Srebrny Potwór

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
gargli
Nowicjusz
Posty: 86
Rejestracja: 15 kwie pt, 2016 10:46 pm
Posiadany PUG: 205 GR 1.4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: Srebrny Potwór

Post autor: gargli »

Super. Ta debata o oponach dała mi trochę do myślenia. Aktualnie u mnie mam 2 rodzaje (i rozmiary) opon: na przedzie letnie 155/70/13 na tyle zimowe 165/70/13... obie pary nie wymieniane przez kilkanaście lat.. 8)7
Jakie powinny być oryginalne rozmiarowo? Gdzie można to sprawdzić ?
elvispro
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 08 cze ndz, 2014 10:56 am
Posiadany PUG: 205 CTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Srebrny Potwór

Post autor: elvispro »

kartka na rancie drzwi kierowcy :) masz info o ciśnieniach i rozmiarach
Awatar użytkownika
FrogsterPL
Junior
Posty: 166
Rejestracja: 23 sty sob, 2016 11:56 am
Posiadany PUG: 205 1.1 XL
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Srebrny Potwór

Post autor: FrogsterPL »

U mnie na kartce jest tylko info o 145 SR13 z tego co pamiętam :P No ale cóż, uroki bieda wersji :D

Ja się chyba coraz bardziej skłaniam do tych całorocznych Hankooków, 145/80 R13 :)

A w międzyczasie mnie jeszcze naszła chęć na zamontowanie czasowych wycieraczek... ale najpierw to chyba same wycieraczki musiałbym ogarnąć, bo sprężyny są zardzewiałe i chyba przez to za słabo dociskają wszystkie trzy wycieraczki. Szczególnie tylna potrafi nieźle pohałasować przeskakując po szybie...
Awatar użytkownika
fila1223
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 8:47 pm
Posiadany PUG: 205 zenith s16 in progres
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Srebrny Potwór

Post autor: fila1223 »

FrogsterPL pisze:U mnie na kartce jest tylko info o 145 SR13 z tego co pamiętam :P No ale cóż, uroki bieda wersji :D

Ja się chyba coraz bardziej skłaniam do tych całorocznych Hankooków, 145/80 R13 :)

A w międzyczasie mnie jeszcze naszła chęć na zamontowanie czasowych wycieraczek... ale najpierw to chyba same wycieraczki musiałbym ogarnąć, bo sprężyny są zardzewiałe i chyba przez to za słabo dociskają wszystkie trzy wycieraczki. Szczególnie tylna potrafi nieźle pohałasować przeskakując po szybie...
to nie sprężyny a trzpienie do których są przykręcone ramiona wycieraczek są zardzewiałe, wiem co mówię u mnie było tak samo
Awatar użytkownika
FrogsterPL
Junior
Posty: 166
Rejestracja: 23 sty sob, 2016 11:56 am
Posiadany PUG: 205 1.1 XL
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Srebrny Potwór

Post autor: FrogsterPL »

fila... ja Ci chyba jakiś pomnik postawię za tą całą pomoc :D

Da się toto jakoś doczyścić czy trzeba wymienić?
Awatar użytkownika
gargli
Nowicjusz
Posty: 86
Rejestracja: 15 kwie pt, 2016 10:46 pm
Posiadany PUG: 205 GR 1.4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: Srebrny Potwór

Post autor: gargli »

elvispro pisze:kartka na rancie drzwi kierowcy :) masz info o ciśnieniach i rozmiarach
chodziło mi o sprawdzenie "online" czyli jakie były przeznaczone dla tego modelu 1.4 GR 1992 :) auto stoi około 100 KM od miejsca mojego przebywania wiec kartki nie widzę :)
Awatar użytkownika
FrogsterPL
Junior
Posty: 166
Rejestracja: 23 sty sob, 2016 11:56 am
Posiadany PUG: 205 1.1 XL
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Srebrny Potwór

Post autor: FrogsterPL »

Zajrzałem z ciekawości do książki "Sam naprawiam samochód - Peugeot 205" i oba rozmiary podane przez Ciebie (155/70, 165/70) są wpisane jako dopuszczalne. Generalnie niewiele z tej tabelki wynika, bo oprócz podziału benzyna/diesel, nie jest wskazane jaki rozmiar do którego silnika.
Awatar użytkownika
gargli
Nowicjusz
Posty: 86
Rejestracja: 15 kwie pt, 2016 10:46 pm
Posiadany PUG: 205 GR 1.4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: Srebrny Potwór

Post autor: gargli »

Dzięki wielkie, będę się rozglądał. Poproszę jeszcze by ktoś mi sprawdził rozmiar na drzwiach
Awatar użytkownika
FrogsterPL
Junior
Posty: 166
Rejestracja: 23 sty sob, 2016 11:56 am
Posiadany PUG: 205 1.1 XL
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Srebrny Potwór

Post autor: FrogsterPL »

Dziś Pug w końcu dostał nowe tablice... udało się dorwać magiczny numer, choć mało brakowało a przez pomyłkę by mi zaklepali "206" :D Do tego jeszcze dwa ostatnie zdjęcia sprzed przerejestrowania :)
Załączniki
DSC08201_1280.jpg
DSC08202_1280.jpg
DSC08207_1280.jpg
Awatar użytkownika
FrogsterPL
Junior
Posty: 166
Rejestracja: 23 sty sob, 2016 11:56 am
Posiadany PUG: 205 1.1 XL
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Srebrny Potwór

Post autor: FrogsterPL »

Pytanie: czy każda DwieściePiątka ma filtr paliwa? Bo chciałem już jakiś zamówić, ale jak sprawdziłem że były różne typy, to poszedłem sprawdzić do samochodu co jest (i czy w ogóle jest) u mnie. No i gapiłem się w komorę silnika chyba z kwadrans i nic nie znalazłem - jest co prawda jeden mały "brudnobiałożółty" pojemniczek, ale jest na nim napis Solex, umiejscowienie też w pobliżu gaźnika... a Solex filtrów paliwa chyba nie robił? :D

W ciemno zamówiłem też (na kiedyśtam, bo tanio 8)7) nowe klocki ATE na przód (ciekaw jestem czy dobry rozmiar, ale po użeraniu się z 16" kołami w moim Mondeo nie chciało mi się jeszcze bawić z 13" Peugeota żeby zmierzyć) i filtr oleju (chciałem ponownie Purflux, ale cena była trochę przegięta więc tym razem będzie Bosch). Do tego nowy pasek klinowy (Contitech), bo stary też nie wygląda zbyt zachęcająco.

Niedługo będę jeszcze zamawiać olej, myślę że postawię na Valvoline MaxLife 5W40 (teraz fura ma 10W40, tylko nie pamiętam jakiej marki). Do tego chyba jeszcze zamówię płukankę, też Valvoline (chciałem Millersa, ale prawie żaden sprzedawca na Allegro nie ma takiego zestawu w ofercie, a jak już ma, to olej jest o ponad 20 zł droższy). Mam nadzieję, że mi się ten zabytek nie rozszczelni (a raczej nie rozszczelni bardziej*) po takich zabiegach 8)7

* - "bardziej", bo mam drobny wyciek oleju w miejscu gdzie skrzynia łączy się z silnikiem. Tylko nie mam pojęcia czy tamtędy wycieka olej silnikowy czy olej skrzyni biegów... Jakieś typy? :)
Awatar użytkownika
fila1223
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 8:47 pm
Posiadany PUG: 205 zenith s16 in progres
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Srebrny Potwór

Post autor: fila1223 »

Filtr paliwa bedziesz miał po prawej stronie gdzieś pod pompą hamulcową. A wyciek obstawiam bardziej na skrzynie biegów, nabierz troche na palca i powąchaj olej ze skrzyni ma specyficzny słodkawy zapach
Awatar użytkownika
FrogsterPL
Junior
Posty: 166
Rejestracja: 23 sty sob, 2016 11:56 am
Posiadany PUG: 205 1.1 XL
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Srebrny Potwór

Post autor: FrogsterPL »

Szukałem tego filtra i... nadal nic. Może po prostu go nie ma w gaźnikowych TU1?

Chociaż z drugiej strony, Ty też miałeś gaźnikowe TU1... a filtr paliwa miałeś, tak? :D
Awatar użytkownika
fila1223
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 8:47 pm
Posiadany PUG: 205 zenith s16 in progres
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Srebrny Potwór

Post autor: fila1223 »

Taki mały pierdzielniczek jak od kosiarki
Obrazek
Awatar użytkownika
simon3
Maniak
Posty: 1082
Rejestracja: 03 lis ndz, 2013 3:53 pm
Posiadany PUG: 205 XS 1.4 XY8 Leżak '88
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Srebrny Potwór

Post autor: simon3 »

A ten filt nie powinien sobie dyndać gdzieś w okolicach gaźnika?
Leżak, Monoblok, Suitcase... XY...
Awatar użytkownika
FrogsterPL
Junior
Posty: 166
Rejestracja: 23 sty sob, 2016 11:56 am
Posiadany PUG: 205 1.1 XL
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Srebrny Potwór

Post autor: FrogsterPL »

No właśnie ja już zerkałem chyba wszędzie gdzie się dało, szczególną uwagę przykładając do ściany grodziowej, ale także do wewnętrznych stron nadkoli (gdzieś w necie widziałem zdjęcie że ktoś tam miał filtr) i właśnie do okolic gaźnika. Blisko gaźnika jest jakiś plastikowy pojemniczek, ale więcej rurek jest do niego podłączonych, nie tylko dwie. No i tak jak pisałem, na tym pojemniczku też jest napis Solex, więc to raczej filtr nie jest.
ODPOWIEDZ