Bogata bieda 1.0 Junior

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Marax

Bogata bieda 1.0 Junior

Post autor: Marax »

Cześć :)

W końcu po zakupie samochodu, a minęło już prawie dwa lata mam czas żeby napisać coś o swoim pugu.
IMG_0454.JPG
IMG_0454.JPG (121.9 KiB) Przejrzano 2568 razy
Długo szukałem samochodu który nie zabił by portfela młodego kierowcy oraz wyglądał. Pewnego lata wchodząc do pracy koło drzwi stał niepozorny czerwony samochodzik z kartką SPRZEDAM.
Trochę zastanawiałem się nad zakupem, jednak po namowie znajomego decyzja została podjęta - kupuję.
Samochód kupiony trochę w ciemno ponieważ nie odbyłem nim ani razu jazdy próbnej 8)7 .
Był za to na podnośniku więc można powiedzieć że kupiłem kota w worku jednak worek przed kupnem dokładnie wymacany.
Samochód to Junior rocznik `94, z polskiego salonu( wszystkie dokumenty oraz dwa kluczyki).
Radio z epoki - jest,
czerwony kolor - jest,
działającą tylna szyba - jest,
wycieraczka tylnej szyby - jest.
Pełne wyposażenie.
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg (73.56 KiB) Przejrzano 2568 razy
Ciekawą historią jest również fakt że po krótkiej analizie faktury zakupu oraz szybkim telefonie okazało się że pierwszym właścicielem samochodu był dziadek jednego z moich bardzo dobrych znajomych.
Samochód jak na 24 latka przystało miał trochę wad. Sinik miał dość spory wyciek oleju, spore luzy w zawieszeniu przednim oraz dziurawy układ wydechowy. Opony również nie zachwycały. Mogę jednak potwierdzić że 20 letnie Dębice wciąż trzymały ciśnienie.
IMG_0462.JPG
IMG_0462.JPG (123.54 KiB) Przejrzano 2568 razy
IMG_0770.JPG
IMG_0770.JPG (96.75 KiB) Przejrzano 2568 razy
Z założenia jest to daily. Jeżdżę nim wszędzie, zaliczył parę wypadów nad Jezioro Solińskie( z Krakowa) oraz do Zakopanego( również z Krakowa). Wiózł już ekwipunek biwakowy na 2 tygodnie, dwa rowery zjazdowe, deski snowboardowe i wiele wiele innych rzeczy. Jestem również bardzo zadowolony bo nigdy nie zdarzyło mi się żebym gdzieś nie dojechał. Jedyny mankament jaki najbardziej mi doskwiera to pojemność silnika. Po mieście jest samochodem idealnym jednak na dłuższe trasy jest trochę za wolny. Zdążyłem się już przyzwyczaić że idealna prędkość na większe dystanse to 80km/h.
Zmiany jakie zaszły w samochodzie to ogólne ogarnięcie mechaniczne, dołożenie dokładki przód oraz tył w kolorze a także halogeny i czerwone listwy.
IMG_2521.JPG
Ostatnie zdjęcie nie jest moje ani nie przedstawia mojego samochodu jednak wrzuciłem je poglądowo ponieważ mój peugeot jest identyczny. W wolnej chwili poprawię i dodam swoje zdjęcie.
Indjana
Uzalezniony
Posty: 506
Rejestracja: 14 kwie pn, 2014 1:53 pm
Posiadany PUG: CJ
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bogata bieda 1.0 Junior

Post autor: Indjana »

Miałem takiego samego, tylko w 5 d :D Bardzo sympatyczne auto.
Mam słabość do Juniorów i tej dżinsowej tapicerki - swoją drogą, twoja w bardzo dobrym stanie.
To normlane, że była szara deska i czarny daszek?
ODPOWIEDZ