Peugeot 309 GTi 5d

Drugie auto w rodzinie ? Zaprezenuj je tutaj. Projekty i prezentacje nie związane z 205.
Awatar użytkownika
Artur309GTI
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: 14 wrz pt, 2012 10:43 pm
Posiadany PUG: 309 GTI
Numer Gadu-gadu: 5021106
Lokalizacja: Jelenia Góra / Zielona Góra

Peugeot 309 GTi 5d

Post autor: Artur309GTI »

Chciałbym przedstawić mojego puga. Bazą był 1.4 Graffic z minimalnym wyposażeniem, a na przeszczep kupiłem 309 GTI w opłakanym stanie. Z tych dwóch samochodów zrobiłem praktycznie od podstaw jeden 309 GTI z dbałością o najmniejsze szczegóły we wnętrzu (plastiki w kolorze czarnym oryginalne itp.)
W 309 zrobiłem od podstaw przednie zawieszenie: nowe wahacze, końcówki drążków, łączniki stabilizatorów, tylną belkę zregenerowałem, nowe tarcze i klocki hamulcowe przód i tył i pełno takich rzeczy jak poduszki belki itp.
Silnik przeszedł remont czyli nowe panewki, planowanie głowicy, wymiana uszczelniaczy zaworowych, docieranie zaworów i gniazd zaworowych, nowy łańcuszek pompy oleju, kompletny nowy rozrząd, nowe świece, przewody, do sprawdzenia dałem tuleje cylindryczne, wał został poddany dogładzaniu i napewno jeszcze zapomniałem o czymś.

Z wyposażenia niestandardowego mam 4x elektryczne szyby(tylne podnośniki przerobiłem na elektryczne) oraz ABS który jeszcze nie jest podłączony, ale posiadam kompletny, panoramiczny szyberdach, zawieszenie KONI.

W planach pozostało tylko pomalować całą budę i zamontować spojler na klapę. Spojler leży i czeka.

Kilka fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot 309 GTi 5d

Post autor: RafGentry »

Śliczne GTI :)

Bardzo podobają mi się te 5-drzwiowe wersje.

Aha - na przyszłość dodawaj fotki przez forumowy mechanizm. Są trwalsze (zostają z nami na zawsze) i szybciej się otwierają.

Pozdro i gratulacje dobrej roboty _O_
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot 309 GTi 5d

Post autor: Manwe »

takie pytanko co do szczegóła :), zaślepka na hak w zderzaku tez ma lip :?: bo na zdjęciach nie do końca widać,

masa pracy i naprawdę fajny efekt
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
Artur309GTI
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: 14 wrz pt, 2012 10:43 pm
Posiadany PUG: 309 GTI
Numer Gadu-gadu: 5021106
Lokalizacja: Jelenia Góra / Zielona Góra

Re: Peugeot 309 GTi 5d

Post autor: Artur309GTI »

Naprawdę włożyłem w ten samochód od groma pracy, ale patrząc na projekty na tym forum to moja robota to pikuś co przy niektórych :P
Jeżeli chodzi o zaślepkę haka to jest to mója rzeźba. Zrobiłem ją dość w łatwy sposób, miałem na zniszczenie drugi zderzak GTI nie nadawał się do niczego więc wyciąłem odpowiadający kawałek i mam zaślepkę idealną :)
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: Peugeot 309 GTi 5d

Post autor: operatorbazooki »

Tego Gti na dawcę skąd kupiłeś jeśli można zapytać? Coś mi się wydaje że to taki co się z rok temu kilka razy wystawiał na allegro zmieniając często właściciela ?:) Na takich exip'ach jak Twój teraz stoi i był chyba czarny albo bardzo ciemny grafit ( lub zielony )? :) Zastanawiałem się nad nim ale brakło mi odwagi:)
Awatar użytkownika
Artur309GTI
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: 14 wrz pt, 2012 10:43 pm
Posiadany PUG: 309 GTI
Numer Gadu-gadu: 5021106
Lokalizacja: Jelenia Góra / Zielona Góra

Re: Peugeot 309 GTi 5d

Post autor: Artur309GTI »

Dokładnie o ten samochód chodzi :) Uwierz mi że potrzeba było duuuużo odwagi żeby go kupić, ba! żeby nim dojechać do domu!!!!! Rdza! wyrwany kielich przedni prawy! praktycznie brak hamulców!! tył w ogłole nie działał ręcznego brak a przód hamował blachą zamiast klocków. Dodatkowo miał problemy z elektryką i gasł po przejechaniu 3km a potem trzeba było czekać aż ostygnie co trwało jakieś minimum 15 minut potem przejechał 1km i znów gasł. Jechałem na lince holowniczej przez 300km i zajeło mi to prawie cały dzień (w domu byłem o 23). Po drodze miałem kilka kryzysów że chciałem zostawiać GTI bo już nie miałem siły. Moje 309 1.4 które ciągneło GTI na szerokich kapciach było też zmęczone na tyle że pod górki miało problem podjeżdżać, a górki to były prawdziwe góry serpentyny bo samochód kupiłem praktycznie na granicy z Czechami w górach. GTI nawet nie dało się zamknąć bo zamki nie działały także zostawienie go gdzies na parkingu było ryzykiem. Dodatkowo ciągnąłem je w zimie a jazda na holu bez hamulców była niesamowicie hardcorowa! Musiałem przejechać przez cały Wałbrzych. Ha mało tego ledwo świeciły mi światła bo akumulator się rozładowywał bo jadąc na holu miałem włączoną dmuchawę bo strasznie parowały szyby i włączone światła. Jedna wielka MASAKRA!! Ale dzisiaj mogę powiedzieć WARTO BYŁO!! 8)7 :D
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: Peugeot 309 GTi 5d

Post autor: operatorbazooki »

Uwielbiam takie "przygody" :) Najważniejsze w nich to myśleć pozytywnie , sam nieraz miewałem takie powroty :lol: Ale wydaje mi się właśnie że warto go było zabrać bo jest ich już baaardo mało a ta sztuka dobrze posłużyła :) Kibicuję i czekam na finał z nowym lakierem na aucie :)
Awatar użytkownika
Młody
Junior
Posty: 199
Rejestracja: 09 paź wt, 2007 7:53 pm
Posiadany PUG: 405
Numer Gadu-gadu: 1947816
Lokalizacja: Gdynia

Re: Peugeot 309 GTi 5d

Post autor: Młody »

Ja wiem że niektórzy cenią oryginał, ale nie wiele by sie zmienilo gdyby tam siediał migowy motor...nie przeszło Ci to przez myśl? A tak to szacunek za włożony wkład...
Obrazek
Awatar użytkownika
Artur309GTI
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: 14 wrz pt, 2012 10:43 pm
Posiadany PUG: 309 GTI
Numer Gadu-gadu: 5021106
Lokalizacja: Jelenia Góra / Zielona Góra

Re: Peugeot 309 GTi 5d

Post autor: Artur309GTI »

Oczywiście że migowy motor by był jak najbardziej mile widziany :) Ale po 1. wpakowałem kupę kasy w remont silnika 8V po 2. żeby włożyć silnik migowy musiałbym kupić 405 z takim silnikiem albo kompletny silnik z wiązką elektryczną a jego stan byłby niewiadomy. Może kiedyś :) Na razie to nawet nie wiem jak idzie 1.9 8V bo jeszcze jest na dotarciu, jeszcze 500km i będzie ogień :twisted: . Może kiedyś jak się trafi silnik albo 405 to coś pomyślę a znając mnie to zaraz znów coś wymyślę bo u mnie samochód nie może po prostu jeździć, muszę zawsze coś przy nim robić, ciągle sobie wymyślam coś nowego :)

Dzięki wielkie Wam wszystkim za słowa uznania:)
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Peugeot 309 GTi 5d

Post autor: robson »

Jaka cena bo nie mogę znaleść :(
Awatar użytkownika
Młody
Junior
Posty: 199
Rejestracja: 09 paź wt, 2007 7:53 pm
Posiadany PUG: 405
Numer Gadu-gadu: 1947816
Lokalizacja: Gdynia

Re: Peugeot 309 GTi 5d

Post autor: Młody »

Ja Ci dam wyjmować silnik z 405ki!! Wyjmuj np z bx :D Cały swap mozna wyrwac za 1000zł, ale drugie tyle wyjdzie doprowadzenie go uzwyalności...
Obrazek
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Peugeot 309 GTi 5d

Post autor: grzesiek309 »

Cieszy mnie, że niedoceniany większy brat 205 jest jednak doceniany :mrgreen: Nie żebym się chwalił, ale mam mały wkład w ten samochód 8)
Młody, 16v w 309 to taka przysłowiowa wisienka na torcie :Y
Sam ostatnio chciałem wsadzić miga zamiast 8v, które uległo lekkiej destrukcji. Niestety wygrała wersja ekonomiczniejsza- remont głowicy w 8v :cry: Zresztą poco pakować kupę kasy w motor, jak za rok może wleci inny 8)7
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
Artur309GTI
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: 14 wrz pt, 2012 10:43 pm
Posiadany PUG: 309 GTI
Numer Gadu-gadu: 5021106
Lokalizacja: Jelenia Góra / Zielona Góra

Re: Peugeot 309 GTi 5d

Post autor: Artur309GTI »

To prawda gdyby nie grzesiek309 to bym miał ogroooooomny problem bo dostać tapicerkę drzwi do wersji 5d to graniczy z cudem! Dodatkowo listwy i plastiki oryginalne, dodatkowo listwy szyberdachu i jeszcze inne graty mniej istotne :) Wielkie dzięki Ci za to :)

Teraz trzeba się zająć wyglądem zewnętrznym :) Idzie zima więc na spokojnie można będzie polerować ranty (a jest co polerować :twisted: )
No i zaczął walić stabilizator na gumach, a gum nie można nigdzie dostać. Macie jakieś patenty?:D
Awatar użytkownika
Artur309GTI
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: 14 wrz pt, 2012 10:43 pm
Posiadany PUG: 309 GTI
Numer Gadu-gadu: 5021106
Lokalizacja: Jelenia Góra / Zielona Góra

Re: Peugeot 309 GTi 5d

Post autor: Artur309GTI »

robson pisze:Jaka cena bo nie mogę znaleść :(

A dokładnie cenę czego chciałbyś wiedzieć? :D
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Peugeot 309 GTi 5d

Post autor: grzesiek309 »

Na stabilizator nie ma złotego środka :cry:
Jeśli masz stab 21mm możesz założyć białe gumy i obejmy ze zwykłego stablizatora. Nie wytrzyma to długo ale gumki można kupić już za niecałe 6zł :mrgreen:

Co ciekawe włoski birth, który ogólnie robi tandetę, w tym temacie bije sasica. Gumy mają grubsze spody i wytrzymują więcej. Osobiście spraktykowałem to na swoim pugu.
Zielone sasici siadły po ok. 1600km a birth wytrzymał blisko 4tys i nie stukał :shock:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
ODPOWIEDZ