Green - mój pierwszy Peugeot

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Green - mój pierwszy Peugeot

Post autor: woocash »

jeju... green, zawsze się boje że to były mój ;) ale to nie ten.. uff...

co do szybra, to jak, skąd cieknie? albo odpływ niedrożny, albo się uszczelka nie podnosi - jakies informacje bliższe?

a ta wtyczka, to... ja jej używałem jeśli mnie pamięć nie myli do awaryjnego odpalania wentylatora chlodnicy - tylko że tam idzie spory prąd i trzeba łączyć sporym kablem i to wogóle niezdrowe, ale się da.

tzn.. nie pamiętam teraz, czy łącząc te piny idize prąd na przekaźnik, czy bezpośrednio na silnik z pominięciem przekaźnika - można sprawdzić i od biedy/dużej/ jesli idzie na przekaźnik zapodać termowłącznik o dowolnej temp załączania. /inna sprawa, że nawet jeśli idzie bezpośrednio na wentylator to można dorobić przekaźnik i termowłącznik/

ale jakby co to dawno to było i się nie znam :wink:
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
egonszef
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis czw, 2013 8:36 pm
Posiadany PUG: Mi16
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Osipy

Re: Green - mój pierwszy Peugeot

Post autor: egonszef »

Przekręcanie licznika to rzeczywiście łatwa sprawa, a dowiedziałem się o tym chwilę po tym jak wyłamałem końcówkę blaszki, którą trzeba czymś podważyć aby swobodnie przesuwać cyferki ;)
Czyli zapowiada się zabawa kolejna :) Dobrze że jest czas.

A odnośnie tej luźnej wtyczki.. w tym tygodniu sprawdzał będę jak i co nie działa z chłodzeniem, myślę że cudów nie ma w tej materii.

No i jeszcze ten szyber, przy myciu mi zaczęło ciec, z żarówki. Będzie cieplej to sprawdzę drożność kanałów, zasysanie uszczelki chyba działa bo widać i słychać że zasysa.. zobaczy się

edit.
z chłodzeniem silnika to niezła bajka wychodzi, termowłącznik odpala wiatrak przy 95 stopniach, nie jak poprzednio przy 110 tyle że kontrolki nadal się zapalają, po wyciągnięciu czujników też się zapalają.. podejrzewamy skrzaty

Szyberdach jakby za słabo pompuje, albo uszczelka jest już zbyt twarda i się nie daje, po zamknięciu można szybą ruszać góra dół, trochę to dochodzi do siebie ale nie sprawdzałem po takim manualu czy przecieka. Może by wyjąć tą uszczelkę i jakimś płynem konserwującym gumę potraktować, da to coś?

Dzisiaj było w miarę ciepło więc odepchnąłem zamek po wgniotce w bagażniku i już się otwiera normalnie, w tylnym pojemniku na płyn do spryskiwaczy nie było pompki, z szabrunku miałem zbiornik z taką więc podmieniłem.. to był fajny dzień hehe
egonszef
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis czw, 2013 8:36 pm
Posiadany PUG: Mi16
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Osipy

Re: Green - mój pierwszy Peugeot

Post autor: egonszef »

Kwestia hamulców zakończona, o niebo lepiej się zrobiło gdy wymieniłem klocki na nie chińskie i zostały dokręcone śruby podpory przegubów w skrzyni czy cuś takiego :)
Ostatnio zmieniony 24 cze wt, 2014 4:07 pm przez egonszef, łącznie zmieniany 1 raz.
egonszef
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis czw, 2013 8:36 pm
Posiadany PUG: Mi16
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Osipy

Re: Green - mój pierwszy Peugeot

Post autor: egonszef »

padł włącznik od opszczania szyby kierowcy, dostałem w gratisie więc obyło się bez dodatkowych kosztów.. miło jest coś naprawić za free
Ostatnio zmieniony 24 cze wt, 2014 4:09 pm przez egonszef, łącznie zmieniany 2 razy.
egonszef
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis czw, 2013 8:36 pm
Posiadany PUG: Mi16
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Osipy

Re: Green - mój pierwszy Peugeot

Post autor: egonszef »

kupione śruby do felg aluminiowych, złote takie, miałem malować na srebrne bo innych nie mogłem dostać ale przecież pasują kolorystycznie do cieniutkiego żółtego paska na lakierze więc zostają w "oryginale" :lol:
Ostatnio zmieniony 24 cze wt, 2014 4:12 pm przez egonszef, łącznie zmieniany 1 raz.
egonszef
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis czw, 2013 8:36 pm
Posiadany PUG: Mi16
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Osipy

Re: Green - mój pierwszy Peugeot

Post autor: egonszef »

"coś" się dzieje :)
Plan jest taki, aby wyciągnąć tą stłuczkę, którą miałem w dniu zakupu auta, pozbyć się rudej z wnętrza, no i pomalować co trzeba tak aby w kabinie nie trzeba już było nic poprawiać w przyszłości, to przede wszystkim, auto już stoi u blacharza i ma powiedziane aby skupił się na wnętrzu budy tak aby już nie trzeba było zaglądać, niby w piątek do odbioru 8)

Poza tym:
- wylatują wszystkie turbo ulepszenia, typu piszczałki, lampexy, wszystko co nie współgra z oryginalnością
- kable z jakimiś niby mikrofonikami co zapewne chyba jest jakimś rodzajem czujnika umieszczonym w środku auta i za grodzią i ma na celu chyba mierzyć temperaturę.. ktoś się postarał i aby je przeciągnąć przewiercił 1cm dziurę w grodzi.. bo po co przebić się przez jakąś uszczelkę, porażka bo drugie końce tych czujników były schowane pod deską i w sumie to nie służyło do niczego innego oprócz łapania wody w kabinie, do zaspawania i zabezpieczenia :)
- załatwiona będzie sprawa ze szczelnością, dywaniki były mokre,
- szybrem się zajmę w końcu dokładnie,
- żebyście widzieli nową instalację do głośników przednich, kabel w białej gumie, 2x1 lub 2x1,5 puszczony na szybkiego i w taki sposób, że sam bym tej drogi w życiu nie wytyczył, najwyraźniej prawnuczek Columba ogarniał ten wóz..
- nagrzewnica zaczynała przepuszczać i po wyjęciu dywaników w przeciągu tygodnia takiego użytkowania zauważyłem krople płynu chłodniczego.. jutro będzie nowa i już posłuży do końca
- będzie mi potrzebny ten cymes do regulacji wysokości świateł, jedna z dwóch linek się urwała przy lampie przedniej
- z przodu miałem jakiś "nowe" głośniki marki sam nie wiem jakiej ale całkiem ładne więc wrzucę je na tył a na przód wsadzę oryginalne, które dostałem w gratisie z szabrowania, użyję do nich oryginalnego okablowania a do tylnych puszczę nowe kable, nie będzie to bolało?
- planuję zakup nowego starego licznika z zegarkiem, bo przy innych bardziej wypasionych licznikach byłyby problemy z okablowaniem i montażem, ten obecny z obrotomierzem od poloneza mi jest zbędny, zdarza mi się szukać zegarka, albo to taki mój puryzm, wiem że tam powinien być i go szukam..
- niezły też był wyłącznik główny prądu, wszystko by grało gdyby został dobrze podłączony.. niestety nie działał.. a miał za zadanie przeszkodzić w kradzieży, zwyczajnie odkręcamy czerwoną wajchę i z nią idziemy gdzieś, nie ma prądu i tyle.. ktoś podłączył go pod minus na masie i sęk w tym że nie odłączył oryginalnego przewodu masowego :lol: a może po prostu chciał mieć komfort psychiczny, wyjmuje taki kierowca kluczyk od tego zabezpieczenia i ma przekonanie że auto nie odpali, jestem ciekawy czy był świadomy tego że z tym kluczykiem czy bez auto bez problemu odpalało?! fajnie że byłem :mrgreen: , miałem przy rozbieraniu tego auta niezły ubaw 8)
- uszczelka od drzwi kierowcy siedzi na jakimś silikonie.. ciężko dostać nową bądź używkę w dobrym stanie? nie przeżyję tej chałtury
- jeszcze jakieś skarby tam były ale nie sposób wszystkiego spamiętać..
- mam też nowy używany materiał na siedzenia przednie ale nie mam siły na wymianę jego, bolek jestem do tego, zostawię na przyszłość
- wygłuszę w miarę możliwości, tapicerki będą wyprane, plastiki odnowione, ogarnięte jak należy w miarę możliwości i złożone do kupy.. będzie czyściutko i przyjemnie :love:
- ciekawy jestem co zostanie z tej imprezy, fotki mam na razie z rozdłubanego wnętrza, nic szczególnego poza obecnym stanem z dzisiaj
Załączniki
205.jpg
Zywik
Maniak
Posty: 1109
Rejestracja: 12 kwie sob, 2008 12:04 pm
Posiadany PUG: Citroen Xsara Picasso & Peugeot Tepee
Numer Gadu-gadu: 10911568
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Green - mój pierwszy Peugeot

Post autor: Zywik »

A jak dzisiaj wygląda? Co udało się ogarnąć do tej pory?
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Green - mój pierwszy Peugeot

Post autor: RafGentry »

Gueeesss, whoooo's baaaack? Back again! 8)
egonszef
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis czw, 2013 8:36 pm
Posiadany PUG: Mi16
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Osipy

Re: Green - mój pierwszy Peugeot

Post autor: egonszef »

Dawno mnie tu nie było a w aucie parę nowych zmian..
Z tych niemiłych to mi gdzieś woda do bagażnika zacieka i się robi nieprzyjemnie pod lakierem, tak to jest do znajomego malarza prowadzać auto.. drugi raz mi się nie chce, zobaczymy jak będzie :)

Z tych przyjemniejszych to auto ma nowe opony na przodzie, tzn stare nowe opony, czyli używane ale z górnej półki, tamte strucle przerobiłem na slicki i jakoś niepewnie się nimi już jeździło, teraz jest malina pod względem prowadzenia się, przyczepności, jazdy po mokrym.
Wymieniona linka obrotomierza, w sumie to rdzeń linki przełożyłem do starej osłony bo końcówki nie pasowały.. małe chińskie rączki zrobiły mniejszą główkę i w skrzyni luźno siedziała. Po jakimś miesiącu już widzę lekkie drgania na liczniku, ciekawe czy w środku tej osłony wszystko dobrze było, czas pokaże.
Podciągnięta linka od sprzęgła, bo się dziura w przegrodzie robiła..
Zregenerowane hamulce z tyłu plus nowe linki hamulcowe plus nowa linka ręcznego.. auto tak jakby lżej jeździ i mniej pali.
Wymienione tarcze hamulcowe i klocki, teraz nie trzęsie kierownicą przy hamowaniu.
Troszkę uszczelnione w przy silniku co by płyn chłodniczy na spółkę z silnikowym nie wyciekał.
Wymienione łożyska nad amorkami z przodu przez co skręca się lżej.
Wymieniony lewy wahacz.
Pewnie jeszcze o jakiś drobiazgach zapomniałem, głównie dlatego że autem się jeździ coraz przyjemniej i zapominam o przeszłości.
Teraz do ogarnięcia tłumik i obroty, mam jeszcze zamysł aby powymieniać gumy w zawieszeniu bo na dziurach tłucze jak w wozie drabiniastym.
Chciałbym się dowiedzieć kiedy należy zająć się tylną belką, na badaniu wskazuje że jest na granicy zbieżności.
egonszef
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis czw, 2013 8:36 pm
Posiadany PUG: Mi16
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Osipy

Re: Green - mój pierwszy Peugeot

Post autor: egonszef »

W poniedziałek był dobry dzień, zobaczyłem Greena, żyje i ma się dobrze :mrgreen:
Sprzedałem go po sąsiedzku, mechanikowi tirów i poszedł jako auto zastępcze do firmy, czyli na straty ale ale.. to przecież bardzo miodna 205. Okazało się że jego znajomy, koleś pod 40stkę potrzebował auta na szybko i go pożyczył na jakiś czas, ( już tam nie ważne że kilka osób go tłukło w międzyczasie bo autko daje frajdę.. ) to było z rok temu albo i dawniej i go użytkuje na co dzień po dziś dzień, póki co się to pewnie nie zmieni, w sumie nie moja broszka, nie wiem, nie wtrącam się :mrgreen:
W każdym razie znajomy mi mówi, że go nie sprzedał tylko pożyczył, a ten "nowy" właściciel jak się okazuje to nie dusigrosz tylko w ramach rekompensaty jakoś tam dba o te auto, po ludzku, rdza na progach zniknęła, stoi czysty i zadbany. Jestem bardzo zadowolony z decyzji, poszedł za śmieszną kasę bo się chciałem pozbyć i fajnie że nie wpadł w inne ręce bo by poszedł na części do auta, które parę miesięcy temu się roztrzaskało nieszczęśliwie, szkoda ale tak z dwóch jeden pozostał i nadal cieszy oko aż miło. Zadzwoniłem do znajomka aby brał białe felgi intry oraz dwie dobre opony ale żydzi.. więc póki co lata na zimówkach i brzydkich kołpakach, te ładne greenowskie sprzedałem w Polskę.

Obrazek
Awatar użytkownika
czargosia
Junior
Posty: 415
Rejestracja: 26 sty ndz, 2014 10:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 91-gutek, 205 Rallye 1,9 , 205 Automatic 1,9b+g 5D 89r,
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn --- WARMIA I MAZURY

Re: Green - mój pierwszy Peugeot

Post autor: czargosia »

NO Grzesiu dobrze sie sprawy ułożyły. Ktoś sie o auto troszczy. BadMobil kiedy zagości w Twoim garażu?
Peugeot 205 CTI zielony - Jak dorosnę będę JAGUAR-em
egonszef
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis czw, 2013 8:36 pm
Posiadany PUG: Mi16
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Osipy

Re: Green - mój pierwszy Peugeot

Post autor: egonszef »

To pytanie należy kierować do użytkownika grzesiek309 :D
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Green - mój pierwszy Peugeot

Post autor: grzesiek309 »

Z Batmobilem trwa walka. Im bliżej pozornego końca tym więcej niespodzianek odkrywam :(
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
egonszef
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis czw, 2013 8:36 pm
Posiadany PUG: Mi16
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Osipy

Re: Green - mój pierwszy Peugeot

Post autor: egonszef »

Tak samo jak z Greenem, ciężkie początki ale odpowiednie ręce zrobią robotę, kwestia czasu bo wiem, że nie ma cudów a jedynie niedostatek wiedzy, który zostanie uzupełniony z czasem :mrgreen:
Zywik
Maniak
Posty: 1109
Rejestracja: 12 kwie sob, 2008 12:04 pm
Posiadany PUG: Citroen Xsara Picasso & Peugeot Tepee
Numer Gadu-gadu: 10911568
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Green - mój pierwszy Peugeot

Post autor: Zywik »

Trzymam kciuki za szybki finał. Jak skończysz to dawaj znać podskoczę Poldolotem ;)
ODPOWIEDZ