Szara klekocząca 205'tka

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Aroachin
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 06 wrz ndz, 2015 1:10 pm
Posiadany PUG: 205 1.8 D 1993 r 5Door
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: Aroachin »

Dzisiaj udało mi się wymienić zaworki zwrotne na pompce paliwa, termostat i regulator napięcia. Zauważyłem że mam poluzowaną śrubę od naciągu linki gazu. Wystarczyło podciągnąć 3mm i problemy z wolnymi obrotami ustały, dzisiaj jeszcze zostalo zamontować daszek zegarów od nowak68 i fajrant.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka
Aroachin
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 06 wrz ndz, 2015 1:10 pm
Posiadany PUG: 205 1.8 D 1993 r 5Door
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: Aroachin »

Niestety, problem z wolnymi obrotami powraca jak mantra... Jest może jakiś forumowy kolega z krakowa bądź okolic co zna się na rzeczy i mógł by stwierdzić co się dziadziowi tak pokasłuje?


Od rana mam spokój. Pomogło dołożenie masy aku - buda. Zobaczymy co się stanie po kilku dniach jazdy :)
Aroachin
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 06 wrz ndz, 2015 1:10 pm
Posiadany PUG: 205 1.8 D 1993 r 5Door
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: Aroachin »

No i koniec radości z bezproblemowe jazdy. Jak rano wszystko pięknie grało tak wieczorem problem powrócił. Więc ponawiam pytanie, czy jest w Krakowie bądź okolicy odważny człowiek który podjął by się zdiagnozować co parchowi dolega? Oczywiście odpłatnie.:)

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka
Aroachin
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 06 wrz ndz, 2015 1:10 pm
Posiadany PUG: 205 1.8 D 1993 r 5Door
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: Aroachin »

Elementem, który dawał takie objawy była nieszczelna obudowa filtra paliwa. Założyłem narazie zewnętrzny filtr i... Boże jak to odpala, jak to pracuje, jak... Kocham go coraz bardziej :)

PS. Nie wiedziałem że 23 diesel potrafi odpalać w dziesiąte części sekundy, tak jak to ma miejsce w moim szarym parchu. Nagrzać świece i pyk - już działa :)
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: nowak68 »

Cieszy innych taki entuzjazm właściciela auta :)
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Aroachin
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 06 wrz ndz, 2015 1:10 pm
Posiadany PUG: 205 1.8 D 1993 r 5Door
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: Aroachin »

Mam pytanie do znawców tematu. Nie posiadałem do tej pory auta z tylną belką skrętną, więc nie wiem od czego zacząć ^^. Myślę iż do miesiąca będę musiał zająć się belką, i ty pytanie. Czy wystarczy wymienić czopy i łożyska igiełkowe czy trzeba kupić belkę po regeneracji?
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: Alimantado »

Wszystko zależy w jakim stanie jest Twoja rura belki. Wykręć, rozkręć, rozłóż i się wszytko wyjaśni.
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: grzesiek309 »

Bez wyciągania i rozkręcania można ocenić stan rury. Będzie dobra, jeżeli koła nie stoją w negatywie, a belka nie wydaje przerażających dźwięków albo co gorsza się zaciera. Widać to też na łączeniu wahacz-rura. Powinno być do w linii. Jeżeli wahacz jest wyraźnie przesunięty w górę, rura może się nadawać na złom.
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Aroachin
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 06 wrz ndz, 2015 1:10 pm
Posiadany PUG: 205 1.8 D 1993 r 5Door
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: Aroachin »

Dzisiaj udało się wymienić tylne amorki mojego sztrucla. Belka nie ma luzów, rura wygląda na całkiem dobrą. Żadnych dźwięków przy ruszaniu góra dół nie ma, wszystko chodzi ładnie. Z tyłu jest lekki negatyw, ale to musiał by ktoś obeznany ocenić :) Jutro biorę się za czyszczenie stalek a w poniedziałek będą odmalowane.
_________
29-03-2016

Felgi odnowione :) Ale podnosząc maskę zauważyłem iż cały silnik jest obrzygany olejem. Po wnikliwym dochodzeniu zauważyłem że gumowy wąż idący do odmy zaniemógł. W garaży znalazłem zbrojony wąż o idealnym przekroju i udało się to naprawić :)
Aroachin
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 06 wrz ndz, 2015 1:10 pm
Posiadany PUG: 205 1.8 D 1993 r 5Door
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: Aroachin »

Dzisiaj kurier przywiózł paczuszkę która wyląduje w aucie w najbliższy weekend.
Ostatnio udało się przejechac trasę Kraków - Przemyśl i z powrotem, i trasę z Krakowa do gorącego potoku. Na szczęście wszystko działa i nie zawiódł mnie na trasie. Jutro czeka mnie kolejny zjazd do Przemyśla. Dzisiaj też odbieram nowy bagnet. I może uda się podjechać na myjnie i umyć dziadunia. Obrazek

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka
Aroachin
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 06 wrz ndz, 2015 1:10 pm
Posiadany PUG: 205 1.8 D 1993 r 5Door
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: Aroachin »

W czwartek udało się zaliczyć tripa do Słowacji i odwiedzić Popradskie Pleso i liptovski Mikulas, a w drodze powrotnej wymoczylismy tyłki w Szaflarach [WHITE SMILING FACE]pug pokonuje dzielnie kolejne kilometry, ale zaczęło coś go boleć przy hamowaniu. Stawiałem na lewą tarczę, ale po wymianie nic nie pomogło. Chyba trzeba będzie wymienić lewy zacisk. Przy hamowaniu zaczyna trzepać kierownicą, czuć pulsowanie podała hamulca i słychać takie stukanie, szuranie. Może miał ktoś podobnie?

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka
Obrazek
ODPOWIEDZ