XL 1,1 - w średnim wieku, w dobrym stanie

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
zygzak999

XL 1,1 - w średnim wieku, w dobrym stanie

Post autor: zygzak999 »

Witam przy niedzieli - trochę więcej czasu :)
Jestem od 2 dni członkiem forum, czyli od chwili, kiedy stałem się posiadaczem Puga, kupionego od starszego pana, który - wygląda na to - lubił ten samochodzik i dbał o niego.
Chciałbym przedstawić mój nowy nabytek: Pug 205, 1,1l, 55 KM, gaźnik Solex, 4 biegi, przebieg 193 tys.
data produkcji 8.11.1988.
Autko jest - moim zdaniem - w bardzo dobrym stanie, jak na ten wiek i przebieg. A najważniejsze, że jest to stan oryginalny, włącznie z białym lakierem - Małgoś, moja przyjaciółka, nazwała go "bielik" :lol: Podoba mi się to i chyba tak zostanie.
Zauważyłem z prospektów z lat 87-88, że nawet kołpaki są oryginalne. Tapicerka zadbana, wnętrze też dobrze utrzymane, blacha zdrowa, raczej nie widać, aby był bity. Hamulce w porządku, zawieszenie też w przyzwoitym stanie, bo nie tak dawno było robione. Jedyny mankament to maglownica - luzy na tulejach. Ale już mam maglownicę w dobrym stanie z tego samego modelu - bez wspomagania - i czeka tylko, aby ją założyć. A będzie to niebawem, bo szykuję autko do przeglądu.
Muszę również przejrzeć silnik, bo trochę olejowego syfu na nim jest. Ale pali i jedzie bez bólu. Biegi też wchodzą bez problemu, a dźwignia zmiany bez nadmiernych luzów.
Po dłuższym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że zachowam swojego puga w oryginalnym stanie - żadnych szerokich niskoprofilowych kół, szalonych wydechów, kubełków itp. Jestem facetem w tzw. słusznym wieku i z oryginalnym Pugiem - również w słusznym wieku - będzie mi "do twarzy" :D
55 KM w budzie 760 kg w zupełności wystarczy nawet na dalekie podróże.
Załączam trochę fotek i mam nadzieję, że trochę porad i komentarzy do mojego posta pojawi się na forum.
Zdjęcie0393.jpg
Pozdrawiam,
Załączniki
Zdjęcie0400.jpg
Zdjęcie0399.jpg
Zdjęcie0387.jpg
Zdjęcie0390.jpg
Zdjęcie0382.jpg
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: XL 1,1 - w średnim wieku, w dobrym stanie

Post autor: ElectricYouth »

No i znowu czarne tablice :D Zostają?
Awatar użytkownika
pyzio_dawca
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 16 sty czw, 2014 7:05 pm
Posiadany PUG: Accent 1.6 TU
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina/Krk

Re: XL 1,1 - w średnim wieku, w dobrym stanie

Post autor: pyzio_dawca »

Super furka! Tak jak napisałeś, myślę ze w oryginale będzie najlepiej wyglądał ;)
Faktycznie nie wygląda na jakiś zlochany, domyc, dopiescic, po wymieniać to co trzeba na teraz, lac i jeździć i sie cieszyć.
Czarne blachy jak najbardziej na miejscu, jeśli się da to przy nich zostan :mrgreen:
Powodzenia :W
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: XL 1,1 - w średnim wieku, w dobrym stanie

Post autor: Alimantado »

Rzeczywiście furka w bardzo dobrym stanie. Wymienić tylko kierownicę na mniej zużytą, dopieścić kilka detali i jeździć, jeździć, jeździć... 8)
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
ODPOWIEDZ