205 XR '91 by Mulec

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
mulec
Junior
Posty: 241
Rejestracja: 07 sty wt, 2014 8:29 pm
Posiadany PUG: 205 1.1 XR (91'), 205 1.8D Mito (95')
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

205 XR '91 by Mulec

Post autor: mulec »

Nadszedł czas żeby w końcu założyć temat o najnowszym nabytku :)

Z papierów wynika że Pug został zarejestrowany pierwszy raz 31.10.1991r, został sprowadzony do Polski w 2007 roku (nie wiem z jakiego kraju), w Polsce miał wcześniej dwóch właścicieli. Z relacji ostatniego właściciela wiem że podobno nie był dużo jeżdżony, on sam używał go do jeżdżenia po wioskach, do wożenia ziemniaków, dzików itp :P z tego wynika że nikt o niego za bardzo nie dbał, nie wiadomo nawet na jakim oleju jeździł. Kupiłem go za okazyjną cenę 500PLN, jest plan żeby doprowadzić go do stanu używalności i przekazać żonce do użytku :)

Z mechanicznej strony będzie sporo pracy. Na pierwszy rzut oka (i ucha) zawieszenie z przodu do roboty, kierownica trzęsie się niemiłosiernie w czasie jazdy, są na niej duże luzy, w czasie skrętu straszne stuki i zgrzyty, gdy koła są ustawione do jazdy na wprost kierownica jest odchylona od prawidłowej pozycji o jakieś 15 stopni. Tylna belka również do regeneracji. Silnik niby hula, ale jest jakiś ogólnie osyfiony, monowtrysk zachlapany (paliwem?), przy wciśnięciu gazu do dechy zamula się. Na postoju przy dodawaniu gwałtownie gazu leci trochę dymu, i wyrzuca paliwo z wydechu i ogólnie śmierdzi benzyną. Tłumik jakoś dziwnie rezonuje i dzwoni. Według VINu skrzynia powinna być 5 biegowa (gałka ma wyryte równie 5 biegów) w rzeczywistości są 4 biegi, piątki nie da się wrzucić poprzedni właściciel twierdzi że jest to skrzynia 4-ka (ktoś podmienił, czy może być zepsuta 5?)

Blacharsko chyba nie jest źle, progi zdrowe, przód też (poza miejscami widocznymi na zdjęciach), do wymiany drzwi pasażera bo były klepane młotkiem... był chyba lekko walnięty w tyłek bo w bagażniku rdza i trzeba to pospawać bo odpadnie ;p, podłoga też zdrowa (poza bagażnikiem). Lakier ma jakieś drobne ryski na całej powierzchni, może uda się to wypolerować. Brak plastików na błotnikach, jeden przykręcony blachowkrętami...

Wnętrze brudne ale niezniszczone, delikatne przetarcie fotela kierowcy i mała dziurka na siedzeniu z tyłu, większość plastików na swoim miejscu, licznik bieżących kilometrów nie działa (ten do kasowania) , nie działa podświetlenie zegarów. Nie da się włączyć długich świateł.

Ogólnie sporo pracy, narazie szukam garażu z kanałem w Krakowie i okolicach i cały czas się zastanawiam czy pchać się w ratowanie tej sztuki. Wszelkie porady i pomoc przy opisanych usterkach mile widziane. Od czego najlepiej zacząć ? Co sądzicie o tej "sztuce" ?

Kod koloru to prawdopodobnie MOCN chociaż z tego co mi się udało odczytać (kod strasznie wytarty) to wygląda bardziej na MICN ale takiego chyba nie było ?

PS. Co zrobić z kwestią oleju jeśli nie wiadomo czym był zalewany? Co zalać ?
Załączniki
Wnętrze bardzo mi się podoba :)
Wnętrze bardzo mi się podoba :)
królowa krzywej belki?
królowa krzywej belki?
P8200014.JPG
i podłoga z beleczką pod bagażnikiem
i podłoga z beleczką pod bagażnikiem
P8200019.JPG
P8200018.JPG
z bagażnikiem trochę gorzej
z bagażnikiem trochę gorzej
P8200023.JPG
progi zdrowiutkie
progi zdrowiutkie
a tu uszkodzone drzwi
a tu uszkodzone drzwi
P8200031.JPG
wygląda że jest prosty, lampy valeo, czy dokładki były w innym kolorze niż nadwozie?
wygląda że jest prosty, lampy valeo, czy dokładki były w innym kolorze niż nadwozie?
P8200044.JPG
czemu jest tak zasyfione ?
czemu jest tak zasyfione ?
P8200004.JPG
trochę rdzy pod lewarkiem
trochę rdzy pod lewarkiem
Ostatnio zmieniony 21 paź wt, 2014 12:05 pm przez mulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 XR '91 by Mulec

Post autor: RafGentry »

Jak za 500 złotych to tragedii nie ma. Jest auto podmęczone, ale da się uratować :)

Gruntowne mycie środka, zabezpieczenie skorodowanych elementów, konserwacja podwozia, ogarnięcie mechaniki. Trochę roboty jest, ale cena wyjściowa zachęca do włożenia paru PLN-ów :)

Zderzak tylny wygląda na oryginał. Możliwe że rdza w bagażniku pojawiła się tam z powodu nieszczelności tylnej klapy. Jeśli auto stało pod chmurką mogło gdzieś przeciekać przez zamek, wycieraczkę etc.

Co do koloru, to nie chce być inaczej - masz Aztec Gold _O_
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: 205 XR '91 by Mulec

Post autor: jarema205 »

No dobra, nie kupiłbym go :D
Także dzięki, że go zgarnąłeś, oszczędziłeś mi zbędnych kilometrów _O_

Co do dokładek, to w XR-kach były one czarne/szare- czyli takie jak u Ciebie, niestety XR nie był tak bogatą wersją, żeby były malowane w kolor nadwozia :P

Zastanów się dobrze czy na pewno chcesz go ratować :W
XR in PROGRESS :D
Awatar użytkownika
mulec
Junior
Posty: 241
Rejestracja: 07 sty wt, 2014 8:29 pm
Posiadany PUG: 205 1.1 XR (91'), 205 1.8D Mito (95')
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: 205 XR '91 by Mulec

Post autor: mulec »

jarema a Ty szukasz zdrowej budy czy całego zdrowego i sprawnego PUGa ? Myślę że za cenę złomową warto go było wziąć i zastanowić się co dalej :)


Właśnie tego tyłu do końca nie ogarniam, bo po błotnikach nie widać żeby był walnięty, ale np. szyba na tylnej klapie jest z rocznika '92 a wszystkie pozostałe zgodnie z rokiem produkcji '91, i to mnie skłania w kierunku stłuczki.
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: 205 XR '91 by Mulec

Post autor: jarema205 »

Wysłałem Ci PW :)
Zmieniam zdanie, jednak bym go przygarnął :D
Szukam w miarę zdrowej budy, bo resztę mam- mechanikę, silnik, drzwi, błotniki....
XR in PROGRESS :D
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 XR '91 by Mulec

Post autor: robson »

jarema205 pisze:Wysłałem Ci PW :)
Zmieniam zdanie, jednak bym go przygarnął :D
Szukam w miarę zdrowej budy, bo resztę mam- mechanikę, silnik, drzwi, błotniki....
Jarema ,ale mu mieszasz w głowie,auto jest do uratowania :W
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: 205 XR '91 by Mulec

Post autor: jarema205 »

robson pisze:
jarema205 pisze:Wysłałem Ci PW :)
Zmieniam zdanie, jednak bym go przygarnął :D
Szukam w miarę zdrowej budy, bo resztę mam- mechanikę, silnik, drzwi, błotniki....
Jarema ,ale mu mieszasz w głowie,auto jest do uratowania :W
Bo sam nie jestem zdecydowany :P
Ale jednak bym go wziął, bo w sumie praktycznie wszystko do niego mam tylko przełożyć :D
XR in PROGRESS :D
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 XR '91 by Mulec

Post autor: Manwe »

możemy się jakoś ustawić to obejrzymy autko i sporządzimy listę "drenaż portfela" :wink:
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
mulec
Junior
Posty: 241
Rejestracja: 07 sty wt, 2014 8:29 pm
Posiadany PUG: 205 1.1 XR (91'), 205 1.8D Mito (95')
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: 205 XR '91 by Mulec

Post autor: mulec »

Manwe pisze:możemy się jakoś ustawić to obejrzymy autko i sporządzimy listę "drenaż portfela" :wink:
bardzo chętnie, ja jestem praktycznie codziennie po 17 dostępny w okolicach Powstańców Wielkopolskich/Limanowska, od jutra będę mógł nawet gdzieś podjechać XRem :), daj znać kiedy by Ci/Wam pasowało?
Awatar użytkownika
mulec
Junior
Posty: 241
Rejestracja: 07 sty wt, 2014 8:29 pm
Posiadany PUG: 205 1.1 XR (91'), 205 1.8D Mito (95')
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: 205 XR '91 by Mulec

Post autor: mulec »

Ogarnia ktoś czy w XR były liczniki z obrotomierzem? Albo przynajmniej czy liczniki pod bieda daszek są dostępne z obrotomierzem i czy w XRce będzie możliwość jego podłączenia?
Awatar użytkownika
fila1223
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 8:47 pm
Posiadany PUG: 205 zenith s16 in progres
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: 205 XR '91 by Mulec

Post autor: fila1223 »

w xr nie było obrotomierza
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 XR '91 by Mulec

Post autor: robson »

mulec pisze:Ogarnia ktoś czy w XR były liczniki z obrotomierzem? Albo przynajmniej czy liczniki pod bieda daszek są dostępne z obrotomierzem i czy w XRce będzie możliwość jego podłączenia?
Musisz poszukać po działach ,to już było przerabiane ponoć była bieda z obrotomierzem, ale chyba ciężko dostać :W
Awatar użytkownika
fila1223
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 8:47 pm
Posiadany PUG: 205 zenith s16 in progres
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: 205 XR '91 by Mulec

Post autor: fila1223 »

Ponoc z poldolota pasuje tylko nie wiem z którego rocznika, a ze zdjęcia które kiedyś widzialem to chyba z borewicza był ;)
Awatar użytkownika
mulec
Junior
Posty: 241
Rejestracja: 07 sty wt, 2014 8:29 pm
Posiadany PUG: 205 1.1 XR (91'), 205 1.8D Mito (95')
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: 205 XR '91 by Mulec

Post autor: mulec »

Już coś wygrzebałem na forum że były wersje bieda z prędkościomierzem zamiast zegarka po lewej stronie, teraz tylko coś takiego trzeba znaleźć. Doczytałem się też że można dołożyć do biedy sam obrotomierz z innego licznika, więc jest z czym kombinować :P
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 205 XR '91 by Mulec

Post autor: Martinoo »

205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
ODPOWIEDZ