XS by grzankova

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: XS by grzankova

Post autor: krzyska »

Najszybciej jest wymontować lewą lampę do wymiany zarówki kierunkowskazu. To tylko dwie sprężynki do podważenia wkrętakiem
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
Filipczak
Junior
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty sob, 2014 9:32 pm
Posiadany PUG: Był: GT 1992 1.4, Green 1991 1.4, CTI 1990 1.9, Junior 1987 1.1 Jest: XR 1.1 '91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

XS by grzankova

Post autor: Filipczak »

Wrzucaj pomaranczowe kierunki, prostsze to niz zmiana wiazki swiatel z tylu, poza tym zobaczysz, ze bedzie wygladac duzo lepiej :)

Nazisci oryginalnosci? :D
Jestem za wszelkimi przerobkami, byle by wygladaly spojnie i byly z epoki :)
Awatar użytkownika
Atmanov
Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: 06 sie czw, 2015 1:36 pm
Posiadany PUG: Volvo V50 / był bażant GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

Re: XS by grzankova

Post autor: Atmanov »

Filipczak pisze:Jestem za wszelkimi przerobkami, byle by wygladaly spojnie i byly z epoki :)
blebleble 8)7 A ostatnio takie kupiłeś do Greena ;/
http://allegro.pl/lampy-reflektory-peug ... 53271.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Filipczak
Junior
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty sob, 2014 9:32 pm
Posiadany PUG: Był: GT 1992 1.4, Green 1991 1.4, CTI 1990 1.9, Junior 1987 1.1 Jest: XR 1.1 '91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

Re: XS by grzankova

Post autor: Filipczak »

Atmanov pisze:A ostatnio takie kupiłeś do Greena ;/
http://allegro.pl/lampy-reflektory-peug ... 53271.html
I taki zderzak zamowilem:

http://allegro.pl/showItem2.php?item=6054285387

Ale koniec tego OT :)
grzankova
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 29 lut pn, 2016 7:54 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: XS by grzankova

Post autor: grzankova »

krzyska pisze:Najszybciej jest wymontować lewą lampę do wymiany zarówki kierunkowskazu. To tylko dwie sprężynki do podważenia wkrętakiem
wiesz co, ja do takich rzeczy potrzebuje instrukcji obrazkowej, a jeszcze lepiej, zeby mi ktos pokazał, dopiero wtedy się uczę :) nie ma niestety mi komu pomóc, brak brata, ojca, musze tylko zdawać się na łaskę/niełaskę kolegów :P
Atmanov pisze:I taki zderzak zamowilem:
Przez pewien czas mialam mysli zeby pomalować puga na taki kolor :mrgreen:
Awatar użytkownika
Atmanov
Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: 06 sie czw, 2015 1:36 pm
Posiadany PUG: Volvo V50 / był bażant GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

Re: XS by grzankova

Post autor: Atmanov »

grzankova pisze:Przez pewien czas mialam mysli zeby pomalować puga na taki kolor :mrgreen:
Śliczny by był :mrgreen: Pisz jutro jak wypadną oględziny blachy itd!
Obrazek
grzankova
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 29 lut pn, 2016 7:54 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: XS by grzankova

Post autor: grzankova »

joł joł, żyję, mój pug też, choć zdążył już umrzeć międzyczasie :mrgreen:

Niestety drodzy koledzy, oswajam się z myślą, że zakupiłam ulepa z którego nic już nie będzie. Zaczynam się poważnie zastanawiać nad rat stylem :P

Z oględzin u blacharza wynikło w skrócie, że jest pokryty w 90% szpachlą i jest mocno przerdzewiały nad tylnym lewym kołem. Jeśli chodzi o pozostałą czesc podłogi, to nie jest źle. W komorze silnika gorzej, ale nic raczej nie wypadnie :P

Minął miesiąc odkąd sie tutaj odzywalam, a pug zdążył mi już narobić tyle niespodzianek, że to głowa mała :P Przyda wam się popcorn haha :D

Na samym początku kwietnia wjechałam w bramę tocząc się na sprzęgle (nie pytajcie jak bo to długa historia, ale możecie się śmiać, pozwalam :mrgreen: ). Pękł mi zderzak, błotnik wgniótł się konkretnie, tak samo drzwi. No i odpadło lusterko :P kolega mnie poratował i w jeden wieczór odrobine go ogarnelismy, bo byl mi potrzebny sprawny na rano 8)7

przed i po:
dodam ze kolega magik wypchnal drzwi jednym ruchem nie sciagajac nawet boczka. Błotnika bał sie ruszyć, że odleci cała szpachla.
Obrazek

Nie minął tydzien od 'wypadku', a zaczeły sie pojawiać problemy z odpaleniem go. Inny kolega, wlasciciel 106tki, podkrecil mi troche jałowe obroty bo stwierdził, że mam za niskie i problem sie skonczył. Wyruszyłam na przejażdzkę i 25 km od domu strzelił mi pasek klinowy. Przyznaje się, piszczał dzien wczesniej ale nie sądziłam ze tak szybko się wykrzaczy :D Co ja baba mogłam zrobic? Zaufałam swojemu akumulatorowi... i wróciłam do domu. Prawie 30 km. Nawet go jeszcze raz odpaliłam na podwórku :mrgreen: Akumulator to chyba jedyna sprawna rzecz w tym aucie. Przy zakładaniu nowego paska z mechanikiem doszlismy do wniosku ze rozrząd przydałoby się także zmienić... tak samo chłodnicę i wentylator, bo czasami pug sie lekko przegrzewa a wentylator działa na podejrzanie niskich obrotach. Rozrząd wymieniłam. Nie wiem tylko co z chłodnicą, kupować tani zamiennik, używkę czy drogi zamiennik? Co poradzicie? :P Plus jest taki, że robotę mam za darmo, wiec zamierzam wymieniac słabe ogniwa póki mechanik nie ma mnie dość :D

Jesli chodzi o kwestie stylistyczne, narazie nie zrobilam nic, bo pieniądz przeznaczony na graty zmarnowałam na kupienie rozrządu. Ale od razu mowię, że jak zrealizuje swoją artystyczną wizję to będziecie się żegnać stopą i pewnie dostanę bana za profanację :twisted: Odpicowanego youngtimera z mojego złomka nie będzie, ale coś tam w nim podziergam, żeby był 'zmęczony na wesoło' :)
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: XS by grzankova

Post autor: mlody333 »

Jeżeli chodzi o używane chłodnice to mam niemiłe doświadczenia. Zakupiłem 2, które w chwili zakupu były szczelne, sprawdzane w beczce z wodą przez wtłaczanie powietrza kompresorem. Po zamontowaniu i zalaniu nowym płynem, chłodnice puszczały. Kupiłem zamiennik i mam spokój.
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS by grzankova

Post autor: szasz »

grzankova pisze: Na samym początku kwietnia wjechałam w bramę tocząc się na sprzęgle (nie pytajcie jak bo to długa historia, ale możecie się śmiać, pozwalam :mrgreen: ).
Przypadki chodzą po ludziach i po samochodach też. Będzie dobrze :D pzdr

EDIT: jeśli chodzi o chłodnicę, to Młody dobrze gada. Zamiennik dobrej jakości ma jedną podstawową zaletę: jest nowy 8)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
grzankova
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 29 lut pn, 2016 7:54 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: XS by grzankova

Post autor: grzankova »

A polecicie cos konkretnego koledzy? ;)
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS by grzankova

Post autor: szasz »

Moim zdaniem tradycyjnie dla peugeota valeo i nissens. Ktoś bardziej mechanikowaty może coś napisze. Zawsze można też majstra zapytać, tego, który grzebie przy wozie :wink:

Pzdr
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: XS by grzankova

Post autor: Martinoo »

ja kupiłem chłodnicę z allegro i funkcjonuje w moim 205 od blisko 3 lat takze nie tylko valeo i nissens funkcjonuja dobrze
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: XS by grzankova

Post autor: nowak68 »

Podaj jaką masz pojemność silnika i ile wentylatorów na chłodnicy (jeden czy dwa) W sobotę trochę pugomanów zjedzie do stolycy na YTW. Może ktoś ma na zapasie więcej i się podzieli :)
Jeśli mnie się uda, a będę wiedział jaką chłodnicę potrzebujesz, to może przywiozę. Spiesz się :wink:
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
grzankova
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 29 lut pn, 2016 7:54 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: XS by grzankova

Post autor: grzankova »

nowak68 pisze:Podaj jaką masz pojemność silnika i ile wentylatorów na chłodnicy (jeden czy dwa) W sobotę trochę pugomanów zjedzie do stolycy na YTW. Może ktoś ma na zapasie więcej i się podzieli :)
Jeśli mnie się uda, a będę wiedział jaką chłodnicę potrzebujesz, to może przywiozę. Spiesz się :wink:

silnik 1.4 TU3M, jeden wentylator ;)

Mam nadzieje ze was pugomanów jutro poznam :D
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS by grzankova

Post autor: szasz »

nowak68 pisze:Podaj jaką masz pojemność silnika i ile wentylatorów na chłodnicy (jeden czy dwa) W sobotę trochę pugomanów zjedzie do stolycy na YTW. Może ktoś ma na zapasie więcej i się podzieli :)
Jeśli mnie się uda, a będę wiedział jaką chłodnicę potrzebujesz, to może przywiozę. Spiesz się :wink:
Mówiono o nim King w mieście Świętej Wieży Obrazek

205 XS rulez :-)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
ODPOWIEDZ