205 XS "Red Rocket" Dziksona

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: dzikson »

Przez długi czas sceptycznie podchodziłem do pomysłu zakładania tematów o własnym aucie, muszę jednak przyznać, że czytając je wyciągnąłem trochę wiedzy i inspiracji. A ponieważ nie wszystko zostało jeszcze opowiedziane i pojawiają się wciąż nowe pomysły, niech "Rakieta" też ma swojego bloga :wink:

Co my tu mamy?

NADWOZIE
Standardowy XS w co najmniej sześciu odcieniach czerwieni - historia uczy, że nie warto zabierać się za malowanie całości, bo i tak ciągle coś...
Generalnie czerwony. Lotka na klapie, logo PTS na grillu, wszystkie szyby fabrycznie dymione, przednia z pasem przeciwsłonecznym, panoramiczny szyberdach, podgrzewane lusterka.

SILNIK
Znany i popularny TU3M na osprzęcie Boscha, choć po spasowaniu, doprężeniu i generalnym remoncie zmienił się nie do poznania, co potwierdzali znajomi, których gościł przy kierownicy. Długa skrzynia montowana z reguły z silnikami 1.1

WNĘTRZE
Podniesione do standardu GTi. Czarno-czerwone półskóry, skórzana kierownica, czerwona gałka biegów, zegary z 309GTi. Radio z pilotem i głośniki Sony we wszystkich czterech fabrycznych lokalizacjach. Zdalnie sterowany centralny zamek.


Ważniejsze daty z dziennika pokładowego:

1991 luty 13 - czerwony XS tryumfalnie opuszcza hale produkcyjne we francuskim Sochaux, zgromadzone tłumy entuzjastycznie wiwatują, pozdrawiając rodzącego się bohatera :D

1991 marzec - francuska legenda trafia w ręce pierwszego właściciela, Dobrego Niemca z okolic Hagen (Nadrenia Północna-Westfalia, zachodni region kraju)

2004 lipiec - kontynuując marsz na wschód nieugięty hothatch trafia do Polski, gdzie staje się realizacją marzenia pewnego młodego człowieka o pierwszym własnym aucie. Szybko przystosowuje się do polskich realiów, przyjmując na pokład autoalarm oraz butlę z gazem :P

2007 grudzień - XS w moich rękach! Po półtorarocznym romansie z pięciodrzwiowym 1.1Look i pierwszych krokach na forum wiedziałem już dokładnie, jaki model w pełni mnie zadowoli. Przechwycony w podwarszawskich Łomiankach. Stan dobry, zapowiadający jednocześnie nadchodzące udoskonalenia.

2008 październik - wymiana uszczelniaczy zaworowych rozwinęła się w kompleksową obróbkę głowicy. Wkrótce, w kontrowersyjnych okolicznościach, silnik zadławił się aluminiowymi opiłkami i został skierowany do generalnego remontu :cry: Historycy do dziś spierają się o przyczyny tej niechlubnej katastrofy.

Z aktualnym właścicielem za sterami nasz bohater podejmuje kolejne wyzwania, nie omijając żadnej fanklubowej wyprawy, a z czasem zyskując (nieco ironiczne) miano "Red Rocket".
Doświadcza też kolejnych poprawek i modyfikacji, o których już niebawem, w kolejnych odcinkach.
Aby dopełnić prezentacji, dorzucam jeszcze kilka zacnych ujęć.
Załączniki
DSC_6903.JPG
IMG_9749b 30x30.jpg
DSC_4426.JPG
16VIII RigShot Day YoungTimer Warsaw.jpg
karolkielce
Junior
Posty: 132
Rejestracja: 15 lis pt, 2013 12:45 pm
Posiadany PUG: 306
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: kielce

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: karolkielce »

ładny :) najszybszy kolor - jeszcze parę fotek środka by się przydało
Awatar użytkownika
fila1223
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 8:47 pm
Posiadany PUG: 205 zenith s16 in progres
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: fila1223 »

o witam w klubie białych durszlakow ;)
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: jozek »

Właśnie sprawdziłem 13 luty 1991 to środa a nie piątek. Musi być jednak inna przyczyna że ciągle wypada z drogi :P
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: dzikson »

Nie tak znowu ciągle, co najwyżej regularnie :P
Jak na wyprodukowane 13tego, to wyjątkowo fartowne auto jest!

Więcej zdjęć i ujęcia środka będą trochę później, przy okazji kolejnych wpisów o innowacjach.
Na razie nie mam nawet auta przy sobie, w końcu doczekało się terminu u blacharza. Rumuński facelifting wymaga poprawek :lol:
Awatar użytkownika
simon3
Maniak
Posty: 1082
Rejestracja: 03 lis ndz, 2013 3:53 pm
Posiadany PUG: 205 XS 1.4 XY8 Leżak '88
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: simon3 »

Ładny skubaniec :) No i fajnie, że nie GTi ;)
Leżak, Monoblok, Suitcase... XY...
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: jozek »

dzikson pisze: Rumuński facelifting wymaga poprawek :lol:
Naprawiasz? Nie jedziesz z nami w przyszłym roku;)
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: RafGentry »

Ja nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś nazywał maszynę Dzikiego "Red Rocket", ale może to ze mną coś nie tak :)

Wkleję parę fot, które mam pod ręką, żeby ubarwić temat, bo auto znam od dobrych paru lat. Faktycznie - fura nie do zdarcia!
20130501_153204.jpg
20130429_121427.jpg
20130429_081316.jpg
20140502_100439.jpg
20140502_142610.jpg
20140502_142840.jpg
20140502_122822.jpg
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: krzyska »

W tle zapas
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: dzikson »

Jeśli nawiązujesz do ostatniego zdjęcia to nie, obstawiam że ma inny rozstaw śrub ;)
Zapas podróżuje u mnie w gustownym pokrowcu w bagażniku, a jego fabryczne miejsce zajęła niedawno nowa, większa butla na gaz. O wsztystkich związanych z tym ciekawostkach dwa słowa niebawem :)
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: dzikson »

Tydzień temu odebrałem auto od blacharza. O wynik prac w zasadzie mogłem być spokojny, ten sam zakład głaskał furę rok temu, po albańskiej barierce.

Znów potwierdziła się reguła, że z każdej takiej przygody XS wychodzi silniejszy, bo poza listą obowiązkową (prostowanie frontu, ustawianie lamp, malowanie dokładki itp.) poprawiane są dodatkowe elementy. Tym razem była to przede wszystkim lewa podłużnica (zagięta chyba odkąd mam auto) i pas nadkola, pod podnośnikiem. Te poprawki pod maską zostały pokryte fluidolem, co może nie jest praktyczne/estetyczne (powierzchnia trochę się lepi), ale skutecznie opiera się wilgoci.
Na zdjęciach zestawienie widoków przed i po remoncie oraz rzuty spod maski.

Aktualnie auto jest w "stanie surowym", brakuje sporo elementów w środku i na zewnątrz, ale wyśrubowany plan zakłada, że do wizyty na katowickim zlocie wszystko wróci do właściwego standardu :)

PS: Czy zauważyliście, że 205 o niebo lepiej prezentuje się bez tablic? Czysto, zgrabnie, jakby dopiero opuszczała fabryczny parking!
Załączniki
split1.jpg
split2.jpg
DSC_0137.jpg
DSC_0139.jpg
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: RafGentry »

No i jest rakieta! Znów niebity, garażowany i można glancować mikrofibrą _O_
Awatar użytkownika
Vroobell205
Junior
Posty: 389
Rejestracja: 26 mar śr, 2014 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: Vroobell205 »

To autko kwalifikuje się na legendę tego forum
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: dzikson »

Spoko, oby jak najdłużej to była żywa legenda :wink:

Na szczęście pug dzielnie znosi nie tylko zagraniczne wypady, ale i codzienne wyzwania.
Jako ciekawostka kilka zdjęć, motyw przewodni: CARGO CHALLENGE!
To tak, gdyby ktoś chciał się zastanawiać, czy zakupy zmieszczą mu się do niewielkiego 205 :)
Załączniki
Na zdjęciu drewniana studnia do samodzielnego montażu:)<br />Dłużyce po ok.250cm, niestety rozkład masy nieoptymalny.
Na zdjęciu drewniana studnia do samodzielnego montażu:)
Dłużyce po ok.250cm, niestety rozkład masy nieoptymalny.
Beczka do 105cm wysokości mieści się nawet bez kombinacji.
Beczka do 105cm wysokości mieści się nawet bez kombinacji.
Nowe oblicze caravaningu!<br />Wewnątrz pełnowymiarowa sypialnia, garderoba, jadalnia a nawet czytelnia, na wypadek niepogody.<br />Prawie dwa tygodnie na wybrzeżu, na przygodowym minimalu.
Nowe oblicze caravaningu!
Wewnątrz pełnowymiarowa sypialnia, garderoba, jadalnia a nawet czytelnia, na wypadek niepogody.
Prawie dwa tygodnie na wybrzeżu, na przygodowym minimalu.
Była też konieczność pilnego transportu organów dla młodszej siostry;)<br />Kawałek spory, nie mam już zdjęcia, jak siedział w środku, ale fakt, klapa się nie domknęła, trzeba było zabezpieczyć ją sznurem.
Była też konieczność pilnego transportu organów dla młodszej siostry;)
Kawałek spory, nie mam już zdjęcia, jak siedział w środku, ale fakt, klapa się nie domknęła, trzeba było zabezpieczyć ją sznurem.
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: woocash »

he he.. zaraz odezwą się głosy, że to niegodne wozić towary 205-tką.

ja zrobiłem całą przeprowadzkę do własnego mieszkania "od mamusi" za pomocą 205-tki.

zaraz zaraz... która to była? ;P /zielona czy coś.../

o twoim pugu przypomniałem sobie jadąc tą drogą :mrgreen: Obrazek

adrenalina była, już sobie zacząłem wyobrażać że to rajd grecji... i zwolniłem
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
ODPOWIEDZ