Rozrusznik

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
luk

Rozrusznik

Post autor: luk »

Mam problem z rozrusznikiem: chodzi o to że słabo kręci tzn zacina się. Nie jest to wina akumulatora ani szczotek ani wirnika. Po prostu jak załapie to dobże zakręci ale nieraz jest tak że ze przez 3 sekundy kręci dobrze a potem przerywa. Szczotki dolegaja jeszcze do wirnika a wirnik jest czysty. Czy to wina bendixa? Peugeot 205 1986r 142104km. Wciskam sprzęgło przed urucomieniem aby łożysko oporowe nie blokowało tak że to nie wina sprzęgła ani skrzyni.
majpio

Post autor: majpio »

trzeba kupić nowy rozrusznik i finito
luk

Post autor: luk »

E, po co trzeba trochę pobrudzić swoje rączki i zastanowić się troszkę. Kupić to za prosto.
majpio

Post autor: majpio »

daj ten rozrusznik komuś kto się na tym zna niech go dobrze sprawdzi a jak nie to uzywke można za grosze kupić
wojba
Nowicjusz
Posty: 73
Rejestracja: 27 sie śr, 2003 8:54 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: sandomierz

Post autor: wojba »

z rozrusznikiem to nie jest tak prosto: przyczyn slabego krecenia jest wiele tak jak pisales moga byc
1. wytarte szczotki lub slabe sprezynki, ktore je dociskaja
2. wytopiny komutator
3. luzy na tulejkach - wtedy wirnik ociera o stojan i sie przycina
bendix moim zdaniem nie ma nic do slabego krecenia
luk

Post autor: luk »

Właśnie luzy na tulejkach. Kurde, gdzie są te tulejki.Czy są one wymienialne? Ile kosztują? Proszę o dokładny opis, zgóry dziękuje.
Awatar użytkownika
Kaktus
Maniak
Posty: 1567
Rejestracja: 12 cze czw, 2003 10:26 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Kaktus »

Luk radze ci wymienic ten rozrusznik!! Ja juz raz sie bawilem w naprawe mojego, i tez bylem uparty, az doszlo do tego ze w ciagu 2 miesiecy 5 razy byl naprawiany!! Cholera wie co z nim bylo nie tak, za kazdym razem cos innego siadalo - kasy tez troche poszlo ...az kupilem uzywke i mam wreszcie swiety spokoj.
http://www.k-sport.eu - Budowa Samochodow Wyczynowych, Hamownia, Chip-Tuning.

DEAKTYWUJEMY PROGRAMOWO FILTRY FAP i DPF!!!

"Wygrywa nie ten, kto ostatni zaczyna hamowac, tylko ten kto pierwszy zaczyna przyspieszac" Tomasz Sikora
majpio

Post autor: majpio »

kaktus popieram.Luk mówiłem ci kup używke i będziesz miał swiety spokój
luk

Post autor: luk »

Ile kosztuje używany. Czy musi to być rozrusznik do peugeota czy może też di innego auta. Gdzie sa te tulejki?????????????????????????
wojba
Nowicjusz
Posty: 73
Rejestracja: 27 sie śr, 2003 8:54 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: sandomierz

Post autor: wojba »

tulejki sa dwie: kosztuja kilka zlotych 5 zl max,
gdzie one sa? hm.. na dwoch koncach wirnika po jednej i po drugiej stronie inaczej ( dwa punkty podparcia wirnika )
sprawdza sie to tak: trzeba poruszac wirnikiem tam gdzie sa tryby ktore napedzaja kolo zamachowe, jak wirnik ma chociaz male luzy to nie jest dobrze
ale ze starym rozrusznikiem to jest tak, zrobisz tulejki to za moment pojda szczotki itd najlepiej wymienic od razu szczotki, sprezynki, tulejki, no i jak wirnik nie wytopiony to ok tylko jezdzic

A I JESZCZE JEDNA PRZYCZYNA MOZE BYC ;
LUZY WIRNIKA, ALE NIE NA TULEJKACH TYLKO WZDLUZ STOJANA
NIE MOGA BYC ONE ZA DUZE ANI ZA MALE, REGULUJE SIE JE ILOSCIA PODKLADEK

pozdrawiam
luk

Post autor: luk »

Dzięki za odpowiedzi. Dzisjaj sprawdze.
Awatar użytkownika
robakkk
Junior
Posty: 262
Rejestracja: 09 cze pn, 2003 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: robakkk »

Ja wlasnie dzisiaj wymienialem rozrusnik,bo moj sie posypal-dokladnie wirnik padl!
Poczatkowo nierownomiernir zaczal krecic-tj.zacinal sie,ale jak sie bujnal,to krecil,az milo,az w koncu "zdechl".
Troche mnie to kosztowalo,ale problem mam nadzieje na dlugo z glowy!
pozdr
Pozdrawiam,
Robakkk
luk

Post autor: luk »

Dzięki wojba.
Wymieniłem tulejki i rozrusznik kręci jak w nowym aucie.
Tyle tylko że tulejki dorobiłem sam bo w sklepach nie mieli na stanie a mnie nie chciało się czekać na dostawę.
ODPOWIEDZ