205 Ferrari

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: 205 Ferrari

Post autor: DJPreZes »

Mnie nikt nie tępił, bo starałem się zachować serię + skórzana kiera i dokładka z GTI, na to prawie nikt nie narzeka. A mój poprzedni post był napisany dla żartu.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
adrianchaber
Nowicjusz
Posty: 79
Rejestracja: 13 lip ndz, 2014 8:03 am
Posiadany PUG: 205 GL 1.1 TU1M BOSCH INJECTION 1990 r.
Numer Gadu-gadu: 7890643
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: 205 Ferrari

Post autor: adrianchaber »

Dziekuje za obronę :). Widziałem jak Tobie wmawiali swoje racje ale tak to jest. Może jak osiągnę te 20 (to już za nie cały rok :D ) zmieni się moja koncepcja ? :D Nigdy nic nie wiadomo :) Dziekuje :)
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 205 Ferrari

Post autor: dzikson »

Panowie... spuśćmy trochę z obrotów, bo się duszno robi...

Obserwując na przestrzeni lat mam wrażenie, że na tym forum boom na customowe dodatki, które w opinii właściciela autrakcyjnią jego auto dawno przeminął. Być może każdy z nas w jakimś stopniu przechodził taką fazę na początku przygody z 205, jednak z czasem większą uwagę przywiązuje się do ulepszenia mechaniki i uzyskania efektu jak najbardziej zbliżonego do fabrycznego wypustu.

Taki trend panuje aktualnie na forum 205tki i dotyczy większości użytkowników, nie ma więc sensu wszczynać rebelii - to do świeżych fanklubowiczów.
Nie ma też potrzeby piętnować indywidualnych koncepcji i młodzieńczej fantazji, bo to zniechęca do aktywnego uczestnictwa w życiu forum, a przecież już na powitanie każdy moderator namawia do zakładania tematu o swoim pugu i dzielenia się wrażeniami. Własny styl trzeba sobie wyrobić, a na to potrzeba czasu.


Czerwony egzemplarz prezentuje się całkiem dobrze, jest sensowną bazą do rozwinięcia.
Polecam:
- czerwona listwa na tylny zderzak i dokładka w kolor nadwozia
- halogeny dalekosiężne w przednią dokładkę, najprostszym rozwiązaniem są Wesemy po ok.30zł/szt
- słupki drzwiowe między szybami bocznymi do oklejenia czarną okleiną, jak w wersji GT
- trójramienna kierownica lepiej leży w rękach, zwłaszcza gdy jest obszyta skórą
- środkowy tunel pod konsolą daje dodatkowy schowek i lepiej zabudowuje przestrzeń z przodu.

Fajnie, że wiesz, czym jeździsz. Trafiła się wersja z podstawowym wyposażeniem, ale z pomocą forum można włożyć do niej trochę elektryki i podnieść do standardu GT lub Foreverów, które były chyba najlepiej wyposażonymi wersjami pięciodrzwiowymi.

A lwa z tylnej klapy i napis z maski ja bym pogonił. Trudniej auto umyć i wosk kiepsko się rozprowadza :P
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: 205 Ferrari

Post autor: jozek »

dzikson pisze:Trudniej auto umyć i wosk kiepsko się rozprowadza :P
No i mikrofibrę można pozaciągać 8)7
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 205 Ferrari

Post autor: dzikson »

Dokładnie! Aż się wzdrygnąłem na samą myśl o tym! :mrgreen:
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Ferrari

Post autor: RafGentry »

Dzikson, bardzo kulturalny, wyważony i rzeczowy wpis...

Sam bym tego lepiej nie ujął, bo chyba za bardzo bym czasem chciał uzdrawiać 205-tkowy świat 8)

(ale nie myślcie, że nie będę nadal próbował :twisted: )
Awatar użytkownika
pyzio_dawca
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 16 sty czw, 2014 7:05 pm
Posiadany PUG: Accent 1.6 TU
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina/Krk

Re: 205 Ferrari

Post autor: pyzio_dawca »

Wiecie, przychodzi taki moment ze trzeba odpuścic. Ja sie wycofuje.
Ostatnio zmieniony 22 lip wt, 2014 2:00 am przez pyzio_dawca, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Ferrari

Post autor: RafGentry »

Pyzio to odpuść proszę i nie rozpoczynaj filozofowania, bo robisz OT w wątku kolegi i sam go zaśmiecasz.

Pozwól też, że powstrzymam się od komentarza w temacie dieselka, bo widzę że błądzisz po omacku próbując dowieść swoich racji i sam wystawiasz się na łatwy strzał.
Awatar użytkownika
adrianchaber
Nowicjusz
Posty: 79
Rejestracja: 13 lip ndz, 2014 8:03 am
Posiadany PUG: 205 GL 1.1 TU1M BOSCH INJECTION 1990 r.
Numer Gadu-gadu: 7890643
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: 205 Ferrari

Post autor: adrianchaber »

Dziękuje za Wasze opinie :). Ale podam takie małe sprostowanie to nie są moje "młodzieńcze fantazje" tylko "indywidualizm". Powiedzcie mi tylko jedno - Czy ten Lew i Napis był naklejony w fabryce ? Tak było jak go kupiłem i teraz się zastanawiam :D Co to pomysłu Dziksona to powiem tak:
Halogeny będą na pewno - pisałem w 1 poście.
Listewka na tył też wpadnie jednak bez dokładki pod kolor wg mnie za dużo tej czerwieni.
Słupki nie będą oklejane na czarno. Nie podoba mi się to. Jakby tak okleić słupki i ramki drzwi to okej bo tak nowe samochody mają ale sam słupek mi się nie podoba :).
Trójramienna kierownica była przymierzana przeze mnie bo chciałem kupić ale.... wzrost mówi nie. Przy tej kierownicy jest ciężko nogi upchnąć a przy trójramiennej, która jest duuuużo ładniejsza i wygodniejsza niestety kierować można kolanami.
Środkowy tunel również wpadnie jak będzie okazja, wszystko z czasem.
W planach mam kieeeedddyyyyś założyć fotele i kanapę z lepszych wersji ale to odległe plany.
Samochód służy do wożenia mojej rodziny, siostra w sierpniu wychodzi za mąż więc $ ubywa :D.

Co do elektryki samochód posiada centralny zamek z pilota :D

A dzieląc się z Wami wrażeniami... uwielbiam ten samochód. Jazda sprawia wiele frajdy i radości. :) Jest wygodnie i cicho. To jest to czego szukałem. :) Szukając samochodu szukałem auta w fajnej kasie, w przyzwoitym stanie i które będzie w jakimś tam stopniu "starym" samochodem. Napatoczył się ten samochód i nie żałuję kupna ! :)
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"
Awatar użytkownika
aver
Junior
Posty: 275
Rejestracja: 17 sty czw, 2013 12:17 am
Posiadany PUG: XTD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Konin-Poznań

Re: 205 Ferrari

Post autor: aver »

Lew i napis nie był naklejony w fabryce, to jakiś indywidualizm poprzednika.


Przeglądaj forum i inne portale aukcyjne, a na pewno trafisz na fajne graty, tanie jak barszcz.
Awatar użytkownika
adrianchaber
Nowicjusz
Posty: 79
Rejestracja: 13 lip ndz, 2014 8:03 am
Posiadany PUG: 205 GL 1.1 TU1M BOSCH INJECTION 1990 r.
Numer Gadu-gadu: 7890643
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: 205 Ferrari

Post autor: adrianchaber »

Dzięki za szybką odpowiedź :) Skoro to nie jest fabryczne to oczywiście, że zdejmujemy :D Trzeba było tak od razu :D Forum i portale przeglądam i znajduje duuużo ciekawych rzeczy :) Parę już kupione, dawno założone ale nie mam niestety fotek :(

Jak będzie czas to i się ściągnie te pieroństwa :D Samochód ma być w miarę fabryczny "w miarę :D "
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"
Awatar użytkownika
pyzio_dawca
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 16 sty czw, 2014 7:05 pm
Posiadany PUG: Accent 1.6 TU
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina/Krk

Re: 205 Ferrari

Post autor: pyzio_dawca »

Fajnie, ze podjales taka decyzje;)
Grafów do 205 jest bardzo dużo, i można znaleźć za grosze nawet nie trzeba specjalnie szukać ;)
Przepraszam, jeżeli narobilem ci zamieszania w temacie, ale wiesz chciałem dobrze ;)
Dbaj o Puga, jak potrafisz, życzę bez awaryjności i szerokości :W
Awatar użytkownika
adrianchaber
Nowicjusz
Posty: 79
Rejestracja: 13 lip ndz, 2014 8:03 am
Posiadany PUG: 205 GL 1.1 TU1M BOSCH INJECTION 1990 r.
Numer Gadu-gadu: 7890643
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: 205 Ferrari

Post autor: adrianchaber »

Dziękuje :) Zamieszenie - U mnie chleb powszedni :D Wystarczy, że idę przez Park i ludzie się oglądają - w końcu nie zawsze widzi się ponad 2 metrowego kolesia :D. Emblematy się ściągnie i będzie git :D Nadejdzie ten dzień :D Teraz jestem przy poszukiwaniu halogenów ale wszędzie są przeciwmgielne a chce dalekosiężne :/ No i listewkę szukam ale to już czekam na odpowiedzi od paru ludzi :D Trzeba działać inaczej PUG się obrazi i jeszcze odmówi posłuszeństwa :D

Aaaa oczywiście jest jeszcze jedno :D Dywaniki welurowe :D Mam tylko z tyłu takie + gumowe a z przodu same gumowe i podjeżdżają pod pedały :/ i to jest denerwujące.

Oczywiście odnowię emblematy na blendzie :D
Ostatnio zmieniony 22 lip wt, 2014 12:44 pm przez adrianchaber, łącznie zmieniany 1 raz.
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 205 Ferrari

Post autor: dzikson »

Halogeny dalekosiezne są na tej aukcji i to jest najlepsza cena za nowe na allegro:
http://m.allegro.pl/reflektor-halogen-d ... 94271.html

Obudowa jest trochę za duża, trzeba poprawić mocowanie, ale da się to wszystko spasowac. Mozliwe, że w zestawie nie ma przewodow.
Jest jeszcze drugi typ Wesemow, z większą ramką od frontu, za to z lepiej wyprofilowaną obudową, dzięki czemu łatwiej wpasowac je we wnęki w dokladce i latwiej wyregulowac, by nie świeciły w asfalt metr przed maską.

Wyglądają tak:
http://m.allegro.pl/reflektory-halogeno ... 08338.html#
Awatar użytkownika
adrianchaber
Nowicjusz
Posty: 79
Rejestracja: 13 lip ndz, 2014 8:03 am
Posiadany PUG: 205 GL 1.1 TU1M BOSCH INJECTION 1990 r.
Numer Gadu-gadu: 7890643
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: 205 Ferrari

Post autor: adrianchaber »

Wielkie dzięki - już wiem jakich szukać :D. Będzie kaska będą graty :D
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"
ODPOWIEDZ