205 GT 1993r. - tanie wozidło

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
telegumis

205 GT 1993r. - tanie wozidło

Post autor: telegumis »

Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem nowym użytkownikiem i chcę przedstawić swojego Puga.
Posiadaczem 205 jestem od grudnia 2014 roku, powód zakupu był następujący: miałem wypadek bmw e39 z mojej winy(zasnąłem, czołówka z tirem), po sprzedaży wraku fundusz nie był zbyt nadmierny, chciałem samochód tani i nie rdzewiejący. Peugeota znalazłem przypadkiem przeglądając olx, jestem z Grodziska, więc samochodu szukałem do 100 km od domu. Model ten zawsze mi się podobał, jego cena była bardzo mi odpowiadająca - 1500zł, gdzie przy tej cenie zazwyczaj można się połasić na gołe 1.1, to tutaj mam 1.6 88km, elektryczne szyby, centralny zamek, głośniki z przodu i jakieś tam radio.
Po samochód pojechałem i bez specjalnego zastanowienia wziąłem za 1300zł, bo nie było przeglądu i trzeba było zatankować, za to OC jest do września.
Samochód słabo hamował i strasznie tłukło przednie zawieszenie. Układ hamulcowy to była totalna ruina, wszystkie przewody skorodowały, tylko dwa przewody elastyczne były drożne, klocków nie było, tarcz też, a samoregulatory w bębnach były zblokowane. Maglownica miała uszkodzoną osłonę z prawej strony, wahacze mają luzy i łożyska amortyzatorów też nie grzeszą świetnością. Ogólnie w samochodzie nie było nic wymieniane od nowości prócz płynów eksploatacyjnych, rozrządu i uszczelki pokrywy zaworów.
Do tej pory wymieniłem:
- przewody hamulcowe
- tarcze i klocki
- łożyska tył
- maglownicę i końcówki drążków
- lampy przód (w poprzednich był totalnie wypalony odbłyśnik)
- wydech, bo był sklejany z kilku i totalnie skorodowany
Prócz tego poprzedni właściciele stosowali przemoc wobec tego modelu, ale nie nadmierną, jest w kilku miejscach lekko wgnieciony i porysowany :P. Silnik pali bez problemu i do tego mało pali, choć mógłby być mniej łasy na olej, który dość często muszę dolewać. Mimo wszystkich mankamentów samochód bardzo lubię i sprawia mi dużą frajdę z jazdy, bardzo dobrze trzyma się drogi pomimo wybitych wahaczy i kół od taczki :o.
Się rozpisałem, teraz zdjęcia :).
Załączniki
IMG_0553.JPG
IMG_0549.JPG
IMG_0548.JPG
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 GT 1993r. - tanie wozidło

Post autor: RafGentry »

Piękna spowiedź - choć nie ze swoich grzechów O-)

Szerokości kolego i zaglądaj czasem do nas, żeby dać znać, co tam przy GT słychać.
telegumis

Re: 205 GT 1993r. - tanie wozidło

Post autor: telegumis »

Ogólnie moim zdaniem baza jest bardzo dobra, samochód robię z dziadkiem, który jest mechanikiem i sam jest zdziwiony jak ten samochód się trzyma mimo takiego zaniedbania. Jeśli chodzi o karoserię, korozja jest w bagażniku jedyne miejsce, gdzie są dziury, nad bakiem paliwa, przy kielichach i pod akumulatorem. Prócz tego właściwie nigdzie go nie bierze. Przy okazji zdjęcie wnętrza, tutaj też nie jest super niestety, ale wszystko do ogarnięcia.
Załączniki
IMG_0540.JPG
Awatar użytkownika
Filipczak
Junior
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty sob, 2014 9:32 pm
Posiadany PUG: Był: GT 1992 1.4, Green 1991 1.4, CTI 1990 1.9, Junior 1987 1.1 Jest: XR 1.1 '91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

Re: 205 GT 1993r. - tanie wozidło

Post autor: Filipczak »

Dobrze, ze pojawia sie kolejne GT w klubie, fajny egzemplarz, zazdroszcze maski z garbem, kolka od taczek mozna zmienic na wieksze, choc mnie tez czasem zaskakuja 13" swoja przyczepnoscia :D
Pozdro i milego sztorcowania
telegumis

Re: 205 GT 1993r. - tanie wozidło

Post autor: telegumis »

Koła już nawet mam, tylko są od 206 i mają za duże ET, potrzebuję dystansów 15 mm na przód i 20 na tył, żeby to weszło w ogóle ;/
Awatar użytkownika
Filipczak
Junior
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty sob, 2014 9:32 pm
Posiadany PUG: Był: GT 1992 1.4, Green 1991 1.4, CTI 1990 1.9, Junior 1987 1.1 Jest: XR 1.1 '91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

205 GT 1993r. - tanie wozidło

Post autor: Filipczak »

Pomysl czy ma to sens, dystanse sa dosyc drogie, a komplet stalowek 14" z et18-20 mozna kupic za 200, podobnie z alufelgami, 300-400zl wystarczy na jakies ladne 14"

http://olx.pl/oferta/alu-felgi-14-4x108 ... 8DQeD.html

http://olx.pl/oferta/felgi-stalowe-5-5x ... 7PxyH.html
telegumis

Re: 205 GT 1993r. - tanie wozidło

Post autor: telegumis »

mam właśnie 14 cali alusy, nie wiem czy odsprzedam teraz, bo są z zimówkami, ale za to prawie nowymi, ewentualnie mogę dać na zamianę, może ktoś się skusi
Awatar użytkownika
Filipczak
Junior
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty sob, 2014 9:32 pm
Posiadany PUG: Był: GT 1992 1.4, Green 1991 1.4, CTI 1990 1.9, Junior 1987 1.1 Jest: XR 1.1 '91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

Re: 205 GT 1993r. - tanie wozidło

Post autor: Filipczak »

Jakie masz w nich et ze musisz miec dystanse? Te felgi ktore masz teraz w pugu maja et 20 albo 28 (nie pamietam dokladnie) i do tego maja 5" szerokosci, wiec w sumie co nie wrzucisz oryginalnego z 206 to i tak bedzie szerzej :)
telegumis

Re: 205 GT 1993r. - tanie wozidło

Post autor: telegumis »

da radę deskę rozdzielczą znaleźć, bo moja popękana, trzęsie się i trzeszczy, co już im dłużej jeżdżę zaczyna mnie coraz mocniej denerwować :evil:
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: 205 GT 1993r. - tanie wozidło

Post autor: moralez »

Główna cześć bez problemu, gorzej z daszkiem nad zegarami.
Awatar użytkownika
Frogkiller
Junior
Posty: 104
Rejestracja: 22 lut ndz, 2015 10:53 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław/Czechowice-Dz

Re: 205 GT 1993r. - tanie wozidło

Post autor: Frogkiller »

Jak kupiłem stalowki z 206 to miał et 34 i bez dystansów tarły wsadziłem dystanse 20mm wszędzie i jest ok. Obstawiam ze podobnie bedzie w tych Twoich alusach.
telegumis

Re: 205 GT 1993r. - tanie wozidło

Post autor: telegumis »

Czy byłby może ktoś chętny na kupno mojego super wozu?
Wszystko powiem co jest tak i nie tak :).
Powód sprzedaży? Kupiłem Xantię 2.0T
ODPOWIEDZ