokazywałeś 8)

Fotele miażdżą... Dach też odżył po kuracji nitro.
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Re: Auto marzenie. Roland Garros Cabrio

Post autor: bhejduk »

Pierwsze zdjęcia, na razie nowych gadżetów, aż dwóch, oraz dodatków które kupiłem razem z autem.
Załączniki
Nowe wkłady lusterek
Nowe wkłady lusterek
Jeszcze nowe wkłady lusterek od kolegi dziksona
Jeszcze nowe wkłady lusterek od kolegi dziksona
... czy to w górnym lewym rogu, to przebieg mojego puga?
... czy to w górnym lewym rogu, to przebieg mojego puga?
Wynik z analizatora spalin i jedna rzecz która mnie zaciekawiła...
Wynik z analizatora spalin i jedna rzecz która mnie zaciekawiła...
Oryginalna instrukcja do radia z Puga, radio nadal jest sprawne i jeździ w moim aucie.
Oryginalna instrukcja do radia z Puga, radio nadal jest sprawne i jeździ w moim aucie.
SAM_0830.JPG
SAM_0828.JPG
SAM_0827.JPG
SAM_0825.JPG
SAM_0824.JPG
Nowe gadżety, będą podgrzewane lusterka.
Nowe gadżety, będą podgrzewane lusterka.
Do auta był oryginalny pokrowiec na dokumenty.
Do auta był oryginalny pokrowiec na dokumenty.
Bartek jestem.
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Re: Auto marzenie. Roland Garros Cabrio

Post autor: bhejduk »

Na wstępie muszę was koledzy przeprosić za znaczne zaniedbanie tematu. Auto jak najbardziej jest nadal w moim posiadaniu, ma się całkiem nieźle, może ostatnio ciut gorzej.
W nawiązaniu do początku wątku, nie nie można zdjąć samej podsufitki, niestety jest to tak sprytnie zrobione że się nie da. Samochód odebrałem od blacharza dopiero w maju, ale w sumie jestem zadowolony z pracy, cały bok został wyciągnięty, wszystko prezentuje się ładnie.
Autko od wiosny do zeszłego tygodnia pomykało na odnowionych felgach Sl 201, kolor srebrny, do tego dostało komplet nowych regenerowanych opon Bargum w rozmiarze 185/60/14, które spisywały się bardzo dobrze.
Autko zrobiło od maja do dnia dzisiejszego chyba z 15000km. Było bez awaryjne.
W lipcu doczekało się nowego dachu, podsufitki i wygłuszenia. Dach jest niemal idealny, niestety nie mam oryginalnych łyżew i tył auta stracił sporo na wyglądzie.
W październiku założyłem w aucie instalację LPG na sterowniku Bingo M, chodzi elegancko.
Jeśli tylko mam wolną chwilę, pomiędzy remontem, pracą, studiami i bóg raczy wiedzieć czym, to siedzę i pieszczę swoją lalunię.
Niestety autem od sierpnia jeździ głównie moja żona ( to jeden z powodów opóźnienia w aktualizacji wpisów, ożeniłem się), o zgrozo od kilku dni mam zerwane ścięgna w barku i żona mnie wozi, O ZGROZO!! aż się płakać chce, nawalanie po dziurach, gazowanie, wjeżdżanie na półmetrowe krawężniki, do tego wożenie np gipsu protetycznego po kilka worków 25kg. Do wiosny muszę wytrwać.

Wspomnę jeszcze o tym że swoim wymarzonym kabrioletem pojechałem w swoją ostatnią, ale jak że piękną podróż, czyli do ślubu. Auto zrobiło furorę, prezentowało się lepiej od tych wszystkich super fur gości weselnych;)

Niedługo ciąg dalszy i zdjęcia.
Jeśli przeglądacie forum, to na pewno zauważycie że co jakiś czas się udzielam, że od jakiegoś czasu mam problemy z autem i w efekcie ogromnymi krokami zbliżam się do realizacji projektu który mam w głowie, ale jeszcze nie wiem którego.
Bartek jestem.
ODPOWIEDZ