Woskowa EXTRA LIGA

Tutaj opisujemy pielęgnację lakieru
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Woskowa EXTRA LIGA

Post autor: Lord Devil »

Jezeli kogos dopadla choroba detailingowa wczesniej czy pozniej w najlepszym wypadku skonczy albo na szwajcarskich cudach czyli SWIZÖL u nas znanych jako SWISSVAX, albo na niemiecko amerykanskiej konkurencji czyli ZYMOL. W przypadkach beznadziejnych jak ktos sprawdzi jedne, bedzie musial miec odniesienie do drugich. Zasadniczo uzywam "woreczkow" obu firm. Dzis nadeszla pora na wysokie "C" a w zasadzie "A". Ot takie moje niedzielne dywagacja. Jak ktos bedzie zainteresowany podziele sie spostrzezeniami i w sumie mozna to traktowac jako ciekawostke...
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Woskowa EXTRA LIGA

Post autor: Manwe »

na razie jestem na etapie przymierzania się do colnite'a ale z chęcią zobaczę relacje z wyżej wymienionymi w roli głównej :)
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
budyniek
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 12 cze wt, 2012 4:25 pm
Posiadany PUG: 1,1 Look
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Woskowa EXTRA LIGA

Post autor: budyniek »

Wywołany do tablicy, udzielam odpowiedzi... "Detalista" ze mnie żaden, ale lubię jak auto ładnie wygląda i dlatego ostatnio zakupiłem Zymol auto wash. I przyznam, że trochę zawiedziony jestem i tylko nie wiem do końca czym - czy produktem, czy stanem lakieru w aucie, czy może własnymi umiejętnościami (te ostatnie z wiadomych przyczyn raczej odrzucam:))
Otóż jak na najlepszą ligę produktów do pielęgnacji auta, rzeczony szampon bardzo słabo się pieni, a właściwie to prawie wcale. Próbowałem i zimną i ciepłą wodą, ale zachowując proporcje podane przez producenta, otrzymuję marną pianę. Jak dodam go bezpośrednio na gąbkę (rękawicę) jest poprawa, ale też bez super rewelacji. Już nawet myślałem, że może jakiś przeterminowany trafiłem, jednak nie widzę żadnej daty na opakowaniu. Co do efektu po zastosowaniu, to ... no cóż również bez ekscytacji - nie zauważyłem dwu czy trzykrotnej różnicy w efekcie, który miałby rekompensować różnicę w cenie.
Jak będę miał okazję, to wypróbuję inny z produktów tej firmy i .... zobaczymy.
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Woskowa EXTRA LIGA

Post autor: Lord Devil »

Budyniek z Twoim szamponem wsio ok, on wlasnie taki jest. Super naturalny, super ekologiczny, super bezpieczny dla wosku, dobrze domywa, ma dobry poslizg i ma ta cala otoczke agh i egh, na ktora firma pracowala dlugie lata. W takim razie polecam Ci szampon PRESTA SUDZZ CAR WASH jakies 6,5x tanszy od Zymola. Jest jak neon na wesolym miasteczku, ostry kolor, powalajacy zapach, suuuuuuper piana - chyba najtanszy w kwestii jednego mycia.
Manwe skoro chcesz cos wiedziec zrzuce fotki i cos skrobne 8)
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Woskowa EXTRA LIGA

Post autor: Manwe »

a skoro wspomniałeś o prescie studzz to warte to swojej ceny chociarz :?:
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Woskowa EXTRA LIGA

Post autor: Lord Devil »

W mojej "szafie" to podstawowy szampon i w miare bezpieczny nawet dla konkursowych woskow. Lepszy i znacznie tanszy od niezlego sonaxa:
http://www.autokosmetyki.pl/sonax-xtrem ... ,p441.html
ktoremu nic zarzucic nie mozna, ale SUDZZ jest lepszy :Y
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Woskowa EXTRA LIGA

Post autor: Manwe »

to się ciesze bardzo bo to też mój planowy zakup był
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Woskowa EXTRA LIGA

Post autor: Lord Devil »

Slowem wstepu
S3 jest myta glownie przeze mnie wg prawidel sztuki, zimowym czasem glownie bezdotyk, wiec cos tam moze sie zgromadzic na pancernym wosku megs#16 - moj ulubiony na ciezkie warunki. Na wiosne zawsze idzie "grube" mycie w celu usuniecia wszystkiego, czego na lakierze byc nie powinno, wtedy tez schodzi meguiars - zime przetrzymuje bez problemu. Na wiosne wchodza rozne wiosenne woski, gdzie przede wszystkim liczy sie wyglad, trwalosc nie ma zadnego znaczenia, bo lubie woskowac i robie to czesto.
W tym roku od wiosny byl tylko jeden wosk, kladziony srednio raz na dwa, trzy tygodnie - wlasnie konkurecja ZYMOLA czyli SWIZÖL MIRAGE. Mam senstyment do tego wlasnie wosku, bo od niego zaczela sie moja przygoda z "woreczkami". Czarny lsniacy sloiczek w czarnym satynowym woreczku to robi wrazenie, w srodku wosk z wyciagu tropikalnych owocow, olejki z awokado i 40% zawartosc wosku z brazylijskiej palmy. To bardzo dobry powod dla sprawdzenia ZYMOLA, wybor padl na gorna polke tego producenta bo ATLANTIQUE GLAZE. Poza konkurecyjnym producencie i naturalnych skladnikach podobienstwa sie koncza, to zupelnie inna liga. Przede wszystkim receptura wosku opracowana nie dla "ludu" a dla konkretnego kolekcjonera Ralpha Laurena i jego Bugatti Type 57SC Atlantique z 1937, ktore zdobylo nagrode „Best of Show” w Pebble Beach Concours d’Elegance w 1990 roku. Zawartosc wosku carnauba i to czystego bialego to az 60% do tego wyciagi z gozdzikow, kokosa i cynamonu oraz olejki ze slonecznika do tego burgundowy, jedwabny woreczek i pudelko z drzewa sandalowego. Jest to cos bardzo wyjatkowego i ekskluzywnego, niestety mialem do dyspozycji "tylko" sampler tego wosku, 1/4 wielkosci pierwowzoru w zgrabnym nieduzym sloiczku, ale zawartosc ta sama :mrgreen:
Taki wosk wymaga oprawy, wiec auto zostalo bardzo dokladnie przygotowane. Ostatnie mycie bylo tydzien temu i auto widzialo tylko jeden deszcz, no ale w koncu to ZYMOL ATLANTIQUE :D
Zaczynamy:
Na felgach jest megs#16 a na oponach SONAX Xtreme - tak, tak, nie tylko szampanskoje i kawior, wiec atakujemy wysokim cisnieniem z karchera i kola czystea woda swietnie kropli i na felgach i nawet na oponach :D mimo to lecimy z opryskiem VALETpro BILBERRY SAFE WHEEL CLEANER rozcienczony 1:4 najprawdopodobniej w kontakcie z woskiem koalugowal tworzac cos w rodzaju zelu, zostawiamy, niech dziala. Prewash z mocnej aktywnej piany od VALETpro SNOW FOAM po okolo 10 minutach mocne plukanie Karcherem. Samochod jest czysty a MIRAGE, mimo ze polozny bezposrednio na lakier, bez uzycia cleanera ma sie dobrze i kropli bardzo ladnie, slabiej tylko na masce - no coz stado turbo rumakow wytwarza sporo ciepla - woski tego nie lubia.
Mycie zasadnicze "czystej" juz S3 - oczywiscie na dwa wiadra, szampon to juz omawiany PRESTA SUDZZ CAR WASH, rekawica od CAR PRO WOOL WASH MITT. Wspomagane MEGUIARS ALL PURPOSE CLEANER i pedzelkiem. Wycieramy do sucha genialnym recznikiem CHEMICAL GUYS WOOLLY MAMMOTH DRYER TOWEL. Nastepnie spryskujemy VALETPRO CITRUS TAR & GLUE REM w celu usuniecia smoly, czastek gumy, kleju, soku z drzew. Po okolo 10 minutach karcher i znowu do sucha. Tym razem pryskamy slawnym CAR PRO IRONX aby usunac zabrudzenia pochodzenia metalicznego. Po kilku chwilach na cale auto aktywna piana z dotakiem apc, znowu czekamy, znowu karcher i znowu wycieramy do sucha. Potem dla pewnosci glinka tradycyjnie MEGUIARS ZESTAW SMOOTH SURFACE CLAY KIT, w sumie po takim "czyszczeniu" nie miala nic do roboty.
Inspekcja lakieru przy pomocy SUN GUN od 3M. Ogolnie lakier byl w bardzo dobrym stanie, malo malych rysek, no ale w koncu to ZYMOL ATLANTIQUE, wiec korekta tym razem przy pomocy dwustopniowego zestawu MEGUIARS #105 i #205. Znowu aktywna piana, pedzelek, karcher, dwa wiadra, karcher i suszenie. Inspekcja - SUN GUN oraz SUN mowia jednoznacznie - SUPER nie ma rys.
Załączniki
Polska, Bialo-Czerwoni!
Polska, Bialo-Czerwoni!
Piana jak smietana i do tego aktywna
Piana jak smietana i do tego aktywna
Duet od VALETPro
Duet od VALETPro
Na dachu kropelki bez zastrzezen
Na dachu kropelki bez zastrzezen
Na masce nieco gorzej, ale nerkuje
Na masce nieco gorzej, ale nerkuje
Ladnie kropli nadal - niestety
Ladnie kropli nadal - niestety
Sprawdzony duet
Sprawdzony duet
pomocnicy
pomocnicy
Przeciez byly czyste
Przeciez byly czyste
Rozpuszcza, plynie
Rozpuszcza, plynie
Doglebna dekontaminacja
Doglebna dekontaminacja
IronX zrobil swoje, moze odejsc
IronX zrobil swoje, moze odejsc
To juz drugi raz - przeciez kola byly takie czyste
To juz drugi raz - przeciez kola byly takie czyste
Dobrze, ze oznaczen nie zmylo;)
Dobrze, ze oznaczen nie zmylo;)
AKtywnie dziala, leniwie plynie
AKtywnie dziala, leniwie plynie
Zakamarki pedzelkujemy
Zakamarki pedzelkujemy
Osuszamy mamutem;)
Osuszamy mamutem;)
Nie jest zle, ale idealnie tez nie - korekta
Nie jest zle, ale idealnie tez nie - korekta
SUN GUN mowi, ze jest dobrze
SUN GUN mowi, ze jest dobrze
Slonce rowniez nic nie wykazalo
Slonce rowniez nic nie wykazalo
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Woskowa EXTRA LIGA

Post autor: Lord Devil »

Niestety w pierwszym poscie wszystko sie nie zmiescilo, wiec poczatek tu 8)7
Załączniki
Bywalo czysciej - myjemy!!!
Bywalo czysciej - myjemy!!!
Widac, ze wosk siedzi, kropelek nie ma,  ale slady sa
Widac, ze wosk siedzi, kropelek nie ma, ale slady sa
Troche sie zakurzyl
Troche sie zakurzyl
Strasznie brudny nie byl, ale umyc trzeba
Strasznie brudny nie byl, ale umyc trzeba
Nie dosc, ze czyste po samym plukaniu to jeszcze kropelki:)
Nie dosc, ze czyste po samym plukaniu to jeszcze kropelki:)
Tym zaatakujemy na poczatek
Tym zaatakujemy na poczatek
Jednak czyscimy dalej
Jednak czyscimy dalej
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Woskowa EXTRA LIGA

Post autor: Manwe »

chce więcej :)
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Woskowa EXTRA LIGA

Post autor: Lord Devil »

To moze juz jutro? Jakos wytrzymasz. Zdradze tylko - oj bedzie sie dzialo! :W
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Woskowa EXTRA LIGA

Post autor: Lord Devil »

Ok skonczylismy na przygotowanym lakierze. Tak sobie stal w garazu przez noc. Rano dla odswiezenia i co by zbyt nie moczyc przetarty kilka razy IPA. Na jalowa karoserie poszedl dedykowany cleaner czyli Zymöl HD-Cleanse na wykonczeniowym, miekkim padzie na malych obrotach. Bardzo lubie ten kliner, praca z nim jest prosta i na rotacji bardzo szybka do tego ten zapach mlecznej czekolady i migdalow, skubance wiedza jak to robic. Po ceremonii otwarcia sloiczka, nawachania, naogladania i napodniecania aplikacja wg sztuki i tajnikow na nowym dedykowanym padzie gabkowym ZYMOLa, bardzo cienko, po jednym elemencie (duze panele dzielimy na czesci) nakladamy, czekamy 5 minut i polerujemy - wazne aby z wosku nieco odpoarowaly olejki, ale on sam nie zasechl. czyli scieramy przed zaschnieciem. Ma to o tyle duze znaczenie, ze w woskach naturalnych inaczej zachodzi proces utwardzania - ze wzgledu na platki carnauby, po calkowitym zaschnieciu przyjmuja inny uklad i polerujac wiecej wosku zbieramy z lakieru. Sam wosk oczywiscie tuz przed aplikacja wyjety z lodowki (woski naturalne nalezy trzymac w lodowce - w temp pokojowej wytracaja sie z nich olejki - proces ten jest w sumie nieodwracalny). Wosk twardy o wspomnianym zapachu gozdzikow z nuta cynamu, dla wiekszosci wyjatkowo slaby bo przypomina gabnet dentystyczny, ja zupelnie tego tak nie odebralem. W calym towarzystwie migalow, czekolad, gumy balonowej, bananow, slodyczy i innych slodkosci, fajna, niemeczaca i oryginalna won. W kontakcie z padem i lakierem robi sie tlusty co pozwala na bardzo dobre rozprowadzenie po powierzchni. Nie zalowalem sobie i kladlem "grubo" bo az 5gram poszlo na cale auto lacznie z szybami, uszczlakami etc. Ta polka to juz wspomniana extra liga, wiec nie ma mowy o brudzeniu plastikow, gumy itp - jak mamy ochote lecimy wszystko - tak wlasnie zrobilem - poza przednia szyba - bo to slaby pomysl. "grubo" oczywiscie tyczylo sie wlasnie aplikacji na szyby, lampy, plastiki i uszczelki oraz kawalek blotnika gdzie musialo pojsc by hand;) na karoserii cieniutka warstwa, az trudno uchwycic na zdjeciu. Wiemy juz, ze "ON" bardzo dobrze a jak "OFF" w takim razie - tez rewelacja polerowanie czysta przyjemnosc. Oczywiscie korekta miala swoja role w fakcie iz lakier stal niesomowicie gladki i sliski, ale nabral po tym wosku INNEJ gladkosci i sliskosci.
Reasumujac w tej lidze graczy nie ma mowy fuckupach, tu wszystko jest naj, za taka kase musi byc. Kroplkowania i odpychania jeszcze nie mam, ale wiem, ze sa super. Przy odpowiedniej wprawie w stosowaniu woskow, przy odrobinie szczescia i wiedzy gdzie i jak szukac okazji mozna obnizyc koszt aplikacji tego cuda - mowa o samym wosku do 20zlotych. Z jednej strony taka kwote mozna przezyc, z drugiej strony za niewiele ponad to mamy penie jakiegos zolwia albo sonaxa ale cala buteleczke. Co prawda beda dwa rozne produkty z dwoch skrajnych biegunow ale oba spelnia swoje zadanie i zabezpiecza lakier. Osobiscie czuje sie spelniony, zrealizowalem swoja zachcianke, powiedzmy marzenie to zawsze lepiej brzmi. Zdobylem swoj everest, mam sowje zdanie i moge podzielic sie opinia z Wami. Z tego punktu widzenia WARTO. Czy bede tym smalcowal auto? Co prawda mam caly czas ten magiczny sloiczke i moze go sprzedam (wtedy czesc kasy odzyskam a inna osoba bedzie mogla doswiadczyc sama tej extra ligi) albo go sobie zostawie i jeszcze kiedys poczuje sie jak lord woskujac swoje auto, przeniose sie do krainy "wyzszej pierdolencji". Drugi raz go nie kupie, nie warto. Roznice miedzy niska polka tych producentow a extra liga sa niewspolmiernie male do kwot rozniacych ich zakup, poza tym moim zdaniem cala zabawa w tym, zeby szukac, poznawac i probowac ciegle nowych woskow. Na szczescie jest ich tak wiele, ze bede mial co robic;)
Załączniki
przygotowanie powierzchni pod wosk
przygotowanie powierzchni pod wosk
hd-cleanse na wykonczeniowym padzie
hd-cleanse na wykonczeniowym padzie
sampler ZYMOL ATLANTIQUE
sampler ZYMOL ATLANTIQUE
oto bahater calego zamieszania
oto bahater calego zamieszania
zgodnie ze sztuka minimalna warstwa
zgodnie ze sztuka minimalna warstwa
ciezko uchwycic tak cienko polozony wosk
ciezko uchwycic tak cienko polozony wosk
odbicia
odbicia
szajni i odbicia
szajni i odbicia
szajni i odbicia
szajni i odbicia
odbicia
odbicia
odbicia
odbicia
odbicia
odbicia
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
PrezesBednarz
Maniak
Posty: 1517
Rejestracja: 01 lip sob, 2006 11:19 pm
Posiadany PUG: 90' 205 CTI XU5 JA i inne
Lokalizacja: waw

Re: Woskowa EXTRA LIGA

Post autor: PrezesBednarz »

no szoł & szajn.

Pierwsza liga. Lord piszesz trochę na kosmetyce aut? Bo chłopaczki tam ładnie by się "pospuszczali" na te fotki ;)
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Woskowa EXTRA LIGA

Post autor: robson »

Lordzie :shock: :shock: _O_ _O_ _O_ _O_ :W
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Woskowa EXTRA LIGA

Post autor: Manwe »

no i o to się polska bila, nie wytrzymałem i dzisiaj też wypolerowałem czerwonego bolida ale to całkiem inna polka lakierów środków itd itp. piękna praca _O_
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
ODPOWIEDZ