205 Winner 1.4

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
zloty373
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty śr, 2014 12:50 am
Posiadany PUG: Winner 1.4 Miami Blue
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

205 Winner 1.4

Post autor: zloty373 »

Witam wszystkich :) Przedstawiam Winnera 1.4 w najpiękniejszym kolorze Miami Blue ;) Zaczyna się moja przygoda z małym Pugiem. Jak już wcześniej pisałem w temacie powitalnym - samochodu szukałem już dość długo, blisko dwa lata... a to 10% całego mojego życia ;) Teraz trochę o furce.Silnik 1.4, 1993r. na liczniku niecałe 150tys. Km Czy oryginalne ? nie mam pojęcia :) Zawieszenie wydaje się być ok. Jest zwarty i zadziwiająco twardy. Myślałem, że będzie się bardziej giął na zakrętach. Wnętrze ładne. Fotele bardzo zadbane. Gąbki na fotelu kierowcy co prawda są wysiedziane, ale nigdzie nie ma przetarć czy rozerwań-naprawa będzie prosta. Mankamentem są połamane plastiki deski rozdzielczej (przy schowku na drobne) i brak kieszeni w drzwiach kierowcy. Blacharsko prezentuje się całkiem dobrze. Nie jestem jeszcze w stanie powiedzieć więcej na temat wypadkowości. Wiem, że napewno był bity. Być może nie raz :) Jutro po poważniejszych oględzinach auta będę już w stanie powiedzieć czy malowane były tylko drzwi, czy wspawywany był cały dach (oby nie !). Jest kilka wgniotek, odprysków lakieru. Przy zamku w drzwiach pasażera schodzi klar - generalnie roboty z blacharką trochę jest, ale najpierw chciałbym doprowadzić Puga do stanu używalności. Tak aby na początku września przejechał ok 1500km na końcu lądując w Katowicach na zlocie :) A więc silnik !! Przy oględzinach auta, po otworzeniu maski lekko się zmartwiłem - czysto jak w szpitalu. Ani grama oleju, wszystko wyczyszczone ( a właściciel nie wyglądał na pasjonata 205). Wydało mi się to trochę podejrzane i jak się później okazało - miałem rację. Po 250km do domu w komorze silnika pojawił się olej. I to całkiem sporo. Wygląda to na uszczelkę, ale wyciek jest duży. I tu pytanie do was, czy to dość często zjawisko w 1.4 ? (oglądałem kiedyś garossa i wyglądał tak samo). Poniżej wklejam fotki auta i bardziej szczegółowe silnika. Jutro chciałbym zabrać Peugeota do domu (trasa 200km) i zastanawiam się czy jechać tak i sprawdzać olej, czy zrobić to na miejscu. Jedynym problemem jest brak bagnetu. Tzn. jest od niego urwany łepek tak że nie wiem jak mocno trzeba go wcisnąć, aby wskazywał w miarę rzetelny poziom oleju. Możecie coś pomóc ? Pozdrawiam.
Załączniki
DSC_0250.jpg
DSC_0247.jpg
DSC_0185.jpg
DSC_0180.jpg
DSC_0200.jpg
DSC_0163.jpg
DSC_0162.jpg
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 205 Winner 1.4

Post autor: Alimantado »

Prezentuje się ładnie. Jak zawsze potrzeba trochę pracy, żeby doprowadzić do ideału :P
Ale nie zrażaj się działaj i we wrześniu się widzimy. 8)
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Winner 1.4

Post autor: RafGentry »

Śliczny! Przebieg wydaje się być oryginalny - wnioskuję z zużycia tapicerki (a jest to bardzo lichy materiał) i stopnia wytarcia kierownicy.

Walcz z mechanicznymi niedostatkami i do zobaczenia w Katowicach!

Nie zapominaj tylko o uzupełnianiu wątku. Nowe wpisy i zdjęcia zawsze mile widziane :W
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: 205 Winner 1.4

Post autor: jarema205 »

Wygląda naprawdę zacnie :Y
Ciekawe jak z tą wypadkowością... i malowaniem auta?
Jest coś rdzy na aucie?

Mechaniką się nie przejmuj, bo to się powoli ogarnie, ważne, że to ładnie wyglądające MIAMI BLUE _O_
XR in PROGRESS :D
Awatar użytkownika
aver
Junior
Posty: 275
Rejestracja: 17 sty czw, 2013 12:17 am
Posiadany PUG: XTD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Konin-Poznań

Re: 205 Winner 1.4

Post autor: aver »

Się nie mogę doczekać żeby obejrzeć. Takich cacuszek w Poznaniu oby jak najwięcej
Awatar użytkownika
zloty373
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty śr, 2014 12:50 am
Posiadany PUG: Winner 1.4 Miami Blue
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: 205 Winner 1.4

Post autor: zloty373 »

Dzięki chłopaki. Na fotkach rzeczywiście jest dobrze ;) Niestety z bliska widać sporo ubytków. Rdzy zdaje się nie ma. Drzwi napewno były malowane i generalnie nie wiadomo co jeszcze ;) Zastanawiające są jednak naklejki winner. Są odpryski, zmatowienia wgniecenie na przednim błotniku i wgniecenie na dachu ! Najbardziej martwi mnie "pękający dach" Wydaje się to być szpachla. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, więc czekam do jutra na pełną ekspertyzę ;)

Aver: pojawiasz się czasami na Poznańskich Klasykach albo nocnej jeździe ?
Załączniki
DSC_0168.jpg
Awatar użytkownika
aver
Junior
Posty: 275
Rejestracja: 17 sty czw, 2013 12:17 am
Posiadany PUG: XTD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Konin-Poznań

Re: 205 Winner 1.4

Post autor: aver »

Staram się być regularnie na Klasykach, w tym tyg z pewnoscią będę. Muszę namowić Ciebie i twojego kolege z 1.8d, żeby wpadać. Niech że poznaniacy wkońcu zobaczą, że te auta jeszcze nie wygineły
Awatar użytkownika
KrakerSx
Uzalezniony
Posty: 624
Rejestracja: 09 kwie śr, 2008 1:39 pm
Posiadany PUG: 205 Roland Garros 92'
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 205 Winner 1.4

Post autor: KrakerSx »

zloty373 pisze:Dzięki chłopaki. Na fotkach rzeczywiście jest dobrze ;) Niestety z bliska widać sporo ubytków. Rdzy zdaje się nie ma. Drzwi napewno były malowane i generalnie nie wiadomo co jeszcze ;) Zastanawiające są jednak naklejki winner. Są odpryski, zmatowienia wgniecenie na przednim błotniku i wgniecenie na dachu ! Najbardziej martwi mnie "pękający dach" Wydaje się to być szpachla. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, więc czekam do jutra na pełną ekspertyzę ;)
Tu zawsze pęka. Powinien tam się znajdować elastyczny wypełniacz, oczywiście nie silikon a taki który jest twardy za zarazem elastyczny.

Autko super, mechanika w tych modelach jest łatwa i przyjemna powodzenia przy pracach .
Awatar użytkownika
zloty373
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty śr, 2014 12:50 am
Posiadany PUG: Winner 1.4 Miami Blue
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: 205 Winner 1.4

Post autor: zloty373 »

zawsze pęka ? ale oryginał ? czy szpachla? Bo mam to samo z dwóch stron.
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 205 Winner 1.4

Post autor: Alimantado »

zloty373 pisze:zawsze pęka ? ale oryginał ? czy szpachla? Bo mam to samo z dwóch stron.
Po tylu latach oryginał ma już prawo pękać. U mnie było to samo, może nie tak dużo ale też.
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 Winner 1.4

Post autor: grzesiek309 »

Tam jest łączenie dwóch blach uszczelnione masą poliuretanową. Pęka sama masa, bo się zsycha. Dobrze to wyskrobać i uszczelnić na nowo, żeby woda się tam nie lała :wink:
Wyciek z pod pokrywy to normalka. Trzeba zdjęć pokrywę, klepnąć w miejscu mocowań, żeby osiadła i założyć nową uszczelkę na silikon. Choć i tak pewnie po jakimś czasie będzie się lało 8)7

p.s. Bardzo fajny pug, w moim ulubionym kolorze 8)
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: 205 Winner 1.4

Post autor: woocash »

bardzo ładny pug :)

no i w oryginale co się bardzo chwali
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
zloty373
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty śr, 2014 12:50 am
Posiadany PUG: Winner 1.4 Miami Blue
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: 205 Winner 1.4

Post autor: zloty373 »

Cały czas zastanawiam się czy zostawiać wszystko oryginalne czy jednak troszkę "upiększać" ;) dokładka,halogeny, nawiewy, tunel (?), może inne koło. No i oczywiście zegary GTI :) te i tak muszę wymienić bo licznik dzienny nie działa.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Winner 1.4

Post autor: RafGentry »

Ciężka decyzja.
Z jednej strony możesz mieć Winnera jak z folderów reklamowych, z drugiej - dokładka i nawiewy na pewno by mu nie zaszkodziły.

Moim zdaniem nadchodzą jednak czasy, gdy nawet te deko biedniejsze wersje fajnie by było trzymać w oryginale. Tym bardziej, że żeby fabrycznej specyfikacji się trzymać, nie musisz praktycznie nic robić :Y

Co do koła - no powiedz sam, czy tu trzeba cokolwiek kombinować? Przecież to właśnie ta felga charakteryzuje Winnera...
205Winner_00002.jpg
Ferrari_F40.jpg
:mrgreen:
Awatar użytkownika
zloty373
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty śr, 2014 12:50 am
Posiadany PUG: Winner 1.4 Miami Blue
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: 205 Winner 1.4

Post autor: zloty373 »

normalnie Puggari. Poradźcie mi proszę. Czy z tymi zegarami wszystko ok ? Kable są poucinane. Nie powinno być kostek ? https://www.dropbox.com/sh/don0see1vfw4 ... CN3364.JPG
ODPOWIEDZ