205 Green 3d ph2 - trzecie 205 w rodzinie :D

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

205 Green 3d ph2 - trzecie 205 w rodzinie :D

Post autor: grzesiek309 »

Jak już powszechnie wiadomo, w rodzinie pojawił się kolejny pug 8)

Tym razem jest to Green z 1991 roku, czyli pełne ph2 z czarnym wnętrzem. Wyposażony w silnik TU3M. Przebieg, który wygląda na realny wynosi niecałe 168000km :shock:

Stan zdecydowanie najlepszy ze wszystkich 205, które miałem. Buda bdb-, lakier chyba cała oryginalny, są wszystkie atrybuty Greena czyli naklejki, znaczki, białe zderzaki i listwy. Rdzy tyle co nic 8) Wyłazi kropka na tylnym prawym nadkolu i delikatnie wcina na łączeniu błotnika z progiem. Sam próg jest wgnieciony, więc na wiosnę oczyszczę i pomaluję próg i dół błotnika.
Poza tymi wadami połamany jest przedni zderzak i prawa listwa szyberdachu :(
Od spodu rewelacja :D Lekkie ogniska przy zbiorniku, ale do ogarnięcia na wiosnę, sama podłoga i progi idealne. Nawet przewody paliwowe i hamulcowe są bdb stanie, czego jeszcze w 205 nie widziałem :wink:

Wnętrze również w bdb stanie z drobnymi minusami. Nie działa lampka czytania map, lewa kratka nawiewu połamana, boczki drzwi trochę od wilgoci się pofalowały. Chciałbym, żeby RG miał tylko takie braki :roll:

Z mechaniką jest nieco gorzej :( Prawa półoś do wymiany, cieknie też jej uszczelniacz. Coś tam z przodu postukuje, ale prowadzi się pewnie.
Poprzedni właściciel oddał magiel do regeneracji do Cytryna i Gumiaka 8)7 Założyli odwrotnie krzyżak na magiel (tak, da się to zrobić na kwadracie, ale trzeba się postarać 8)7 ) Kierownica była obrócona o 180 stopni i idealnie zasłaniała prędkościomierz. Debile nawet po tym nie zorientowali się, że coś spieprzyli. Najciekawsze jest jednak to, że skręt w lewo to max 1 i 1/8 obrotu, a w prawo normalne 2 i 1/8 obrotu 8)7 Mamie udało się nie zmieścić na rondzie :twisted: Także na dniach czeka mnie wymiana magla.
Poza tymi wadami na razie wszystko wygląda ok >:) Silnik zdrowy, pali rewelacyjnie, pracuje nawet przyzwoicie jak na TU 8)7 Skrzynia ok. Belkę chyba dla spokoju ogarnę w przyszłym roku :wink:

Plany jak na razie to poprawienie drobnych wad i utrzymanie puga w jak najlepszym stanie.
Pojawią się też mody :twisted: Nie umiem jeździć samochodem bez obrotomierza(nawet transhit ma 8)7 ) więc do puga wpadną zegary z 309 SX (jak w GTi tylko bez dodatkowych wskaźników). Na dniach wleci też centralny zamek na pilota. Spowalniacze bendixa zwane hamulcami ustąpią miejsca zestawowi girlinga z GTI. Poza tym zostaje oryginał :)

Zdjęcia robione bażantem, który akurat przyszedł podziwiać puga :lol:
20141221_113132.jpg
20141221_113154.jpg
20141221_113117.jpg
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
fila1223
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 8:47 pm
Posiadany PUG: 205 zenith s16 in progres
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: 205 Green 3d ph2 - trzecie 205 w rodzinie :D

Post autor: fila1223 »

Uuu fajny jest :), niezawodności życzę ;)
Awatar użytkownika
czargosia
Junior
Posty: 415
Rejestracja: 26 sty ndz, 2014 10:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 91-gutek, 205 Rallye 1,9 , 205 Automatic 1,9b+g 5D 89r,
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn --- WARMIA I MAZURY

Re: 205 Green 3d ph2 - trzecie 205 w rodzinie :D

Post autor: czargosia »

Gratulacje dobrego zakupu i czekam na opis centralnego zamka na pilota
Peugeot 205 CTI zielony - Jak dorosnę będę JAGUAR-em
Awatar użytkownika
allman1
Uzalezniony
Posty: 714
Rejestracja: 04 mar ndz, 2012 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 1,9. Pod opieką: 205 XE leżak. Ex. Green. R.I.P. 205 XRD.
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: allman1
Lokalizacja: Leszno

Re: 205 Green 3d ph2 - trzecie 205 w rodzinie :D

Post autor: allman1 »

Fajny. Obrotomierz w Greenie jest beee. Trzymam kciuki za autko!
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 Green 3d ph2 - trzecie 205 w rodzinie :D

Post autor: grzesiek309 »

Obrotomierz będzie i koniec kropka :P
Jest to modyfikacja nietrwała, więc zawsze mogę wrzucić ory licznik i daszek :wink:

Dziś green dostał drugi magiel i krzyżak. W końcu mieszczę się w bramie :D
W sobotę dostał nowy olej GM 10W40 i filtr purfluxa z ory pudełeczka 8)
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
GrzesiekGreen
Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: 29 lip wt, 2014 10:17 pm
Posiadany PUG: Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: 205 Green 3d ph2 - trzecie 205 w rodzinie :D

Post autor: GrzesiekGreen »

Kolejny fajny green :) sam zastanawiam się nad założeniem do swojego zegarów z obrotomierzem, ale na razie jest dużo innych ważniejszych rzeczy do zrobienia. Ktoś na forum oprócz mnie ma greena na webberze? :)
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 Green 3d ph2 - trzecie 205 w rodzinie :D

Post autor: grzesiek309 »

Dziś przeprowadziłem prierwsze w tym roku pugowe sztorcowanie :)
Green dostał sterownik centalnego zamka, więcej w temacie: http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.php?f=29&t=28983

Poza tym wyczyściłem zbiorniczek spryskiwaczy z syfu i letniego płynu oraz wymieniłem zatkane dysze. Poza tym wymieniłem kratkę lewego nawiewu oraz przełożyłem stronami wkładki zamków, bo w drzwiach kierowcy się zacinała.
Drobnostki, ale na razie większego dłubania pug nie wymaga :mrgreen:
Na montaż licznika z obrotomierzem zabrakło mi chęci 8)7

EDIT:
Pug dostał nową ory błyskotkę. Rarytas to nie jest, ale powinien się ucieszyć :)
Załączniki
20150108_175409[1].jpg
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 Green 3d ph2 - trzecie 205 w rodzinie :D

Post autor: grzesiek309 »

Dziś pierwszy raz Green zaskoczył niemiłą niespodzianką :cry:
Zgasł i już nie odpalił. Kilka dni temu zauważyłem, że pulsują światła, więc wiedziałem co się stało :| Górnicy strajkują, wungla nie ma, elektrownia prundu nie daje 8)7
Muszę jutro odkurzyć nowy oryginalny regulator napięcia i zrobić podmiankę.

Po raz kolejny pozytywnie zaskoczył mnie ukraiński akumulator Forse. Ta żółta zapewne radioaktywna puszka z Czarnobyla ostatnim razem używana jakoś w listopadzie do odpalania puga i to ledwo ledwo. Dziś dpaliła Greena, a później jeździła bez problemu cały dzień w RG. Ciekawe co będzie rano :?
Ciekawie wyglądało jak na parkingu pod szpitalem przekładałem akumulatory, miałem nawet widownię. Dobrze, że to nie był szpital psychiatryczny, bo jeszcze i mnie by zamknęli 8)7


EDIT:
Idę mieszać solankę na zalanie puga. Może łatanie dziur w progach i podłodze rozrusza ten temat 8)7

Dziś nuda - 15 minut roboty i pug sprawny :D Dlaczego w RG to tak nie działa? :cry:

Okazało się, że alternator jest już wymieniony na podróbkę i zgodnie z diagnozą padł regulator napięcia.
Wyciągnąłem z dna szafy nowy ory regulator i zamontowałem w pugu.
W zasadzie na pierwszy rzut oka różnic nie widać.
DSCN1895.JPG
Jednakże podróbka jest zalana twardą żywicą, która popękała, a oryginał miękkim silikonem :)
Po wymianie książkowe napięcie ładowania :D
Załączniki
DSCN1897.JPG
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: 205 Green 3d ph2 - trzecie 205 w rodzinie :D

Post autor: woocash »

Idę mieszać solankę na zalanie puga. Może łatanie dziur w progach i podłodze rozrusza ten temat


ejże ejże! zazdrościsz? po kosztach przesyłki mogę przesłać Ci tą rdzę z ryszarda /jeszcze z kilo się wymiecie z podłogi garażu/ będzie na dobry początek - zalejesz solanką - wykiełkuje.

tak to jest jak się kupuje puga trzymającego się kupy :mrgreen:
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 Green 3d ph2 - trzecie 205 w rodzinie :D

Post autor: grzesiek309 »

Uderz w stół a nożyce się odezwą :lol: Samolub jeden myśli, że wszyscy o Nim mówią :twisted: Nie Ty jeden masz znitego puga :lol:
Ehh... muszę sobie chyba jakiegoś Ryśka poszukać do sztorcowania, bo mój Stefan to już dawno sprofanowany :lol:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: 205 Green 3d ph2 - trzecie 205 w rodzinie :D

Post autor: woocash »

Samolub jeden myśli, że wszyscy o Nim mówią Nie Ty jeden masz znitego puga


oj przepraszam, wycofuję więc moja wspaniałomyślną ofertę, jak masz inne źródło rdzy to "se" załatw :mrgreen:
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Green 3d ph2 - trzecie 205 w rodzinie :D

Post autor: Manwe »

oferuje kawałki ok. metr na pół, całkowicie zardzewiałej ćwiartki tylnej, mogę dołożyć troche progu, done dill ?? :P
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: 205 Green 3d ph2 - trzecie 205 w rodzinie :D

Post autor: jarema205 »

Manwe pisze:oferuje kawałki ok. metr na pół, całkowicie zardzewiałej ćwiartki tylnej, mogę dołożyć troche progu, done dill ?? :P
Przebijam! Oferuję przednie zgniłe okulary, komplet pordzewiało-dziurawych drzwi, oraz przerdzewiały błotnik, done dill? :mrgreen:
XR in PROGRESS :D
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 Green 3d ph2 - trzecie 205 w rodzinie :D

Post autor: grzesiek309 »

Chyba muszę od Was tą rdzę przygarnąć, bo znalazłem jedynie na przewodzie hamulcowym i to elastycznym 8)7 Ale o tym później...

Wczoraj i dziś odbyło się "grube" jak na to auto sztorcowanie.
Wczorajsze zakupy:
DSCN1909.JPG
Nowe hamulce zastąpiły praktycznie nowe spowalniacze 8)7
DSCN1910.JPG
Przy okazji wymieniłem też prawą półoś i uszczelniacz(dlatego na zdjęciu nie ma nakrętki :P )

Po zrobieniu przodu zabrałem się za belkę. W planach była jej wymiana, bo zaczęła skrzypieć, a mam drugą całkiem zdrową. Po rozbiciu okazało się, ze prawe zewnętrzne łożysko się powoli zaciera. Pozostałe 3 oraz czopy były w bdb stanie :D Tak zdrowej oryginalnej belki jeszcze nie widziałem >:) Do wymiany poszło więc jedno łożysko oraz komplet uszczelniaczy, a całość złożyłem z użyciem dużej ilości gęstego smaru do łożysk.

Rozbroiłem tylne hamulce, bo trzymały. Okazało się, że są całkiem świeże, a zablokowane były totalnie zniszczone linki 8)7

Dziś zabrałem się za wymianę płynu hamulcowego na DOT4 Valeo. Odpowietrzyłem wszystkie koła, ale dla świętego spokoju chciałem to powtórzyć. Odpowietrzam lewe tylne koło, płyn leci, a hamulce nie działa 8)7 Patrze z przodu, a tam kałuża z płynu przy prawym kole. Okazało się, że strzelił przewód elastyczny na końcówce przy budzie :evil: Jutro wymiana.

Zdjęć mało, bo bażant zdechł :cry:


EDIT:
Monologu ciąg dalszy 8)7

Rozpoczynamy nową akcję badań stanu puga. Woocash zachęca do zajrzenia do baku, ja natomiast do sprawdzenia stanu przewodów hamulcowych.
Przednie elastyki są mają n końcu dodatkową osłonę gumową, a pod nią rozwija się ruda :evil:
Tak wygląda przewód ze zdjętą gumą:
20150121_152022.jpg
A to się dzieje, jak rdza puści:
20150121_142116.jpg
'

Green na próbę dostał białe stalówki i podjąłem decyzję, że na lato pomaluję komplet w kolor budy :D
20150122_203319.jpg
Zdjęcia niewyraźne, bo się bażant wierzgał 8)7
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: 205 Green 3d ph2 - trzecie 205 w rodzinie :D

Post autor: krzyska »

Nieciekawa sprawa z przewodami. Przerabialiśmy to ostatnio w mondeo brata. Wymienione zostały wszystkie przewody sztywne i elastyczne biegnace do tylnych kół, stare skorodowały okrutnie.
GTI_Efekt Masy Obrazek
ODPOWIEDZ