Peugeot 205 CJ Cabrio

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Andrzej-99
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 14 sie pn, 2017 5:59 pm
Posiadany PUG: CJ
Numer Gadu-gadu: 0

Peugeot 205 CJ Cabrio

Post autor: Andrzej-99 »

Witam , jestem nowy na forum i nie wiem czy dobrym dziale tworzę temat bo mam ogólnikowo kilka pytań gdzie coś dostanę albo co zastosować itp.
Teraz Ogólnikowo o aucie : Posiadam Peugeot 205 CJ Cabrio z 1988r. Kupiony 1 msc temu za 1200zł
jest w nim sporo roboty blacharsko-lakierniczej( Rdza na progach {Podłoga zdrowa} i do małych poprawek lakierniczych) i tapicerskiej (tutaj się wujek zajmie dachem i siedzeniami przednimi), poprzedni właściciel dbał o auto tylko mechanicznie . I teraz zaczynają się moje pytania po pierwsze
1. Co zrobić z pękniętą obudową licznika widocznego na zdjęciu i czy będzie pasowała obudowa od zwykłej 205 Obrazek

2. gdzie dokupie nową manetkę lub jak ją odnowić Obrazek

3.Czy ktoś posiada wnękę na różności od strony kierowcy lub czy ją tak zostawić ??Obrazek

4. Potrzebuje informacji gdzie dostanę nowe uszczelki pod szyby do drzwi z obu stron bo są w strasznym stanie ObrazekObrazek

4. Jak wyglądają oryginalne głośniki do tego auta lub czy były osłonki na te głośniki ObrazekObrazek

5. czy ktoś wie na co była ta dziura w podszybiu i czy w ogóle była tam oryginalna Obrazek
6. i teraz najważniejsze pytanie gdzie i od kogo dokupię plastikowe nadkole do mojej 205 ??Obrazek
7. Jak wygląda korek wlewu oryginalny i czy jeszcze jest gdzieś dostępny u mnie tak wygląda

Obrazek


8. Teraz z innej paki czy dokupię gdzieś oryginalną pompkę paliwa do tego auta jak narazie jest zamontowana od malucha i cieknie ona :)Obrazek

Wiem ze jestem laikiem w tego typu sprawach , wiem że powinienem szukać po forum , ale wolę mieć pytania w jednym temacie i odpowiedzi Pozdrawiam Andrzej
Indjana
Uzalezniony
Posty: 506
Rejestracja: 14 kwie pn, 2014 1:53 pm
Posiadany PUG: CJ
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Peugeot 205 CJ Cabrio

Post autor: Indjana »

Jak się ładnie przedstawisz, gdzie trzeba, to Ci pomożemy.

http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... 43#p366843
Andrzej-99
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 14 sie pn, 2017 5:59 pm
Posiadany PUG: CJ
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Peugeot 205 CJ Cabrio

Post autor: Andrzej-99 »

Indjana pisze:Jak się ładnie przedstawisz, gdzie trzeba, to Ci pomożemy.

http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... 43#p366843
Proszę bardzo nawet o tym nie wiedziałem a przeglądałem pokrótce forum i nie zauważyłem Pozdrawiam :lol:
Indjana
Uzalezniony
Posty: 506
Rejestracja: 14 kwie pn, 2014 1:53 pm
Posiadany PUG: CJ
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Peugeot 205 CJ Cabrio

Post autor: Indjana »

Widzę tylko 2 zdjęcia pierwsze. Najlepiej załaduj je ponownie przez forum (dodaj załącznik w odpowiedz).

1. Nic nie zrobisz. Kup nowy daszek. Będzie pasował od każdej wersji bieda.
2. Da się kupić nową.
3. Nie widzę zdjęcia.
4. Uszczelki to problem każdej 205 cabrio - niedostępne są. Podobno się tworzą nowe i będą w sprzedaży - musisz trzymać rękę na pulsie.
4 znowu. Nie widzę zdjęcia, ale były osłonki z przodu.
5. Ciężko bez zdjęcia.
6. Nie kupuj plastikowych nadkoli. To zło. W CJ nie było takowych.
7. Nie widzę zdjęcia.
8. Kupisz BOSCHa pompę paliwa, ale kosztuje miliony monet. Chińczyki za to to loteria, padnie Ci za tydzień albo za 10 lat.
Andrzej-99
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 14 sie pn, 2017 5:59 pm
Posiadany PUG: CJ
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Peugeot 205 CJ Cabrio

Post autor: Andrzej-99 »

Zdjęcia są na najlepszym hostingu czyli google :) a tu wstawiam cały album do oglądania https://goo.gl/photos/gPbzKzBggAkxskSY9 były plastikowe nadkola bo ten model był projektowany przez pininfarina żeby mu dodać trochę miana auta sportowego
Indjana
Uzalezniony
Posty: 506
Rejestracja: 14 kwie pn, 2014 1:53 pm
Posiadany PUG: CJ
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Peugeot 205 CJ Cabrio

Post autor: Indjana »

Andrzej-99 pisze:Zdjęcia są na najlepszym hostingu czyli google :) a tu wstawiam cały album do oglądania https://goo.gl/photos/gPbzKzBggAkxskSY9 były plastikowe nadkola bo ten model był projektowany przez pininfarina żeby mu dodać trochę miana auta sportowego
Nie. Pininfarina po prostu zaprojektowała kabriolet. Nie było nadkoli.

Głośnik bardziej z przodu powinien mieć osłonkę, ale nie ma, bo jest za duży. Tego dalej w ogóle nie powinno tam być.

Korek nieoryginalny. Musisz szukać po aukcjach.
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Peugeot 205 CJ Cabrio

Post autor: cejot »

Temat przeniosłem do odpowiedniego działu.
Andrzej-99 pisze:Zdjęcia są na najlepszym hostingu czyli google :) a tu wstawiam cały album do oglądania https://goo.gl/photos/gPbzKzBggAkxskSY9
Jak prosisz o pomoc to staraj się wykazać swoją inicjatywę i wstaw zdjęcia na forum. Łatwiej się tak ogląda. Nie trzeba szukać w albumie zewnętrznym.
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4591
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Peugeot 205 CJ Cabrio

Post autor: DJPreZes »

Co do tej dziury na podszybiu, to tamtędy powinien wychodzić mechanizm wycieraczki... 8)7 8)7 8)7
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Andrzej-99
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 14 sie pn, 2017 5:59 pm
Posiadany PUG: CJ
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Peugeot 205 CJ Cabrio

Post autor: Andrzej-99 »

cejot pisze:Temat przeniosłem do odpowiedniego działu.
Andrzej-99 pisze:Zdjęcia są na najlepszym hostingu czyli google :) a tu wstawiam cały album do oglądania https://goo.gl/photos/gPbzKzBggAkxskSY9
Jak prosisz o pomoc to staraj się wykazać swoją inicjatywę i wstaw zdjęcia na forum. Łatwiej się tak ogląda. Nie trzeba szukać w albumie zewnętrznym.
Postaram się dziś jeszcze wrzucić na wasz hosting te zdjęcia oraz jak wygląda z całości.
I dziękuje że przeniósł pan do odpowiedniego działu.

DJPreZes pisze:Co do tej dziury na podszybiu, to tamtędy powinien wychodzić mechanizm wycieraczki... 8)7 8)7 8)7
ale mechanizmy jest jeden na środku
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: Peugeot 205 CJ Cabrio

Post autor: nowak68 »

Andrzej-99 pisze:
ale mechanizmy jest jeden na środku [/quote]

Obstawiam że pochodzi z Fiata UNO...
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Andrzej-99
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 14 sie pn, 2017 5:59 pm
Posiadany PUG: CJ
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Peugeot 205 CJ Cabrio

Post autor: Andrzej-99 »

nowak68 pisze:
Andrzej-99 pisze:
ale mechanizmy jest jeden na środku
Obstawiam że pochodzi z Fiata UNO...[/quote]
nie wiem mam jutro jechać oglądać 205 po złomach może coś wybiore
Andrzej-99
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 14 sie pn, 2017 5:59 pm
Posiadany PUG: CJ
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Peugeot 205 CJ Cabrio

Post autor: Andrzej-99 »

Tak , więc po długiej i wyboistej drodze mój pug wrócił miesiąc temu (w między czasie remontowałem rometa co zakupiłem 2 msc temu , nie skończyłem najpierw go skończę , a w między czasie puga :P) , do moich rąk :D
Zdjęcia jak po malowaniu wygląda wrzucę , jak założę jutro dokładki tylnie Oryginalne ( dostałem w polsce za bezcen [Dokładnie 300zł za 2szt z wysyłką]):D
A tak wygląda zabawa w malarza i artystę (klejenie spoiwem a'la plastelina , brak spoiwa do spawarki odpowiedniego ) wszytko jest tymczasowo .
Jak wyciągnąć plastik od ssania , bo blacharz mi urwał tą wajchę i musiałem prowizorkę zrobić dziś , bo nawet nie było jak ją pociągnąć .
Link do zdjęć z zabawy w artystę :Dhttps://imgur.com/a/h6jpBEP
I takie pytanie :D (czy dostanę warn to nie wiem ,bo pytanie o kupno w złym dziale )
Czy ktoś ma tą wajchę od ssania do sprzedania?
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot 205 CJ Cabrio

Post autor: RafGentry »

Andrzeju, przede wszystkim trochę ogarnij pisownię! Mnie prawie głowa rozbolała, bo za dużo spacji, przecinki na dziko, ciężko się w tym połapać.

Aha - zdjęcia dodawaj przez uploader forumowy. Sam widzisz, że te z 2017 częściowo Ci już wcięło...
Awatar użytkownika
Filipczak
Junior
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty sob, 2014 9:32 pm
Posiadany PUG: Był: GT 1992 1.4, Green 1991 1.4, CTI 1990 1.9, Junior 1987 1.1 Jest: XR 1.1 '91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

Re: Peugeot 205 CJ Cabrio

Post autor: Filipczak »

Szare daszki bieda to nie jest towar deficytowy, nie rozumiem, czemu nie napisałeś posta na forum/facebooku, że kupisz. Koszt takiego elementu jest mniejszy niż farby i czasu, który poświeciłeś na malowanie.
Rączkę ssania wymienia się razem z linką, musisz polować gdzieś na szrotach/allegro.
Rocznik 1988, to data pierwszej rejestracji, czy produkcji? Ciekawi mnie, że masz leżaka pod maską, skoro od 1987 PSA pakowało już silniki z rodziny TU.
Czekam na zdjęcia :)
Andrzej-99
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 14 sie pn, 2017 5:59 pm
Posiadany PUG: CJ
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Peugeot 205 CJ Cabrio

Post autor: Andrzej-99 »

Pisownie ,poprawie :D tak zostało(a za spacje przepraszam telefon sam robi). Z tego co się ,dowiadywałem to produkcja 1988 oraz rejestracja w tym samym roku, oraz że jest to auto z pierwszych egzemplarzy. Daszek szary , bo nie mogłem dorwać , była dziura z lewej strony na 3cmx3cm.
ODPOWIEDZ