naciagniecie gumy:P na przegub...

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
grzechuuu205
Maniak
Posty: 1415
Rejestracja: 03 lis czw, 2005 4:09 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Numer Gadu-gadu: 2800082
Lokalizacja: Bad Vöslau (Austria), LUBIN (dolny śląsk)

naciagniecie gumy:P na przegub...

Post autor: grzechuuu205 »

wiatm. poruszałem juz ten temat w innym posicie ale niesteyt nie doczekałem sie odpowiedzi zadnej:( wiec sporóbuje w nowym poscie...
Jak pokoleji nalezy postąpić gdzy chce wymienic osłone gumową przeguby zewnętrznego... (TU1M/Z) od strony pasażera... fajnie by było gdzyby jakies zdjęcia ktoś miał...

pozdrawiam serdecznie :)
Największa radość z jazdy GTI - gdy stal pare miesiecy w garazu :) :)
Obrazek
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: moralez »

ale byl juz temat o tym :roll: nawet patent z rozcinaniem i klejeniem byl podany :mrgreen:
dz0919

Post autor: dz0919 »

Witam...
z tego co wiem to trzeba wymontowac cala polos, zdjac z tego konca od strony skrzyni biegow fragment przegubu wewnetrznego (trzyma sie na zabezpieczeniu jedynie), nastepnie zdjac oslone przegubu wewnetrznego i takim sposobem mamy dostep do oslony zewnetrznej :) Byc moze sa inne sposoby ale nie slyszalem o nich :) w sumie nawet z wymontowaniem polosi nie zajelo mi to duzo czasu...

Odnosnie kolejnosci postepowania (jezeli sie myle to prosze mnie poprawic:)) no to najpierw nalezy odkrecic ta zaciskana nakretke na polosi, podniesc samochod, zdjac kolo, wykrecic srube zaciskajaca gniazdo zwrotnicy na sworzniu wahacza, wyjac sworzen ze zwrotnicy podwazajac go czyms, wyciagnac polos (u mnie wyszla bez problemu, wystarczylo jedynie pociagnac:)...gdy juz mamy polos na wierzchu, nalezy zdjac zabezpieczenie na jej koncu i zdemontowac wspomniany wyzej fragment przegubu, pozniej oslone wewnetrzna i zewnetrzna..montaz w kolejnosci odwrotnej...Ja najwiecej problemu mialem z wywazeniem sworznia ze zwrotnicy ale z pomoca drugiej osoby dalem rade :)

Mozna tez wybrac opcje druga czyli qpic czesci, pojechac do warsztatu, zaplacic 50zl i miec sprawe z glowy :)

Pozdrawiam!!
Awatar użytkownika
grzechuuu205
Maniak
Posty: 1415
Rejestracja: 03 lis czw, 2005 4:09 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Numer Gadu-gadu: 2800082
Lokalizacja: Bad Vöslau (Austria), LUBIN (dolny śląsk)

Post autor: grzechuuu205 »

morales - wiem , ze juz był ten temat :P

dz0919 - wiem ze mozna zapłacic i miec zrobione , ale liczy sie satysfakcja ze sie samemu zrobiło :D musze cos z tym zacząć robic chyba.... :wink:
Największa radość z jazdy GTI - gdy stal pare miesiecy w garazu :) :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Post autor: Orfister »

Rozetnij nową...nałóz na przegub,sklej..i po kłopocie, nie zapominając póxniej o smarze...
prymitywne, kontrowersyjne ale działa...i nie trzeba tyle roboty z rozbieraniem zawiasa...
polecam... :D
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

jest jeszcze jedna kwestia że gumowa osłona przegubu powinna wejść w taki rowek na półosi - natomiast czasami trafiają się odrobinę krótsze te gumowe osłony (albo rowek w półosi jest nie tam gdzie być powinien) i się nie zgrywa. Wtedy należy się tym nie przejmować - tylko dobrez zacisnąć opaskę na tej gumie (do półosi) bez przesówania na siłę miejsca zaciśnięcia (nie zgrywać na siłę z rowkiem na osi)- bo jeśli za bardzo będzie naciągnięty ten mieszek gumowy to szybciej się zużyje i pęknie znowu.

No chyba że się ma komplet, albo szczęście i wszystko gra :)
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
dz0919

Post autor: dz0919 »

ta druga opcja byla dla tych bardzo leniwych ;)...

Pozdrawiam!!
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Post autor: Orfister »

Leniwie, ale szybko i skutecznie przy zachowaniu paru zasad...tak więc tu polecam lenistwo... :P
ODPOWIEDZ