Skrzynia Biegów z 1.6 gt do Juniorka

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
TomekJunior

Skrzynia Biegów z 1.6 gt do Juniorka

Post autor: TomekJunior »

Witam forumowicze, jestem nowy i mam do was pytanie czy skrzynia biegów z 1.6 gt będzie pasowała do mojego juniorka ? gdyż mam okazje takową zakupić a piąteczka by się przydała :D
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Skrzynia Biegów z 1.6 gt do Juniorka

Post autor: RafGentry »

Tomku, to nie ten temat. Najpierw przywitaj się z nami i przedstaw w wątku dla nowych użytkowników.
A gdy to już zrobisz, możesz założyć swój własny temat, gdzie opiszesz Juniorka i zadasz nam pytania, które Cię dręczą.
TomekJunior

Re: Skrzynia Biegów z 1.6 gt do Juniorka

Post autor: TomekJunior »

Oki, dzięki za informację :D
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Skrzynia Biegów z 1.6 gt do Juniorka

Post autor: RafGentry »

OK. Temat przeniosłem do działu Nasze Auta.

Wyedytuj pierwszego posta. Wstaw tam zdjęcia swojego Juniorka (sugeruję forumowy mechanizm uploadowania zdjęć), opisz go pokrótce. Oczywiście pytanie o skrzynię możesz zostawić.

Jak już zrobimy tu porządek, wykasuję zbędne posty. Powodzenia :W
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skrzynia Biegów z 1.6 gt do Juniorka

Post autor: dzikson »

Skrzynia z wersji GT 1.6 zapewne zgrana z silnikiem XU5 nie będzie pasowała do silnika ktory masz w Juniorze, zapewne TU9. Musisz szukać skrzyń z tej samej rodziny silników, czyli TU1 albo TU3. Prawdopodobnie skrzynie z pokrewnych aut, jak 106 czy 306 również zagrają. Warto zwrócić uwagę na przełożenia, na kazdej skrzyni powinna być tabliczka z symbolem, a gdzieś na forum pojawialo się zestawienie, katalog z przelozeniami.
Awatar użytkownika
fila1223
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 8:47 pm
Posiadany PUG: 205 zenith s16 in progres
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Skrzynia Biegów z 1.6 gt do Juniorka

Post autor: fila1223 »

dzikson pisze:Skrzynia z wersji GT 1.6 zapewne zgrana z silnikiem XU5 nie będzie pasowała do silnika ktory masz w Juniorze, zapewne TU9. Musisz szukać skrzyń z tej samej rodziny silników, czyli TU1 albo TU3. Prawdopodobnie skrzynie z pokrewnych aut, jak 106 czy 306 również zagrają. Warto zwrócić uwagę na przełożenia, na kazdej skrzyni powinna być tabliczka z symbolem, a gdzieś na forum pojawialo się zestawienie, katalog z przelozeniami.
Od 106 pasi tylko przy niej prędkościomierz przekłamuje o 10 km/h
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Skrzynia Biegów z 1.6 gt do Juniorka

Post autor: mlody333 »

dzikson pisze:Skrzynia z wersji GT 1.6 zapewne zgrana z silnikiem XU5 nie będzie pasowała do silnika ktory masz w Juniorze, zapewne TU9. Musisz szukać skrzyń z tej samej rodziny silników, czyli TU1 albo TU3. Prawdopodobnie skrzynie z pokrewnych aut, jak 106 czy 306 również zagrają. Warto zwrócić uwagę na przełożenia, na kazdej skrzyni powinna być tabliczka z symbolem, a gdzieś na forum pojawialo się zestawienie, katalog z przelozeniami.
U mnie siedzi skrzynia ze 106 1.0 po lifcie, pasuje p&p, jest dość krótka i niestety trzeba w niej wymienić napęd linki bo jak pisze fila przekłamuje, średnio o 10 km/h. Poza tym należało przełożyć wajchy sterujące z 205, ale to prościzna.
ODPOWIEDZ