Pare problemów z silnikiem (spalanie, gaśniecie itp)

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Post autor: Orfister »

no włąśnie też myslałem ze 1 dm3 ...
Markizzz

Post autor: Markizzz »

A takie jeszcze pytanie dla pewnosci :)

czy po sciagnieciu nogi z gazu na biegu to czy silnik nie dostaje paliwa (hamowanie na biegu innymi slowy) :?:

Bo z tego co sie orjentuje to tak ale dla pewnosci :)
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

jak masz silnik krokowy, to dostaje :)
Markizzz

Post autor: Markizzz »

Banita pisze:jak masz silnik krokowy, to dostaje :)
To czyli przez silniczek krokowy ma sie straty jak sie hamuje silnikiem ?. I jestem posiadaczem tego silniczka który cos widocznie szfankuje, patrzac na gaśniecia silnika podczas hamowania silnikiem i wrzucania na luz.
Markizzz

Post autor: Markizzz »

Co do głośności to miałem na mysli ze przy obrotach 3000 jest znaczny wzrost głosniości silnika :evil: Tak jak by coś z układu wydechowego wpadało w rezonans. A dodatkowo w moim 1,4 jest katalizaotr z przodu. Bede probował jakoś go uciszyć chyba że ktoś zna przyczyne albo pomysł jak to zrobić :?:
Maugoshata

Post autor: Maugoshata »

Troche sie zapedziles... to nie jest Kacik Wrozbiarski i nikt nie powie na odleglosc, co halasuje :wink:
Markizzz

Post autor: Markizzz »

Maugoshata pisze:Troche sie zapedziles... to nie jest Kacik Wrozbiarski i nikt nie powie na odleglosc, co halasuje :wink:
tyle to wiem no ale moze zna ktoś przyczyny tego (jakie moga być źrudła), ja słyszałem ze to moze być przez przepalony juz tłumik w środku ale nie wiem czy to prawda.
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Post autor: Orfister »

Bywa że i przez tłumik, oraz przez zuzyty katalizator...
Powypalane elementy tłumika i zużyte wnętrze katalizatora potrafi wydawać niesamowity hałas...przepływające szybko spaliny wprowadzają w rezonans luźne skorodowane, przepaolone elementy tłumika czy kata...hałasuje to niemiłosiernie...
Markizzz

Post autor: Markizzz »

Obecnie moje spalanie wynosi 8,5l benzyny na 100 km przy jezdzie spokojnej (jazda 50% w zabudowany i 50% poza tak mniej wiecej) :evil:
tłumi jest w dobrym stanie pozostaje jeszcze uczelniacze wydechu ale za to sie brac nie bede. A co do oleju to nie rozwiazalem tego problemu, jak narazie brak czasu :(. A co do silniczka krokowego i gasniecie silnika to obecnie cos mu sie to juz nie zdaża. Moze sie już z tego wyleczył :))
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Post autor: Orfister »

Kolejny dowód na to że PUG żyje własnym życiem.... :wink:
ODPOWIEDZ