Peugeot 205 Green 89r

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Peugeot 205 Green 89r

Post autor: jarema205 »

Ja pi!@#$%^ czemu takie rzeczy muszą się dziać? :cry:
Miankowy jak sprzedał Greena, to też ktoś wjechał w dupę nowemu właścicielowi :N
Zderzak do Greena to towar deficytowy, praktycznie nie do zdobycia :N
XR in PROGRESS :D
Awatar użytkownika
allman1
Uzalezniony
Posty: 714
Rejestracja: 04 mar ndz, 2012 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 1,9. Pod opieką: 205 XE leżak. Ex. Green. R.I.P. 205 XRD.
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: allman1
Lokalizacja: Leszno

Re: Peugeot 205 Green 89r

Post autor: allman1 »

Witam w gronie posiadaczy tej wspaniałej wersji. Dla mnie jest to najbardziej lifestyle'owa edycja. Muszę przyznać że wóz wydaje się być w świetnej formie - kompletne naklejki wskazują na bezwypadkowość, jak u mnie. No i faktycznie żal że to już 2-gi green z rozbitym tyłem. Muszę chyba uważać. Serdeczne gratulacje - wóz wygląda fantastycznie.
Awatar użytkownika
pyzio_dawca
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 16 sty czw, 2014 7:05 pm
Posiadany PUG: Accent 1.6 TU
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina/Krk

Re: Peugeot 205 Green 89r

Post autor: pyzio_dawca »

Nic sie nie przejmuj, nic wielkiego się nie stało ;) Popatrz, mówią ze 205 nie zbyt bezpieczna z fabryki wychodziła, a tylko klosz sie rozsyłał, a astra..
Samochód jest na prawde w imponującym stanie, dbaj o niego, a ja będę tu zagladal i sprawdzał co słychać ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BzyQ
Uzalezniony
Posty: 568
Rejestracja: 01 maja ndz, 2011 1:00 am
Posiadany PUG: chyba Ty
Numer Gadu-gadu: 4534544
Lokalizacja: Kraków

Re: Peugeot 205 Green 89r

Post autor: BzyQ »

Tył auta jest twardszy niż przód szczególnie w nowszych, coś te białe zderzaki przyciągają najechania... zobacz co pod zderzakiem bo cimbordzinni było w stanie zgiąć tą grubą blachę co trzyma zderzak do budy... ale to niech się właściciel wypowie .
2.9 V6 ot co !
Awatar użytkownika
GrzesiekGreen
Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: 29 lip wt, 2014 10:17 pm
Posiadany PUG: Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: Peugeot 205 Green 89r

Post autor: GrzesiekGreen »

Na szczęście pod zderzakiem wszystko okazało się proste
Obrazek
Zderzak już naprawiony, teraz zostało dokupić lampę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Peugeot 205 Green 89r

Post autor: woocash »

do ph1 to się trafiają nówki w dobrej cenie w necie :) /popyt mały.../

http://www.iparts.pl/czesc/lampa-tylna- ... 00801.html

rozumiem pan z astry płaci ;)
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
pyzio_dawca
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 16 sty czw, 2014 7:05 pm
Posiadany PUG: Accent 1.6 TU
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina/Krk

Re: Peugeot 205 Green 89r

Post autor: pyzio_dawca »

Przejzyj belkę, bo może juz sie prosić o wymianę łożysk. Tak było u mnie, czopy jeszcze ok ale łożysk brak, wiec przegladnij ja za w czasu, to obnizysz koszta naprawy;))
A co do kolizji, to myślę ze znajdziesz bez problemu graty żeby po składać Puga;)
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot 205 Green 89r

Post autor: Manwe »

biale zderzaki z tylu sa niestety jak magnes, u mnie po wymianie wytrzymał tydzień chyba i było "panie ja hamowałem ale jakoś tak" i było po zderzaku bo różowe cimborgini na Dębicach rozbiło se pysk próbując wepchnąć mnie pod tramwaj 8)7
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Peugeot 205 Green 89r

Post autor: Alimantado »

No biały kolor przyciąga owady to czemu nie kierowców w innych pojazdach. Chociaż na szczęście mój biały Żółw działa tylko na owady :lol:
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
Awatar użytkownika
GrzesiekGreen
Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: 29 lip wt, 2014 10:17 pm
Posiadany PUG: Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: Peugeot 205 Green 89r

Post autor: GrzesiekGreen »

Oj dawno mnie tu nie było, prace przy pugu zabierają mi każdą wolną chwilę czasu ;) Niestety 205 od końca sierpnia stoi w garażu, przez szkołę przy samochodzie mogę pracować wyłącznie w soboty. Wszystko zaczęło się niepozornie od tego że chciałem zrobić kilka drobnych zaprawek na lakierze aby na rozpoczęciu roku szkolnego prezentował się godnie :) Niestety nie skończyło się na tych kilu zaprawkach :lol: Na początku auto pozbyło się przodu
Obrazek
Znalazłem tam trochę korozji, którą oczyściłem, nałożyłem 3 warstwy brunoxa i na koniec podkład epoksydowy. Następnie zszedłem pod samochód, w miejscach gdzie wystąpiły początki korozji postąpiłem tak samo jak przy pasie przednim, na sam koniec całą podłogę zabezpieczyłem barankiem.
Później przyszedł czas na środek, przez moją zakręconą głowę w wakacje zapomniałem zamknąć szyberdachu na noc i oczywiście akurat wtedy musiało padać... :x Wygłuszenie było wilgotne więc nie chcąc doprowadzić do korozji podłogi wymieniłem je na nowe :D
Obrazek
Jak pamiętacie na początku pisałem że silnik kopci na niebieskie, więc korzystając z okazji że samochód i tak jest rozebrany wyciągnąłem silnik
Obrazek
W sumie to wyciągnąłem wszystko :lol: :lol:
Obrazek
Skoro komorę silnika miałem już czystą to aż przykro było jej nie pomalować, analogicznie do reszty prac walki z rdzą najpierw brunox, później epoksyd i na koniec lakier.
Aktualnie komora jest już częściowo złożona.
Obrazek
Co do silnika, jego dół jest w doskonałym stanie, ślady po honowaniu jak nowe.
Obrazek
W głowicy uszkodzone są uszczelniacze na 3 zaworach wydechowych. Co polecacie wkładać jakąś inną głowicę (seryjną albo od 1.6) czy robić tą?
Obrazek
To na razie wszystko, przyznam że ten samochód mnie strasznie wymęczył, początkowo wydawało się że wystarczą tylko drobne poprawki a wyszło jak widać (nie wiem może to przez mój charakter), ale i tak nadal go kocham :P Czekam na komentarze i jakieś słowa zachęty do dalszej pracy :lol:
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Peugeot 205 Green 89r

Post autor: mlody333 »

Niezła robota. Nie przesadzaj samochód wymaga małych poprawek. Jak dla mnie poszedłeś szeroko, nie trzeba wywalać silnika, żeby zmienić głowicę. Zrób głowicę tą którą masz. Możliwa jest kombinacja głowicy z 1.6 (większe zawory), ale to jak chcesz na przyszłość podkręcić silnik. Jeżeli tylna belka jest ok. To składak i miłego jeżdżenia. :W
Awatar użytkownika
GrzesiekGreen
Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: 29 lip wt, 2014 10:17 pm
Posiadany PUG: Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: Peugeot 205 Green 89r

Post autor: GrzesiekGreen »

Wyjąłem go bo sprzęgło było na wykończeniu, no i jeszcze sanki mam do zmiany bo stare przerdzewiały :D
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Peugeot 205 Green 89r

Post autor: woocash »

W sumie to wyciągnąłem wszystko


dobrze, że nie zaczęło się od wymiany żarówki ;)

front prac - ogromny, ty wywalasz silnik przy okazji, a niektórzy :wink: zabierają się do tego jak do lotu w kosmos :mrgreen:

powodzenia i cierpliwości.
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
allman1
Uzalezniony
Posty: 714
Rejestracja: 04 mar ndz, 2012 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 1,9. Pod opieką: 205 XE leżak. Ex. Green. R.I.P. 205 XRD.
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: allman1
Lokalizacja: Leszno

Re: Peugeot 205 Green 89r

Post autor: allman1 »

Ech, żebym to ja umiał robić takie rzeczy...
Awatar użytkownika
GrzesiekGreen
Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: 29 lip wt, 2014 10:17 pm
Posiadany PUG: Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: Peugeot 205 Green 89r

Post autor: GrzesiekGreen »

Ale ja tego nie umiem robić, to jest typowy samochód wprawka, 90% rzeczy które robiłem przy tym samochodzie wykonywałem pierwszy raz w życiu. To też jeden z powodów dlaczego tak wolno to wszystko się posuwa :)
ODPOWIEDZ