Peugeot Partner Dangel Indiana 1.6 HDI

Drugie auto w rodzinie ? Zaprezenuj je tutaj. Projekty i prezentacje nie związane z 205.
adami
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 24 lis pt, 2023 6:33 pm
Posiadany PUG: dangel
Numer Gadu-gadu: 3621466

Peugeot Partner Dangel Indiana 1.6 HDI

Post autor: adami »

Siema, zebrałem się w końcu żeby pokazać tego dziwaka.
Z dangelami mam już spore doświadczenie bo, przed Indianą miałem podobnego zgniłka z Norwegii, którego rozbiłem na murowanym słupie zeszłej zimy. Nie moglem żyć bez tego samochodu i w ręce wpadł mi bardzo bogaty egzemplarz pochodzący z Francji dzięki czemu blacha jest w super stanie. Auto póki co jest w pełni seryjne ale to tylko dlatego, że chwilowo przestałem prowadzić warsztat i nie mam gdzie przy nim dłubać. Oprócz tego, że jest to wersja Indiana z kozackimi kratkami na lampach, automatycznymi wycieraczkami, i nawet fabrycznymi czujnikami parkowania, to fabrycznie był to najwyższy wariant poliftowego dangela czyli posiadał "reduktor", blokadę dyfra oraz szperę z tyłu. Przez awarię skrzyni z reduktorem długo stał i w końcu u mnie dostał standardową skrzynię z poprzedniego rozbitka, belkę tylną oraz przednie półosie. Cała operacja przywrócenia go do życia trwała chyba 4 dni.
Temat napewno bedzie się kręcił wokół modyfikacji mechanicznych na które silniczki 1.6 HDI są niesamowicie podatne, choć nie ukrywam że poznałem już tą konstrukcję na wylot i po głowie chodzi mi swap na 1.9 TDI (kiedyś już zawiesiłem 1.9 PD w budzie partnera) razem z napędem 4 motion z golfa 4.
Moje najmocniejsze 1.6 HDI chodzilo na turbinie GT2052V od volvo 2.4 i generowało okolice 200 koni i 400 NM. W przypadku Indiany modyfikacje zamkną się na rozsądniejszej turbinie czyli GT1749V pochodzcej z 2.0 HDi, sprężarka jest już przygotowana do montażu także niedługo podrzucę fotki jak to wygląda.
Kilka zdjęc z naturalnego środowiska dangela:
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 mar sob, 2024 1:05 am przez adami, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: Peugeot Partner Dangel Indiana 1.6 HDI

Post autor: szasz »

Nie stać mnie na merytoryczny komentarz, gdyż zwyczajnie brakuje mi wiedzy w tym temacie, więc powiem tylko: ja pierniczę!!! Ale czad!
Podoba mi się! :lol:
Pzdr i powodzenia!
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
adami
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 24 lis pt, 2023 6:33 pm
Posiadany PUG: dangel
Numer Gadu-gadu: 3621466

Re: Peugeot Partner Dangel Indiana 1.6 HDI

Post autor: adami »

Jak brakuje Ci wiedzy to jest idealna okazja żeby nadrobić zaległości. Pytaj.
adami
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 24 lis pt, 2023 6:33 pm
Posiadany PUG: dangel
Numer Gadu-gadu: 3621466

Re: Peugeot Partner Dangel Indiana 1.6 HDI

Post autor: adami »

Turbinka gotowa. Podstawą jest GT1749V od 2.0 HDI RHR, obrócona tak by pasowała do 1.6 HDI, gruszka zmiennej geometrii volvo 2.4 D5, mocowanie gruszki 1.9 TDI, całość przyspawana na stałe do fabrycznego kolektora od 1.6, który w paru miejscach został napawany i wyfrezowany co nie zmienia faktu, że jego konstrukcja jest beznadziejna. Będzie dmuchane 2 bary boostu więc seryjny map sensor zastąpię takim ze skalą do 3.2 bara, który miałem już sprawdzony i do dziś jeździ w innym aucie z podobnym turbo. Środkowa część wydechu zostaje seryjna, końcowy tłumik to jakiś przelot z VW, grubszy będzie tylko downpipe z rury 2.5 cala. Póki co musze zostać przy seryjnym intercoolerze więc dolot przed jak i za turbiną stworze z losowych rur i kolanek. Póki co projekt kosztował tylko około 100zł za map sensor, trochę gazu, drutu i tarcz szlifierskich :D
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 mar sob, 2024 1:07 am przez adami, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Peugeot Partner Dangel Indiana 1.6 HDI

Post autor: DJPreZes »

Wszystko super, ale niestety ja zdjęć nie widzę. A szkoda, bo każda Indiana warta obejrzenia :)
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
adami
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 24 lis pt, 2023 6:33 pm
Posiadany PUG: dangel
Numer Gadu-gadu: 3621466

Re: Peugeot Partner Dangel Indiana 1.6 HDI

Post autor: adami »

Zdjęcia działają parę dni i chyba linki wygasają, niebardzo wiem jak z tego wybrnąć.
Z nowości to auto już jeździ na GT17, póki co na fabrycznym programie przez co sterowanie doładowaniem wariuje ale nie generuje błędu i jeździ trochę lepiej niż seria. Jak upcham intercooler i porządny dolot to spróbujemy zrobić z tego jakąś sensowną moc. Turbina siadła bardzo ładnie, co najciekawsze przewody olejowe zostały seryjne z 1.6 a dolot i wydech zrobiłem z tego co leżało na regale więc "projekt" dalej nie kosztował nic :D uwielbiam taką robotę.
Póki co tak wygląda ten bałagan
Obrazek
Tutaj mała wtopa
Obrazek
A tutaj ogromna dawka miłości na jednym zdjęciu
Obrazek
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Peugeot Partner Dangel Indiana 1.6 HDI

Post autor: DJPreZes »

Zawsze możesz spróbować załączyć pliki przez forumową opcję. Ew. będę męczył Cię co dwa dni o nowe linki ;) A tak serio, w poniedziałek napiszę jak się to da najlepiej zrobić. Co do tematu - pokaż jeszcze wnętrze. Na tą chwilę mam 307 z 1.6 HDi i powoli szukam mu/jej nowego właściciela ;) Ale może masz z poprzedniego wozu rurę dolotu?
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
adami
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 24 lis pt, 2023 6:33 pm
Posiadany PUG: dangel
Numer Gadu-gadu: 3621466

Re: Peugeot Partner Dangel Indiana 1.6 HDI

Post autor: adami »

Napisz na priva o którą rurę ci chodzi. Wnętrze średnio się nadaje do pokazywania bo to auto służbowe. Co prawda jest bardzo bogate, w zasadzie to chyba brakuje mu tylko tempomatu do fulla. Ma czujniki parkowania, czujniki zmierzchu i deszczu, nawet komputerek pokładowy jest większy niż zwykle, pokazuje spalanie zasięg otwarcie drzwi itd. Z Indianowych gadżetów we wnętrzu jest chyba tylko naklejka na osłonie airbaga.
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Peugeot Partner Dangel Indiana 1.6 HDI

Post autor: moralez »

Niestety u mnie zdjec tez nie widac, moze sprobuj dobic do 10 postow i wtedy bedziesz mogl zalaczac pliki przez forum.
adami
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 24 lis pt, 2023 6:33 pm
Posiadany PUG: dangel
Numer Gadu-gadu: 3621466

Re: Peugeot Partner Dangel Indiana 1.6 HDI

Post autor: adami »

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ