Peugeot 205 > przeróbka na wersję rallye

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
pyzio_dawca
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 16 sty czw, 2014 7:05 pm
Posiadany PUG: Accent 1.6 TU
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina/Krk

Re: Peugeot 205 > przeróbka na wersję rallye

Post autor: pyzio_dawca »

No dobra nie doczytałem troche... :oops:
Walek z tu3s ma takie same krzywki jak walek z tu5 98 km. :)
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Peugeot 205 > przeróbka na wersję rallye

Post autor: 2mouse »

pyzio_dawca pisze:No dobra nie doczytałem troche... :oops:
Wiesz, tu mnóstwo takich, co to nie doczytują, a potem pozują na znawców, tylko, że jak tej wiedzy się przyjrzeć dokładniej, to głównie bajki wychodzą... :evil: Dobrze, że się przyznałeś... :Y
pyzio_dawca pisze:Walek z tu3s ma takie same krzywki jak walek z tu5 98 km. :)
Jak forum długie i szerokie, też zawsze wszyscy twierdzili, że wałek XU9JA i JAZ jest taki sam. Suwmiarka i trochę danych producenta pokazują, że im się tak tylko "wydawało".
Myślę, że nie są takie same... :)
Ostatnio zmieniony 21 mar sob, 2015 10:34 am przez 2mouse, łącznie zmieniany 1 raz.
Paragon

Re: Peugeot 205 > przeróbka na wersję rallye

Post autor: Paragon »

Tak, jest na gaźniku. Powinienem jeszcze coś wskurać z nim, z maluchowego seryjnego po modyfikacjach uzyskałem 4km więcej :)

Z głowicą od 1.6 super sprawa, w sejach wkładałem od 1.2. Wyczytałem że pasuje od 1.6 z 306 ale:
-jaką upg tutaj dać, od 1.4 czy od 1.6?
-w 1.6 nie ma podobno kanałów wodnych (?)

Jeśli to jest plug end plej to od poniedziałku zaczynam zabawę :)
Awatar użytkownika
pyzio_dawca
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 16 sty czw, 2014 7:05 pm
Posiadany PUG: Accent 1.6 TU
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina/Krk

Re: Peugeot 205 > przeróbka na wersję rallye

Post autor: pyzio_dawca »

2mouse pisze:
pyzio_dawca pisze:No dobra nie doczytałem troche... :oops:
Wiesz, tu mnóstwo takich, co to nie doczytują, a potem pozują na znawców, tylko, że jak tej wiedzy się przyjrzeć dokładniej, to głównie bajki wychodzą... :evil: Dobrze, że się przyznałeś... :Y
pyzio_dawca pisze:Walek z tu3s ma takie same krzywki jak walek z tu5 98 km. :)
Jak forum długie i szerokie, też zawsze wszyscy twierdzili, że wałek XU9JA i JAZ jest taki sam. Suwmiarka i trochę danych producenta pokazują, że im się tak tylko "wydawało".
Myślę, że nie są takie same... :)

Chodziło mi o to, że nie doczytałem twojego postu do końca :) Uznalem, ze chcesz powiedziec ze zalozenie wtrysku do tu3s da 100km 8)7 Powiedz mi, mierzyłeś wałki tu3 - tu5 ? wznios krzywek jest taki sam, lub prawie identyczny nie pamiętam już dokładnie. :D

Paragon :
Zajrzyj do mojego tematu, masz wszystko opisane z głowicą z 1.6.
Kanałów wodnych nie ma tylko do kolektora ssącego. Tak to p&p :) poza tym ze musisz zrobic nowy kolektor ssacy :D
Paragon

Re: Peugeot 205 > przeróbka na wersję rallye

Post autor: Paragon »

Cisza była, jednak prace idą pełną parą :)

Auto po gruntownym przeglądzie i wyliczeniu prac które mnie czekają. Na szczęście nie ma tego dużo, większość były w okresie stanu zapalnego z którymi już sobie poradziłem. Na pewno gumy półosi do wymiany bo ich nie ma już, końcówek drążków i gum stablilizatorów. Kupujemy poliruetanki :)

Wnętrze wywaliłem całe. Był strach czy będzie zgnity. Okazało się że nie ma żadnej, powtarzam - żadnej zgnilizny, wszystko piękne zdrowe. Parę minimalnych nalotów na podłodze(nie purchli). które nie są groźne, zabrałem się za to w ostatnim momencie. Maty wygłuszające wręcz topiły się od wody.

Po wywaleniu wszystkiego auto poszło naprawdę mocno w górę. Trzeba obniżyć. W następnym tygodniu spawam kolektor 4-2-1.
Załączniki
20150325_103527.jpg
20150325_102846.jpg
20150324_130039.jpg
Awatar użytkownika
pyzio_dawca
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 16 sty czw, 2014 7:05 pm
Posiadany PUG: Accent 1.6 TU
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina/Krk

Re: Peugeot 205 > przeróbka na wersję rallye

Post autor: pyzio_dawca »

Ale fajny widok :)
ODPOWIEDZ