1,4 forever

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
kylo_k2
Junior
Posty: 363
Rejestracja: 18 sie sob, 2012 5:13 pm
Posiadany PUG: 205 forever 3D 1.4 1995r. Citroen C4 VTS, Nissan Terrano WD21
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa - Konstancin

Re: 1,4 forever

Post autor: kylo_k2 »

Jeszcze tylko półka i wykładzina do wymiany i będzie tak jak chciałem.
Natomiast myślałem ze będę siedział niżej na tych fotelach i niestety mimo wyjęcia podkładek pod fotelami siedzi się nieznacznie niżej, za duży urosłem albo jestem za gruby :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
kylo_k2
Junior
Posty: 363
Rejestracja: 18 sie sob, 2012 5:13 pm
Posiadany PUG: 205 forever 3D 1.4 1995r. Citroen C4 VTS, Nissan Terrano WD21
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa - Konstancin

1,4 forever

Post autor: kylo_k2 »

Najwyższy czas.


Wysłane z iPhone za pomocą TapatalkObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
kylo_k2
Junior
Posty: 363
Rejestracja: 18 sie sob, 2012 5:13 pm
Posiadany PUG: 205 forever 3D 1.4 1995r. Citroen C4 VTS, Nissan Terrano WD21
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa - Konstancin

1,4 forever

Post autor: kylo_k2 »

ObrazekObrazek
Nie mogłem się powstrzymać przed przejażdżką, jutro już tak ładnie na drogach nie będzie. Posypią cholerną solą i zrobi się breja. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem odśnieżania dróg Obrazek

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: 1,4 forever

Post autor: szasz »

Tak, jazda 205 po śniegu daje dużo radości Obrazek
Konstancin Jeziorna?? Obrazek

Tutaj jest coś na temat budynku w tle. Dobrze zapamiętałem Obrazek sorry za OT Obrazek

http://szaryburek.blox.pl/2016/02/Willa-ze-sklepem.html


Tapatalk z xcovera Obrazek
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
kylo_k2
Junior
Posty: 363
Rejestracja: 18 sie sob, 2012 5:13 pm
Posiadany PUG: 205 forever 3D 1.4 1995r. Citroen C4 VTS, Nissan Terrano WD21
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa - Konstancin

1,4 forever

Post autor: kylo_k2 »

Dokładnie K-J. Miasto rodzinne i ja tez tu zapuściłem korzenie. Niestety w K-J jest coraz więcej opuszczonych popadających w ruinę willi.
A co do działalności Szarego Burka to jestem jego wielkim fanem bo sam tez robię tego typu zdjęcia, tylko nie prowadzę foto-bloga. Takie to już życie architekta (zboczenie zawodowe) Obrazek

Obrazek
Willa Zameczek ul.Sobieskiego, K-J

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: 1,4 forever

Post autor: nowak68 »

Bardzo ładne auto i bardzo fajny temat 8)
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
kylo_k2
Junior
Posty: 363
Rejestracja: 18 sie sob, 2012 5:13 pm
Posiadany PUG: 205 forever 3D 1.4 1995r. Citroen C4 VTS, Nissan Terrano WD21
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa - Konstancin

1,4 forever

Post autor: kylo_k2 »

Zachciało mi się wykładzinę zmieniać na czarną.

A tak serio to stwierdziłem, że jak opisuje swoje auto, to nie będę pomijał tych mało przyjemnych kwestii. Może to mieć wpływ na to jak ono będzie postrzegane, ale nie wszyscy muszą mieć auto od dziadka który jeździł tylko w sobotę na targ i w niedziele do kościoła.
Domyślam się, że opisywanie jak jest naprawdę nie doda mojemu autu wartości, ale nie oszukujmy się nie jest to GTi za sryliard monet, tylko dobrze doposażony forever i nigdy nie osiągnie wartości takiej jak GTi.

Moje auto ma swoje drobne bolączki ale jest najmojsze i z tym się nie dyskutuje.

A teraz do sedna.
Zachciało mi się wymienić wykładzinę na ciemno szarą, bo zmieniłem fotele na xs-owe i niebieska pasowała jak pieść do oka. No wiec temat wrzucony na forum szybka zawiła akcja i wykładzina jest. Z racji tego, że 205 to moje małe hobby i fanaberia, grzebie sobie przy nim w najróżniejszych dziwnych wolnych chwilach a bywa czasem, że nie mogę spać wiec idę do garażu np o 2-3 w nocy i sobie majsterkuje. Tak tez było i tym razem. Zdjąłem niebieska wykładzinę i przyglądam się miejscu zgrzewania podłogi z progiem, a tam troszeczkę rdzy. Zacząłem czyścić i okazało się że pod mastyką niestety jest gorzej. Ale nic to zrobi się i będzie dalej śmigać. Pocieszające jest to, że przy okazji przejrzałem całe auto i mam jeszcze tylko małą łatkę do wstawienia w bagażniku przy korku po lewej stronie i tyle z niespodzianek. Natomiast progi i miejsce łączenia na słupku B jest jak dzwon.

Obrazek

A i jest dziura pod kanapą ale tylko po stronie kierowcy.

Obrazek
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: 1,4 forever

Post autor: szasz »

Zasadniczo, podejmując swoje działania, musisz się liczyć z jedną ogólną zasadą starych samochodów: im więcej odkryjesz, tym więcej zobaczysz. Zdjąłeś wykładzinę, zobaczyłeś rdzę. Plus jest taki, że jest jej w miarę mało i tylko jedna dziura jak mówisz, czyli do ogarnięcia. No i teraz, jak już to zobaczyłeś, to musisz to zrobić, inaczej będziesz myślał tylko o tym, co zobaczyłeś. Szczególnie to miejsce wzdłuż progu pasażera, ciągnące się przez całą prawie podłogę.

Więc generalnie, dzieląc się swoimi doświadczeniami, powiem Ci że są dwie drogi:

1. nie dotykamy się i nie zaglądamy tam gdzie nie trzeba, dopóki wszystko działa. Jak coś przestaje działać wymieniamy/interweniujemy w zakresie usterki, nie szerzej i dalej tak samo: nie dotykamy, nie zaglądamy, chyba że:
2. chcemy coś poprawić/zaradzić/zabezpieczyć - wtedy trzeba się nastawić/przygotować na więcej, niż byśmy chcieli zrobić/poprawić/zabezpieczyć 8)

Jedynka jest łatwa w zakresie mechaniki. Dwójka dotyczy niestety blachy. Mimo ocynku, samochód w tym wieku nie może nie wymagać większych lub mniejszych prac blacharsko - lakierniczych. Od Ciebie zależy, w jakim zakresie :P

Powodzenia w dłubaninie, bo widzę zapał jest :lol:
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
fila1223
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 8:47 pm
Posiadany PUG: 205 zenith s16 in progres
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: 1,4 forever

Post autor: fila1223 »

powiem tylko ze czeka cię niespodzianka pod resztą tej gumy na podłodze :P
Awatar użytkownika
kylo_k2
Junior
Posty: 363
Rejestracja: 18 sie sob, 2012 5:13 pm
Posiadany PUG: 205 forever 3D 1.4 1995r. Citroen C4 VTS, Nissan Terrano WD21
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa - Konstancin

Re: 1,4 forever

Post autor: kylo_k2 »

W którym miejscu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
fila1223
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 8:47 pm
Posiadany PUG: 205 zenith s16 in progres
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: 1,4 forever

Post autor: fila1223 »

tam gdzie blachy się schodzą zazwyczaj coś wychodzi, czyli z przodu w nogach jak zaczyna się gródź i z tyłu przy kanapie lubi coś wyłazić w rogach. Progi też możesz sprawdzić bo też potrafi poszycie wyglądać ładnie a w środku są zardzewiałe
Awatar użytkownika
kylo_k2
Junior
Posty: 363
Rejestracja: 18 sie sob, 2012 5:13 pm
Posiadany PUG: 205 forever 3D 1.4 1995r. Citroen C4 VTS, Nissan Terrano WD21
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa - Konstancin

Re: 1,4 forever

Post autor: kylo_k2 »

Jak na razie idzie dobrze i nie jest źle, ratuje forevera. Przy okazji zauważyłem, że kapie mi z nagrzewnicy, jak się ja wyciąga?

ObrazekObrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
kylo_k2
Junior
Posty: 363
Rejestracja: 18 sie sob, 2012 5:13 pm
Posiadany PUG: 205 forever 3D 1.4 1995r. Citroen C4 VTS, Nissan Terrano WD21
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa - Konstancin

Re: 1,4 forever

Post autor: kylo_k2 »

Za dużo się nie dzieje, ale forever cały czas ze mną.
Trwają przygotowania do drobnej blacharki i konserwacji. Na wrzesień jest umówiony termin u blacharza, muszę tylko dostarczyć auto rozbrojone. Tak wiec ostatnie zdjęcia prawie kompletnego, następne będą z postępu prac. ObrazekObrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
kylo_k2
Junior
Posty: 363
Rejestracja: 18 sie sob, 2012 5:13 pm
Posiadany PUG: 205 forever 3D 1.4 1995r. Citroen C4 VTS, Nissan Terrano WD21
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa - Konstancin

1,4 forever

Post autor: kylo_k2 »

Od dwóch lat próbowałem znaleść właściciela tego GTi żeby się dogadać i odkupić. Niestety.

ObrazekObrazek

Nie idzie się dogadać z człowiekiem.

Ale od początku:
O GTi dowiedziałem się od znajomego, pojechałem popytałem ludzi na parkingu, ktoś powiedział, ze auto stoi już jakiś czas. Niestety wtedy nie udało mi się ustalić gdzie mieszka właściciel, zostawiłem kartkę i tyle. Było to ok dwa lata wstecz. Auto wtedy jeszcze jako tako wyglądało, było kompletne, poszerzenia ładnie przylegały, lakier na dachu łuszczył się.
Systematycznie co jakieś 2-3 miesiące przejeżdżając przy okazji, zbaczałem trochę z kursu i znowu zostawiałem kartkę i dzwoniłem domofonem do mieszkańców z pytaniem czyje jest to 205. Któregoś razu udało mi się ustalić gdzie dokładnie mieszka właściciel, ale nie miałem okazji go zastać akurat w domu. Od sąsiadów dowiedziałem się, że auto już bardzo długo stoi i kilka osób próbowało się dogadać z właścicielem, ale nic z tego. Podobno nie ma możliwości kupienia tego GTi.
Dziś udało mi się spotkać właściciela, ale zdecydowanie i jednoznacznie mi powiedział, że nie sprzeda. Odniosłem wrażenie, że jakbym zapytał jeszcze raz to dostałbym w pysk.
Niestety obecny właściciele (ma ok 30-35lat) sam raczej nie zrobi i raczej nie sprzeda. Z tym podejściem to GTi dobrze nie skończy, chociaż przynajmniej nikt go nie rozbije.
Myślałem, że uda mi się go kupić a tu taka niespodzianka. Cóż trzeba się pogodzić i szukać dalej. Nie wiem jak wy ale ja jakoś bardziej lubię „uratować” jakieś auto, niż kupić z ogłoszenia.
I to tyle małego off w moim temacie.

Co do forevera, to pomalutku go robię (blacharka), ale nie spieszy mi się, na wartości już nie traci :).



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
kylo_k2
Junior
Posty: 363
Rejestracja: 18 sie sob, 2012 5:13 pm
Posiadany PUG: 205 forever 3D 1.4 1995r. Citroen C4 VTS, Nissan Terrano WD21
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa - Konstancin

Re: 1,4 forever

Post autor: kylo_k2 »

Prace ruszyły.
Wnętrze wyjęte, został tylko fotel i deska. Zderzaki zdjęte, pas przedni z chłodnica zdjęte, drobne rzeczy wokół silnika pozdejmowane, półoś lewa wyjęta (na prawą już dziś nie miałem czasu).

Silnik ze skrzynią wylatują z auta, komora silnika będzie oczyszczona, tam gdzie trzeba usunąć rdzę będzie wypiaskowane . Polakierowana będzie cała komora silnika.

Muszę zobaczyć jeszcze jak zdjąć przednie błotniki, śruby wszystkie znalazłem i teraz pytanie:
1) jak odciąć ten klej montażowy?
2) czy przy montażu używacie jakiegoś kleju i jakiego?

Robię listę brakujących rzeczy (które albo się zużyły albo uszkodziły przy demontażu).

ObrazekObrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ