Cieknie płyn chłodniczy

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
aule
Uzalezniony
Posty: 611
Rejestracja: 20 wrz wt, 2005 8:38 pm
Posiadany PUG: 205 1,4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: aule »

no to tego simeringu nieda się wymienić na parkingu za 0zł więc się tutaj zgadza, że cena za usługe może być ok.

Będę musiał tez wymienić ten simering bo na 500km muszę dolewać 1l oleju tyle się wylewa.
Awatar użytkownika
Cycu
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 05 sty pt, 2007 10:10 pm

Post autor: Cycu »

no to aule powodzenia przy wymianie :) Ja na dobą sprawe mógłbym nie wymieniać jednego i drugiego,ale dolewki w niedługim czasie przekroczyłyby chyba wartość naprawy :)
Pozdrawiam, w pon będę miał wóz.
Awatar użytkownika
aule
Uzalezniony
Posty: 611
Rejestracja: 20 wrz wt, 2005 8:38 pm
Posiadany PUG: 205 1,4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: aule »

No raz juz wszystko zdejmowałem przy wymianie własnie sprzęgła i półosi. O tamtago momentu zaczęło się lać więć w trakcie się simering jakoś musiał uszkodzić jak na chwile przy zakładaniu spowrotem skrzynia na moment zawisła samym wałkiem w kole zamachowym (cięzka była i się zmęczyłem :D )

Teraz czekam na pogodę i na decyzję finansową odnośnie kupna młodszego o połowę silnika.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Cycu
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 05 sty pt, 2007 10:10 pm

Post autor: Cycu »

No i po wsystkim... Wymienione zostały:
rozrząd
simmering wałka rozrządu
simmering wału korbowego przód
simmering wału korbowego tył
pompa wodna
króciec (taki element) wodny
pasek klinowy
robota
Razem 750zł (podobno w promocji)... Ku.wa! :shock:
:roll: :roll:
Awatar użytkownika
kalmar
Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: 20 sty czw, 2005 3:26 pm

Post autor: kalmar »

mi tez kapal plyn w garazu i dolewalem praktycznie co tydzien (w sumie sporo jezdze), uszczelka pod glowica bedzie wtedy jak olej bedzie gromadzil sie w zbiorniku wyrownawczym plynu chlodzacego. (sprawdz czy w zbiorniczku gdzie dolewa sie plyn nie ma mocno brazowych plan i brazowego osadu a jak zamieszasz kijkiem to powinny sie zrobic takie oka jak w rosole to wtedy na bank masz tam olej). Jak mowilem tez uciekal mi plyn i kombinowalem roznych rzeczy i nie moglem tego znalesc ale wreszcie jeden mechanik wyczil i okazalo sioe ze to uszczelka (simering) pod podstawa pompy wody. Simering kosztuje ok. 4 zlotych ale jest ciezko dostepny, wiec skombinowalem inny nie od peugeota i dodatkowo przy podstawie mechanik zabezpieczyl jakims uszczelniaczem eleastycznym chyba do rur i do dzisiaj spokoj :mrgreen: pozdro
ODPOWIEDZ