Mycie na 2 wiadra

Tutaj opisujemy pielęgnację lakieru
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Mycie na 2 wiadra

Post autor: Para »

Mógłby ktoś opisać i zaprezentować produkty przy myciu na dwa wiaderka ???
:W

Z góry dzięki,
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mycie na 2 wiadra

Post autor: kubas »

Pozwolicie że porady będę wrzucał w odcinkach.

Część pierwsza to mycie karoserii metodą na dwa wiadra.

Nasz zestaw na dziś:
- 2 wiadra, jedno wypełnione wodą + szampon w tym przypadku SmartCarwash oraz drugie wiadro z czystą wodą do płukania rękawicy
- rękawica z mikrofibry

Obrazek

Dozowanie:
Producent SmartCarwash zaleca około 10-15ml szamponu na 10l wody. Jak zwykle jest to jedynie kwestia umowna. Niektórzy lubią więcej piany inni mniej, stopień zabrudzenia samochodu rówież wpływa na wymaganą ilość szamponu

Obrazek

Piana piana piana :)

Obrazek

Bardzo ważną, wyjściową kwestią jest to, aby szczególnie mocno zabrudzone auto (np. pokryte błotem) opłukać przed generalnym myciem samochodu. Możemy do tego użyć węża ogrodowego ze specjalną końcówką lub - jeśli posiadamy - myjką ciśnieniową. Aby wyeliminować powstawanie zacieków po szamponie również starajmy się płukać dany element po myciu.

Obrazek

Zamocz czystą rękawicę z mikrofibry w wiadrze zawierającym szampon, przemyj nią część samochodu i wypłucz w wiadrze niezawierającym środka czyszczącego. Następnie znowu zanurz ją w wodzie z szamponem i myj samochód. Takie mycie pozwoli na zachowanie rękawicy w czystości przez cały proces mycia. Brud z rękawicy jest spłukiwany do wiadra z wodą, pozostawiając wodę z szamponem czystą i pozbawioną zanieczyszczeń rysujących lakier.

Obrazek

Dzięki myciu samochodu na dwa wiadra udało się uniknąć "mycia" karoserii takim brudem

Obrazek

Po dokładnym spłukaniu samochodu z szamponu przystępujemy do wycierania go do sucha. Tutaj polecamy duży ręcznik z mikrofibry, Miracle Dryer z oferty Smartwax idealnie się do tego nada. Jeden taki ręcznik wystarczy aby dokładnie wytrzeć do sucha samochód wielkości BMW serii 5.

Obrazek

Po dokładnym wytarciu umytego samochodu możemy się cieszyć czystym lakierem na którym nie znajdziemy żadnych zacieków. Starajmy się nie myć samochodu w pełnym słońcu. Powoduje to szybsze zasychanie wody na lakierze i nieciekawie wyglądające plamki.

Obrazek

My forumowicze nie zapominamy oczywiście o dokładnym "wypędzlekowaniu" APC wszelkich detali (znaczków, uszczelek, kratek). Następny odcinek pokażę kilka zastosowań Detailera, a odcinek nr. 3 jak sądzę jeden z ciekawszych dla amatorów przedstawia proces glinkowania lakieru :)

W każdym odcinku będą nam towarzyszyć ręce a czasami i coś więcej, mojej asystentki (prywatnie Narzeczonej) Kasi. Bez niej ten poradnik by nie powstał :)
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Mycie na 2 wiadra

Post autor: Para »

Super, teraz kilka pytań. Czy mycie felg zostawiamy na koniec ? Zaczynamy od góry i myjemy w dół ?
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mycie na 2 wiadra

Post autor: kubas »

Tak, najlepiej zacząć myc od dachu, potem maska, klapa bagażnika, a na koniec boki. Generalnie chodzi o płukanie w tym całym galimatiasie. Ja osobiście felgi zawsze myję na sam koniec.
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Mycie na 2 wiadra

Post autor: Para »

Dodajmy może, że wytarcie ręcznikiem z mikrofibry jest konieczne jeżeli chcemy uniknąć śladów na karoserii po wyschniętej wodzie.
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mycie na 2 wiadra

Post autor: kubas »

Para pisze:Dodajmy może, że wytarcie ręcznikiem z mikrofibry jest konieczne jeżeli chcemy uniknąć śladów na karoserii po wyschniętej wodzie.
Dokładnie + raczej unikamy mycia na słońcu i zostawiania na dłużej piany na samochodzie. Ślady po wodzie jakieś i tak zazwyczaj zostają. Ale od tego mamy Quick Detailer żeby samochód potem przetrzeć.
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mycie na 2 wiadra

Post autor: kubas »

Marin na PW pytał o ceną ręcznika oraz rękawicy.

Dla forumowiczów zestaw:
Miracle Dryer 63,5x91,5cm
Obrazek
http://www.sklep.smartwax.pl/akcesoria/ ... 915cm.html
+
Rękawica do mycia z mikrofibry
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.sklep.smartwax.pl/akcesoria/ ... mycia.html

W cenie 90zł zamiast 101zł

Gdyby ktoś chciał powiększyć zestaw o szampon SmartCarwash
Obrazek
http://www.sklep.smartwax.pl/mycie/84-s ... 473ml.html
to finalnie będzie 115zł dla forumowiczów

Gdyby ktoś był zainteresowany proszę o PW.
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: Mycie na 2 wiadra

Post autor: Munne »

Myjcie swoje auta tak jak nalezy czyli zaczynamy od kol reszte pokaze wam legenda detailingu Mike Phillips:) Zwroccie uwage na czeste plukanie mikrofibry przy myciu kazdego elementu i nie naciskajcie na fibre niech jej ciezar sam robi robote za was. Warto zwrocic uwage w jaki sposob Mike suszy auto!
Myjac w ten sposob zminimalizujecie ryzyko powstania swirlsow.

http://www.youtube.com/watch?v=rqdEVtOPKAM

APC-All purpose cleaner
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Mycie na 2 wiadra

Post autor: Orfister »

A całe życie byłem święcie przekonany że auto zaczyna się myć od dachu skończywszy na kołach :|
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Mycie na 2 wiadra

Post autor: Marin205 »

Orfister pisze:A całe życie byłem święcie przekonany że auto zaczyna się myć od dachu skończywszy na kołach :|
no ja zawsze zaczynam od opłukiwania wnęk na koła i samych kół bo się nieźle wtedy wszystko rozpryskuje a potem dach, wydawało mi się to logiczne :), choć zawsze i tak na koniec koła poprawiam
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: Mycie na 2 wiadra

Post autor: Munne »

Nie wiem czym wiekszosc forumowiczow myje swoje auta ale jezeli gabka to nie radzilbym po umyciu kol uzyc tej samej gabki do mycia reszty auta. Ja osobiscie do mycia dachu w cabrio mam oddzielna gabke a auto myje rekawiczka a felgami sie za bardzo nie przejmuje dopoki nie zostana odnowione.
Ostatnio zmieniony 07 maja sob, 2011 11:37 am przez Munne, łącznie zmieniany 1 raz.
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Mycie na 2 wiadra

Post autor: Orfister »

A jeśli myję auto gąbką a koła na samym końcu, potem bardzo dobrze płuczę gąbkę to ponowne jej użycie do karoserii jest be ?
Nie zauważyłem jakiejś specjalnej tendencji gąbki do "rysowania" lakieru
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: Mycie na 2 wiadra

Post autor: Munne »

Ja rekawice piore w pralce po kazdym uzyciu. Nauczylem sie kupe lat temu ze gabka jest jednorazowego uzytku i jak upadnie na ziemie w trakcie mycia jest do wyrzucenia i tego sie scisle trzymam. Nie ryzykuje bo po co, zeby zaoszczedzic 4 zl?
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mycie na 2 wiadra

Post autor: Lord Devil »

Wrzuce swoje 0,03 zeta. Powiedzmy, ze jest to poradnik dla ludzi, ktorzy chca dobrze zadbac o auto, a nie o zwykle abc mycia.
Po pierwsze myjemy auto elementami, np dach i pluczemy, maska i pluczemy - dzieki temu nie beda sie tworzyly wysychajce zacieki po wodzie z szamponem
Po drugie jak pisze Munne - zaczynamy od felg, dlaczego? Porzadne mycie kol to nie gabka dookola i gotowe 5sek, tylko z kolami schodzi najdluzej - efekt, auto umyte, splukane mozna by wycierac a z kolami jest zabawa - efekt zasycha woda i pozostawia nalot z kamienia.

Kubas - swietny poradnik, oby tak dalej. :Y
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Paka
Junior
Posty: 188
Rejestracja: 30 wrz ndz, 2007 11:56 am
Posiadany PUG: 1.9 GTI16, 1,4 look xsi, Partner Teppe 1,6
Numer Gadu-gadu: 9032621
Lokalizacja: Kielce

Re: Mycie na 2 wiadra

Post autor: Paka »

a ja szczerze nauczyłem sie myc swoje auto na myjni bezdotykowej i za tak zwana 5 jest po sprawie szybko i tanio a zacieki sie nie robia bo po wyjechaniu z myjni sciagam wodę wycieraczką do szyb :)
Paka Rally Team
ODPOWIEDZ