Peżo XTD 1986r. Beige Mayfair

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
aver
Junior
Posty: 275
Rejestracja: 17 sty czw, 2013 12:17 am
Posiadany PUG: XTD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Konin-Poznań

Peżo XTD 1986r. Beige Mayfair

Post autor: aver »

2016:
2A.jpg
6A.jpg

Siemanko!

Przedstawiam swój pierwszy samochód, 205tke phase1 która dostałem po dziadku.
Wyprodukowany w 1986roku, więc w rodzince od wielu lat i na pewno przez wiele wiele jeszcze w niej pozostanie. Wydaje mi sie, że w dość rzadkim kolorze beige mayfair, na naszym pl forum znalazłem tylko taki jeden egzemplarz - cejota. Przez cały czas garażowany, przez ostatnie lata używany sporadycznie. Pod maska klasyczny dieselek 1.8. Przebieg 140tys. 5stopniowa skrzynia biegów. Kraj pochodzenia Francja.O początkowych latach eksploatacji wiem mało i niestety wiecej sie juz w stanie nie jestem dowiedzieć. Samochód idealny nie jest, wiadomo, że starsi ludzie również lubią sobie pogrzebać przy aucie, coś dopieścić a nie zawsze wychodzi to profesjonalnie. 205tka ma kilka niedociągnięć, ponieważ na ocynk sie jeszcze nie załapało to w kilku miejscach wychodzi rdza, nad która trzeba zapanować. Co do przeszłości to jedynym elementem karoserii który był uszkodzony to drzwi pasażera, pomalowane xx lat temu. Tylna blenda nie jest oryginalna, fabrycznie była czerwona (foto poglądowe http://img703.imageshack.us/img703/4896/redblend.jpg) lecz niestety mój brat za młodu nieumiejętnie zamykał bagażnik i ją połamał. Zapewne wasze wprawne oko zaraz zauważy, że na obecnej jest oznaczenie grd, które oczywiscie nie jest prawdziwe. kolejna i ostatnia rzecz to halogeny. Oryginalne po prostu już nie wytrzymały próby czasu i zastąpiono je, wiekszymi zamiennikami...wczoraj tylna wycieraczka zgineła bezpowrotnie...Z usterek to na tyle.
Po krótce przedstawie jeszcze mój plan dotyczący spraw którymi chcę zając sie w najbliżej przyszłosci,
doprowadzić lakier do idealnego stanu. włożyć ładne koła, opuścić zawieche. powrót do ory halogenów, Radio jest już nowe, LG zastąpiło starego grundiga, przy wyborze starałem sie żeby nie psuło klasycznego wnętrza. i coś z tapicerką, szczególnie z fotelem kierowcy, który zaczyna sie pruć..

205tce chcę przywrócić dawny blask, aby dumnie reprezentował klasyke i piękno Peugeota.

Co do wyposażenia:
Twin headlight Peugeot - Morrette
Zderzaki GTi z czerwonymi listwami
Szyberdach panoramiczny
Nawiewy boczne
Uchylne tylne szyby
Licznik Jaeger z zegarkiem

to chyba tyle


Pora na zdjecia. samochód brudny, aura zimowa, aktualnie dziennie użytkowany, jak będę mieć mozliwości na małą kosmetyke to z pewnoscią wrzuce lepsze zdjecia.

Dawno temu w trawie:



Na początku:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
Ostatnio zmieniony 26 kwie wt, 2016 10:34 pm przez aver, łącznie zmieniany 19 razy.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peżo 1.8D 1986r. beige mayfair

Post autor: RafGentry »

O mato boska peżotoska, ależ to piękna maszyna! _O_

Wygląda mi na XRD z pierwszego rocznika produkcji, choć gałka zmiany biegów wskazuje nawet na rok 1983/84. Dziwne. W roczniku 86' powinieneś mieć juz tą nowszą, ale nieważne.

Ja bym z zawieszeniem nic nie zmieniał. Ewentualnie lekko opuścił przód, bo sprężyny od diesla są dłuższe, niż w zwykłych wersjach.

Rdza ma prawo wyskoczyć tu i ówdzie - w końcu to już 27-latek. Ale nie powinno być źle, tym bardziej że piszesz, że auto było garażowane...

Ciekawe są jeszcze te czerwone listwy, bo tak naprawdę, to nie powinno ich tam być. XRD z tych roczników posiadały zderzaki bez listewek, ani nawet bez otworów mocujących te listewki. Być może u Ciebie ktoś je zmieniał, ale fajnie to komponuje się z czerwonymi paskami biegnącymi wzdłuż auta.

Poza tym dieselek ma sporo fajnych smaczków: oczywiście lampy, kieszonki na kasety magnetofonowe i dokładka przednia - choć wydaje mi się, że została dołożona gdzieś "po drodze", bo XRD wychodziły z fabryki z dwiema czarnymi dokładkami typu "bieda".
Jakbyś mógł, to pokaż jeszcze zdjęcie komory silnika. A znaczek XRD chyba miał ktoś na Allegro - to nie powinien być kłopot.

Rozumiem, że jeździsz autem na co dzień? Jak się sprawuje? Mam nadzieję, że odpala elegancko i mało pali...

EDIT :idea: :idea: :idea:
Poszedłem po rozum do głowy i sprawdziłem stare foldery. To nie XRD, tylko XTD. Prawie już zapomniałem, że taka wersja w ogóle istniała, bo była bardzo mało popularna. Dobrze, że mam swoje przepastne archiwa. Porównaj zresztą sam. Wszystko się powinno zgadzać (poza poszerzeniami z GTI, które jakiś barbarzyńca tam przykleił) :
xtd 1.jpg
xtd 2.jpg
xtd 3.jpg
Tutaj jeszcze ogłoszenie sprzedaży XTD z Francji:
http://www.leboncoin.fr/voitures/407900791.htm?ca=21_s

I kolejne:
http://www.leboncoin.fr/voitures/437846423.htm?ca=21_s - ten żeby było śmieszniej jest z 1986 roku i też ma dokładki GTI z przodu i z tyłu, co może wskazywać, na to, że Twoje też mogą być tam od nowości! Ile razy zaskoczą mnie jeszcze te stare Peugeoty :?: :?: 8)7

Cofam niestety to, co powiedziałem o znaczku. Będzie cholernie ciężko go dorwać. Jakbym miał takiego Puga, to oczywiście wykopałbym pewnie ten emblemat spod ziemi, sprowadził z Francji, czy Bóg wie skąd jeszcze, ale jeśli aż tak Ci nie zależy, to możesz po prostu kupić znaczek ze 106 XT pierwszej serii (miały taką samą czcionkę jak 205) i dołożyć "D" z jakiegoś innego znaczka. Voilla!
http://allegro.pl/peugeot-106-xt-lampa- ... 51628.html
Awatar użytkownika
aver
Junior
Posty: 275
Rejestracja: 17 sty czw, 2013 12:17 am
Posiadany PUG: XTD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Konin-Poznań

Re: Peżo 1.8D 1986r. beige mayfair

Post autor: aver »

zdjęcie tyłu juz wstawiony w poście na górze, ale dam jeszcze jedno. dobrego zdjecia silnika nie mam, tylko jedno, rozmazane i ze słabego kąta...
Co do tych wszystkich znaków zapytania, to moze vin coś wyjaśni?! nie znam sie na tym :P

Narazie samochód używany na codzień, z konieczności. chcialbym go jeszcze uchronic przed tą złą zimą i przygotować na sezon

Odpala pięknie. Przekręcanie kluczyka to poezja



Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peżo 1.8D 1986r. beige mayfair

Post autor: RafGentry »

Jestem na 90 % pewien, że to wersja XTD. Te czerwone paski wzdłuż nadwozia, ten kolor, bardzo dobre jak na diesla z 1986 wyposażenie i dokładki GTI. Ktoś musiał się wykosztować te 27 lat temu...

Pozostaje mi tylko pogratulować, jesteś pierwszym (chyba) i jedynym posiadaczem wersji XTD na tym forum _O_

Jak pogadasz z Marinem205, to może się nawet jakimś cudem znajdzie skan katalogu tej wersji?
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peżo 1.8D 1986r. beige mayfair

Post autor: Manwe »

piękne ph1 :!:
w tym typie deski nawiew środkowy jest standardem biedy nie miały kratek bocznych(nie było nawet na nie miejsca) zamiast były mini nawiewiki bez regulacji,
korek wlewu paliwa zakłada się inaczej :lol:

jak będziesz potrzebował coś z wewnętrznych plastików to mam trochę w tym odcieniu

z vinu nic nie wyczytasz, za stary :(

dbaj i ciesz się zabytkiem, mój jest z tego samego roku :D
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
aver
Junior
Posty: 275
Rejestracja: 17 sty czw, 2013 12:17 am
Posiadany PUG: XTD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Konin-Poznań

Re: Peżo 1.8D 1986r. beige mayfair

Post autor: aver »

hahaha dopiero teraz zauważyłem ten korek paliwa :D
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Peżo 1.8D 1986r. beige mayfair

Post autor: mlody333 »

Super autko w super stanie. Naprawdę niewiele jest do zrobienia. I proszę nie udziwniaj nie unowocześniaj bo auta w oryginale tylko zyska na wartości.

Jeżeli mody to tylko i wyłącznie z epoki, poszukaj w katalogach są do kupienia na serwisach aukcyjnych i online. Twój egzemplarz jest naprawdę wypasiony jak na diesla z 86'. Kiedyś diesle były tylko ekonomicznym środkiem transportu. No i przebieg 140 tyś km to na ten silnik dopiero 1/4 przebiegu do grubego remontu. Znam puga 305 z tym motorem, które miały ok. 800 tyś km nakręcone na taksówce i to w latach 80/90.
Ostatnio zmieniony 24 lut ndz, 2013 1:05 pm przez mlody333, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peżo 1.8D 1986r. beige mayfair

Post autor: Manwe »

mlody333 pisze:nie udziwniaj nie unowocześniaj bo auta w oryginale tylko zyska na wartości.
:Y _O_
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
aver
Junior
Posty: 275
Rejestracja: 17 sty czw, 2013 12:17 am
Posiadany PUG: XTD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Konin-Poznań

Re: Peżo 1.8D 1986r. beige mayfair

Post autor: aver »

swieże, jeszcze brudne zakupy :)
CAM00129.jpg
CAM00129.jpg (53.52 KiB) Przejrzano 20010 razy
CAM00128.jpg
CAM00128.jpg (80.03 KiB) Przejrzano 20010 razy
moje lusterko bylo polamane, wiec wjechało nowe. nie chce udziwniac ani unowoczesniac dlatego zamiast kompletu lusterek ph2 w podobnej cenie zakupilem jedno ph1.

gałka co prawde nowsza, ale ory sie juz zupelnie rozpadla..
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peżo 1.8D 1986r. beige mayfair

Post autor: RafGentry »

Gałka co prawda z 309, ale myślę że dobrze siądzie. Takiej jak miałeś, raczej już nigdzie nie kupisz. One wyginęły jak mamuty,
michallbn
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 11:52 am
Posiadany PUG: 205 srd
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Peżo 1.8D 1986r. beige mayfair

Post autor: michallbn »

Świetny jest, długo szukałem takiego mk1 z kaszpirowską deską rozdzielczą, ale wkońcu kupiłem xrd ph2 bo taki się trafił.
Awatar użytkownika
aver
Junior
Posty: 275
Rejestracja: 17 sty czw, 2013 12:17 am
Posiadany PUG: XTD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Konin-Poznań

Re: Peżo 1.8D 1986r. beige mayfair

Post autor: aver »

jutro piaskowanie i malowanie proszkowe :)
powoli do przodu 8)
bardzo fajne jest pokazywanie calego procesu zmian, swietnie sie to przegląda, dlatego z każdą okazja staram sie cyknąć jakies zdjecie.



CAM00135.jpg
CAM00135.jpg (61.25 KiB) Przejrzano 19878 razy
:W
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peżo 1.8D 1986r. beige mayfair

Post autor: Manwe »

Lepiej sciagnac lakier preparatem np. Scansol, moze bedziesz kiedys chcial je polerowac albo cos a po piaskowaniu moze by to niemozliwe
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peżo 1.8D 1986r. beige mayfair

Post autor: RafGentry »

Aver - tak trzymaj. Póki co, to jesteś w czołówce, jeśli chodzi o debiuty 2013 roku na forum 8)

A nie mówiłem, że fajnie mieć własny wątek? To jak pisanie bloga - wciąga i fajnie wracać do starych wpisów. Zobaczysz zresztą, jak temat będzie miał kilkanaście stron. Wtedy dopiero fajnie będzie poczytać, co to było na samym początku...

Exip 15-calowy z tego co widzę. ET 13, czy 18? :)
Awatar użytkownika
aver
Junior
Posty: 275
Rejestracja: 17 sty czw, 2013 12:17 am
Posiadany PUG: XTD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Konin-Poznań

Re: Peżo 1.8D 1986r. beige mayfair

Post autor: aver »

15x7 ET18. :) Zamierzam pomalować proszkowo na pseudo chrom. W praktyce wyglada porównywalnie do polerki, a i niesie za sobą inne korzyści.

Exip'ów w 205tkach na forum sporo, przez wielu już opatrzone z myślami "o niee, kolejne exipy", ale mi sie podobają. Uważam ze bedzie to dobrze wyglądać i poprawią wygląd samochodu.
ODPOWIEDZ