Srebrny Potwór

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
FrogsterPL
Junior
Posty: 166
Rejestracja: 23 sty sob, 2016 11:56 am
Posiadany PUG: 205 1.1 XL
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Srebrny Potwór

Post autor: FrogsterPL »

Z tego co mi wiadomo, to markowa część. Nie wiem, czy robią coś na pierwszy montaż, ale kilka razy zdarzało mi się korzystać z ich części i nie miałem nigdy problemów. :) Trochę taniej jest co prawda Delphi, ale jakoś akurat w kwestii elementów zawieszenia wolałbym coś innego. Ewentualnie oprócz Ruville myślę też nad Febi Bilstein, SWAG i Monroe.

Co do samej firmy Ruville, na stronie iParts jest taki opis:
Firma Ruville zajmuje się produkcją elementów układu rozrządu oraz zawieszenia samochodowego. Przeszło 90 lat doświadczenia w branży umożliwiły Ruville dojść na tak wysoką pozycję w projektowaniu oraz sprzedaży części samochodowych. Wiele części Ruville wykorzystywanych jest w seryjnej produkcji samochodów. Mowa tu między innymi o zestawach rozrządu czy łożyskach kół. Części te charakteryzują się najwyższą jakością i zgodne są z rygorystycznymi wymogami największych koncernów samochodowych.

Firma Ruville została założona w Hamburgu w 1922 roku przez Egona von Ruville. Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją zestawów naprawczych do łożysk kół. Oferta ta wynikała z obserwacji ówczesnego prezesa, który zauważał, że największą przeszkodą w rozwoju motoryzacji jest fatalny stan dróg oraz wątpliwy kształt samochodów przypominających według założyciela firmy Ruville bardziej powozy niż samochody. Od początku działalności firma Ruville czynnie uczestniczyła w rozwoju motoryzacji oferując coraz to nowsze części samochodowe. Do dnia dzisiejszego Ruville jest wiodącym liderem w produkcji i sprzedaży części zamiennych podzielonych na dwa działy – części silnika oraz elementów podwozia samochodowego.

Oferta firmy Ruville podzielona jest na dwa główne działy – części silnika oraz części podwozia samochodowego. Pośród części silnika znajdują się głównie elementy rozrządu jak łańcuchy, paski napinaczy i wałki rozrządu, ale ponadto np. pompy wody. Na ofertę części podwozia składają się między innymi wahacze samochodowe, łożyska koła, piasty koła, stabilizatory, łączniki stabilizatorów oraz wały napędowe czy sprężyny śrubowe. Oferta ta uzupełniona jest o bogaty wybór zestawów naprawczych.
Pomijam już niepoprawne sformułowanie "Ruville jest wiodącym liderem" i samo to, że teraz to kurna każdy jest liderem w branży :D Ale tak jak mówię, nie miałem jeszcze problemów z ich częściami. :)

Dzięki za pomoc!

EDIT:
Poczytałem jeszcze trochę i Ruville podobno często robi tak, że po prostu przepakowuje elementy innych producentów i sprzedaje jako swoje. Tyle tylko, że to są tak czy owak części dobre jakościowo, zaglądałem na kilka stron i for i nie widziałem nigdzie, żeby to odradzali (co zdarzało się np. przy Febi). Jeden gość kupował jakieś elementy układu rozrządu i rolka Ruville'a którą kupił była całkowicie identyczna z rolką INA (łącznie z łożyskiem), którą też kupił. :)

SWAG to podobno często to samo co Febi. Strasznie to zakręcone... :roll:

Najbardziej to by mi się Lemforder marzył, ale nie będę dopłacać 50% :D Wezmę tego Ruville'a, zarówno wahacz jak i końcówkę drążka kierowniczego. :)
Awatar użytkownika
FrogsterPL
Junior
Posty: 166
Rejestracja: 23 sty sob, 2016 11:56 am
Posiadany PUG: 205 1.1 XL
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Srebrny Potwór

Post autor: FrogsterPL »

Kolejny spam :D Na zdjęciach druga wizyta na SKP (tym razem zaliczona), na drugiej focie nowa końcówka drążka kierowniczego (Ruville). Po drugiej stronie auta jest nowy wahacz (też Ruville), ale na focie guzik widać, więc nie wrzucam. Na koniec nowe opony, Uniroyal RainExpert 3. Fajnym detalem jest, że na bieżniku mają małe rekiny :D Chyba muszę zmienić nazwę auta na "Srebrny Rekin", albo "Srebrny Žralok" ;) Dwie opony są z 2016 roku (16 tydzień), dwie z 2017 (chyba 5 tydzień, nie pamiętam dokładnie) - był spory kłopot żeby dorwać komplet w tym rozmiarze, stąd różnice w datach produkcji - pochodzą z dwóch hurtowni.
Załączniki
DSC08537.jpg
DSC08539.jpg
DSC08548.jpg
DSC08546.jpg
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: Srebrny Potwór

Post autor: szasz »

Fajny gadżet ten rekin ;-)

205 XS
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
FrogsterPL
Junior
Posty: 166
Rejestracja: 23 sty sob, 2016 11:56 am
Posiadany PUG: 205 1.1 XL
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Srebrny Potwór

Post autor: FrogsterPL »

Też mi się podoba :D

Fura non stop w użytku, zwłaszcza że mam ciągle mniejsze i większe problemy z Mondeo. Co prawda w 205 ciągle nie zrobiłem nic z niedziałającym wentylatorem chłodnicy, ale w warunkach w jakich auto jeździ na co dzień nie jest on i tak za bardzo potrzebny (auto niemal ciągle w ruchu, bez korków i dłuższych postojów z włączonym silnikiem) - prawdopodobnie zajmę się tym (w sensie, oddam do mechanika :mrgreen:) we wrześniu lub październiku, jak nie będzie już bieganiny związanej ze ślubem. :)

W każdym razie, 205 przekroczyło przebieg 150 tys. km, ale oczywiście musiałem się zagapić i spóźniłem się ze zdjęciem... 8)7 Zdjęcie wrzucam na hosting zewnętrzny, bo z jakiegoś powodu forum uznaje je za obiekt potencjalnie niebezpieczny (może przez format PNG zamiast JPG?).

Obrazek
Pezeg

Re: Srebrny Potwór

Post autor: Pezeg »

Tak mnie zaciekawiło twoje auto że z zapałem przeczytałem wszystko. :D
Awatar użytkownika
FrogsterPL
Junior
Posty: 166
Rejestracja: 23 sty sob, 2016 11:56 am
Posiadany PUG: 205 1.1 XL
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Srebrny Potwór

Post autor: FrogsterPL »

Mam nadzieję, że nie umarłeś z nudów? :D
Awatar użytkownika
FrogsterPL
Junior
Posty: 166
Rejestracja: 23 sty sob, 2016 11:56 am
Posiadany PUG: 205 1.1 XL
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Srebrny Potwór

Post autor: FrogsterPL »

No i cóż, historia "Potwora" w moich rękach niestety powoli się kończy, z powodów finansowych muszę auto wystawić na sprzedaż. Gdyby ktoś był zainteresowany, zapraszam do wątku z ogłoszeniem:

http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.php?f=2&t=31343

Przy okazji, chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom które pomagały mi w ogarnięciu samochodu, ze szczególnym wskazaniem na kolegę fila1223, dzięki któremu Pug wzbogacił się też o kilka elementów, m.in. gaźnik w znacznie lepszym stanie. :)
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: Srebrny Potwór

Post autor: szasz »

FrogsterPL pisze:No i cóż, historia "Potwora" w moich rękach niestety powoli się kończy (...) muszę auto wystawić na sprzedaż (...)
Coś się kończy i coś się zaczyna Obrazek

205 XS
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
FrogsterPL
Junior
Posty: 166
Rejestracja: 23 sty sob, 2016 11:56 am
Posiadany PUG: 205 1.1 XL
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Srebrny Potwór

Post autor: FrogsterPL »

Korzystając z okazji, że Peugeot jest jeszcze u mnie (już niedługo :( opłaty kończą się przed końcem kwietnia, a na pewno nie będę ich "odnawiać"), jak również z tego, że wczoraj mieliśmy 1 kwietnia, wykombinowałem "test" 205ki na swoim blogu, próbując naśladować charakterystyczny styl tzw. badań drogowych w prasie motoryzacyjnej z przełomu lat 80. i 90. XX wieku. Jeśli ktoś byłby zainteresowany lekturą, zapraszam pod adres:

https://v8supercharged.blogspot.com/201 ... t-205.html

Konstruktywne uwagi (np. dotyczące wyposażenia, jeśli zrobiłem jakiś błąd) oczywiście mile widziane. :)
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: Srebrny Potwór

Post autor: szasz »

Extra udostępniłem na swoim fejsie. Pzdr.

Tapatalk z xcovera
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
FrogsterPL
Junior
Posty: 166
Rejestracja: 23 sty sob, 2016 11:56 am
Posiadany PUG: 205 1.1 XL
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Srebrny Potwór

Post autor: FrogsterPL »

Dzięki wielkie, bardzo mi miło! :)
Awatar użytkownika
FrogsterPL
Junior
Posty: 166
Rejestracja: 23 sty sob, 2016 11:56 am
Posiadany PUG: 205 1.1 XL
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Srebrny Potwór

Post autor: FrogsterPL »

...no i finito, samochód dziś został sprzedany do Gliwic, będzie służyć nowemu nabywcy do okazjonalnych dojazdów do pracy.
ODPOWIEDZ