205 GTI spod Siedlec

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
renia1982
Junior
Posty: 143
Rejestracja: 31 maja pt, 2013 6:22 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Phase I
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: renia1982 »

Poukładałem trochę części zakupione od kolegi z Grodziska Mazowieckiego. Znalazłem wewnętrzne trójkąty do moich lusterek (rocznik 1984) i zamieniłem z moimi, które były rozwiercone (ktoś chciał zamontować w nich soprany).
trjkt1.jpg
trjkt2.jpg
trjkt3.jpg
trjkt4.jpg
trjkt5.jpg
trjkt6.jpg
trjkt7.jpg
jeden z wstawianych trójkątów miał połamane jedno z mocowań, ale po przykręceniu trzyma się dobrze :)
trjkt8.jpg
trjkt9.jpg
renia1982
Junior
Posty: 143
Rejestracja: 31 maja pt, 2013 6:22 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Phase I
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: renia1982 »

W międzyczasie oddałem do piaskowania i malowania ramiona wycieraczek. Okazało się, że były chromowane. Pomalowane są na czarno ale lakiernik powiedział, że farba na chromie nie utrzyma się zbyt długo. Nie jestem zadowolony z efektów - widać miejsca gdzie była rdza. :( Niedługo oddaję kilka elementów do malowania proszkowego. Wezmę też ramiona wycieraczek - może będzie lepiej.
ramiona1.jpg
ramiona2.jpg
ramiona3.jpg
ramiona4.jpg
ramiona5.jpg
renia1982
Junior
Posty: 143
Rejestracja: 31 maja pt, 2013 6:22 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Phase I
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: renia1982 »

Wygrzebałem też zapinkę do półki bezpieczników. Oddam do renowacji bo trochę zrudziała.
zapinka_bezpieczniki1.jpg
zapinka_bezpieczniki2.jpg
renia1982
Junior
Posty: 143
Rejestracja: 31 maja pt, 2013 6:22 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Phase I
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: renia1982 »

Dzięki uprzejmości zestawu kluczy Pana YATO - pożyczonego od mojego szwagra - wykręciłem z jednego z 3 silników które dostałem razem z budą z Grodziska miskę olejową. Moja miska idzie na malowanie proszkowe - wyciągnięta miska posłuży za osłonę silnika przed kurzem w oczekuwaniu na powrót mojej.
silnik.jpg
silniki.jpg
miska1.jpg
miska2.jpg
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: grzesiek309 »

Dobra robota. Takie z pozoru drobiazgi znacznie poprawiają ogólny wygląd auta :)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
renia1982
Junior
Posty: 143
Rejestracja: 31 maja pt, 2013 6:22 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Phase I
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: renia1982 »

Wyciągnąłem też całe zawieszenie przednie z Grodziskowej budy. Wiozę je w poniedziałek do mechanika - niektóre elementy wylądują w moim samochodzie. 2 ramki koła zapasowego wraz z śrubą mocującą idą do piasku i proszku. Wykręciłem też serwo z pompą hamulcową, zaciski z nowymi klockami i tarcze - jak mechanik stwierdzi, że są lepsze - to lądują u mnie.
zawieszenie.jpg
serwo.jpg
mocowanie_ramki.jpg
ramki.jpg

A oto dawca - na razie pod przykryciem. Jak postawię garaż to przeniosę wszystkie części do niego i chciałbym otworzyć nowy temat - będzie kupa dłubaniny i mam nadzieję mnóstwo frajdy. :)
dawca.jpg
PS.
Na kilku zdjęciach występuje mój wóz służbowy - potomek legendarnego Ferrari Testarossa - FIAT SEICENTO!! :D
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: grzesiek309 »

Czyli jest szansa, że gti z Grodziska bedzie jeździło?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
renia1982
Junior
Posty: 143
Rejestracja: 31 maja pt, 2013 6:22 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Phase I
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: renia1982 »

Bardzo bym tego chciał. Chociaż nie mam żadnego doświadczenia chciałbym go sam złożyć. Będzie to pewnie bardzo długo trwało - co tu dużo mówić - jestem tego pewien. Będę traktował to jako eksperyment i pole do nabycia doświadczenia w dłubaniu przy pugu. Nie chcę się tutaj dużo na te temat rozpisywać - będzie do tego odrębny temat. Czas pokaże co z tego wyjdzie.
ODPOWIEDZ