Dziadunio w GRD :)

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Dziadunio w GRD :)

Post autor: ElectricYouth »

Krótka rozmowa na facebook'u z fanpage'owym administratorem przypomniała mi o tym że jeszcze nie założyłem tematu o swojej złotej klekoczącej strzale. Wstęp wraz z historią mojego fioła do 205tki jest tutaj: http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... 60#p321260

Mój trzydziestoletni dziadziunio prezentuję się tak:
210220141205.jpg
Klapa do generalnej renowacji. Chlapacze oryginalne, ale w stanie agonalnym. Wydech cały na złom i nowy do wstawienia. Blenda może przyjdzie nowa choć ta jest w dobrym stanie. Oczywiście emblematy będą do odświeżenia bądź kupione nowe. Zderzak na śmieci. Nowy niedługo zostanie zamówiony. Nie wiem tylko czy może zamówić taki by później polakierować go na kolor nadwozia.
210220141203.jpg
1.8 D. W silniku nie ma wiele do roboty. Nowy rozrząd, olej, filtry. Chciałbym go jeszcze umyć i sprawdzić wycieki które zgromadziły się w okolicach wybieraka. Na koniec wymiana świec. Motor pali na dotyk.
210220141201.jpg
Fotele pamiętają jeszcze Francję z 84'. Auto nie woziło pasażerów. Nawet klamki (prócz klamki kierowcy) są pozapiekane i stoją dęba po otwarciu drzwi. Tutaj dużych poprawek nie będzie.
20140221689.jpg
Co to przebiegu - :P Środek ogólnie nie jest zniszczony.
210220141197.jpg
Stara dziadkowa decha. Wszystko w jak najlepszym porządku. Nic nie skrzypi, wszystko działa prócz kontrolki świateł mijania. Gałka biegów do zmiany. Cyferblat przeżył choć został obklejony nieumiejętnie taśmą izolacyjną. Jeśli ktoś będzie coś wiedział na temat takiej gałki - chętnie zakupię. That's all :P
210220141195.jpg
Wszystkie felgi poddam piaskowaniu. Oczywiście renowacja nie ominie oryginalnych kołpaków.
210220141194.jpg
Oby cieszył oko, portfel i samego właściciela przez długie lata :)
Ostatnio zmieniony 12 maja pn, 2014 9:30 pm przez ElectricYouth, łącznie zmieniany 1 raz.
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: Dziadzio w GRD :)

Post autor: operatorbazooki »

Ale staruszek :) Stara deska zawsze wygląda dobrze, zwłaszcza w takich kolorach jak kawa z mlekiem czy czekolada . Takie kolory to klimat tamtych lat ! _O_
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziadzio w GRD :)

Post autor: Martinoo »

Przypomniała mi sie 205 mojego taty którego kiedyś miał w wersji SRD. Środek auta wyglądał identyczne a z zewnątrz róznił go tylko kolor kości słoniowej :D
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
aver
Junior
Posty: 275
Rejestracja: 17 sty czw, 2013 12:17 am
Posiadany PUG: XTD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Konin-Poznań

Re: Dziadzio w GRD :)

Post autor: aver »

cuuudeńko. Tapicerka, brązowa deska i kolor, tyyle podobieństw :D

Będzie perełka
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Dziadzio w GRD :)

Post autor: ElectricYouth »

Niedługo początek prac. Postaram się zamieszczać tu wszystko na bieżąco. Części już w drodze.
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Dziadzio w GRD :)

Post autor: moralez »

Przydalo by się wyregulowac prawą lampe i grill przy niej.
Poza tym fajny stan ten tego auta. Mozna się kiedyś spotkac to tylko 50km odleglosci miedzy nami. :)
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: Dziadzio w GRD :)

Post autor: operatorbazooki »

ElectricYouth- wysłałem Ci PW :W
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Dziadzio w GRD :)

Post autor: ElectricYouth »

Ja tam mogę jechać na drugi koniec Polski by się spotkać. Byle w dobrym towarzystwie :)
ksiezy
Junior
Posty: 122
Rejestracja: 10 sty wt, 2012 4:46 pm
Posiadany PUG: 1,769 GRD
Numer Gadu-gadu: 4461018
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Re: Dziadzio w GRD :)

Post autor: ksiezy »

Ooo.. jak miło znaleźć kogoś z tak podobnym modelem i rokiem!

Życzę powodzenia w pracach ;)
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Klekotania ciąg dalszy.

Post autor: ElectricYouth »

A więc zaczynamy.

Cała sobota i pół niedzieli poświęcone na "remoncik". Części było troszku za mało tak więc jeszcze do 14'stej w sobotę była możliwość dokupienia. Do współpracownika dojazd 20km bez hamulców. Przewody hamulcowe na wymiar z serviceboxa, 2 litry płynu hamulcowego, wężyk i do boju.
P4111264.JPG
Zdjęcie koła od strony urwanego przewodu. Przewód ze starości zaniemógł. Wszelkie próby zagięcia przewodu choć na dojazd legły w gruzach. Po prostu łamał się w dłoni. Ogólna ocena stanu spodu przebiegła ok. Do wymiany na 100% szczęki bębnów. Bębny pozornie wyglądały na zmęczone, ale tak nie było. Świetny stan mimo korozji.
P4111261.JPG
Prawe koło identyczna sytuacja. Tutaj przewód był już zmieniony na miedziany. Lekko pokryty satyną. Główki odpowietrzaczy nowe, co później ujawniło nowe cylinderki.
P4111266.JPG
Najgorsze było odkręcanie śrub. Pozapiekane na amen. Pneumat ledwo ledwo brał. Jeden klucz zaniemógł :)

Podłogi lepszej jakości nie można było sobie wymarzyć. Miejscowe rdzewienie, progi troszku skorodowane i zdeformowane w miejscach podnoszenia lewarkiem.
P4111265.JPG
Czarne miejsce to stary klej. Wyczyszczone i zabezpieczone.
P4111262.JPG
Tłumik koszmarny :D Dziur naliczonych z dziesięć. Nowy wraz z nową rurą trafił na miejsce.
P4111263.JPG
P4111267.JPG
Prace trwały jeszcze do godziny drugiej w sobotę. Okazało się, że obydwa zaciski tarcz mają pozapiekane i ukręcone odpowietrzniki. Każdy sposób wydostania ich z zacisku skończył się niepowodzeniem. Podgrzewanie palnikiem, przewiercanie, ponowne gwintowanie. Prawy ukręcony na śrubce, lewy całkowicie spiłowany. Nowe zaciski poszukiwane.

Były też lepsze momenty. Okazało się że ktoś wymienił w tyle cylinderki, z przodu założył tarcze.

Co pozostało? Wooow lista póki co się wyciąga.
Priorytet - Belka, cały system cięgieł zmiany biegów, podciągnięcie sprzęgła, zaciski hamulcowe, linka ręcznego, zabezpieczenie reszty podłogi, piaskowanie felg i malowanie. Mycie silnika w tym przegląd (rozrząd, olej, filtry). Nowe świece żarowe.
Wizualnie wiadomo, blacharka, przykręcenie nowych zderzaków i dokładek (czekają już w piwnicy). Nowa blenda i odmalowanie emblematów. W środku pranie zafunduję pokrowcom i założenie gałeczki to szczegół (Pewnie leci już pocztą od operatorabazooki :)
Kolejne relacje niebawem :)
Ostatnio zmieniony 23 kwie śr, 2014 10:53 am przez ElectricYouth, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krymek686
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: 13 lut śr, 2013 12:23 am
Posiadany PUG: 1,9 CTI, 206 S16, Sebring coupe
Lokalizacja: Żyrardow

Re: Dziadzio w GRD :)

Post autor: krymek686 »

A jak po 30 latach prezentuję się dieselek, jakie spalanie i jakie osiągi

Powodzenia w renowacji klekocika :W
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Dziadzio w GRD :)

Post autor: ElectricYouth »

Nie było okazji sprawdzić spalania. Nie chciałem nim za dużo jeździć. Miał od początku słabe hamulce no i ta belka. Jeśli chodzi o buta to jeszcze pod tą maską w skołatanym sercu drzemie moc. Zresztą to nie wyścigówka. Ma cieszyć oko :) Ojcu rok. 87 palił 4 litry jak w mordę strzelił.

Dziś znalazłem zaciski w bardzo dobrym stanie no i belkę. Myślę o jej zakupie. W razie czego mam 10 dni na oddanie. Może będzie w lepszym stanie niż moja.

Tu w wiosenno-jesiennej aurze :)
Clipboard01.jpg
Ciekawe co z przebiegiem ;p niby stał 6 lat w garażu.
20140226704.jpg
Po nakładkach na pedały można wnioskować że jest jakieś prawdopodobieństwo.
20140224703.jpg
Fotele nie są zniszczone, blacharka na 30 lat powinna być doszczętnie zjedzona a tu tak nie jest. Ale dlaczego gałka zmiany biegów była w stanie agonalnym? Może jeździł nim ktoś tylko po mieście? Tego się nigdy nie dowiem.
Awatar użytkownika
aver
Junior
Posty: 275
Rejestracja: 17 sty czw, 2013 12:17 am
Posiadany PUG: XTD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Konin-Poznań

Re: Dziadzio w GRD :)

Post autor: aver »

U mnie 150tys na blacie i mam już 3cią gałkę, a fotel od kierowcy wymagał naprawy. Więc Ty powinieneś się martwić tym ze auto ma więcej na liczniku niż wygląda. :)
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Dziadzio w GRD :)

Post autor: ElectricYouth »

Ciśniemy dalej!
Tarcze miały odpowiednią grubość. Zostały przemalowane wraz z zaciskami które musiałem wymienić z powodu pozapiekanych i poukręcanych śrub. Sytuacja z tyłu taka sama. Bębny zdrowe! :)
P4181262.JPG
Silniczek został przemyty. Miejsca pocenia nawet kilka razy. Posmarowany został przegub wału kolumny kierowniczej. Wszystko się okaże w nadchodzących kilometrach.
P4181265.JPG
A to? szto e to?
P4181267.JPG
W następnych postach:
- nowa gałka od operatorabazooki :)
- nowe blaszki :)
- tłumik, podłoga i te sprawy.
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Dziadzio w GRD :)

Post autor: Orfister »

Bardzo ciekawa ta blaszka z numerami, jeszcze takiej nie widziałem...hmmm
ODPOWIEDZ