Automatic 1.9 z 1989r. NIEMIECKI SZPENIO

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Automatic 1.9 z 1989r.

Post autor: Alimantado »

Ten kolor jest mistrzowski. Pug rewelacja.
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Automatic 1.9 z 1989r.

Post autor: grzesiek309 »

Muszę się do Ciebie wybrać i obadać zacne pugi, ale jak to w życiu bywa mam natłok różnych spraw i niesprawnego puga :twisted:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
Vroobell205
Junior
Posty: 389
Rejestracja: 26 mar śr, 2014 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Automatic 1.9 z 1989r.

Post autor: Vroobell205 »

Filtry paliwa, powietrza. Nowe przewody i świece. Uszczelki pod króćce i wężyki.
Załączniki
2014-05-26 10.39.43y.jpg
2014-05-26 10.40.07y.jpg
2014-05-26 10.40.34y.jpg
2014-05-26 10.41.20y.jpg
Awatar użytkownika
jack91
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 26 maja pn, 2014 12:26 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Automatic 1.9 z 1989r.

Post autor: jack91 »

klasyk :) bardzo zadbany, życzę szerokości i dbaj o niego tak dalej! :)
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Automatic 1.9 z 1989r.

Post autor: ElectricYouth »

Szczerze mówiąc chciałbym aby moje auto było w takim stanie. Dbaj o nie bo to wdzięczne samochody :)
Awatar użytkownika
Vroobell205
Junior
Posty: 389
Rejestracja: 26 mar śr, 2014 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Automatic 1.9 z 1989r.

Post autor: Vroobell205 »

Dziś była okazja do spokojnej wycieczki poza miasto. Zabrałem Automatica na mały test po drogach nieco mniej uczęszczanych by móc się przekonać czym różni się jego zawieszenie od innych mniej bogatych wersji. Nie sądziłem jednak, że różnica będzie tak drastyczna. Nie tylko to, że przyśpieszanie i hamowanie jest niezwykle płynne, bo skrzynia automatyczna to wspaniały wynalazek stosowany na końcówce lat '80(wcześniej jeździłem jedynie Jeep'em Grand Cherokee też bardzo fajne wrażenia ale to jednak terenówka klasy "krowa"). Dodatkowo świetnie trzyma się na zakrętach. W pierwszej chwili nie wiedziałem czy fotele, które owszem są miękkie i świetnie dopasowane (relatywne zdanie pasażerów) utrzymają sztywno kierowcę na ciasnej szykanie. Okazało się ku mojej uciesze, że świetnie się nadają. Odniosłem wrażenie, że dużo więcej daje samo zawieszenie i masa tego pojazdu. Jest lekki i cholernie zwinny. Smaczkiem okazało się wspomaganie kierownicy. Początkowo miałem zastałe łożyska nad kolumnami Mcpherson'a i trochę strzelały przy skrętach dlatego też wstrzymywałem się z testem do momentu, kiedy uporam się z absolutnie wszystkim co mnie irytuje i nie pozwala osiągnąć 100% zadowolenia z nowego zakupu. Teraz jestem już w domu i ciągle mam takie wrażenie jak po wypitym podwójnym espresso.
Załączniki
2014-05-29 14.57.12y.jpg
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Automatic 1.9 z 1989r.

Post autor: grzesiek309 »

Miałem okazję wczoraj zobaczyć, a nawet prowadzić automatica :mrgreen: Jest to najlepiej zachowane 205, jakim jeździłem. Wrażenia z jazdy genialne. Nigdy nie jechałem 205 z automatem, ale po tej przejażdżce byłem pozytywnie zaskoczony. Autko przyśpiesza leciutko, płynnie zmienia biegi, po prostu rewelacja. Chciałbym, żeby moje 205 były w takim stanie. Trzeba brać się do roboty :)
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Automatic 1.9 z 1989r.

Post autor: Alimantado »

Vroobell205 pisze:Dziś była okazja do spokojnej wycieczki poza miasto. Zabrałem Automatica na mały test po drogach nieco mniej uczęszczanych by móc się przekonać czym różni się jego zawieszenie od innych mniej bogatych wersji. Nie sądziłem jednak, że różnica będzie tak drastyczna. Nie tylko to, że przyśpieszanie i hamowanie jest niezwykle płynne, bo skrzynia automatyczna to wspaniały wynalazek stosowany na końcówce lat '80(wcześniej jeździłem jedynie Jeep'em Grand Cherokee też bardzo fajne wrażenia ale to jednak terenówka klasy "krowa"). Dodatkowo świetnie trzyma się na zakrętach. W pierwszej chwili nie wiedziałem czy fotele, które owszem są miękkie i świetnie dopasowane (relatywne zdanie pasażerów) utrzymają sztywno kierowcę na ciasnej szykanie. Okazało się ku mojej uciesze, że świetnie się nadają. Odniosłem wrażenie, że dużo więcej daje samo zawieszenie i masa tego pojazdu. Jest lekki i cholernie zwinny. Smaczkiem okazało się wspomaganie kierownicy. Początkowo miałem zastałe łożyska nad kolumnami Mcpherson'a i trochę strzelały przy skrętach dlatego też wstrzymywałem się z testem do momentu, kiedy uporam się z absolutnie wszystkim co mnie irytuje i nie pozwala osiągnąć 100% zadowolenia z nowego zakupu. Teraz jestem już w domu i ciągle mam takie wrażenie jak po wypitym podwójnym espresso.

Po przeczytaniu Twojego posta już nie mogę się doczekać kiedy znów poprowadzę swojego Żółwia.
Autko naprawdę robi fajne wrażenie, kiedys chciałem takiego kupić - teraz żałuję 8)7
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
Awatar użytkownika
Vroobell205
Junior
Posty: 389
Rejestracja: 26 mar śr, 2014 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Automatic 1.9 z 1989r.

Post autor: Vroobell205 »

Może to nieobiektywne stwierdzenie ale jestem bardzo gościnną osobą i chętnie zapraszam do siebie do miasta na wycieczkę turytyczno-pugoznawczą. Jeśli szukasz pomysłu na weekend to zapraszam serdecznie. Okazja do spotkania się "face to face" to zawsze coś więcej niż suchy post na forum. Najcenniejsza jest wiedza którą każdy z nas posiada i chce się nią dzielić. Oprócz kilku broszur, paru instrukcji i nieocenionej pomocy pana Hansa Rudigera Etzold'a mamy tylko siebie...

Obywatele peugeociaże!
Mnóżcie się!

:Y
Awatar użytkownika
Vroobell205
Junior
Posty: 389
Rejestracja: 26 mar śr, 2014 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Automatic 1.9 z 1989r.

Post autor: Vroobell205 »

Czas też nadszedł na rejestrację :!:
Na jaką stawiacie :?: :mrgreen:
Załączniki
oie_ksxxJh70gtXN (1).jpg
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Automatic 1.9 z 1989r.

Post autor: jarema205 »

Vroobell205 pisze:Może to nieobiektywne stwierdzenie ale jestem bardzo gościnną osobą i chętnie zapraszam do siebie do miasta na wycieczkę turytyczno-pugoznawczą. Jeśli szukasz pomysłu na weekend to zapraszam serdecznie.
:Y
Cześć.
W takim razie, jak zrobię XR-ka to wybiorę się na wycieczkę turystyczno-pugoznawczą :Y
Wszystkie 3 auta wyglądają olśniewająco. Pozazdrościć _O_
Na jedno z nich miałem nawet ochotę- o ile ColorLine 3d jest tym samym autem, o którym myślę.

Co do rejestracji, to typuję BGR 205AU

Pozdr! :W
XR in PROGRESS :D
Awatar użytkownika
Vroobell205
Junior
Posty: 389
Rejestracja: 26 mar śr, 2014 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Automatic 1.9 z 1989r.

Post autor: Vroobell205 »

Na dniach udało mi się umówić ze sprzedawcą na zacny zestaw. Automatic niedługo doczeka się kolejnego ulepszenia.
Załączniki
felgi-aluminiowe-13.jpg
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Automatic 1.9 z 1989r.

Post autor: RafGentry »

No i jaka ta rejestracja? Bo przegapiłem posta z zagadką :mrgreen:
A garrosowe felgi fajne. Widzę że moda na jak największe koło w 205-tce powoli się kończy _O_

Będziesz miał teraz dwa setupy 13-tek, tak?
Awatar użytkownika
Vroobell205
Junior
Posty: 389
Rejestracja: 26 mar śr, 2014 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Automatic 1.9 z 1989r.

Post autor: Vroobell205 »

Setup'ów jest wiele mam w sumie 5!
Ale ten od dawna mi się podobał. A jeśli chodzi o coraz większą felgę to nie nie nie... !
Nie ten adres :)
Zawsze staram się wyznawać zasadę "oryginał jest święty".
Potwierdzeniem pięknego zestawienia felga + auto jest opublikowane jakiś czas temu na facebook'owym profilu fanclubu zdjęcia z załącznika.

Powiedzenie: "lepsze, wrogiem dobrego" uważam za stosowne.
Załączniki
10415640_658286867583898_2884235161695178714_n.jpg
oie_16132344ccHjG0qG.jpg
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Automatic 1.9 z 1989r.

Post autor: RafGentry »

Bardzo miło, że zapodana przeze mnie fotka okazała się inspiracją O-)

W sumie też masz chlapacze i przedliftowe lampy, więc na pewno ładnie to zagra ze sobą.

Jak już założysz, to zrób mu fajną sesję. Już parę miesięcy czekam na fotki-żylety, które pokażą zajebistość Twojego automatika...

Takimi okazami trzeba się chwalić przed światem :Y
ODPOWIEDZ