Dziwnie zachowujący się Pug

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
205XS
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 22 lis śr, 2006 4:05 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Dziwnie zachowujący się Pug

Post autor: 205XS »

Witam wszystkich
To mój pierwszy post za wszystkie niedociągnięcia sorki :)

A więc mój Pug zaczął świrować obroty z 900 skoczyły na 2000 i nie spadają (linka gazu jest lużna),pedał sprzęgła zrobił się jeszcze twardszy i auto kiepsko przyspiesza,dodam jeśli to ważne że tankowałem go na stacji Orlen paliwem Verva.

Pomocy :cry:
Awatar użytkownika
golas9
Junior
Posty: 487
Rejestracja: 01 lip wt, 2003 3:12 am
Posiadany PUG: W124,W202,E36,Gulf4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: golas9 »

wpadnij na zlot 10.12 na 18.00 pod Andersa.

Zbierze się większe konsylium i na pewno coś się poradzi.
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

nastepny meczacy puga 98... to moze byc przyczyna, wiec zanim zaczniesz cokolwiek grzebac wyjezdzij to do konca

pedal sprzegla to chyba raczej nie mogl sie zrobic twardszy, chyba, ze sie pod niego dywanik zawinal... :roll:
Awatar użytkownika
205XS
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 22 lis śr, 2006 4:05 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 205XS »

Ostatnio mnie coś podkusiło żeby zatankować na Orlenie verve i takie są tego skutki a przeważnie jak tankuje to na Neste A24 i niepowiem paliwo 98 mają dobre.
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

chodzi o to, ze nie leje sie 98 standardowego silnika puga...
Awatar użytkownika
205XS
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 22 lis śr, 2006 4:05 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 205XS »

nierozumiem za bardzo.Od początku zalewam puga 98 i przyzwoicie śmiga.
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

a wiec zle robisz -wiecej pali i jest slabszy. przy dodatkach dolewanych do vervy moze szalec (choc to nie musi byc przyczyna)
Awatar użytkownika
205XS
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 22 lis śr, 2006 4:05 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 205XS »

Do tej pory odpukać było ok dopóki Vervy nie zalałem.Ech te polskie paliwo 1:1 mieszane z wodą :roll:
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Kaktus pisze: Lepiej jest lac PB95 (o ile mozna do swojego silnka!!!) poniwaz spala sie ona gwaltowniej i szybciej niz PB98, dzieki czemy silnik co prawda pracuje ciut glosniej ale jest mocniejszy!! Zostalo to udokumentowane na hamowni!

Silniki bardziej wyzylowane natomiast musza jezdzic na PB98, poniewaz tam jest wiekszy stopien sprezania, i PB95 moze powodowac spalanie stukowe ktore jest destrukcyjne dla tlokow i zaworow. Tak wiec wtedy lejemy 98.

Ogolnie im wiecej oktanow tym mniej mocy mozna osiagnac z danego paliwa! Jedynym wyjatkiem sa paliwa wlasnie typu Vpower czy BP Ultimatum. Sa to paliwa ktore same w sobie maja bardzo malo oktanow, jednak dodawane sa do nich dodatki zawierajace czasteczki tlenu, i tak sia sklada ze te dodatku w efekcie ubocznym podnosza takze oktanowosc benzyny. Dzieki czemu dostajemy mieszanke ktora dosc spokojnie sie spala i powoli, ale za to dostarcza dodatkowego tlenu, dzieki czemu silniki w ktroch na wysokich obrotach brakuje tlenu - mieszanka jest zbyt bogata... moze przybyc mocy! Co zreszta takze jest udowodnione na hamowni!
ja ;) pisze: ilosc oktanow swiadczy o tym jak trudno zachodzi reakcja spalania -im wiecej wiazan weglowych tym trudniej. czyli im wiecej oktanow to paliwo trudniej zapalic -mniej gwaltownie wybucha.
Z nowymi furami to jest tak ze na 98 jest po prostu szybszy zaplon -dlatego w testach na hamowaniach samochody na 98 maja lepsze wyniki. W tych paliwach typu ulimate i v-power jest po prostu rozpuszczony tlen(?) co ulatwia spalanie -(mniej zanieczysczen, wieksza dokladnosc i gwaltownosc). To chyba tyle
PS ciezko w polsce o 'niepolskie' paliwo :)
PS2 jakos nie zauwazylem, zeby np w Niemczech bylo lepsze paliwo 8)
Awatar użytkownika
205XS
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 22 lis śr, 2006 4:05 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 205XS »

Dzięki za pomoc i informacje,czyli od nastepnego tankowania przechodze na Pb95 :)
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Damian1p »

ciekawe... zawsze sadzilem ze lepiej jedzie auto na 98, a twierdzenia ze na 98 mniej pali sa sluszne?

hmmm zawsze sadzilem ze 98 lepiej sie spala w moim silniczku bo jest efekt ze po przygazowaniu (ale naprawde delikatnie) i szybkim ujeciu gazu auto jakby lekko przygasalo i silnik w wibracje lekkie wpadal a na 98 nie bylo tego efektu
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

efekt placebo =]
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
ODPOWIEDZ