Czerwone CTi po rocznej renowacji wyjechało z garażu

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
Wittoldo
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 05 mar ndz, 2017 6:55 pm
Posiadany PUG: CTi 1,9 1992 czerwony
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Sandomierz , Poland

Czerwone CTi po rocznej renowacji wyjechało z garażu

Post autor: Wittoldo »

Witam. Z duma przedstawiam swoje Cti , które pieczołowicie odbudowywałem przez 10 miesięcy. Rozebrany był prawie w 100% . Nowy lakier i wiele wymienionych elementówi ogrom pracy rąk dwóch ludzi.
Będzie chwila to opiszę prace i zastosowane elementy dziś tylko foto. Jeśli macie jakieś uwagi proszę śmiało je przekazać, To rocznik 1992 z przebiegiem 191 000 km zakupiony w DE . Zarejestrowałem go na razie na próbnych tablicach bo mam ochotę zafundować mu żółte.
205-6.jpg
Załączniki
205-5.jpg
205-4.jpg
205-3.jpg
205-2.jpg
205-1.jpg
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: Czerwone CTi po rocznej renowacji wyjechało z garażu

Post autor: nowak68 »

Szkoda, że nie opisywałeś krok po kroku, bo to już nie wróci :N
Auto zrobione fajnie, daj jednak trochę zdjęć wnętrza. Dla mnie ładnie wygląda czerwona blenda, choć raczej nie jest do tego modelu.
Z minusów to czarne progi rażą, oraz wzmocnienie pasa przedniego trzeba było zostawić w oryginalnym kolorze.
Ogólnie czysto i elegancko :)
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Czerwone CTi po rocznej renowacji wyjechało z garażu

Post autor: mlody333 »

Gratulacje fajnego auta. Pas przedni można przemalować, zabezpieczenie z progów zmyć. Ale, że takie rzeczy robią w Sandomingo to kopara opada. Myślałem, że tylko się jabłka sprzedaje na bazarze i fajką handluje, chociaż ostatnio wytropiłem 106 1.6 do kjs i gościa, który belki robi (jak nie wiem wiem, że robi). Brak zdjęć środka - szkoda, bo komora silnika robi pozytywne wrażenie. Szczun za ogrom pracy szczególnie dla 2 osób.
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: Czerwone CTi po rocznej renowacji wyjechało z garażu

Post autor: nowak68 »

Hmmmmczy CTI wychodziło oryginalnie z czarnymi progami?
Nie miałem tej wersji i ręki sobie nie dam odciąć :)
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Castles in the Air
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 22 lis ndz, 2015 12:32 pm
Posiadany PUG: CTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mszana Górna/Kraków

Re: Czerwone CTi po rocznej renowacji wyjechało z garażu

Post autor: Castles in the Air »

Czym polerowany kolektor i skąd naklejki do komory?
Awatar użytkownika
Wittoldo
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 05 mar ndz, 2017 6:55 pm
Posiadany PUG: CTi 1,9 1992 czerwony
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Sandomierz , Poland

Re: Czerwone CTi po rocznej renowacji wyjechało z garażu

Post autor: Wittoldo »

no tak progi to błąd lakiernika , ale do poprawy pójdzie , pas polakierowany na moje życzenie ,biały pas w oryginale był wstrętny i może dlatego wymyśliłem że będzie czerwony ale może kiedyś to zmienię Blenda to moje marzenie było i go zrealizowałem ... musiałem , fotki wnętrza zrobię jutro , strasznie źle mi zdjęcia wyszły za ostre światło z wiosennego słoneczka dziś było , ale gwarantuję że jest zrobione tak dokładnie jak z zewnątrz. Fotele zmienione na pół skóra czarna z Cti z czarno czerwoną tkaniną orginalne po renowacji drobnej i czyszczeniu , Dach elektryczny z nowym poszyciem tego też nie widać
Naklejki ebay z UK
Kolektor szczotkowany i pokryty aluminium w sprayu z Forcha , bardzo dobra i trwała powłoka
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czerwone CTi po rocznej renowacji wyjechało z garażu

Post autor: RafGentry »

Widzę tutaj dużo dobrej roboty włożonej w ten samochód. Komora silnikowa wygląda niezwykle schludnie. Cieszy, że kolejna dopieszczona 205-tka zawitała do klubu...

...ale - jako ortodoks i absolutny purysta uważam, że w procesie renowacji klasycznego samochodu absolutnie najważniejsze jest nie nadawanie własnych szlifów, a zadbanie o zgodność jak największej liczby drobnych detali.

Ja wiem, że często staramy się spersonalizować maszynę, poprzez wprowadzenie własnych pomysłów, ale w wypadku poprawiania stylistów Pininfariny, nadgorliwość jest gorsza niż faszyzm.

Progi faktycznie wyglądają fatalnie - oby lakiernik się zreflektował. W razie czego - służę fotami oryginalnego malowania. Środkowa belka pasa przedniego niezmiennie kojarzy mi się z bitą 205-tką, którą składał ktoś, niemający pojęcia o tych autach (fabrycznie są kremowa, bądź czarna). Wydech przemilczę w nadziei, że właśnie leci do Ciebie zamówiony gdzieś z drugiego końca Europy oryginalny Bosal lub Walker :twisted:

Czerwone pasy i barwy PTS - czyli akcenty z modelu Rallye - nie do końca mi pasują w CTI, bo kabriolety nigdy w rajdach nie startowały 8)

Blenda czerwona jak najbardziej - akcesorium z katalogu dodatków. Ciekawi mnie jeszcze, jaki wybrałeś dach. Sonnenland, czy winyl.

Tak, czy inaczej - witamy na forum. Auto bardzo ciekawe i cały projekt zapowiada się bardzo rozwojowo.
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Czerwone CTi po rocznej renowacji wyjechało z garażu

Post autor: Orfister »

Jako były właściciel CTi i niepoprawny purysta, potwierdzam..prześliczne auto, widać, że włożyłeś w nie mnóstwo serca i pracy. sam kiedyś przez to przechodziłem, nie w tak dużym stopniu, ale jednak. Wiem ile to kosztuje.
Jednak to co mówią chłopaki o progach i przednim pasie to jest prawda. Rozumiem, że pas może Ci się nie podobać, ale uważam, ze w takim aucie powinno być to w oryginale.
Podoba mi się bardzo komora silnika...można z tego jeść :)
Poproszę o zdjęcia wnętrza 8)
Awatar użytkownika
pilot-84
Uzalezniony
Posty: 537
Rejestracja: 02 sty śr, 2013 11:29 am
Posiadany PUG: 5008 mk2 1.2 ||| były: 205 CTI Mi16 | 307sw 2.0HDi | 407sw 2.0 HDi | 5008 mk2 1.2puretech
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: pilot-84
Lokalizacja: Łódź

Re: Czerwone CTi po rocznej renowacji wyjechało z garażu

Post autor: pilot-84 »

Ja również uważam że progi i pas przedni nie pasują. Poza tym bardzo ładnie :)
Moje Peugeot: 5008 mk2 1.2 | 205 RG 1.4
Wcześniej: 205 CTI 1.9 Mi16 | 307sw 2.0HDi | 407sw 2.0 HDi | 5008 mk2 1.2puretech
Awatar użytkownika
Vroobell205
Junior
Posty: 389
Rejestracja: 26 mar śr, 2014 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Czerwone CTi po rocznej renowacji wyjechało z garażu

Post autor: Vroobell205 »

Super efekt!
A jak poradziłeś sobie z kurczącymi się uszczelkami szyb bocznych?
Zamawiałeś czy dorabiałeś?
MarcinR
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 28 lis wt, 2017 7:04 pm
Posiadany PUG: Junior
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czerwone CTi po rocznej renowacji wyjechało z garażu

Post autor: MarcinR »

26 czerwca migną mi gdzieś w internecie na sprzedaż. Zmienił właściciela?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ