205 XS "Red Rocket" Dziksona

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: Alimantado »

Przy kolorze pozostałeś :) Ja cierpię bo niestety nie mam żadnego zdjęcia mojego pierwszego Żółwia. Aczkolwiek wiem gdzie stoi i zarasta trawą :(
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: dzikson »

DSC_0019.jpg
Białe czy... białe? :D
Przed oryginalnymi speedline sl201 w użyciu były inne alufelgi, zaskakująco lekkie. O ich pochodzeniu nie wiem wiele, bo poza napisem Made in England nie ma na nich nawet nazwy producenta.

Ale gdyby ktoś z Was trafił na podobny model, będę wdzięczny za podpowiedź - szukam dwóch sztuk, które dawno temu "się popsuły" po awaryjnym parkowaniu na chodniku :roll:
f005.jpg
Awatar użytkownika
pyzio_dawca
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 16 sty czw, 2014 7:05 pm
Posiadany PUG: Accent 1.6 TU
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina/Krk

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: pyzio_dawca »

Ile ważą te kółeczka? Jakby było wiadomo co to to daj znać, chętnie bym takie wrzucił do swojego. :W
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: dzikson »

Wow, dawno niczym się nie chwaliłem :P

W ostatnim czasie na wymianę zasłużył najdłuższy element wydechu - w miejsce fabrycznego, z puszką po katalizatorze, wpadł Ferroz (koszt 77zł) od wersji gaźnikowej. Jest o połowę tańszy od Bosalowskiego odpowiednika, a ma dużo solidniejsze mocowania od strony downpipe-u. Wisi nieco niżej, ale nad tym popracuję jeszcze przy okazji.
20160224_164538.jpg
W feralnym tygodniu marca najpierw współpracy odmówił rozrusznik (wymieniony na zapasowy, obydwa grały podłączone na krótko na podłodze, ale tylko jeden gadał pod maską), a potem uciekł płyn hamulcowy z jednej z komór na pompie. Uciekł. Nie wiadomo którędy. Zjawisko nieprzyjemne, a przyczyna trudna do zlokalizowania, bo po uzupełnieniu płynu nic już nie chciało uciekać. Zagadkowe...

Na chwilę uwagi zasłużył też licznik z 309 GTi. Patyczek, który kasuje przebieg dzienny sprawiał wrażenie, jakby wpadł do środka, łamiąc mechanizmy.
Nic podobnego, jakimś cudem "przeskoczył" za zapadkę odchylającą kasownik.
Dwie podpowiedzi:
- szybki nie trzeba odklejać, wystarczy odczepić ją wraz z czarną ramką (ale da się ją z powrotem przykleić klejem modelarskim);
- wskazówka prędkościomierza jest wetknięta na stalową igłę, warto zaznaczyć jej położenie przed wyczepieniem.
20160312_180001.jpg
20160312_180054.jpg
Poza tym wymiana tymczasowych lusterek na wersje z matą grzewczą, drobne poprawki instalacji centralnego zamka sterowanego pilotem...
Jeździ. Dość progresywnie :mrgreen:
Niebawem wymiana oleju w silniku (kolejny raz Mobil1 5W50, chyba że macie dla niego lepsze propozycje) i skrzyni (zapewne Elf 75W80).
Awatar użytkownika
Filipczak
Junior
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty sob, 2014 9:32 pm
Posiadany PUG: Był: GT 1992 1.4, Green 1991 1.4, CTI 1990 1.9, Junior 1987 1.1 Jest: XR 1.1 '91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: Filipczak »

Ta nowa rura nie ma przypadkiem mniejszej srednicy niz oryginal?

A i wyciagnij tego robaka z zegarow :D
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: dzikson »

Średnica raczej ta sama, choć spróbuję jeszcze pomierzyć przy okazji.

A komar z mechanizmu wyjęty. Dwa pająki zdechłe pod szybką również. Od lat nie dawały mi spokoju... 8)7
ODPOWIEDZ