Zwrotnice 1.9 GTI w 1.9 D

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
PSEMO
Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: 19 maja czw, 2005 5:05 pm
Posiadany PUG: 205 Forever
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kostenblut
Kontakt:

Zwrotnice 1.9 GTI w 1.9 D

Post autor: PSEMO »

Mam problem z gatunku głupich. W 1.9 D rozwaliły mi się zwrotnice, nie mogę dostać używanych. Chciałbym założyć te z 1.9 GTI, bo docelowo na takie zawieszenie chciałbym się przerzucić. Chciałbym to jednak robić etapami, bo sami wiecie dlaczego... I teraz problem: czy da się tymczasowo założyć zwrotnice od 1.9 GTI na wahacze pojedyncze z diesla. Wiem, ze będę musiał od razu zmienić półosie, ale czy zaciski również? Czy tarcze i zaciski które miałem z diesla da się założyć na zwrotnice od GTI, czy będę musiał to również wymienić?
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Odpusc sobie to, bo jest bardzo, ale to bardzo nieoplacalne -np polosie musialbys miec robione na zamowienie itd...
Awatar użytkownika
PSEMO
Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: 19 maja czw, 2005 5:05 pm
Posiadany PUG: 205 Forever
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kostenblut
Kontakt:

Post autor: PSEMO »

No Banita na Ciebie czekałem. Dlaczego mówisz, ze na zamówienie, słyszałem, ze w dizlu i 1.9 GTI mocowanie do skrzyni jest takie samo, tylko przy piastach jest trochę inaczej, bo są większe łożyska. Ta wymiana to trochę krok desperacki, bo szukam od dłuższego czasu zwrotnic do dizla i nikt nie ma.
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

na byle szrocie powinienes dostac...
1.6 gti tez ma takie
1.9 105 konny tez

nie dam glowy, ze pasuja na dlugosc -o to mi chodzi, a nie lubie eksperymentowac -'moze podejdzie' jesli to kosztuje >50zl
Awatar użytkownika
PSEMO
Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: 19 maja czw, 2005 5:05 pm
Posiadany PUG: 205 Forever
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kostenblut
Kontakt:

Post autor: PSEMO »

Wiesz, jak napisałeś itd. to się przeraziłem, bo myślałem, że będzie więcej problemów. Co do długości to zawsze przed kupnem można zmierzyć, ale to by wyszło już w trakcie. Co do szrotów to zjeździłem nawet te zajmujące się francuzami we Wrocławiu i ze zwrotnicami to wogóle bieda. Koleś mi powiedział żebym szukła rozbitka jakiegoś, to się zaczailem na pół godziny, ale jakoś nic się nie rozbiło :twisted: 8)7
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

musialbys kupic 2 lozyska
2 polosie (o ile pasuja) -jakby co mam jedna z 1.9 -ta krotsza :P )
hamulce beda pasowac
Awatar użytkownika
PSEMO
Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: 19 maja czw, 2005 5:05 pm
Posiadany PUG: 205 Forever
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kostenblut
Kontakt:

Post autor: PSEMO »

Dobrze się składa bo ja mam do wymiany obie zwrotnice i właśnie tą krótszą półoś. Mam prośbę w takim razie skoro sie przyznałes do półosi, zmierz ją prosze na dlugość, bo mam akurat wyciągniętą swoją ośkę i porównam sobie wymiary. Jeżeli możesz podac mi cenę tej ośki to byłbym wdzięczny. Zwrotnice widziałem gdzieś u nas na stronie za 50 zł sztuka. W sumie to by mnie taniej wyniosło póki co niż nowe zwrotnice.
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

jutro postaram sie sprawdzic, bo jest 5km ode mnie -sprawdze tez, czy nie ma luzow i wtedy powiem co i jak :wink:
Awatar użytkownika
PSEMO
Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: 19 maja czw, 2005 5:05 pm
Posiadany PUG: 205 Forever
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kostenblut
Kontakt:

Post autor: PSEMO »

Dobra póki co dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ