Peugeot 205 z VADUZ Miami Blue

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
Ettore_Bugatti
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze śr, 2018 7:12 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: Ettore_Bugatti@tlen.pl
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Peugeot 205 z VADUZ Miami Blue

Post autor: Ettore_Bugatti »

Peugeot 205 z VADUZ 91r. Miami Blue



Cześć wszystkim,
Już od dawna nosiłem się z zamiarem założenia konta na forum w celu upamiętnienia mojej przygody z Peugeotem 205
Mój PUGINI bo tak go nazywam został wypatrzony w jednym z większych miast na wschodzie Polski a dokładnie na lubelszczyznie. Ponieważ owa miejscowość, jest mi bliska sercu szybko się tam katapultowałem by obejrzeć dzieło francujskiej motoryzacji.
Peugeot od razu wpadł mi w oko. Niebieski zadbany kolor lakieru w połączeniu z żółtymi listwami zderzaków mógł się podobać. Do tego czarne tablice rejestracyjne. Zakupiony w zimie poprzedniego roku w lutym bodajże. Straszna pogoda wtedy była nie dało się dokładnie obejrzeć auta (zimno i lało deszczem z nieba zamiast śniegu).
Wiedziałem, że będzie mój pozostała kwestia ceny.

Specyfikacja:
Peugeot 205, rok produkcji 1991
Silnik 1.1 44 kW
Gaźnik SOLEX, benzyna na 95 oktanów
Przebieg 130 tys.
przegląd aktualny przez kilka miesięcy
OC na spokojnie do Sierpnia
Wersja- konkretna bieda edytion!!! – brak wspomagania, centralnych zamków nawet nie ma środkowej kratki nawiewu, ale jest szyberdach manualny jaram się tak ze otwieram nawet w zimie :) Fotele szczególnie tylne prawie jak nowe.
Obrazek
Na dobry początek było bardzo dużo do zrobienia przy samochodzie abym jako tako mógł sprawnie i bezpiecznie poruszać się po polskich drogach.

- hamulec ręczny – przy próbie zaciągniecia podczas zakupu handlarzyna zaczął krzyczeć
„ Panie tego lepiej nie dotykać nie zaciagać bo dzisiaj Pan już nie pojedzie”
- rozrząd podstawowa sprawa ale handlarzyna, gość od którego odkupiłem auto nie miał pojęcia czy był wymieniany - po prostu nic nie mówił, no cóż i tak zazwyczaj po zakupie samochodu dokonuje sie wymiany tej cześci więc już na początku wziąłem to w koszty 450 zł leci na start
- reflektor prawy miał urwaną regulację gibał się na wybojach góra –dół
- hamulce ledwo spowalniały auto, w zimie po śniegu naprawdę cieźko się jeździło trzeba było hamowac z dużą rezerwą o awaryjnym raczej nie było mowy dzwon gwarantowany. Na stacji diagnostycznej oczywiście już po zakupie wyszło ze przeglądu raczej nie przejdziemy ponieważ prawa strona wcale nie hamuje. Przewody hamulcowe nie zmieniane od nowosci.
- koła stalowe widać ze orginalne ale opony już do wyrzucenia dostałem tylko jeden komplet akurat zimówki :)
- system audio to jest dopiero hit – radio dostałem w spadku, klasyczny kaseciak od Kenwooda, z ciekawości dlaczego radio wyszukuje fale a nie gra odkręciłem maskownice głosników, okazało się ze nic tam nie ma, dobrze ze ktoś zostawił chociaż antenę na dachu :evil:
- układ kierowniczy/ zawieszenie – przy jezdzie na wprost samochód zjezdzał na prawą stronę, na ten moment nie było wiadomo czy to sprawa hamulca czy też luzów w układzie jezdnym
- samochód strasznie dymił na niebiesko handlarzyna tłumaczył ze to przez mróz, ze musi sie rozgrzać. Wspomniał również ze majstrował coś przy gaźniku bo samochód nie chciał odpalać. Coś tam kiedyś słyszałem o gazniku ale nie wiedziałem czym to się popija.
-oswietlenie światło przeciwmgielne i biegu wstecznego – niestety ale przy cofaniu nic się nie zapalało było ciemno po prostu
okazało się pózniej że Peugeot był też ogołocony z części zarówek - H4 były ale już pozycyjnych nie było, żarówek z tyłu pozycyjnych też brakowało jak by ktoś specjalnie powyjmował aby auto mniej prądu zużywało :evil:
- poprawnie działanie spryskiwaczy to rzecz istotna w zimie a szczególnie w trasie ale oczywiście na start nie działały (kto sprawdza takie rzeczy przy zakupie?) dostałem co prawda w gratisie od handlarza nową dzwignię firmy JEAGER ale po podłaczeniu również nie działa
- stan blacharski z zewnątrz był bardzo zadawalający niestety po zjechaniu na kanał okazało się ze pilnej interwencji wymagaja dwie wieksze dziury powstałe prawdopodobnie przez plastik trzymąjacy przewód paliwowy, reszta była do zaakceptowania i odłożenia na poźniej
- dach wypłowiały robi się juz biały – to wszystko przez ten snieg na dachu, nie kupujcie auta zimą
- z zewnatrz brakowało kilku plastików przy wlewie paliwa i po drugiej stronie, listwa tylna w zderzaku była wgięta – ktoś zawadził widocznie przy parkowaniu

Widząc tą listę nie jeden by powiedział jak ten sławny juz handlarz Panie daj mi tylko 300 złotych a za darmo wywiozę na złom.
Zapłaciłem za Puga ponad 1000 złotych. Było dużo chwil zwątpienia czy go nie sprzedać szczególnie że co chwila odkrywało się nowe niespodzianki. :cry:

Dzięki mojemu wujowi i kosztem wspólnej pracy i jego Audi, które stało już gotowe do przemalowania (wiadomo Pugini ważniejszy) , udało sie po jakimś czasie ogarnąc najważniejsze rzeczy, aby ten cud techniki przeszedł chociaż przeglad, który zbliżał sie nieuchronnie bo juz w kwietniu.
Obrazek

Dzisiaj wiem że było warto go uratować. Ponieważ auto do dzisiaj daje mi radość podczas jazdy i ciągle zaskakuje swoją bezawaryjnoscią.
Niebawem kolejne wpisy przygody z Pugiem :W
Awatar użytkownika
FrogsterPL
Junior
Posty: 166
Rejestracja: 23 sty sob, 2016 11:56 am
Posiadany PUG: 205 1.1 XL
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Peugeot 205 z VADUZ Miami Blue

Post autor: FrogsterPL »

No to miałeś podobne przeboje ze swoim 205 jak ja z moim (też "bieda", wersja XL z 1992 - i też miałem szyberdach a nie miałem środkowych kratek nawiewu, ale te ostatnie da się założyć ;)) - również kosztował ponad 1000 złotych (dokładnie 1350), i również miał listę durnych usterek czy niedomagań, choć może nie aż tak imponującą. Ale miał między innymi kompletnie zasyfiony płyn w układzie chłodzenia, ucięty (!) filtr powietrza, kompletnie zdezelowany gaźnik (fura w zimie wciągała 13,5 litra na "setkę"...), zużyte przednie tarcze i trochę innych kwiatków. Przez cały okres kiedy auto miałem, usterki utrudniające eksploatację były chyba tylko dwie: "trzymający" jeden z hamulców tylnych (bardzo emocjonujące, jak chcesz zjechać z autostrady 8)7) i awaria rozrusznika (samochód oczywiście odpalił "na pych"). Życzę więc jak najmniej problemów z autem i dalszej radości z użytkowania. :)
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot 205 z VADUZ Miami Blue

Post autor: RafGentry »

Fajny debiut na forum, treściwy opis.
Walcz dzielnie i wrzuć jednak jakieś aktualne fotki. Teraz najpiękniejsza pogoda do sesji plenerowych :Y
Awatar użytkownika
Ettore_Bugatti
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze śr, 2018 7:12 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: Ettore_Bugatti@tlen.pl
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Peugeot 205 z VADUZ Miami Blue

Post autor: Ettore_Bugatti »

Zostawiłem samochód na kilka tygodni w ciepłym garażu wuja i wróciłem do większego miasta zarabiać na naprawy mojej zabawki.
W połowie marca 2017 roku kosztem wypadu w góry wróciłem do Peugeota, perspektywa spędzenia urlopu w zimnym kanale nie była zachęcająca ale samo się nie zrobi.
W miedzy czasie zakupiłem trochę części miedzy innymi komplet ramion wycieraczek, żarówki pozycyjne, nową pompkę spryskiwaczy, niezbędne filtry i dużą bańkę oleju oczywiście zgodnie z nalepką na szybie :P od ELF –a. :mrgreen: Obrazek
Ku mojemu zaskoczeniu Pugini stał własnie w głównym garażu napraw i przez okres kilku tygodni wymieniono obie linki hamulca ręcznego, zaspawano dziury w podłodze i położono w to miejsce masę bitumiczną. :lol:
Pozostało z pilnych spraw wyeliminowanie luzu na lewym wahaczu oraz ogarnięcie przednich hamulców.
Przy przeglądzie hebli wymieniłem również przednie przewody hamulcowe na miedziane.
Odkręcając zacisk okazało się ze lewy odpowietrznik jest urwany – nie da się prawidłowo odpowietrzyć hamulców. Tarcze i klocki bez zastrzeżeń.
Obrazek
W Zamościu wujek zostawił Puga na jedną noc pod chmurką wtedy miał miejsce zapewne jakiś dziecinny włam lub ktoś z młodzieży chciał sobie radia posłuchać. Zadzwonił telefon, że nie było już dyszy spryskiwacza tylnej szyby a wkładka zamka po stronie kierowcy była rozwalona jak by ktoś śrubokręt wpychał na siłę. Brak poszanowania dla klasyki i orginału.

Większym problemem był luz na wahaczu, pochopnie postanowiliśmy kupić nowy wahacz marki LEMFORDER aż za całe 149 zł . Taka kwota na samym początku za nic nie znaczący dla mnie kawał stali była dla mnie lekką przesadą. Do tej pory moje wydatki komunikacyjne opiewały wokół studenckiej karty MZK na wszystkie linie :P

Wahacz niestety tylko tymczasowo rozwiązał problem gdyż zwrotnica a bardziej otwór na sworzeń tego żeliwa był w kształcie jaja. :cry: Wujek to pomysłowy gość i wymyślił jak zlikwidować luz aby nie wymieniać od razu zwrotnicy. Którą sami wiecie jak ciężko znaleźć. Tak wszystko podociskaliśmy ze na przeglądzie luzu już nie było hamulce również pracowały bez zastrzeżeń.
Obrazek

W między czasie wpadł pomysł aby skontaktować się z prawdziwym byłym właścicielem auta porozmawiać o dokonanych wymianach, eksploatacji i przebiegu auta. :Y
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: Peugeot 205 z VADUZ Miami Blue

Post autor: szasz »

Czarne blachy, coraz rzadziej spotykane
Powodzenia!!

Tapatalk z xcovera
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
Filipczak
Junior
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty sob, 2014 9:32 pm
Posiadany PUG: Był: GT 1992 1.4, Green 1991 1.4, CTI 1990 1.9, Junior 1987 1.1 Jest: XR 1.1 '91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

Re: Peugeot 205 z VADUZ Miami Blue

Post autor: Filipczak »

Zwrotnice bardzo latwo znalezc, pasuja od 306 (pewnie tez od Xsary i ZX), tylko trzeba uwazac, bo byly dwa rodzaje otworow na sworzen wahacza w 306
ODPOWIEDZ