205 Automatic 1,6 na gaźniku

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
marnypilot

205 Automatic 1,6 na gaźniku

Post autor: marnypilot »

Witam,
Przemieszczając się pieszo ciągle jedną trasą w końcu zauważyłem pewną smutną 205kę. Ewidentnie zapomnianą przez właściciela. Pozostawiłem karteczkę za wycieraczką z propozycją kontaktu. Kilka minut rozmowy i oględziny zachęciły mnie do zakupu. Młody właściciel bez prawka, dostał od ojca 205ke. Niestety naraził się drogówce i nie zobaczy prawka jeszcze jakiś czas. Cena jest bardzo zachęcająca 500,-. Auto stoi bez aqu i jest to aktualnie jego największy problem o jakim wiem. Ostatnim razem maszyna odpalana rok temu. Z relacji młodego właściciela wynika, że na pewno jest do regeneracji belka i układ wydechowy. Z przodu był wymieniony zderzak, bo oryginał napotkał na przeszkodę i odmaszerował.
Lakier brudny i porysowany, bo auto stoi w sąsiedztwie kontenerów na śmieci. Wewnątrz śmierdzi jak w kabinie EMB145, które stoją przed hangarem w którym pracuję. Okropna stęchlizna bleeee

Mam problem z odszyfrowaniem co to za model 205 i jakie powinien mieć lub jakie miał wyposażenie.
Z tego co zobaczyłem:
- blenda czerwona odblaskowa z tyłu z logiem 205 GTI (popękana)
- elektryczne szyby z przodu
- uchylne szybki z tyłu
- szyberdach manualny
- gaźnik
- skrzynia automatyczna

Udało mi się sprawdzić auto w bazie danych i oto co uzyskałem:

Obrazek
Obrazek

Czy jest jakiś guru na forum mający moc sprawdzania nr vin auta i wyciągnie więcej informacji niż ja?
Ostatnio zmieniony 23 sie ndz, 2015 10:26 am przez marnypilot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
simon3
Maniak
Posty: 1082
Rejestracja: 03 lis ndz, 2013 3:53 pm
Posiadany PUG: 205 XS 1.4 XY8 Leżak '88
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: 205ka 1,6 na gaźniku

Post autor: simon3 »

Ciekawa historia :) Domyślam się, że będzie doprowadzony do stanu co najmniej b. dobry? ;)
Leżak, Monoblok, Suitcase... XY...
marnypilot

Re: 205ka 1,6 na gaźniku

Post autor: marnypilot »

Zastanawiam się co zrobić.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 sie sob, 2015 5:49 pm przez marnypilot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
simon3
Maniak
Posty: 1082
Rejestracja: 03 lis ndz, 2013 3:53 pm
Posiadany PUG: 205 XS 1.4 XY8 Leżak '88
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: 205ka 1,6 na gaźniku

Post autor: simon3 »

Myślę, że najważniejsza jest blacha. Jeżeli jest zdrowa to trzeba ratować :) Części nie są drogie a konstrukcja nieskomplikowana, także dużo można zrobić we własnym zakresie.
Leżak, Monoblok, Suitcase... XY...
marnypilot

Re: 205ka 1,6 na gaźniku

Post autor: marnypilot »

Mam wrażenie że nie jest to ani hardkorowa ani jakaś specjalnie rzadka wersja. Na razie załatwię aqu, odpale i się przejadę. Mam już w domu Twingo 1,6 90 KM (swap). Szkoda że 205ka gti nie okazała się czymś więcej :(
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: 205ka 1,6 na gaźniku

Post autor: krzyska »

furgonetka???
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
Frogkiller
Junior
Posty: 104
Rejestracja: 22 lut ndz, 2015 10:53 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław/Czechowice-Dz

Re: 205ka 1,6 na gaźniku

Post autor: Frogkiller »

Nie okazała się 205 gti :P Wygląda na zwyczajnego automatica. Jak za 500zł to stan wydaje się całkiem niezły :)
marnypilot

Re: 205ka 1,6 na gaźniku

Post autor: marnypilot »

Na podstawie numeru Type et version z tabliczki znamionowej oraz https://it.m.wikipedia.org/wiki/Peugeot_205 udało mi się ustalić co to za składak. Blenda GTI znalazła się na tym aucie w tym samym celu w którym posiadacze BMW naklejają emblemat MPower: +50 KM do mocy, +100 punktów do szpanu.

Dokładnie co mamy przed oczami:
205 _ 1,6 _ sedan 3D
typ: Automatic
nadwozie: 20CB14-1
silnik: XU5-1C
pojemność: 1580ccm
zasilanie: gaźnik jednoczęściowy
moc: 80KM / 5600rpm
monemt: 130Nm / 2800rpm
zużycie paliwa: 7,8l/100km
produkowany: 87 -92

Plany:
Kupić to auto, czyli nie pozwolić obecnemu właścicielowi zezłomować. Doprowadzić do ładu wygląd. Naprawić usterki. Poszukać dla autka nowego właściciela.

Szybkie pytanko: Jakie jest nominalne ciśnienie sprężania dla jednostek 1,6 XU5?
Znalazłem w intenetach 1,2 MPa. Zanim kupię chcę ocenić stan zużycia silnika.
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: 205 Automatic 1,6 na gaźniku

Post autor: woocash »

uzupełnij lokalizację w profilu - łatwiej będzie pomóc, ale skoro wawa, to nie pomogę z pomiarami ;)

ciakawa sprawa z tym camionette. wychodzi po mojemu, że powinno to być nadwozie typu multi - znaczy z budą laminatową, może kiedyś ją założyli i zdjęli? coś typu durisotti czy tam terberg

fotele z tyłu ma?
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
ODPOWIEDZ