Betoniarka

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Robb

Betoniarka

Post autor: Robb »

Witam
Od kilku dni jak przekroczę predkosc 50 km/h słyszę dzwięk jakby " betoniarki" taki rytmiczny zgrzyt. Uprzedzam szukałem na FAQ i z tych przeszukiwań stawiałbym na mechanizm różnicowy albo skrzynię.
Słychać również na luzie. Półośki wymienione dwa miesiace temu.
Czy ktoś miał podobna przypadłosc w swoim aucie i czy mogę liczyć na wypowiedzenie sie w tym temacie.
Pozdrawiam Robert
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

slychac na luzie jak auto stoi czy jak sie porusza? jesli to drugie to moze lozysko oporowe sprzegla? u mnie do wymiany i sa wlasnie takie odglosy..
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Crazy Life
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 09 gru sob, 2006 11:31 pm

Post autor: Crazy Life »

Ja miałem takie same objawy i okazało sie, to było łożysko pośrednie na dłuższej półosi:) Myslałem, że to cos poważnego a tu niespodzianka:) pare złotych i po sprawie:) Radze podjechać do jakiegoś warsztatu, podnieść auto na podnosniku. Napędzić silnik tak aby na predkościomierzu było około 120km/h, wrzucić luz i wyłączyć silnik. W tym czasie niech pod autem bedzie mechanik i dokładnie posłucha skąd dochodzi buczenie w Twoim autku. Stawiam na 80% że to łożysko pośrednie. Sprawdź, nic nie zapłacisz a warto. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: moralez »

skoro wymienial polosie tzn ze wymienil to lozysko bo jest ono zalozone na "nowa" polos
Robb

Post autor: Robb »

Witam i dziękuje za odpowedź
Dzieje sie to tylko podczas jazdy, wyraźnie jest to słyszlne po przekroczeniu około 50 km a szczególnie wyraźniej gdy jedzie się na luzie( wyciszenie wnętrza :) ) tzn nie jest zakłucane pracą silnika.
Pozdrawiam Robert
PS Spróbuje odstawić go do mechanika przed świętami.
ODPOWIEDZ